wielki problem paznokcie zelowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 19:10   #1
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123

wielki problem paznokcie zelowe


Witam drogie forumowiczki!!Jestem poczatkujaca stylistka paznokci zelowych..Otoz dzis robilam swoje pierwsze pazurki i jestem rozczarowana...
Otoz nie potrafie spilowac dobrze roznicy miedzy tipsem a paznokciem, nie wiem czy moze to wina tipsa albo zlego pilowania, gdyz przepilowuje tipsa i robia mi sie w nim dziury, choc widac ze nie jest jeszcze dobrze zrownana granica...
Druga sprawa to chyba podchodzi mi powietrze bo juz jeden mi odpadl zaraz po zrobieniu..Aha pracuje na tipsach ACTIV.mozecie mi dac jakies rady??gdyz mam ochote tym wszystkim zucic...z gory dziekuje pa
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 19:26   #2
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

przeczytaj uwaznie to co napisalas-to po pierwsze.
po drugie-masz za soba kurs?
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 19:39   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez agnesss25 Pokaż wiadomość
Witam drogie forumowiczki!!Jestem poczatkujaca stylistka paznokci zelowych..Otoz dzis robilam swoje pierwsze pazurki i jestem rozczarowana...
Otoz nie potrafie spilowac dobrze roznicy miedzy tipsem a paznokciem, nie wiem czy moze to wina tipsa albo zlego pilowania, gdyz przepilowuje tipsa i robia mi sie w nim dziury, choc widac ze nie jest jeszcze dobrze zrownana granica...
Druga sprawa to chyba podchodzi mi powietrze bo juz jeden mi odpadl zaraz po zrobieniu..Aha pracuje na tipsach ACTIV.mozecie mi dac jakies rady??gdyz mam ochote tym wszystkim zucic...z gory dziekuje pa
Ohh istotnie. Ogromny problem.
Przy piłowaniu granicy tipsa piłujemy tylko i wyłącznie PRÓG a nie całego tipsa.
Nie napisałaś nic o żelach. Jaka to firma.
Przyczyn odpadania mogą być setki.
Wnioskuję że nie masz kursu więc:
nie odtłuszczona płytka, brak primera, zalania skór, nie odsunięcie skórek..,. etc.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:06   #4
kasikk12
Raczkowanie
 
Avatar kasikk12
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 489
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Ale jak ktoś nie ma kursu to się go nie nazywa stylistką...no nie?
W jakimś wątku coś o tym było
__________________
52...51...50...49 kg.
kasikk12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:09   #5
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Ale jak się jest samozwańczą stylistką to jednak samo przez się mówi
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:15   #6
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez agnesss25 Pokaż wiadomość
Witam drogie forumowiczki!!Jestem poczatkujaca stylistka paznokci zelowych..Otoz dzis robilam swoje pierwsze pazurki i jestem rozczarowana...
Otoz nie potrafie spilowac dobrze roznicy miedzy tipsem a paznokciem, nie wiem czy moze to wina tipsa albo zlego pilowania, gdyz przepilowuje tipsa i robia mi sie w nim dziury, choc widac ze nie jest jeszcze dobrze zrownana granica...
Druga sprawa to chyba podchodzi mi powietrze bo juz jeden mi odpadl zaraz po zrobieniu..Aha pracuje na tipsach ACTIV.mozecie mi dac jakies rady??gdyz mam ochote tym wszystkim zucic...z gory dziekuje pa

To może naprawdę rzuć tym wszystkim...? Nie będziesz miała takich problemów, zajmiesz się czymś, na czym się lepiej znasz, a forum nie będzie zaśmiecane.
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:17   #7
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

nie wiem dlaczego sadzisz ze zasmiecam forum?grzeczniesie spytalam i oczekuje grzecznej odowiedzi.A rzucic na pewno nie rzuce, kazdy ma trudne poczatki.ty tez robilas od pocztku swoje paznokcie bez zarzutu??
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 20:18   #8
aneta1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

zakładając ten wątek zrobiłaś najgorszą rzecz z możliwych, teraz napewno nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące pytania...

