Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 12:12   #121
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, czy te fioletowe szampony, które niwelują żółty odcień nadają się jedynie do włosów blond? Mój popielaty ciemny blond przy codziennym myciu włosów trzyma się i tak pięknie, ale po około 4 tygodniach pojawiają się gdzieniegdzie żółte przebłyski (zwłaszcza tam, gdzie miałam najjaśniejsze włosy z czasu rudości) i właśnie zastanawiam się czy jest sens spróbować to ochłodzić szamponem? Wiem, że bardzo dobre opinie ma niebieski (fioletowy?) szampon Joanny, co o tym myślicie? Bo włosy rosną mi powoli i mogłabym spokojnie farbować teraz co 5, 6 tygodni, ale te żółtości mnie wkurzają....
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 12:19   #122
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Plukanka srebrna - jest do blondow zeby pozbyc sie z wlosow zoltawego odcienia.
Plukanka niebieska- aby przygasic rudosci na niektorych brazach i blondach
Plukanka matowo-szara- likwiduje cieple refleksy przy brazach
Plukanka rozowa- posrebrza blondy, likwiduje zielkonkwa poswiate
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 12:47   #123
thePhantom
Zakorzenienie
 
Avatar thePhantom
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 6 822
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

a dziękuje padło wczoraj w drogerii na farbe z garniera , odcień 746 czerwona miedź :P z tego co na kartoniku było na moich włosach (ciemny blond/jasny brąz) wyjdzie dość intensywnie rudawo , ale najwyżej troche krócej potrzymam , bo nie chce aż tak mocno rudych (moze za jakis czas na to sie zdecyduje ) wieczorem załącze zdjęcie co z tego wyszło
załącze tylko jeszcze zdjęcie jedno , jak pod koniec czerwca szamponetką zrobilam , taką z rossmana Delia , odcień rudy. niby to tylko szamponetka ale kolor wyszedł całkiem ok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0910i kopia.jpg (104,4 KB, 123 załadowań)
__________________
Insta-uzależniona
aparatka :
góra - wrzesień 2014
dół - luty 2015


Była Au pair - Niemcy 2013
thePhantom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:13   #124
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez thePhantom Pokaż wiadomość
a dziękuje padło wczoraj w drogerii na farbe z garniera , odcień 746 czerwona miedź :P z tego co na kartoniku było na moich włosach (ciemny blond/jasny brąz) wyjdzie dość intensywnie rudawo , ale najwyżej troche krócej potrzymam , bo nie chce aż tak mocno rudych (moze za jakis czas na to sie zdecyduje ) wieczorem załącze zdjęcie co z tego wyszło
załącze tylko jeszcze zdjęcie jedno , jak pod koniec czerwca szamponetką zrobilam , taką z rossmana Delia , odcień rudy. niby to tylko szamponetka ale kolor wyszedł całkiem ok
Naprawdę uważam, że metoda "krótszego trzymania farb z drogerii" jest fatalna. Czas trzymania farby to jedna z ważniejszych rzeczy przy koloryzacji i wcale nie jest powiedziane, że jak trzymasz krócej to będziesz miała bardziej subtelny kolor.
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:34   #125
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Plukanka srebrna - jest do blondow zeby pozbyc sie z wlosow zoltawego odcienia.
Plukanka niebieska- aby przygasic rudosci na niektorych brazach i blondach
Plukanka matowo-szara- likwiduje cieple refleksy przy brazach
Plukanka rozowa- posrebrza blondy, likwiduje zielkonkwa poswiate
Dziękuję, przy czym mnie chodzi o szampon, a nie płukankę. Ale z tego co piszesz, analogicznie niebieski powinien się nadać

thePantom Zgadzam się z maszniuk. Widywałam naprawdę opłakane skutki skracania/ wydłużania czasu trzymania farb drogeryjnych na włosach. Moim zdaniem to nie są kosmetyki pozostawiające miejsce na własną inwencję w stosowaniu. Jeśli jesteś zdecydowana na ten kolor, to trzymam kciuki, żebyś była zadowolona. Niemniej osobiście i prywatnie żałuję, że wybrałaś tę farbę, bo pięknie Ci w takim rudo- brązie, delikatnie kasztanowym, a tym Garnierem raczej go nie uzyskasz.

