Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 21:59   #4231
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Kurde, to co mam zrobić?
Przymierzyć różne ubrania (albo tkaniny, wystarczy przyłożyć na ramiona), bez makijażu, w dobrym świetle. I obserwować uważnie twarz, czy skóra nabiera dziwnego kolor, czy twarz się rozmywa albo wygląda na zmęczoną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 10:43   #4232
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Przymierzyć różne ubrania (albo tkaniny, wystarczy przyłożyć na ramiona), bez makijażu, w dobrym świetle. I obserwować uważnie twarz, czy skóra nabiera dziwnego kolor, czy twarz się rozmywa albo wygląda na zmęczoną.
Planuję przymierzyć narzutę , jest w zielonym ciepłym kolorze wydaje mi się zw wiosennym
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 12:11   #4233
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Mogę podświadomie sortować kolory na pasujące-niepasujące, kierując się subiektywną opinią i upodobaniami...:/
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 19:28   #4234
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Mogę podświadomie sortować kolory na pasujące-niepasujące, kierując się subiektywną opinią i upodobaniami...:/
Właśnie po to jest ten test, żeby to zmienić. Dlatego zamiast zakładać ubrania, lepiej je sobie drapować na ramionach i skupić się na wyglądzie twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 20:11   #4235
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

A więc, co wyszło. Jaskrawe, jasne kolory sprawiają, że moja twarz wydaje się chorobliwie żółta, niezdrowa(uwaga mamy, więc obiektywna, zresztą ja też się zgadzam). Ok wyglądam w kolorach ciemnych, przygaszonych, ale jednocześnie ponuro. Ożywia mnie nieco ciemny intensywny granat.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 23:56   #4236
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A więc, co wyszło. Jaskrawe, jasne kolory sprawiają, że moja twarz wydaje się chorobliwie żółta, niezdrowa(uwaga mamy, więc obiektywna, zresztą ja też się zgadzam). Ok wyglądam w kolorach ciemnych, przygaszonych, ale jednocześnie ponuro. Ożywia mnie nieco ciemny intensywny granat.
A jak z tolerancją kolorów ciepłych i zimnych? Czystą bielą i głęboką czernią vs mniej skrajnymi wersjami?

Po zdjęciach to zaczęłabym od kolorów ciemnej zimy, ale jak mówiłam nie wiem na ile one faktycznie oddają twój kolor.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 06:49   #4237
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ciepłe kolory sprawiają, że jestem mdła, żółta, jakaś schorowana:p czysta biel i czerń jakoś mi nie pasują.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 13:33   #4238
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ciepłe kolory sprawiają, że jestem mdła, żółta, jakaś schorowana:p czysta biel i czerń jakoś mi nie pasują.
a jakieś liliowe, błękitne- kolory lata? w tej liliowej szmince ładnie wyglądasz Granat wydaje mi się uniwersalnym kolorem, chyba każdy wygląda w nim super. Mi też granat bardzo pasuje a jak miałam kiedyś rude włosy to wyglądałam w tym kolorze obłędnie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 15:02   #4239
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja i lato? nie mam żadnych błękitów i lilii w szafie, zresztą jakoś nie widzę siebie w tym..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:59   #4240
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ciepłe kolory sprawiają, że jestem mdła, żółta, jakaś schorowana:p czysta biel i czerń jakoś mi nie pasują.

Ja i lato? nie mam żadnych błękitów i lilii w szafie, zresztą jakoś nie widzę siebie w tym..
A przymierzałaś biel i czerń? Oraz jakieś błękity i lila (btw są też błękity i lila dla zim i wiosen)

Ja bardzo unikałam noszenia białych bluzek oraz zestawów czarno-białych, bo wydawały mi się strasznie oklepane, ale teraz widzę, że jak chcę wyglądać ładnie w oficjalnym stroju to czarny żakiet + biała koszula wyglądają jednak lepiej niż np grafitowy albo beżowy.

No i jeszcze zależy jak ciepłe... jeśli nie tolerujesz żadnych kolorów ciepłych to pozostają typy zupełnie chłodne (zima i lato), jeśli lekko cieplejsze mogą być to zostaje więcej możliwości.

