Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-19, 14:44   #2341
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

To oczywiscie zalezy jak daleko choroba z naczynkami zaszla. U mnie wiem, ze nic juz oprocz lasera nie pomoze. Moge tylko probowac, zeby nie bylo gorzej. Ale jak narazie dobrze mi nie idzie.
Tez zamowilam macerat, jestem bardzo ciekawa jaki bedzie. Czy chociaz troszeczke moja skore ukoi.

Czy mozecie wstawic linka lub recepte na ten balsam z soja? Ja narazie zamowilam wszystko na serum z Mazidel, ale ciekawa jestem jak wyglada ten inny.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 15:53   #2342
vega19
Raczkowanie
 
Avatar vega19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

po przeczytaniu tylu artykułów postanowiłam cos pozamawiać z mazideł i thantosa
jestem ciekawa kiedy dojdą jak bede miała jakieś problemy napisze do was co można z tego skomponować
vega19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 16:26   #2343
Dagmaryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 26
GG do Dagmaryna
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja teraz czekam na składniki do serum antycellulitowego. Może któraś stosowała?
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=95&Itemid=2
Stosowałam niecały miesiąc teraz zmodyfikowałam i robię dwie wersje max: z kofeiną7% i kigelią5% oraz z myriceliną(telocapil)7% Ten drugi mnie troche podrażnił ale mam nadzieje, że zauważę efekty, chociaz z pewnością to potrwa
Dagmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 17:03   #2344
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja teraz czekam na składniki do serum antycellulitowego. Może któraś stosowała?
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=95&Itemid=2
Ja też stosuje już od kilku miesięcy z przerwami (kiedy mi się skończy i nie mam czasu zrobić, lub gdy jestem już tak zmęczona, że nie mam siły się smarować) i stwierdzam, że skóra jest widocznie ładniejsza, tzn. bardziej jędrna i napięta. Z tym, że ja też to serum modyfikuje, po pierwsze je zagęszczam gumą ksantanową bo takie wodniste ciężko mi było aplikować a po drugie dodaję kofeiny i 5% niacynamidu a nie 2% jak jest w przepisie.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 17:14   #2345
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Ja też stosuje już od kilku miesięcy z przerwami (kiedy mi się skończy i nie mam czasu zrobić, lub gdy jestem już tak zmęczona, że nie mam siły się smarować) i stwierdzam, że skóra jest widocznie ładniejsza, tzn. bardziej jędrna i napięta. Z tym, że ja też to serum modyfikuje, po pierwsze je zagęszczam gumą ksantanową bo takie wodniste ciężko mi było aplikować a po drugie dodaję kofeiny i 5% niacynamidu a nie 2% jak jest w przepisie.
Niacynamid mam w sporej ilości więc również zwiększę- z pewnością nie pogorszy to specyfiku.

Dagmaryna w której fazie dodajesz kofeinę? Już przy aplikacji czy jeszcze przy mieszaniu?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 17:35   #2346
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Sajszi - mam pytanie odnośnie gumy ksantanowej. Czy jak dodajesz ją do serum, to używasz miksera czy radzisz sobie inaczej?
Bo chcę sobie kupić gumę do zagęszczania kilku rzeczy i ciekawi mnie czy będzie konieczne dokupić jeszcze mikser...
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 07:26   #2347
Dagmaryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 26
GG do Dagmaryna
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Kofeinę rozpuszczam w ciepłej wodzie z odrobiną spirytusu, a potem jak stygnie robi sie taki kisiel który fajnie zagęszcza to serum, dodaję glicerynę i kigelię, potem łączę z wcześniej przygotowaną fazą olejową.
Gumę gsantanową dodaję do drugiego serum ( faktycznie - wersja oryginalna jest bardzo wodnista), wystarczy odrobinę podgrzać i wymieszać (nie ma konieczności miksowania) jest bezproblemowa w używaniu
Przy rozpuszczaniu centelli w wodzie jakieś 2mll zastępuję spirytusem i rozpuszcza się bez problemu!
Dagmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-20, 09:18   #2348
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Dziękuje! Z pewnością spróbuje z kofeiną
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 12:55   #2349
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Dagmaryna - dzięki za info w sprawie gumy
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 12:35   #2350
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tak sie ostatnio zastanawialam... jakiego serum z wit. C uzywacie? Tego z mazidel z kwasem ferulowym, glikolem itd., czy moze tego ze starego, krotkiego przepisu? Moze ktoras ma gdzies zapisany ten stary 5%?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 13:40   #2351
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

tak sobie myślałam

robie mazidłowo-thanatosowy spray do włosów o składzie

-proteiny mleka
-proteiny białka
-kreatyna
-mleczka - waniliowe, bawełniane i owsiane