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-07-15 o 13:42
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:41   #126
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Dziękuję, przy czym mnie chodzi o szampon, a nie płukankę. Ale z tego co piszesz, analogicznie niebieski powinien się nadać
To też zależy dlaczego te refleksy się przebijają. Miałaś dekoloryzację? Być może masz tak silny żółty/złoty pigment. Wtedy on będzie wyłaził, dopóki nie użyjesz czegoś do pigmentacji.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Dziewczyny, postanowiłam wrócić do naturalnych włosów (heh, ja, która tak lubię farbować... ). Możecie polecić mi farby o bardzo naturalnych, myszowatych blondach o różnych odcieniach? Prawdopodobnie będę pokrywać farbą zbliżoną do naturalnych. Myślałam o Goldwellu as usual, ale się zastanawiam...
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:53   #127
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez maszunik Pokaż wiadomość
To też zależy dlaczego te refleksy się przebijają. Miałaś dekoloryzację? Być może masz tak silny żółty/złoty pigment. Wtedy on będzie wyłaził, dopóki nie użyjesz czegoś do pigmentacji.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Dziewczyny, postanowiłam wrócić do naturalnych włosów (heh, ja, która tak lubię farbować... ). Możecie polecić mi farby o bardzo naturalnych, myszowatych blondach o różnych odcieniach? Prawdopodobnie będę pokrywać farbą zbliżoną do naturalnych. Myślałam o Goldwellu as usual, ale się zastanawiam...
Myślę, że to nie jest kwestia przebijania refleksów, po prostu refleks popielaty, czy to w blondzie, czy ciemnym blondzie, z czasem wymywa się do żółtego, takiego złota. Pod tą farbą miałam kładziony ciemny blond naturalny, więc to już nie są przebłyski poprzedniego koloru. To nie jest drastycznie widoczne i myślę, że lekkie stonowwanie szamponem wystarczy, nie byłam tylko pewna, czy mogę użyć tego niebieskiego, teraz już wiem
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 17:24   #128
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy te fioletowe szampony, które niwelują żółty odcień nadają się jedynie do włosów blond? Mój popielaty ciemny blond przy codziennym myciu włosów trzyma się i tak pięknie, ale po około 4 tygodniach pojawiają się gdzieniegdzie żółte przebłyski (zwłaszcza tam, gdzie miałam najjaśniejsze włosy z czasu rudości) i właśnie zastanawiam się czy jest sens spróbować to ochłodzić szamponem? Wiem, że bardzo dobre opinie ma niebieski (fioletowy?) szampon Joanny, co o tym myślicie? Bo włosy rosną mi powoli i mogłabym spokojnie farbować teraz co 5, 6 tygodni, ale te żółtości mnie wkurzają....
Jasne że możesz przecież te szampony/odżywki opierają się na bezpośredniej koloryzacji włosa czyli na tym z e barwnik się przyczepi na trochę do włosa i tyle, na ciemniejszych włosach efekt może być nie tak spektakularny ale definitywnie powinien wybić żółte refleksy
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 18:02   #129
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny przypomniejscie mi czy woda 3 obniza trwalosc uzsykanego koloru?? bo slyszalam dzisiaj dwie rozne opinie i juz nie wiem
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:41   #130
thePhantom
Zakorzenienie
 
