Naturalissa (d. Naturalis) - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-05, 14:48   #811
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Dużo dziewczyn pisze, że frakcja z naturalisa ma mniej grudek nawet niż ta z mazideł, kiedyś w naturalisie była frakcja taka zupełnie pozbawiona grudek - to dopiero było cudo, ale już dawno jej nie ma, a szkoda . Może spróbuj wciskać to serum zamiast wmasowywać albo przygotować większą ilość serum, wtedy grudki po jakimś czasie powinny się rozpuścić w olejku z witaminam.

A kwas liponowy Ciebie nie podrażnia? Ja mam zawsze problem po tym kwasie, dlatego przy nakładaniu omijam policzki bo tam mam widoczne naczynka

Cholera, nie wiem Tez tak pomyslalam, bo to w koncu kwas, dodaje go ze wzgedu dzialania przeciwzmarchowego i pod rolke. Ale w sumie dzisiaj odpuscilam frakcje i facjata mniej czerwona.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:46   #812
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Cholera, nie wiem Tez tak pomyslalam, bo to w koncu kwas, dodaje go ze wzgedu dzialania przeciwzmarchowego i pod rolke. Ale w sumie dzisiaj odpuscilam frakcje i facjata mniej czerwona.
Czyli może to być wina grudek z frakcji, spróbuj może tylko delikatnie wklepywać frakcję, tak aby nie podrażniać naczynek, a pozostałe grudki delikatnie otrzep wacikiem. A może te grudki rozpuszczą się w jakimś oleju? Próbowałaś?
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 16:07   #813
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Czyli może to być wina grudek z frakcji, spróbuj może tylko delikatnie wklepywać frakcję, tak aby nie podrażniać naczynek, a pozostałe grudki delikatnie otrzep wacikiem. A może te grudki rozpuszczą się w jakimś oleju? Próbowałaś?
No wlasnie nie probowalam, zawsze dodawalam na dloni.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 16:46   #814
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Hey pisała, że dodawała frakcję do jakiegoś oleju i podgrzewała w kąpieli wodnej, podobno grudki rozpuściły się - rozpuszczała frakcję z naturalisa, w której jest mało grudek, więc nie wiadomo czy na inne też ten sposób zadziała, ale może warto spróbować
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 17:02   #815
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Hey pisała, że dodawała frakcję do jakiegoś oleju i podgrzewała w kąpieli wodnej, podobno grudki rozpuściły się - rozpuszczała frakcję z naturalisa, w której jest mało grudek, więc nie wiadomo czy na inne też ten sposób zadziała, ale może warto spróbować
To moze nastepnym razem sprobuje, dzieki
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 19:14   #816
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Hey pisała, że dodawała frakcję do jakiegoś oleju i podgrzewała w kąpieli wodnej, podobno grudki rozpuściły się - rozpuszczała frakcję z naturalisa, w której jest mało grudek, więc nie wiadomo czy na inne też ten sposób zadziała, ale może warto spróbować
Frakcji nie powinno się podgrzewać.

Ja co prawda nie mam dużego problemu z naczynkami, ale cerę mam bardzo wrażliwą. Jak już wspominałam, dla mnie frakcja Mazidłowa to koszmar, grudki prawie się nie rozpuszczały, nawet przy rozcieraniu na twarzy czy na rękach. Z Naturalisową nie mam problemu przy nakładaniu solo (w emulsjach nie próbowałam). Co jakiś czas dobrze jest wymieszać frakcję w opakowaniu zdezynfekowaną bagietką, grudki są wtedy mniejsze. Poza tym wystarczy delikatnie wklepywać w pierwszej fazie, wszystko się ładnie rozpuszcza. Z masowaniem nie ma co przesadzać, niezależnie od cery.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 19:31   #817
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Na stronie Naturalisa jest napisane, że można wkładać od kąpieli wodnej, wiesz może jaka jest górna granica temp.? U mnie to była ciepła woda, 40-50 stopni może
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 20:48   #818
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Na stronie Naturalisa jest napisane, że można wkładać od kąpieli wodnej, wiesz może jaka jest górna granica temp.? U mnie to była ciepła woda, 40-50 stopni może
Nie wiem. Mazidła podają: "nie podgrzewać". Może jednak do 40-50 można. Zapytam Panią Agnieszkę przy jakiejś okazji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 21:20   #819
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Witam,

Czy wiecie może czy do tego serum (ze strony naturalisa) - mozna dodać wiaminy C? Serum pseudobotox zastąpiło mi poranne serum z witaminą C a nie chciałabym jej odstawic, wiec pomyślałam o połączeniu skłądników
czytalam ze wit c nie mozna łączyć z metalami - czy gluconian magnezu jest metalem ?:P