robie je na wodzie destylowanej, ale ostatnio pomyslalam ze moze jakis ciekawy efekt bym uzyskala dolewajac do tej wody poł na pól jakis hydrolat, np aloesowy, no i zamowilam d-pantenol 75% i chce go tez tam dorzucic, tylko nie wiem ile mleczek daje po 1,5 ml, protein po 1 ml na 50 ml destylowanej

a i mam pytanie do miłosniczek olejku kokosowego/jojoba . czy nakładacie go tak po prostu na włosy, a potem myjecie ? na mazidlach sa jakies przepisy ale narazie jestem poczatkujaca w tych zabawach i nie mam ochoty bawic sie z emolientami, emulgatorami itp ;P
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 14:37   #2352
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja teraz czekam na składniki do serum antycellulitowego. Może któraś stosowała?
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=95&Itemid=2
Zużywam ktoras buteleczke z koli i serum jest bardzo fajne Dziala
Ma tylko jeden wielki minus - strasznie brudzi bielizne i ubrania

Przy telocapilu/myricelnie nie zauwazylame dzialania antycellulitowego. Telocapil/myricelina sprawuje sie dobrze tylko specyfikach do redukującji wloskow na ciele.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 15:06   #2353
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
a i mam pytanie do miłosniczek olejku kokosowego/jojoba . czy nakładacie go tak po prostu na włosy, a potem myjecie ? na mazidlach sa jakies przepisy ale narazie jestem poczatkujaca w tych zabawach i nie mam ochoty bawic sie z emolientami, emulgatorami itp ;P
Ja nakładam na jakieś 1,5 godziny, potem myję włosy dwukrotnie szamponem. Czasem odrobineczkę nakładam też na wilgotne końcówki, wtedy już nie zmywam.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 15:17   #2354
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Zużywam ktoras buteleczke z koli i serum jest bardzo fajne Dziala
Ma tylko jeden wielki minus - strasznie brudzi bielizne i ubrania

Przy telocapilu/myricelnie nie zauwazylame dzialania antycellulitowego. Telocapil/myricelina sprawuje sie dobrze tylko specyfikach do redukującji wloskow na ciele.
Mam nadzieję, że nie zabrudzi mi całej pościeli, ale skoro mówisz, że działa, to jestem w stanie zmieniać pościel raz w tygodniu
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 15:36   #2355
Dagmaryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 26
GG do Dagmaryna
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
tak sobie myślałam

robie mazidłowo-thanatosowy spray do włosów o składzie

-proteiny mleka
-proteiny białka
-kreatyna
-mleczka - waniliowe, bawełniane i owsiane

robie je na wodzie destylowanej, ale ostatnio pomyslalam ze moze jakis ciekawy efekt bym uzyskala dolewajac do tej wody poł na pól jakis hydrolat, np aloesowy, no i zamowilam d-pantenol 75% i chce go tez tam dorzucic, tylko nie wiem ile mleczek daje po 1,5 ml, protein po 1 ml na 50 ml destylowanej

a i mam pytanie do miłosniczek olejku kokosowego/jojoba . czy nakładacie go tak po prostu na włosy, a potem myjecie ? na mazidlach sa jakies przepisy ale narazie jestem poczatkujaca w tych zabawach i nie mam ochoty bawic sie z emolientami, emulgatorami itp ;P
Wieczorkiem olejem kokosowym lub karite smaruję obficie łapki, reszta na czuprynę, rano myję i po sprawie.
Sera z proteinami mają krótki termin ważności w lodówce max tydzien! Dawaj ich w sumie nie więcej niż 5% czyli na porcję 50mll - 2,5g/2,2mll
Mleczek dajesz w sumie 9% (nie znam się, nie stosuję)

uproszczając tak to powinno wyglądać:
woda/hydrolat 86% 43g 43mll
proteiny 5% 2,5g 2,2mll
mleczka 9% 4.5g 4,5mll
Na taką ilość pantenolu max 0,5% czyli 5kropli
Dagmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 15:38   #2356
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie zabrudzi mi całej pościeli, ale skoro mówisz, że działa, to jestem w stanie zmieniać pościel raz w tygodniu
jej...przepraszam za tragiczne literowki w wypowiedzi...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 16:54   #2357
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Dagmaryna Pokaż wiadomość
Wieczorkiem olejem kokosowym lub karite smaruję obficie łapki, reszta na czuprynę, rano myję i po sprawie.
Sera z proteinami mają krótki termin ważności w lodówce max tydzien! Dawaj ich w sumie nie więcej niż 5% czyli na porcję 50mll - 2,5g/2,2mll
Mleczek dajesz w sumie 9% (nie znam się, nie stosuję)