Avatar thePhantom
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 6 822
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

no niestety moge powiedziec , ze jestem totalnie zalamana. z dlugoscią moich wlosow wroce do dawnego koloru hm.. za jakies 3-4 lata , bo na chwile obecną to płakałam cale popoludnie zamiast rudego , wyszedł hm.. jakies obrzydliwe czerwono-rozowe bordo , w ogole nie wiem co to jest. no nic , odczekam kilka tygodni co by ich nie męczyć i albo pokryje to jakims brązem jasnym , albo jakims jasniejszym rudym a nie czerwonym.. uzyskalam dokladnie ten kolor , ktorego nienawidze
__________________
Insta-uzależniona
aparatka :
góra - wrzesień 2014
dół - luty 2015


Była Au pair - Niemcy 2013
thePhantom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:53   #131
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez thePhantom Pokaż wiadomość
no niestety moge powiedziec , ze jestem totalnie zalamana. z dlugoscią moich wlosow wroce do dawnego koloru hm.. za jakies 3-4 lata , bo na chwile obecną to płakałam cale popoludnie zamiast rudego , wyszedł hm.. jakies obrzydliwe czerwono-rozowe bordo , w ogole nie wiem co to jest. no nic , odczekam kilka tygodni co by ich nie męczyć i albo pokryje to jakims brązem jasnym , albo jakims jasniejszym rudym a nie czerwonym.. uzyskalam dokladnie ten kolor , ktorego nienawidze
Z przykrością stwierdzam, że właśnie tego się spodziewałam. Szkoda, że nie chciałaś dobrać jakiejś profesjonalnej farby, bo zapewne skończyłoby się bez dramatu No ale nie ma co płakać nad pustą butelką, trzeba być twardym, a nie miętkim Nie zamartwiaj się bo wszystkie rudości i czerwienie wypłukują się szybko, celem tegoż efektu rekomenduję mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w olej koksowy i stosować go na włosy, w Twojej sytuacji ma to same zalety: olej włosy odżywi, nawilży, tym samym przygotuje do następnego farbowania i - co najważniejsze - przyspieszy wypłukiwanie się obecnego koloru, mówi się, że kolor "schodzi" i jest w tym dużo prawdy, blaknie i na pewno traci na intensywności.
Wiem, jak to jest mieć niechciany kolor, ale głowa do góry, to na szczęście nie jest błąd natury nieodwracalnej A na przyszłość błagam: skoro już jesteś na takim wątku, to pytaj, szukaj, czytaj i pomyśl, że nie przez przypadek wszystkie odradzamy farby drogeryjne. Mam nadzieję, że masz nauczkę na przyszłość i kolejny kolor będzie tym wymarzonym

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-07-15 o 20:59
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 20:59   #132
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Cool Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej,
ponawiam swoje zapytanie...czy któraś z Was miała do czynienia z blondami na poziomie 6-7 ale w kierunku tonacji brązowej? Znalazłam, przynajmniej z nazwy, takie kolory w palecie farb Koleston (6.07 naturalny brązowy ciemny blond, 6.7 brązowy ciemny blond, 6.77 intensywnie brązowy ciemny blond, i te same kolorki tylko na poziomie 7 - 7.07, 7.7), jednak fryzjerka, która pracowała na tych farbach ostrzegła mnie, że są to farby bardzo mocne, a interesujące mnie kolory wychodzą z zieloną poświatą.
Może któraś z Was farbowała włosy tymi kolorami lub chociaż wie coś o farbach Koleston?

Będę wdzięczna
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:18   #133
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Hej,
ponawiam swoje zapytanie...czy któraś z Was miała do czynienia z blondami na poziomie 6-7 ale w kierunku tonacji brązowej? Znalazłam, przynajmniej z nazwy, takie kolory w palecie farb Koleston (6.07 naturalny brązowy ciemny blond, 6.7 brązowy ciemny blond, 6.77 intensywnie brązowy ciemny blond, i te same kolorki tylko na poziomie 7 - 7.07, 7.7), jednak fryzjerka, która pracowała na tych farbach ostrzegła mnie, że są to farby bardzo mocne, a interesujące mnie kolory wychodzą z zieloną poświatą.
Może któraś z Was farbowała włosy tymi kolorami lub chociaż wie coś o farbach Koleston?