Chłodne i neutralne, leciutko przytłumione, przyciemnione kolory = ciemna zima.
Bardzo chłodne, leciutko przytłumione kolory = chłodna zima.
Bardzo chłodne, przytłumione, ale nie skrajnie, kolory = chłodne lato
Chłodne i neutralne, przytłumione kolory = łagodne lato.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 15:00   #4241
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja raczej latem nie będę, mam ciemna 'kolorystykę' twarzy
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 16:02   #4242
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

No i jeszcze zależy jak ciepłe... jeśli nie tolerujesz żadnych kolorów ciepłych to pozostają typy zupełnie chłodne (zima i lato), jeśli lekko cieplejsze mogą być to zostaje więcej możliwości.

Chłodne i neutralne, leciutko przytłumione, przyciemnione kolory = ciemna zima.
Bardzo chłodne, leciutko przytłumione kolory = chłodna zima.
Bardzo chłodne, przytłumione, ale nie skrajnie, kolory = chłodne lato
Chłodne i neutralne, przytłumione kolory = łagodne lato.
Dziś ubrałam nebieską bluzkę , w kolorze niebieskim odpowiadającemu kolorowi z palety intensywnej wiosny(2 rząd od dołu, 2 kolor z prawej, bardzo podobny kolor znajduje się w palecie jasnego lata...)i muszę przyznac że jestem zaskoczona efektem ( tylko że mam hennę na rzęsach i fluidor na twarzy , nie wiem czy tak można z makijażem...)
Skóra ma bardzo ładny świetlisty kolor, oczy nabrały zelono szarej barwy, prawie wcale nie są niebieskie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:07   #4243
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja raczej latem nie będę, mam ciemna 'kolorystykę' twarzy
To nie wyklucza lata.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Dziś ubrałam nebieską bluzkę , w kolorze niebieskim odpowiadającemu kolorowi z palety intensywnej wiosny(2 rząd od dołu, 2 kolor z prawej, bardzo podobny kolor znajduje się w palecie jasnego lata...)i muszę przyznac że jestem zaskoczona efektem ( tylko że mam hennę na rzęsach i fluidor na twarzy , nie wiem czy tak można z makijażem...)
Skóra ma bardzo ładny świetlisty kolor, oczy nabrały zelono szarej barwy, prawie wcale nie są niebieskie
No to przymierz tę bluzkę jak nie będziesz miała makijażu
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:19   #4244
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To nie wyklucza lata.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------


No to przymierz tę bluzkę jak nie będziesz miała makijażu
Dobra to za jakieś 3 tyg jak henna zejdzie
Super jest ta zabawa z kolorami

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ciepłe kolory sprawiają, że jestem mdła, żółta, jakaś schorowana:p czysta biel i czerń jakoś mi nie pasują.
Moim zdaniem w czystej bieli byłoby dobrze
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:49   #4245
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Kurde, wszystko od światła zależy... Dobra, mi już głowa puchnie od tych typów
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 09:53   #4246
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Czemu te palety tych samych podtypów tak sie różnią? Niektóre strony czy blogi podają całkiem inne palety, owszem, wciąż pasujących kolorów, ale niedawno widziałam super czyste, jasne i nasycone kolory dla jasnej wiosny, a w innym miejscu ta sama jasna wiosna miała kolory mocno jaśniejsze i delikatne... chyba że tych pasujących kolorów tak naprawdę jest dużo więcej, i każdy podaje te, które uważa za najfajniejsze? Nie rozumiem,
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 18:04   #4247
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czemu te palety tych samych podtypów tak sie różnią? Niektóre strony czy blogi podają całkiem inne palety, owszem, wciąż pasujących kolorów, ale niedawno widziałam super czyste, jasne i nasycone kolory dla jasnej wiosny, a w innym miejscu ta sama jasna wiosna miała kolory mocno jaśniejsze i delikatne... chyba że tych pasujących kolorów tak naprawdę jest dużo więcej, i każdy podaje te, które uważa za najfajniejsze? Nie rozumiem,
Tak, dla każdego typu w sumie istnieje niezliczona ilość kolorów i żadna paleta nie wyczerpuje wszystkich. Te, których ja używam są dość miarodajne moim zdaniem bo dla każdego typu pokazują chociaż po jednym przykładzie jakiegoś odcienia, kolory jasne, kolory ciemne, kolory średnie... naprawdę jest z czego wybierać. Ale każde studio robi własne palety i różnią się ze względu na gust wizażysty (np. chce pokazac tylko najlepsze wg niego kolory), mogą być też błędne (szczególnie te z internetu) z powodów technicznych albo niekompetencji autora artykułu/bloga.