uproszczając tak to powinno wyglądać:
woda/hydrolat 86% 43g 43mll
proteiny 5% 2,5g 2,2mll
mleczka 9% 4.5g 4,5mll
Na taką ilość pantenolu max 0,5% czyli 5kropli
no cóz ja robie w troche innych proporcjach, bardziej "na oko" ale dziala wszystko świetnie co do zuzywania to tak 10 dni potrzebuje, ale chyba faktycznie bede robic mniejsze porcje zeby było "na świezo"
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 20:32   #2358
Dagmaryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 26
GG do Dagmaryna
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Sorki, nie chciałam się wymądrzać, po prostu czasem proszą o radę osoby które wiedzą jeszcze mniej niż ja i cała w skowronkach myślałam, że pomogę...
Dagmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 08:35   #2359
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Dagmaryna Pokaż wiadomość
Sorki, nie chciałam się wymądrzać, po prostu czasem proszą o radę osoby które wiedzą jeszcze mniej niż ja i cała w skowronkach myślałam, że pomogę...
nie no looz, masz racje, z tymi stęzeniami trzeba uważac, ale w przypadku jakis hm, bardziej reaktywnych substancji, kwasów, olejków itp...co do protein to chyba nie jest takie znowu konieczne, o mleczkach nie wspomne nie jestem expertem ale tak na logike :P
one krzywdy nie zrobią, najwyzej spray bedzie za ciezki i uzyskam efekt klapnietych włosów :p
ale co do swiezosci to masz racje, chociaz ktostam pisal że trzyma ten spray nawet do 2 tyg;p
__________________
moje życie to kupa ;p

Edytowane przez LifeIsSoSad
Czas edycji: 2008-05-22 o 11:07
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 08:51   #2360
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
jej...przepraszam za tragiczne literowki w wypowiedzi...
Nawet nie zauważyłam, więc się nie przejmuj
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 15:15   #2361
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
nie no looz, masz racje, z tymi stęzeniami trzeba uważac, ale w przypadku jakis hm, bardziej reaktywnych substancji, kwasów, olejków itp...co do protein to chyba nie jest takie znowu konieczne, o mleczkach nie wspomne nie jestem expertem ale tak na logike :P
one krzywdy nie zrobią, najwyzej spray bedzie za ciezki i uzyskam efekt klapnietych włosów :p
ale co do swiezosci to masz racje, chociaz ktostam pisal że trzyma ten spray nawet do 2 tyg;p
Z ilością protein zaleca się uważać - nie powinno się ich nakładać w zbyt dużych ilościach. Włos potraktowany proteinami w zbyt dużych ilościach staje się nimi oblepiony i traci blask.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 16:09   #2362
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Z ilością protein zaleca się uważać - nie powinno się ich nakładać w zbyt dużych ilościach. Włos potraktowany proteinami w zbyt dużych ilościach staje się nimi oblepiony i traci blask.
na klapniecie i brak blasku nie narzekam, wiec wszystko jest ok

wrecz przeciwnie - mam szope i ten spray proteinowy jest wybawieniem po myciu
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 17:02   #2363
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Ale postów napisałyście człowieka nie ma trzy dni a tu prawie cała strona ale tak naprawdę to bardzo mnie to cieszy

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Sajszi - mam pytanie odnośnie gumy ksantanowej. Czy jak dodajesz ją do serum, to używasz miksera czy radzisz sobie inaczej?
Bo chcę sobie kupić gumę do zagęszczania kilku rzeczy i ciekawi mnie czy będzie konieczne dokupić jeszcze mikser...
Dagmaryna już Ci odpowiedziała, ale ja tylko chciałam napisać, ze mikser to fajna sprawa. Ja swój kupiłam chyba w nanu nana za jakieś 8 zł i używam go do wszystkiego. Naprawde upraszcza robienie mazidełek, więc myślę, że to opłacalna inwestycja.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 17:27   #2364
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Ja stosuję ten macerat:)