moze nie uwierzysz ale na forum jest wyszukiwarka, a co najlepsze, że jak wpiszesz np "próg tipsa" czy "wypiłowanie progu" to wyskoczą Ci wątki właśnie na ten temat, zdumiewające, prawda?
aneta1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:20   #9
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez kasikk12 Pokaż wiadomość
Ale jak ktoś nie ma kursu to się go nie nazywa stylistką...no nie?
W jakimś wątku coś o tym było
mam kurs , przebywm a granica i tu zrobilam kurs, nie wiem skd odrazu przypuszczenie ze go nie mam?
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:23   #10
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ohh istotnie. Ogromny problem.
Przy piłowaniu granicy tipsa piłujemy tylko i wyłącznie PRÓG a nie całego tipsa.
Nie napisałaś nic o żelach. Jaka to firma.
Przyczyn odpadania mogą być setki.
Wnioskuję że nie masz kursu więc:
nie odtłuszczona płytka, brak primera, zalania skór, nie odsunięcie skórek..,. etc.

mam kurs, pracuje na zelach activ, skorki nie byly zalane , dawalam primer, odsunelam skorki.podejrzewam ze dostao sie powietrze pod tipsa.pragne odkreslic ze sa to moje PIERWSZE TIPSY..
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:23   #11
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

przpraszam a jak mam sie nazwac?
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 20:28   #12
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez aneta1986 Pokaż wiadomość
zakładając ten wątek zrobiłaś najgorszą rzecz z możliwych, teraz napewno nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące pytania...

moze nie uwierzysz ale na forum jest wyszukiwarka, a co najlepsze, że jak wpiszesz np "próg tipsa" czy "wypiłowanie progu" to wyskoczą Ci wątki właśnie na ten temat, zdumiewające, prawda?

moze rzeczywiscie powinnam najpierw poszukac..
ale nie wiem czemu tak kryrykujecie moje zapytanie??widzialam o wiele wiele glupsze watk na forum
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:31   #13
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

przpraszam a jak mam sie nazwac?
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:36   #14
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

jeśli nie masz kursu to jak niby możesz nazywać się stylistką?
Aktualnie jesteś dziewczyną zaczynającą swoją paznokciową przygodę.
Innego nazewnictwa nie znam.

A jeśli widziałaś wiele głupsze zapytania to dlaczego nie skorzystałaś z wyszukiwarki skoro na wszystkie Twoje pytania padła tutaj już wielokrotnie odpowiedź na innych wątkach?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:44   #15
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

ciekawy kurs....
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:45   #16
proana005
Raczkowanie
 
Avatar proana005
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 290
GG do proana005 Send a message via Skype™ to proana005
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

byliczko ona napisala ze ma kurs. mysle ze jakis cienki..
a co do reszty sie nie wypowiadam bo juz chyba wszystko zostalo powiedziane. wszykiwarka!!
__________________


Edytowane przez proana005
Czas edycji: 2009-01-27 o 20:48
proana005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:57   #17
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez agnesss25 Pokaż wiadomość
nie wiem dlaczego sadzisz ze zasmiecam forum?grzeczniesie spytalam i oczekuje grzecznej odowiedzi.A rzucic na pewno nie rzuce, kazdy ma trudne poczatki.ty tez robilas od pocztku swoje paznokcie bez zarzutu??
Jasne, że nie. I nadal nie robię paznokci, którym nie można absolutnie niczego zarzucić. Tylko, że ja, mając wątpliwości i dość podstawowe problemy po jednym kursie - poszłam na następny. I jeszcze następny. A w międzyczasie czytałam, czytałam, czytałam... właśnie po to, by czerpać wiedzę od innych, a nie zakładać kolejnych wątków na te same tematy.
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:20   #18
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
jeśli nie masz kursu to jak niby możesz nazywać się stylistką?
Aktualnie jesteś dziewczyną zaczynającą swoją paznokciową przygodę.
Innego nazewnictwa nie znam.

A jeśli widziałaś wiele głupsze zapytania to dlaczego nie skorzystałaś z wyszukiwarki skoro na wszystkie Twoje pytania padła tutaj już wielokrotnie odpowiedź na innych wątkach?
pisalam juz wczesniej ze mam kurs!
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:22   #19
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez Naddel Pokaż wiadomość
Jasne, że nie. I nadal nie robię paznokci, którym nie można absolutnie niczego zarzucić. Tylko, że ja, mając wątpliwości i dość podstawowe problemy po jednym kursie - poszłam na następny. I jeszcze następny. A w międzyczasie czytałam, czytałam, czytałam... właśnie po to, by czerpać wiedzę od innych, a nie zakładać kolejnych wątków na te same tematy.

ja tez duzo czytam, ale kochana od czytania i robienia kolejnych kursow nie nabierzesz nigdy wprawy i techniki.to trzeba cwiczyc i ucxzyc sie na wlasnych bledach.ps podkreslam ze nikomu nie zrobilam krzywdy tylko po prostu zniszczylam pare tipsow....
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 21:33   #20
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

A to w takim razie bardzo przepraszam. Umknęło mi .
Ale nazywanie się stylistką po 1 kursie to trochę przesada.
Dobrze by było gdybyś pokazała zdjęcia.
Wtedy można by było doradzić co i gdzie jest nie tak.