Ja m. in. zrezygnowałam z sugerowania się prettyyourworld, bo ona typom jasnym wciska wciąż w kółko najbardziej rozmyte jasne kolory, zimom często same pstrokacizny, typom ciepłym żółcie i pomarańcze itd. Nie żeby to koniecznie były złe przykłady, po prostu to mały ułamek tego, co można nosić a ktoś, kto właśnie odkrywa swój typ po spojrzeniu na takie coś może się bardzo zniechęcić.

A przy profesjonalnej analizie często sprzedaje się takie próbniki jak do farb trochę i one zwykle zawierają sporo kolorów, najczęściej takich, żeby można było dopasować podobne w sklepie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-02-16 o 18:09
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 17:38   #4248
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Witam, dołączam! Jestem też z tych bladych, zimno-bladych. Tylko, że ostatnio jakoś pociemniała mi twarz jest okropna różnica między szyją, a twarzą. Możecie polecić jakiś krem wybielający, który nie będzie zapychał? (cera tłusta, trądzikowa) albo jakieś maseczki, domowe sposoby, zabiegi?
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 17:57   #4249
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Witam, dołączam! Jestem też z tych bladych, zimno-bladych. Tylko, że ostatnio jakoś pociemniała mi twarz jest okropna różnica między szyją, a twarzą. Możecie polecić jakiś krem wybielający, który nie będzie zapychał? (cera tłusta, trądzikowa) albo jakieś maseczki, domowe sposoby, zabiegi?
Może jakieś preparaty z Biochemii Urody? I ogólnie preparaty z kwasami + filtr przeciwsłoneczny. Z domowych sposobów można nacierać twarz plasterkami limonki, cytryna też może być ale ponoć gorzej działa.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 18:04   #4250
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Witam, dołączam! Jestem też z tych bladych, zimno-bladych. Tylko, że ostatnio jakoś pociemniała mi twarz jest okropna różnica między szyją, a twarzą. Możecie polecić jakiś krem wybielający, który nie będzie zapychał? (cera tłusta, trądzikowa) albo jakieś maseczki, domowe sposoby, zabiegi?
Hmm... trudno jest wybielić skórę, a typowo wybielających kremów nie polecam używać bo mogą zniszczyć ci cerę (udowodnione ). Natomiast kremy rozświetlające, będą właśnie rozświetlać (masło maślane ale coż ). Może spróbuj regularnie peelingować twarz, używać maseczek z ogórka bądź cytryny (efekty jakies będą, ale raczej nie wybielą twarzy...) oraz stosuj filtry

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

I jeszcze kwasy mogą pomóc.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 18:37   #4251
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

dziękuję (; kwasów używam, peelingów też, do tego maseczka cynkowa oraz kiedyś przecierałam twarz mlekiem i po kilku(-nastu) minutach zmywałam, po czymś takim fajnie satynowa i matowa jest skóra, ale nie pamiętam czy wybiela. Spróbuję jeszcze raz spróbuję z tą cytryną

nie mam zielonego pojęcia czemu od kilku dni jestem czerwona, a nie biała jak zwykle... :c
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:28   #4252
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Oj, Sillke... Zaczerwieniona to nie to samo co przyciemniona!

Zaczerwienienie to oznaka podrażnienia, zastanów się co mogło je wywołać a tymczasem używaj produktów łagodzących, odstaw produkty silnie działające i wysuszające (kwasy, maść cynkową, peelingi) i może kup sobie wapń do picia. Może gdzieś słońca za dużo podłapałaś - w zimie też można się nabawić, bo skóra jest odzwyczajona i mocniejsze zimowe słońce czasem wystarczy, żeby podpiec.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 17:32   #4253
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hej bladolice,


Co tutaj tak cicho? Co u Was słychać?




Ja chyba doszłam, że jestem jasnym latem. Bardzo długo się zastanawiałam, dopasowywałam kolorki i te najbardziej mi odpowiadają i są takie słodkie.