Będę wdzięczna
Nigdy nie farbowałam Kolestonem, więc mam nadzieję, że doradzi Ci ktoś bardziej doświadczony, niemniej uniwersalna zasada jest taka, że to co wyjdzie zalezy od tego, co masz teraz na głowie (nie wiem czy o tym pisałaś, mogłam przeoczyć). W każdym razie nie spotkałam się z tym, aby farba z refleksem brązowym wychodziła z zieloną poświatą (takie ryzyko istnieje przy ciemnych blondach, zwłaszcza zimnych, kładzionych na bardzo rozjaśnione włosy bez wcześniejszej prepigmentacji). Nie pamiętam w jakim wątku, ale widziałam kilka fotek Wizażanki, która farbowała właśnie Wellą z poziomu 7 i z brązowym refleksem. Miała ładny kolor, absolutnie nie zielony, choć jak na poziom 7 był bardzo ciemny, ja stawiałam że to 6 co najmniej. Choć tu ważną rolę odgrywa też stężenie oksy.

Już znalazłam Twój wcześniejszy post. Skoro masz włosy na poziomie 7, to z poziomem 6, czy 7 nie będzie problemu. Jednak kolor, który pokazałaś jako zamierzony jest jaśniejszy od Kolestonu zarówno poziomi 6, jak i 7 - z tych, które ja widziałam, chyba, że wzięłabyś poziom 7 i wodę 6% zamiast 3. Z trójką na pewno wyjdzie ciemniejszy.

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-07-15 o 21:34
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:48   #134
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kurna feluś no!
Dzisiaj postanowiłam być mądrzejsza od papieża i mam efekty... !@#$%
Pojechalam dokupić drugą 8.34 z color supreme. Niestety w hurtowni załamali mnie informacja, że to była ostatnia sztuka i więcej nie będzie, bo......... loreal wycofuje tą farbę! Na chybił trafił wybrałam najbardziej zblizony do8.34 odcień i kupiłam 8.32. Efekt jest taki, że po długości włosa mam szarobure włoosy a reszta piękny karmel

Ogłaszam przetarg nieograniczony na pomysły jak zniwelować tą szara poświatę na długości. Różowa płukanka? brzmi dobrze, może nawet w ross dostanę takie cudo. Kathy - Ty walczylas chyba z szarą poświatą,prawda? Z tego co pamiętam chyba nie wygrałas tej walki do końca... Czy pamięć mnie zawodzi? Poradź coś.
Dzisiaj walnę sobie olej. A co!
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:56   #135
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Z przykrością stwierdzam, że właśnie tego się spodziewałam. Szkoda, że nie chciałaś dobrać jakiejś profesjonalnej farby, bo zapewne skończyłoby się bez dramatu No ale nie ma co płakać nad pustą butelką, trzeba być twardym, a nie miętkim Nie zamartwiaj się bo wszystkie rudości i czerwienie wypłukują się szybko, celem tegoż efektu rekomenduję mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w olej koksowy i stosować go na włosy, w Twojej sytuacji ma to same zalety: olej włosy odżywi, nawilży, tym samym przygotuje do następnego farbowania i - co najważniejsze - przyspieszy wypłukiwanie się obecnego koloru, mówi się, że kolor "schodzi" i jest w tym dużo prawdy, blaknie i na pewno traci na intensywności.
Wiem, jak to jest mieć niechciany kolor, ale głowa do góry, to na szczęście nie jest błąd natury nieodwracalnej A na przyszłość błagam: skoro już jesteś na takim wątku, to pytaj, szukaj, czytaj i pomyśl, że nie przez przypadek wszystkie odradzamy farby drogeryjne. Mam nadzieję, że masz nauczkę na przyszłość i kolejny kolor będzie tym wymarzonym
100% racji, podpisuję się pod tym. A na przyszłość - warto poczytać, poczekać. Farbowanie włosów to nie jest ich malowanie, farbowanie to chemiczny proces dotykający struktury włosa. Chemia nie działa wcale tak, że jak trzyma się farbę na włosach dwa razy krócej to będzie się miało dwa razy jaśniejszy/bardziej subtelny odcień co na pudełku, czy to mamy do czynienia z profesjonalnymi czy z drogeryjnymi.
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:51   #136
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

agusiaki mi szare konce pokryla chyba 2 farba z rzedu i podciecie. moze esspresso po dlugosci??