Ok, dzięki :) Narazie się wstrzymam, dlatego że nie jest mi on obecnie potrzebny, skoro do gumy nie będzie konieczny, ale na pewno będę miała to na uwadze :)
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 18:26   #2365
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

a ja sobie dzisiaj po raz pierwszy przemyłam twarz hydrolatem cytrynowym, i wysmarowałam olejkiem z słodkich migdałow efekt super, mam taka gładką cere ze szok

zamowiłam olejek konopny, jojoba i kokosowy, i wymysliłam ze mogłabym w takiej małej buteleczce wymieszac po 25% kazdego z tych olejkow + ten migdałowy ktory mam z thanatosa :P
jak myslicie?
mam cere mieszana troche brzydkich, ale małych grudek na czole + troche wągrów w okolicy nosa :P

aa, i jeszcze pytanie : czy z mazideł dają próbki ?
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 18:35   #2366
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[quote=LifeIsSoSad;7658593]a ja sobie dzisiaj po raz pierwszy przemyłam twarz hydrolatem cytrynowym, i wysmarowałam olejkiem z słodkich migdałow efekt super, mam taka gładką cere ze szok

zamowiłam olejek konopny, jojoba i kokosowy, i wymysliłam ze mogłabym w takiej małej buteleczce wymieszac po 25% kazdego z tych olejkow + ten migdałowy ktory mam z thanatosa :P
jak myslicie?
mam cere mieszana troche brzydkich, ale małych grudek na czole + troche wągrów w okolicy nosa :P

aa, i jeszcze pytanie : czy z mazideł dają próbki ? [/quot

....
olejek kokosowy i migdałowy nie jest polecany do cer mieszanych/tłustych/skłonnych zanieczyszczen...bowiem często potrafi niezle zapchac,natomiast świetnie nadaje sie do takiej cery olej z orzechów włoskich,krokosza,konopny własnie,winogronowy i oczywiście słonecznikowy
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 18:55   #2367
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
olejek kokosowy i migdałowy nie jest polecany do cer mieszanych/tłustych/skłonnych zanieczyszczen...bowiem często potrafi niezle zapchac,natomiast świetnie nadaje sie do takiej cery olej z orzechów włoskich,krokosza,konopny własnie,winogronowy i oczywiście słonecznikowy
hmm to moge nakładac np olej migdalowy na policzki, a konopny na strefę T?
i jak czesto mogę to robic? czy np codziennie, jako krem na noc, czy przedobrzę?

a ktory z tych olejkow jest polecany dla cery dojrzalej (myślę o mojej mamie) ?
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 19:10   #2368
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Do cery dojrzałej to głównie olej z róży piżmowej Moja Mama go używa w serum ROE z BU i jest zachwycona, ale taki solo tez powinien dać dobre efekty Oprócz tego czarna porzeczka i olej z pestek granatów, niestety jeszcze niedostępny w mazidłach, ale można go dostać w innych sklepach. I gorąco polecam olej jojoba - wchłania sie genialnie i jest taki... hmmm... aksamitny przy wmasowywaniu w skórę. I zero niespodzianek, a skóra szczęśliwa
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 19:41   #2369
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Do cery dojrzałej to głównie olej z róży piżmowej Moja Mama go używa w serum ROE z BU i jest zachwycona, ale taki solo tez powinien dać dobre efekty Oprócz tego czarna porzeczka i olej z pestek granatów, niestety jeszcze niedostępny w mazidłach, ale można go dostać w innych sklepach. I gorąco polecam olej jojoba - wchłania sie genialnie i jest taki... hmmm... aksamitny przy wmasowywaniu w skórę. I zero niespodzianek, a skóra szczęśliwa
jojoba kupiłam
i ponawiam pytanie , jak czesto mozna oleje stosowac, czy tak czesto jak normalny krem ? tj codziennie?
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 20:38   #2370
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
jojoba kupiłam
i ponawiam pytanie , jak czesto mozna oleje stosowac, czy tak czesto jak normalny krem ? tj codziennie?
.....
jasne,ze codziennie możesz je stosować zamiast kremów sklepowych,a najlepiej polecam mieszanki olejowe np z żelem hialuronowym,albo innym nawilżaczem..takie serum dwufazowe <ja lubie te z Biochemii Urody> zresztą mysle,ze własnie znalazłabyś tam cos dla siebie <na noc serum Lemon> a dla Mamy serum 3 Rose <moja mama je POKOCHAŁA !> a ma naprawdę trudną w pielęgnacji cerę. Dla dojrzałej skóry fajny jest jeszcze olej araganowy,podobno to remedium na wszelkie ''starzeniowe'' problemy...swego czasu co krok widywałam niusy koncernów kosmetycznych o wprowadzeniu tego oleju do najnowoczesniejszych ich specyfików...ale ta cała chemiczna otoczka jest zbędna...
wiec mam zamiar nabyc sam olej,ewentualnie dodawac go do róznych mieszanek.

.......
apropo's pytania o stosowanie...myslę,ze możesz spróbowac stosować migdałowy na policzki,a inny ''niemigdałowy'' na reszte buzi...ale mysle,ze nie będzie Ci sie chciało tak kombinować,bo np wymienione przeze mnie olejki działają świetnie na całą buzię < nawilżają i odżywiają >
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.