A i zakupiłam sobie farbę ultrapopielaty blond i już nie mogę się doczekać, aby jej użyć... Ale niestety muszę trochę poczekać do następnego podcięcia włosów, bo mam jeszcze na końcówkach starą farbę, a podobno nie można rozjaśniać farby farbą rozjaśniającą
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 18:06   #4254
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

ja mam nadal miejscami końcówki włosów pamiętających czerń (są bardziej rude niż reszta, widać to tylko w dobrym świetle) - tych nietkniętych czernią mam koło 5cm, czyli większość, bo od wczoraj mam jeszcze krótsze włosy, tj. wymarzonego irokezika Jutro będę próbowała trochę rozjaśnić i ochłodzić kolor. Ciekawe, czy mi się wyrówna kolor czy wręcz przeciwnie, te ciemniejsze końcówki będą bardziej widoczne...

Ale co mi się dzieje ostatnio z cerą... O, Izydo! U mnie w drogerii była promocja na maseczki w saszetkach z Sorai (ale data ważnosci w porządku), no to kupiłam antybakteryjną i na naczynka. Użyłam tej na naczynka to potem musiałam leżeć godzine z okładami ze świetlika, żeby mi zszedł burak i opuchlizna, którą ten cudotwórczy kosmetyk wywołał. Ale od tamtej pory i tak jest nieciekawie, jak się po 3 dniach pokusiłam na tą antybakteryjną (raz jej wcześniej użyłam i nic wielkiego sie nie działo) i burak powrócił. Ryj czerwony i spuchnięty. No to znowu okłady ze świetlika, przeszło trochę, tylko rano obudziłam się z lekkim zaczerwienieniem i spuchniętymi oczami (rzadko mi się to zdarza), no to uznałam, że pomoże mi żel arnikowy z fols leku; ogólnie jest fajny (poleciły mi go któreś dziewczyny z wątku, dziękuję), ale użycie go było błędem (za dużo chemii na ten moment) i buraczana sytuacja powróciła. Dobrze, że się obudziłam dużo za wcześnie to mogłam sobie znowu zrobić okłady ze świetlika rano, przed wyjściem do szkoły. Masakra, boję się teraz nakładać coś na twarz, na razie rezygnuję też z Duacu i toniku z kwasami, choć jakimś cudem mam znowu cerę bardzo zanieczyszczoną i podejrzanie dużo syfów.

Podsumowując. Maseczka antybakteryjna z Sorai jest najbardziej wysuszającą i podrażniającą, jaką miałam (a tych saszetowych już wieeele testowałam), ta żelowa na naczynka mnie uczuliła tak że załatwiła mnie na parę dni (a miała, kurna, łagodzić naczynka). Po raz kolejny się przekonałam, że muszę ograniczać chemię do minimum. I dobrze, że istnieją podkłady mineralne, bo nie dość, że Pixie zakrył moją nienajszczęśliwiej wyglądającą skórę, to jeszcze ją załagodził.
I herbatka ze świetlika dobra rzecz na naczynka, w sensie okłady z niej - tylko oczywiście schłodzone, w awaryjnych sytuacjach (wysusza skórę)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-02-22 o 18:09
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 18:24   #4255
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja mam nadal miejscami końcówki włosów pamiętających czerń (są bardziej rude niż reszta, widać to tylko w dobrym świetle) - tych nietkniętych czernią mam koło 5cm, czyli większość, bo od wczoraj mam jeszcze krótsze włosy, tj. wymarzonego irokezika Jutro będę próbowała trochę rozjaśnić i ochłodzić kolor. Ciekawe, czy mi się wyrówna kolor czy wręcz przeciwnie, te ciemniejsze końcówki będą bardziej widoczne...

Ale co mi się dzieje ostatnio z cerą... O, Izydo! U mnie w drogerii była promocja na maseczki w saszetkach z Sorai (ale data ważnosci w porządku), no to kupiłam antybakteryjną i na naczynka. Użyłam tej na naczynka to potem musiałam leżeć godzine z okładami ze świetlika, żeby mi zszedł burak i opuchlizna, którą ten cudotwórczy kosmetyk wywołał. Ale od tamtej pory i tak jest nieciekawie, jak się po 3 dniach pokusiłam na tą antybakteryjną (raz jej wcześniej użyłam i nic wielkiego sie nie działo) i burak powrócił. Ryj czerwony i spuchnięty. No to znowu okłady ze świetlika, przeszło trochę, tylko rano obudziłam się z lekkim zaczerwienieniem i spuchniętymi oczami (rzadko mi się to zdarza), no to uznałam, że pomoże mi żel arnikowy z fols leku; ogólnie jest fajny (poleciły mi go któreś dziewczyny z wątku, dziękuję), ale użycie go było błędem (za dużo chemii na ten moment) i buraczana sytuacja powróciła. Dobrze, że się obudziłam dużo za wcześnie to mogłam sobie znowu zrobić okłady ze świetlika rano, przed wyjściem do szkoły. Masakra, boję się teraz nakładać coś na twarz, na razie rezygnuję też z Duacu i toniku z kwasami, choć jakimś cudem mam znowu cerę bardzo zanieczyszczoną i podejrzanie dużo syfów.