http://www.creativemagazine.pl/uroda...do-wosow-.html znacie te farby?? jutro ide polowac n te produkty
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 11:17   #137
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agusiaki Pokaż wiadomość
Kurna feluś no!
Dzisiaj postanowiłam być mądrzejsza od papieża i mam efekty... !@#$%
Pojechalam dokupić drugą 8.34 z color supreme. Niestety w hurtowni załamali mnie informacja, że to była ostatnia sztuka i więcej nie będzie, bo......... loreal wycofuje tą farbę! Na chybił trafił wybrałam najbardziej zblizony do8.34 odcień i kupiłam 8.32. Efekt jest taki, że po długości włosa mam szarobure włoosy a reszta piękny karmel

Ogłaszam przetarg nieograniczony na pomysły jak zniwelować tą szara poświatę na długości. Różowa płukanka? brzmi dobrze, może nawet w ross dostanę takie cudo. Kathy - Ty walczylas chyba z szarą poświatą,prawda? Z tego co pamiętam chyba nie wygrałas tej walki do końca... Czy pamięć mnie zawodzi? Poradź coś.
Dzisiaj walnę sobie olej. A co!
Nie raz...moja droga walczyłam, ponieważ kolory z refleksem 3 tak kusząale niestety tak jak pisałaś wyglądają ładnie jedynie na naturalnych włosach od odrostu, u mnie było dokładnie tak samo dlatego też tak obawiam się koloru 8.94 bo ten mimo że nie ma 3 to wygląda na mało intensywny, ogólnie ja na twoim miejscu wymyła bym włosy ile się da..po tygodniu daj szamponetkę a po 2 tygodniach zafarbuj włosyi będzie git, tak właśnie zrobiłam parę razy.

Dziewczyny teraz ja się poużalam, pamiętacie jak pisałam że zamówiłam nowego Absoluta (Loreal Absolut)...paczka doszła ale wiecie co jeszcze nowsza wersja cellular, owszem jest dobra ale to nie to samo..i brak pięknego zapachu

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
dziewczyny przypomniejscie mi czy woda 3 obniza trwalosc uzsykanego koloru?? bo slyszalam dzisiaj dwie rozne opinie i juz nie wiem
Nie, ale kolor jest mniej intensywny. Najbardziej intensywny jest przy wodzie 7.5 i 9...i ogólnie nie polecam bo niszczy włosy a potem nie ma wybacz - włos porowaty i wszystko zlatuje jak przez durszlak.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