KONCENTRAT PSEUDOBOTOKSOWY -☠30ml

NAZWA SUROWCA☠☠☠☠ % GRAM ML
FAZA A
Adenozyna☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ 3 0.9 2
Żel☠Hialuronowy 2% 61 18.3 17.7
FAZA B
Kolagen z Elastyną 20 6.0 6.0
FAZA C
Gluconian Magnezu 1 0.3 0.5
Dipeptide 10 3.0 2.7
PEG 5 1.5 1.3
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 22:10   #820
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Ja co prawda nie mam dużego problemu z naczynkami, ale cerę mam bardzo wrażliwą. Jak już wspominałam, dla mnie frakcja Mazidłowa to koszmar, grudki prawie się nie rozpuszczały, nawet przy rozcieraniu na twarzy czy na rękach. Z Naturalisową nie mam problemu przy nakładaniu solo (w emulsjach nie próbowałam). Co jakiś czas dobrze jest wymieszać frakcję w opakowaniu zdezynfekowaną bagietką, grudki są wtedy mniejsze. Poza tym wystarczy delikatnie wklepywać w pierwszej fazie, wszystko się ładnie rozpuszcza. Z masowaniem nie ma co przesadzać, niezależnie od cery.
podpisuję się pod tym mazidłowa była straszna, drapała po twarzy, grudki trzeba było strzepywać. Dla mnie Naturalisowa jest świetna
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 17:25   #821
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

dziewczyny, bardzo prosze o rade - jestem totalnie zielona .

czaje sie na hydrolaty (patrzylam na: BU, ZSK oraz mazidla).. ale spojrzalam na naturalis:

http://naturaliskosmetyki.pl/laborat...y-c-3_112.html

ceny sa o polowe tansze , czy kupiony przeze mnie hydrolat z naturalis nie bedzie jakis wybrakowany? albo musze cos do tego dokupic? jak to jest na BU, ZSK (dostaje odpowiednia porcje juz gotowa i nie musze niczego dokupowac / mieszac)? ktoras brala hydrolaty z N.?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 21:44   #822
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Mam pytanie dot. wierzbownicy - czy mogłabym dodać ją do gotowego szamponu? Jeśli tak, to w jakim stężeniu? No i czy w ogóle ma to sens?
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 12:29   #823
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Dziewczyny, czy monostearynian moze pogorszyc stan skory? znaczy sie spowodowac wysyp pryszczy?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:34   #824
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
dziewczyny, bardzo prosze o rade - jestem totalnie zielona .

czaje sie na hydrolaty (patrzylam na: BU, ZSK oraz mazidla).. ale spojrzalam na naturalis:

http://naturaliskosmetyki.pl/laborat...y-c-3_112.html

ceny sa o polowe tansze , czy kupiony przeze mnie hydrolat z naturalis nie bedzie jakis wybrakowany? albo musze cos do tego dokupic? jak to jest na BU, ZSK (dostaje odpowiednia porcje juz gotowa i nie musze niczego dokupowac / mieszac)? ktoras brala hydrolaty z N.?


Hydrolaty są ok, ceny są niższe ponieważ to zwykłe hydrolaty a nie ekologiczne. Jeszcze do niedawna można było takie same kupić we wszystkich sklepach, ale jest jakiś problem z producentem i dlatego wszędzie są tylko ekologiczne dwa razy droższe. Widocznie w Naturalisie maja większy zapas. Widzę, że mają hydrolat migdałowy którego już nigdzie nie można dostać, trzeba zrobić zapas.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 13:54   #825
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Witam,

Czy wiecie może czy do tego serum (ze strony naturalisa) - mozna dodać wiaminy C? Serum pseudobotox zastąpiło mi poranne serum z witaminą C a nie chciałabym jej odstawic, wiec pomyślałam o połączeniu skłądników
czytalam ze wit c nie mozna łączyć z metalami - czy gluconian magnezu jest metalem ?:P

KONCENTRAT PSEUDOBOTOKSOWY -☠30ml

NAZWA SUROWCA☠☠☠☠ % GRAM ML
FAZA A
Adenozyna☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ 3 0.9 2
Żel☠Hialuronowy 2% 61 18.3 17.7
FAZA B
Kolagen z Elastyną 20 6.0 6.0
FAZA C
Gluconian Magnezu 1 0.3 0.5
Dipeptide 10 3.0 2.7
PEG 5 1.5 1.3

Witamina C jest nawet specjalnie łączona z magnezem np. w magnesium ascorbyl phosphate stosowanym w kosmetykach wybielających. Dla pewności możesz dodać trochę chalatora. Nie dodawałabym jednak w całości witaminy C do tego serum - nie ma tam nic co by ją stabilizowało, lepiej mieszać przed samym nałożeniem na skórę albo robić małe porcje, które zużyjesz w ciągu kilku dni.