Podsumowując. Maseczka antybakteryjna z Sorai jest najbardziej wysuszającą i podrażniającą, jaką miałam (a tych saszetowych już wieeele testowałam), ta żelowa na naczynka mnie uczuliła tak że załatwiła mnie na parę dni (a miała, kurna, łagodzić naczynka). Po raz kolejny się przekonałam, że muszę ograniczać chemię do minimum. I dobrze, że istnieją podkłady mineralne, bo nie dość, że Pixie zakrył moją nienajszczęśliwiej wyglądającą skórę, to jeszcze ją załagodził.
I herbatka ze świetlika dobra rzecz na naczynka, w sensie okłady z niej - tylko oczywiście schłodzone, w awaryjnych sytuacjach (wysusza skórę)



O jaaa, niezłe przeżycia z tą maseczką Teraz będę wiedziała, żeby nie kupować Sorai. Ja używam przeważnie maseczki Perfecty albo Ziaji i jest ok Nie mam aż tak wyboru- w końcu mała mieścina

Ja też mam ostatnio wysyp- ale przez herbatki z pokrzywy Piję je, bo włosy rosną po niej trochę mniej niż 1,5 cm na miesiąc, lepszy taki przyrost, niż 1-centymetrowy Jak ją odstawiłam to właśnie włosy zwolniły we wzroście. Dlatego muszę się pomęczyć, podobno tak niestety działa ta pokrzywa, niby oczyszcza i to po jakimś czasie mija, ale wiadomo jak teraz wyglądam


Czyli Twoja cera nie toleruje zbytnio chemii? Masz tak z większością sklepowych maseczek? A jakie masz ogólnie włosy, w sensie długość? Pewnie krótkie, skoro irokez Czym będziesz rozjaśniać? Ja to uwielbiam o farbach gadać

Okłady ze świetlika? Wow, nigdy nie słyszałam o takich Mialam kiedyś Mleczko do demakijażu ze świetlikiem i tak dziwnie było mi go używać, mając na względzie tego świetlika
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2013-02-22 o 18:26
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 18:45   #4256
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Czyli Twoja cera nie toleruje zbytnio chemii? Masz tak z większością sklepowych maseczek? A jakie masz ogólnie włosy, w sensie długość? Pewnie krótkie, skoro irokez Czym będziesz rozjaśniać? Ja to uwielbiam o farbach gadać

Okłady ze świetlika? Wow, nigdy nie słyszałam o takich Mialam kiedyś Mleczko do demakijażu ze świetlikiem i tak dziwnie było mi go używać, mając na względzie tego świetlika
Rzadko zdarza mi sie po chemiczne kosmetyki sięgać, ale czasem wypróbowuję jakieś kosmetyki nawilżające (zwłaszcza pod oczy) mojej mamy i w 3 na 4 przypadki jest reakcja alergiczna czy po prostu podrażnienie. Dziwne, bo kiedys tak nie miałam
Maseczek uzywam głównie antybakteryjnych i zwykle nic złego mi się po nich nie dzieje. Perfecta miała świetna gruszkową, ale nie widzę jej ostatnio Za to z tej firmy uczuliła mnie kiedyś aloesowa. Migdałowej czasem używam pod oczy, genialnie nawilża i odżywia

Włosy (te najdłuższe) mam chyba koło 6-7cm. planuję na jutro kąpiel rozjaśniającą (ale niedługą, żeby tak o ton-dwa zejść) i położę Joannę "gołębi popiel" - mam nadzieję, że to w miarę dobry sposób na zniwelowanie rudości. Jak coś mam w zanadrzu jeszcze jakiś popielaty blond i jakiś naturalny blond i na wszelki wypadek brązową szamponetkę