Ależ oczywiście że na kursach nie nabierzesz wprawy
Ale zdobędziesz dużo większą wiedzę niż ucząc się sama.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:35   #21
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

dziewczyny sorki ze sie wtrące ale uważam że robicie niepotrzebna nagonke na agness. nie latwiej i szybciej jest po prostu odpowiedziec na jej pytanie?
ja uwazam, ze po problem moze tkwic w złym przyklejaniu tipsów, moze juz podczas samego klejenia dostaje Ci sie powietrze pod tipsa i wtedy próbujesz to spilowac w efekcie robiąc w nim dziury. troche cwieczen i powinnas dojsc do wprawy.
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:41   #22
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez agnesss25 Pokaż wiadomość
Witam drogie forumowiczki!!Jestem poczatkujaca stylistka paznokci zelowych..Otoz dzis robilam swoje pierwsze pazurki i jestem rozczarowana...
Otoz nie potrafie spilowac dobrze roznicy miedzy tipsem a paznokciem, nie wiem czy moze to wina tipsa albo zlego pilowania, gdyz przepilowuje tipsa i robia mi sie w nim dziury, choc widac ze nie jest jeszcze dobrze zrownana granica...
Druga sprawa to chyba podchodzi mi powietrze bo juz jeden mi odpadl zaraz po zrobieniu..Aha pracuje na tipsach ACTIV.mozecie mi dac jakies rady??gdyz mam ochote tym wszystkim zucic...z gory dziekuje pa

Wygląda na to, że masz złą technikę przyklejania tipsa - tzn. między nim a pazurkiem zostaja bąbelki powietrza, ktore w momencie opracowywania dają ci te, jak napisalaś, "dziury". I oczywiście jak całe tipsy odpadają, to ewidentny znak, że sa zapowitrzone.

Spróbuj tak - nałóz niewielka ilość kleju na kieszonkę tipsa i/lub wolny brzeg paznokcia, przyłóż tipsa i delikatnie ale zdecydowanie ślizgnij (jest w ogóle takie slowo...? ) go w stronę wolnego brzegu - tzn, chodzi o usunięcie ewentualnych bąbli powietrza - dopiero jak to zrobisz przyklej tipsa - przyłóz tak pi razy oko pod kątem 45 stopni do wolnego brzegu i potem zdecydowanie dociśnij - pamietaj tez o docisnięciu boczków. Wiem, że zakręciłam się z opisem, ale jak masz troche wyobrażni i jakiekolwiek pojęcie o lepieniu pazurków, to wiesz o co chodzi. Generalnie jak jestes poczatkująca, fajnie byloby zaopatrzyć sie w jakiś klej o nieco dluższym czasie schnięcia - np. GelBond CND ma czas 10 sek - co dla poczatkujących jest fajne, bo zawsze masz te pare sekundek na ewentualną korektę.

A, ktoś tu kiedys pisał o ćwiczeniach "przyklejania" tipsów na oliwkę - nie probowałam, zle brzmi fajnie - poszukaj tego wątku jak jesteś zainteresowna

I jeszcze jedno - jak masz kurs, to może warto zwrócić się po poradę do twojej instruktorki - ja jak mam jakies watpliwości odnośnie pazurkow, jest ona dla mnie pierwszą osobą, do ktorej kieruję się z pytaniem