agusiaki, teraz farbuję tylko od odrostu 9.34 i jest fajnie
sporo włosów ścięłam więc już się pożegnałam z jaśniejszymi końcówkami a kolor to miedziany blond. Strasznie kusi mnie ten 8.94
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 13:52   #138
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez maszunik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, postanowiłam wrócić do naturalnych włosów (heh, ja, która tak lubię farbować... ). Możecie polecić mi farby o bardzo naturalnych, myszowatych blondach o różnych odcieniach? Prawdopodobnie będę pokrywać farbą zbliżoną do naturalnych. Myślałam o Goldwellu as usual, ale się zastanawiam...
Ja jak przyciemniałam w zeszłym roku swoj jasniutki blond to nałożyłam Loreal Islande 7,1 wyszedł ciemny popielaty blond, bardzo naśladował naturę
po 3 tyg się wypłukał dosc i nałożyłam z powrotem blond
i całe szczescie, bo w takim ciemnym czułam się niby na początku ok, ale potem jak szara mysz i zatęskniłam za jasnymi włoskami
wstawiam foto:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iislande.jpg (16,4 KB, 102 załadowań)
infatuated jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 14:21   #139
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Z przykrością stwierdzam, że właśnie tego się spodziewałam. Szkoda, że nie chciałaś dobrać jakiejś profesjonalnej farby, bo zapewne skończyłoby się bez dramatu No ale nie ma co płakać nad pustą butelką, trzeba być twardym, a nie miętkim Nie zamartwiaj się bo wszystkie rudości i czerwienie wypłukują się szybko, celem tegoż efektu rekomenduję mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w olej koksowy i stosować go na włosy, w Twojej sytuacji ma to same zalety: olej włosy odżywi, nawilży, tym samym przygotuje do następnego farbowania i - co najważniejsze - przyspieszy wypłukiwanie się obecnego koloru, mówi się, że kolor "schodzi" i jest w tym dużo prawdy, blaknie i na pewno traci na intensywności.
Wiem, jak to jest mieć niechciany kolor, ale głowa do góry, to na szczęście nie jest błąd natury nieodwracalnej A na przyszłość błagam: skoro już jesteś na takim wątku, to pytaj, szukaj, czytaj i pomyśl, że nie przez przypadek wszystkie odradzamy farby drogeryjne. Mam nadzieję, że masz nauczkę na przyszłość i kolejny kolor będzie tym wymarzonym
100% racji
Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Hej,
ponawiam swoje zapytanie...czy któraś z Was miała do czynienia z blondami na poziomie 6-7 ale w kierunku tonacji brązowej? Znalazłam, przynajmniej z nazwy, takie kolory w palecie farb Koleston (6.07 naturalny brązowy ciemny blond, 6.7 brązowy ciemny blond, 6.77 intensywnie brązowy ciemny blond, i te same kolorki tylko na poziomie 7 - 7.07, 7.7), jednak fryzjerka, która pracowała na tych farbach ostrzegła mnie, że są to farby bardzo mocne, a interesujące mnie kolory wychodzą z zieloną poświatą.
Może któraś z Was farbowała włosy tymi kolorami lub chociaż wie coś o farbach Koleston?

Będę wdzięczna
omg zielona poświata co za bzdura... .7 w Welli to jest taki kasztanowy brąz, nie ma szans żeby wyszedł jakkolwiek z zielonym, ja farbowałam 6.71 albo 7.71 (nie pamiętam już dokładnie) i zapewniam Cię że nie miałam ani grama zieleni na włosach
a czy farba jest "mocna" to nie wiem co przez to rozumiec, fakt że na włosach trzyma się bardzo dobrze i sie nie spłukuje ale moim zdaniem nie jest mocno inwazyjna dla włosów wypada też wspomnieć że Wella daje ciemniejsze kolory niż inne farby profesjonalne, poziom 6 t już taki konkretny średni brąz, nawet w stronę ciemnego...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-16, 15:26   #140
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja ostatnio kupiłam 7/73 Welli touch , to niby jest średni blond brozowo złoty . Jeszcze go nie robiłam . Może ktoś napisze czego powinnam sie spodziewać ,blondu , czy już brązu ? .Będę farbowac woda 1/9%. Wolałabym osobiście jakiś jasny brazik.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 21:22   #141
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam 7/73 Welli touch , to niby jest średni blond brozowo złoty . Jeszcze go nie robiłam . Może ktoś napisze czego powinnam sie spodziewać ,blondu , czy już brązu ? .Będę farbowac woda 1/9%. Wolałabym osobiście jakiś jasny brazik.
Nie wiem co masz teraz na głowie (jaki kolor, natura czy farba), ale moim zdaniem z udziałem wody 1,9% możesz pożegnać się ze wszystkim, co przypomina blond.