Co do świetlika to chodzi o tą roślinkę, nie robaczka Herbatkę kupuje się w aptece czy nawet supermarkecie, kosztuje pewnie grosze, stosuje się zwykle w formie okładów na podrażnione oczy ale po sobie widzę, że na buraka na twarzy też pięknie działa

Ja na porost włosów piłam kiedyś drożdże, to mi przez miesiąc urosły prawie 2cm Ale i tak to nic, miałam kiedyś jakieś zaburzenia hormonalne (tak z 2 miesiące to trwało), że mi włosy ponad 2cm na miesiąc rosły i skóra łuszczyła się jak szalona. haha, jak farbowałam włosy na czarno to mogłam sprawdzać, jak szybko mi rosną włosy, miesiąc po farbowaniu wyrywałam jednego włosa i mierzyłam odrost
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-02-22 o 18:53
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 18:45   #4257
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
O jaaa, niezłe przeżycia z tą maseczką Teraz będę wiedziała, żeby nie kupować Sorai. Ja używam przeważnie maseczki Perfecty albo Ziaji i jest ok Nie mam aż tak wyboru- w końcu mała mieścina

Ja też mam ostatnio wysyp- ale przez herbatki z pokrzywy Piję je, bo włosy rosną po niej trochę mniej niż 1,5 cm na miesiąc, lepszy taki przyrost, niż 1-centymetrowy Jak ją odstawiłam to właśnie włosy zwolniły we wzroście. Dlatego muszę się pomęczyć, podobno tak niestety działa ta pokrzywa, niby oczyszcza i to po jakimś czasie mija, ale wiadomo jak teraz wyglądam


Czyli Twoja cera nie toleruje zbytnio chemii? Masz tak z większością sklepowych maseczek? A jakie masz ogólnie włosy, w sensie długość? Pewnie krótkie, skoro irokez Czym będziesz rozjaśniać? Ja to uwielbiam o farbach gadać

Okłady ze świetlika? Wow, nigdy nie słyszałam o takich Mialam kiedyś Mleczko do demakijażu ze świetlikiem i tak dziwnie było mi go używać, mając na względzie tego świetlika
Ja uwielbiam maseczke face food oczyszczającą o ta u mnie sprawdza się idealnie, choć u tej blogerki nie.

A co do włosów to zaczynam przygode z olejkami
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 19:02   #4258
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja na twarz niewiele kładę.. Przed studniówką 2x kładłam maseczkę hiper super ultra nawilżającą z Tołpy i nie było żadnych efektów
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 21:39   #4259
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Rzadko zdarza mi sie po chemiczne kosmetyki sięgać, ale czasem wypróbowuję jakieś kosmetyki nawilżające (zwłaszcza pod oczy) mojej mamy i w 3 na 4 przypadki jest reakcja alergiczna czy po prostu podrażnienie. Dziwne, bo kiedys tak nie miałam
Maseczek uzywam głównie antybakteryjnych i zwykle nic złego mi się po nich nie dzieje. Perfecta miała świetna gruszkową, ale nie widzę jej ostatnio Za to z tej firmy uczuliła mnie kiedyś aloesowa. Migdałowej czasem używam pod oczy, genialnie nawilża i odżywia

Włosy (te najdłuższe) mam chyba koło 6-7cm. planuję na jutro kąpiel rozjaśniającą (ale niedługą, żeby tak o ton-dwa zejść) i położę Joannę "gołębi popiel" - mam nadzieję, że to w miarę dobry sposób na zniwelowanie rudości. Jak coś mam w zanadrzu jeszcze jakiś popielaty blond i jakiś naturalny blond i na wszelki wypadek brązową szamponetkę

Co do świetlika to chodzi o tą roślinkę, nie robaczka Herbatkę kupuje się w aptece czy nawet supermarkecie, kosztuje pewnie grosze, stosuje się zwykle w formie okładów na podrażnione oczy ale po sobie widzę, że na buraka na twarzy też pięknie działa

Ja na porost włosów piłam kiedyś drożdże, to mi przez miesiąc urosły prawie 2cm Ale i tak to nic, miałam kiedyś jakieś zaburzenia hormonalne (tak z 2 miesiące to trwało), że mi włosy ponad 2cm na miesiąc rosły i skóra łuszczyła się jak szalona. haha, jak farbowałam włosy na czarno to mogłam sprawdzać, jak szybko mi rosną włosy, miesiąc po farbowaniu wyrywałam jednego włosa i mierzyłam odrost