Czy ktoś już stosował zestawy tonik normalizujący albo olejek myjący? Interesuje mnie szczególnie olejek do cery naczynkowej, dobrze zmywa kremy z filtrem?

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2012-05-21 o 13:58
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:46   #826
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Witam!

Zamówiłam sobie z Naturalisa olejową wit. C oraz olej konopny. Używał ktoś ? Jakieś wrażenia?
Trochę się nastawiłam na oba, bo czytałam opinie, że poprawiają koloryt cery (ujednolicają). Mam cerę tłustą, więc dosyć kluczowe będzie czy nie zapychają..
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:18   #827
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Witam!

Zamówiłam sobie z Naturalisa olejową wit. C oraz olej konopny. Używał ktoś ? Jakieś wrażenia?
Trochę się nastawiłam na oba, bo czytałam opinie, że poprawiają koloryt cery (ujednolicają). Mam cerę tłustą, więc dosyć kluczowe będzie czy nie zapychają..
Używam oleju konopnego, mnie nie zapycha chociaż mam cerę bardzo podatną na zapychanie, jednak nie zauważyłam żeby rozświetlał . Bardziej witamina C rozjaśnia skórę, zmiana nie jest widoczna od razu, szybszy efekt daje witamina kwasowa, ale przy regularnym używaniu widać takie fajne rozświetlenie cery.

Czy nikt nie stosował olejku myjącego i toniku? Proszę napiszcie coś, bo chcę złożyć zamówienie jeszcze w tym tygodniu i nie wiem czy zdecydować się
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 22:09   #828
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Używam oleju konopnego, mnie nie zapycha chociaż mam cerę bardzo podatną na zapychanie, jednak nie zauważyłam żeby rozświetlał . Bardziej witamina C rozjaśnia skórę, zmiana nie jest widoczna od razu, szybszy efekt daje witamina kwasowa, ale przy regularnym używaniu widać takie fajne rozświetlenie cery.

Czy nikt nie stosował olejku myjącego i toniku? Proszę napiszcie coś, bo chcę złożyć zamówienie jeszcze w tym tygodniu i nie wiem czy zdecydować się
ja kupiłam olejek co cery naczynkowej, ale na razie użyłam tylko raz, więc nie mogę pomóc - jak dla mnie fajnie oczyszcza i pozostawia miękką skórę, ale co do zapychania i efektu na naczynka się nie wypowiem, bo jedne użycie to za mało
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:22   #829
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Używam oleju konopnego, mnie nie zapycha chociaż mam cerę bardzo podatną na zapychanie, jednak nie zauważyłam żeby rozświetlał . Bardziej witamina C rozjaśnia skórę, zmiana nie jest widoczna od razu, szybszy efekt daje witamina kwasowa, ale przy regularnym używaniu widać takie fajne rozświetlenie cery.

Czy nikt nie stosował olejku myjącego i toniku? Proszę napiszcie coś, bo chcę złożyć zamówienie jeszcze w tym tygodniu i nie wiem czy zdecydować się
Ja mam olejek no skóry naczynkowej. Używam go ok. tydzień, może ciut dłużej. Zdecydowanie mogę go polecić - nie zapycha (jak te z BU), a cerę mam podatną , nie podrażnia, dobrze zmywa makijaż i dobrze się spłukuje. Dla mnie świetny!
Jedyny minus - zapach, ale to kwestia gustu. No i priorytetów .
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 06:49   #830
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Dziękuję kochane za informcje
W takim razie zamówię olejek do skóry naczynkowej , tonik chyba też -sprawdzę jak zadziała na moją kapryśną cerę. W Naturalisie zawsze kupuję składniki do serum pod rolkę, hydrolaty itd, ale zestawów jeszcze nie używałam, strasznie jestem ich ciekawa
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 07:40   #831
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Super, dziękuje za odpowiedzi.
Mam jeszcze takie pytanie - mam strasznie przesuszoną i podrażnioną skórę głowy. Dermatolog nie specjalnie się tym przejęła, ale doskwiera mi to dosyć mocno, bo łączy się z łuszczeniem i podrażnieniem. Co prawda szampon John Masters i aptekowy trochę pomagają, ale mam wrażenie, że najlepsze efekty mam stosując maski nawilżające na skórę głowy (np. Wella seria fryzjerska). Może jednak w zamian coś naturalnego - może masło shea czy coś, możecie coś polecić?? Jakiś olej? Albo w ogóle jakiś nawilżacz? Coś co będzie koić i nawilżać skórę głowy.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 08:18   #832
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Ja zużyłam calą buteleczkę tego olejku myjącego do cery naczynkowej. Fakt zapach nie zachwyca, ale da się go przeżyć. Aczkolwiek nie zauważyłam aby jakoś wpłynął na moje naczynka. Jedno jest pewne, że po umyciu nim buźki i wytarciu nie pozostaje ona zaczerwieniona Dość szybko się kończy ta 100ml buteleczka.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 09:08   #833
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Zamówiłam ostatnio 2 ekstrakty roślinne w Naluralisie:

z róży http://naturaliskosmetyki.pl/suchy-e...iny-p-206.html oraz
z lukrecji http://naturaliskosmetyki.pl/ekstrak...ego-p-231.html

Chciałam dodać te dwa ekstrakty do hydrolatu- róży około 5 % , a lukrecji 2%.