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-07-16 o 21:23
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 11:47   #142
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Zrobiłam fotkę, ale nie odzwierciedla ona stanu faktycznego. Góra nie jest taka jasna i ruda. W ogóle ten odcień jest skrajnie inny niż poprzedni Zobaczę czy uda mi się dziś machnąc nową fotkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8647.jpg (47,2 KB, 120 załadowań)
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 13:57   #143
thePhantom
Zakorzenienie
 
Avatar thePhantom
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 6 822
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny a mam takie pytanie , co polecacie żeby zakryć te wiśniową czerwień i uzyskać coś bardziej.. ogniście rudego? dołącze zdjęcie , ale naprawde nie odzwierciedla tak mocno tego co mam na glowie. wczoraj ładnie slonko świeciło , to nie wyglądało tak źle :p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0290.jpg (138,8 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0286.jpg (114,1 KB, 145 załadowań)
__________________
Insta-uzależniona
aparatka :
góra - wrzesień 2014
dół - luty 2015


Była Au pair - Niemcy 2013
thePhantom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 15:07   #144
siskath
Raczkowanie
 
Avatar siskath
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 126
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Na tych zdjęciach kolor wygląda zaskakująco ładnie. Pewnie za jakiś czas dziewczyny chcące otrzymać rudość będą wklejały Twoje zdjęcia z pytaniem "co zrobić, żeby otrzymać taki kolor?" Ja bym mimo wszystko wstrzymała się, dała włosom chwilę odpoczynku, a potem przystąpiła do kolejnego farbowania. Chcesz się pozbyć wisienki i dziewczyny dobrze radziły, żeby olejować i kłaść maski. Dobrze to zrobi włosom, a kolor szybciej spłynie. Potem proponuję kierować się w stronę farb profesjonalnych i szukać w obrębie numeracji 7,44.
siskath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 17:35   #145
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

agusiaki kolor na gorze faktycznie rozni sie na zdjeciu od tego z dolu, ale mnie te Twoje koncowki bardzo sie podobaja, kojarza mi sie z jakas okladka lub stylizacja JLo , a ona czesto w karmelkach pomyka
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 18:16   #146
thePhantom
Zakorzenienie
 
Avatar thePhantom
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 6 822
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

jasne , dam im spokój myśle , tak do końca wakacji , zanim do szkoly pojde tylko widzicie, nie mieszkam w dużym mieście i nie mam tutaj profesjonalnych sklepow fryzjerskich , jakąs dobrą farbe moge zamowic hm przez internet , hm allegro?
__________________
Insta-uzależniona
aparatka :
góra - wrzesień 2014
dół - luty 2015


Była Au pair - Niemcy 2013
thePhantom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 18:19   #147
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Jest sklep internetowy hairstore, zamawiałam tal Goldwella i było bardzo profesjonalnie, nawet pani do mnie zadzwoniła, że na mój kolor trzeba czekać dłużej i czy chcę wycofać zamówienie. Polecam.
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 18:40   #148
siskath
Raczkowanie
 
Avatar siskath
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 126
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja zamawiałam na Allegro, a teraz "u Radka".
siskath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:24   #149
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

thePantom oczywiście Allegro, a sklepów internetowych jest sporo, wystarczy poszukać. Ja mieszkam blisko Krakowa, a też z wygody (i lenistwa) kupuję na all

Dziewczyny, wklejam zdjęcie mojego obecnego koloru, dla potomnych, jako widomy znak że da się pokryć rude włosy i niekoniecznie ciemnym brązem Vitality's 6/1 z wodą 6%, włosy po użyciu niebieskiego szamponu Joanny, bardzo fajnie ochładza kolor Foto wiernie oddaje kolor, robione w świetle dziennym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vit_6-1.jpg (24,7 KB, 148 załadowań)
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 11:19   #150
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kathy, pomocy !!!!!

Farbowałam włosy u fryzjera, Matrixem 8cc, naturalne włosy mam ciemny blond/ jasny brąz. No i efekt niezbyt mi się podoba, tzn. ma odrobinę czerwieni, a chciałam lisi rudy, kompletnie bez czerwonej nuty. Proszę, podpowiedz mi, czym taki efekt osiągnąć ??
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.