A faktycznie, ja też długo nie widziałam gruszkowej Perfecty! :p Mnie też się podrażnia skóra, na początku jest zaczerwieniona, ale to dość szybko mija. Miałam tak dzisiaj z peelingiem oczyszczającym Perfecty, myślałam, że będzie burak, ale dość szybko reakcja zniknęła i było ok

Jaki chcesz mieć kolorek, jakiś blond? W sumie mi podsunęłaś pomysł z tą kapielą rozjaśniającą, bo w sumie teraz mam dylemat,czy moja farbka załapie... Ale w sumie chyba nie powinno być problemu z włosami ciemny blond/ jasny brąz i woda 12%... :P

Na wątku zapuszczania naturalnych włosków czytałam, że na rozjaśnione włosy nie można szamponetek nakładać, bo wychodzą chyba jakieś dziwactwa. W sensie nie pamiętam, co dokładnie grozi, ale dziewczyny ostrzegały przed tym


Jaka ja głupia jestem, nie wiedziałam, ze jest roślinka o nazwie świetlik To się popisałam wiedzą, aż mi głupio, bo myślałam, że to rzeczywiście chodzi o robaczka!


Co do drożdży to miałam kiedyś do nich jedno podejście, dotrwałam do 2 kubków Po drugim nie dałam rady i skończyło się w łazience- już nie piję, dla mnie to było nie do przełknięcia :p Ale pokrzywka bardzo mi smakuje

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam maseczke face food oczyszczającą o ta u mnie sprawdza się idealnie, choć u tej blogerki nie.

A co do włosów to zaczynam przygode z olejkami
O, to w takim razie muszę wypróbować


A jakie to olejki, jeśli można wiedzieć?



---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja na twarz niewiele kładę.. Przed studniówką 2x kładłam maseczkę hiper super ultra nawilżającą z Tołpy i nie było żadnych efektów
Tołpa- znana firma, a ja nigdzie u mnie nie mogę znaleźć ich kosmetyków, a czytałam, że są dobre :p[COLOR="Silver"]
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2013-02-22 o 21:42
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 21:47   #4260
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
A faktycznie, ja też długo nie widziałam gruszkowej Perfecty! :p Mnie też się podrażnia skóra, na początku jest zaczerwieniona, ale to dość szybko mija. Miałam tak dzisiaj z peelingiem oczyszczającym Perfecty, myślałam, że będzie burak, ale dość szybko reakcja zniknęła i było ok

Jaki chcesz mieć kolorek, jakiś blond? W sumie mi podsunęłaś pomysł z tą kapielą rozjaśniającą, bo w sumie teraz mam dylemat,czy moja farbka załapie... Ale w sumie chyba nie powinno być problemu z włosami ciemny blond/ jasny brąz i woda 12%... :P

Na wątku zapuszczania naturalnych włosków czytałam, że na rozjaśnione włosy nie można szamponetek nakładać, bo wychodzą chyba jakieś dziwactwa. W sensie nie pamiętam, co dokładnie grozi, ale dziewczyny ostrzegały przed tym


Jaka ja głupia jestem, nie wiedziałam, ze jest roślinka o nazwie świetlik To się popisałam wiedzą, aż mi głupio, bo myślałam, że to rzeczywiście chodzi o robaczka!


Co do drożdży to miałam kiedyś do nich jedno podejście, dotrwałam do 2 kubków Po drugim nie dałam rady i skończyło się w łazience- już nie piję, dla mnie to było nie do przełknięcia :p Ale pokrzywka bardzo mi smakuje

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------



O, to w takim razie muszę wypróbować


A jakie to olejki, jeśli można wiedzieć?



---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------



Tołpa- znana firma, a ja nigdzie u mnie nie mogę znaleźć ich kosmetyków, a czytałam, że są dobre :p[COLOR="Silver"]
Póki co mam olejek kokosowy Vatika i odlewke amly A co do Tołpy. To kiedyś miałam maseczkę (oczyszczająco bo niby jaką inną ) to nie zauwazyłam duzej różnicy między tą a innymi oczyszczającymi. Dla mnie przeciętniak i jeszcze twarz szczypała.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.