Może ktoś mi będzie mógł doradzić, ile w takim razie na 50 ml hydrolatu dodać tych składników? Najlepiej w mililitrach.
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 11:50   #834
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Może ktoś mi będzie mógł doradzić, ile w takim razie na 50 ml hydrolatu dodać tych składników? Najlepiej w mililitrach.
http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html

Polecam ten kalkulator, myślę, żę nawet blondynkom nie sprawi problemu .
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:24   #835
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html

Polecam ten kalkulator, myślę, żę nawet blondynkom nie sprawi problemu .
Dzięki, tylko nie mogę go otworzyć, mam ostatnio problemy z kompem, może dlatego...
Więc ponawiam prośbę
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:28   #836
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Dzięki, tylko nie mogę go otworzyć, mam ostatnio problemy z kompem, może dlatego...
Więc ponawiam prośbę
Musisz otworzyc go w Internet explorerze, w firefoxie nie dziala.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 17:14   #837
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Chciałam dodać te dwa ekstrakty do hydrolatu- róży około 5 % , a lukrecji 2%.

Może ktoś mi będzie mógł doradzić, ile w takim razie na 50 ml hydrolatu dodać tych składników? Najlepiej w mililitrach.
4 ml ekstraktu z róży
2 ml ekstraktu z lukrecji
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 19:19   #838
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
4 ml ekstraktu z róży
2 ml ekstraktu z lukrecji
Dziękuję Lorri
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:04   #839
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html

Polecam ten kalkulator, myślę, żę nawet blondynkom nie sprawi problemu .
Oj, ja się ostatnio na tym kalkulatorze przejechałam. Chciałam sobie zrobić 3% olejek z L.H.A. na bazie maceratu brzozowego. Później przez 3 dni siedziałam w domu, bo miałam teksańską masakrę na twarzy.

Zerknęłam sobie na proporcje w przepisie na taki 1% olejek na ZSK, no i na logikę licząc wyszło mi, że ten z kalkulatora nie miał 3% tylko jakieś 30%.
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:20   #840
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Unhappy Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Super, dziękuje za odpowiedzi.
Mam jeszcze takie pytanie - mam strasznie przesuszoną i podrażnioną skórę głowy. Dermatolog nie specjalnie się tym przejęła, ale doskwiera mi to dosyć mocno, bo łączy się z łuszczeniem i podrażnieniem. Co prawda szampon John Masters i aptekowy trochę pomagają, ale mam wrażenie, że najlepsze efekty mam stosując maski nawilżające na skórę głowy (np. Wella seria fryzjerska). Może jednak w zamian coś naturalnego - może masło shea czy coś, możecie coś polecić?? Jakiś olej? Albo w ogóle jakiś nawilżacz? Coś co będzie koić i nawilżać skórę głowy.
Próbowałaś pantenolu, aloesu i nawilżacza cukrowego? Ja dodaję te składniki do maseczki na włosy, możesz też dodać jakiś olej albo masło.

Po umyciu mieszam na ręku odrobinę pantenolu (zbyt dużo sklei włosy) dużo aloesu i kwasu hialuronowego, jedną kroplę jedwabiu i wcieram w skórę głowy - takiej mieszanki nie trzeba zmywać, dodatkowo fajnie odbija włosy u nasady.

Cytat:
Napisane przez Apiska
Ja zużyłam calą buteleczkę tego olejku myjącego do cery naczynkowej. Fakt zapach nie zachwyca, ale da się go przeżyć. Aczkolwiek nie zauważyłam aby jakoś wpłynął na moje naczynka. Jedno jest pewne, że po umyciu nim buźki i wytarciu nie pozostaje ona zaczerwieniona Dość szybko się kończy ta 100ml buteleczka.
Dziękuję za opinię. Chyba po takim kosmetyku nie można się spodziwać, żeby wyleczył cerę naczynkową bo ma za krótki kontakt ze skórą - tak mi się wydaje, ale jeśli po użyciu skóra nie będzie zaczerwieniona to będzie bardzo fajnie.

Najbardziej boję się zapchania, mam cerę naczynkową ale mieszaną, taką bardzo kapryśną. No cóż, zobaczymy co się będzie działo, napiszę o swoich wrażeniach jak trochę poużywam.

A swoją drogą, szkoda że w żadnym sklepie nie ma olejków w większej pojemności niż 100 ml, to byłaby spora oszczędność.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.