I faktycznie dziewuchy, dajcie juz spokój, bo atmosfera robi się nieciekawa (chyba że ja dzisiaj wyjatkowo cierpliwa jestem.....) :P Głeboki wdech i albo ignorujemy, albo rzucamy jedna celną ironiczną uwagę i zmieniamy watek - chyba nie ma sensu wdawać sie w potyczki slowne typu "czy po jednym kursie mogę sie juz nazwać stylistką, czy jeszcze nie...? (Byliczko, myślę, że na korzyść autorki tego stwierdzenia przemawia fakt, że nazwala sie "poczatkujacą stylistką paznokci".... )
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-01-27 o 21:53
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:49   #23
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
dziewczyny sorki ze sie wtrące ale uważam że robicie niepotrzebna nagonke na agness. nie latwiej i szybciej jest po prostu odpowiedziec na jej pytanie?
ja uwazam, ze po problem moze tkwic w złym przyklejaniu tipsów, moze juz podczas samego klejenia dostaje Ci sie powietrze pod tipsa i wtedy próbujesz to spilowac w efekcie robiąc w nim dziury. troche cwieczen i powinnas dojsc do wprawy.
A przepraszam bardzo wyszukiwarka to po co do jasnej ciasnej jest na wizażu:
Proszę bardzo: znalezione w ciągu 5 minut:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zapowietrzanie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zapowietrzanie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zapowietrzanie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...iftowanie+masy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...iftowanie+masy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...oblem+%BFelowe

O nieee jesteśmy takie złe, wredne i w ogóle nie chcemy pomagać innym!
Robimy nagonkę zamiast grzecznie odpisać. A nie łatwiej i szybciej było wklepać dręczący ją problem w wyszukiwarkę?
Zobacz sama ile jest tych wątków znalezionych w ciągu max. 5 minut.

A skoro to twoje PIERWSZE PAZURKI to co robiłaś na kursie? Oglądałaś filmiki jak robią je inni?

Agataciu ale ile jeszcze takich wątków? No ile jeszcze...
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2009-01-27 o 21:53
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:55   #24
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
dziewczyny sorki ze sie wtrące ale uważam że robicie niepotrzebna nagonke na agness. nie latwiej i szybciej jest po prostu odpowiedziec na jej pytanie?
ja uwazam, ze po problem moze tkwic w złym przyklejaniu tipsów, moze juz podczas samego klejenia dostaje Ci sie powietrze pod tipsa i wtedy próbujesz to spilowac w efekcie robiąc w nim dziury. troche cwieczen i powinnas dojsc do wprawy.
dzieki, w koncu jakas zyczliwa odpowiedz
wlasnie tez tak mysle ze przy przyklejaniu tipsa podchodzi mi powietrze i pozniej widac takie biale miejsca ktore probuje spilowac i w efekcie przepilowywuje tipsa.zdarzylo mi sie to tylko na kilku paznokciach, reszta byla ok.
nie zamierzam sie poddac i bede cwiczyc.dzieki wielkie
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:58   #25
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość


Agataciu ale ile jeszcze takich wątków? No ile jeszcze...

Niestety Byliczko, obawiam się, że jeszcze miliardy takich watków przed nami...

Ja całkowicie osobiście polecam ich lekturę, bo w głębi duszy traktuję je jako świetne ćwiczenie cierpliwości, tudzież asertywnosci
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 21:59   #26
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że masz złą technikę przyklejania tipsa - tzn. między nim a pazurkiem zostaja bąbelki powietrza, ktore w momencie opracowywania dają ci te, jak napisalaś, "dziury". I oczywiście jak całe tipsy odpadają, to ewidentny znak, że sa zapowitrzone.

Spróbuj tak - nałóz niewielka ilość kleju na kieszonkę tipsa i/lub wolny brzeg paznokcia, przyłóż tipsa i delikatnie ale zdecydowanie ślizgnij (jest w ogóle takie slowo...? ) go w stronę wolnego brzegu - tzn, chodzi o usunięcie ewentualnych bąbli powietrza - dopiero jak to zrobisz przyklej tipsa - przyłóz tak pi razy oko pod kątem 45 stopni do wolnego brzegu i potem zdecydowanie dociśnij - pamietaj tez o docisnięciu boczków. Wiem, że zakręciłam się z opisem, ale jak masz troche wyobrażni i jakiekolwiek pojęcie o lepieniu pazurków, to wiesz o co chodzi. Generalnie jak jestes poczatkująca, fajnie byloby zaopatrzyć sie w jakiś klej o nieco dluższym czasie schnięcia - np. GelBond CND ma czas 10 sek - co dla poczatkujących jest fajne, bo zawsze masz te pare sekundek na ewentualną korektę.

A, ktoś tu kiedys pisał o ćwiczeniach "przyklejania" tipsów na oliwkę - nie probowałam, zle brzmi fajnie - poszukaj tego wątku jak jesteś zainteresowna

I jeszcze jedno - jak masz kurs, to może warto zwrócić się po poradę do twojej instruktorki - ja jak mam jakies watpliwości odnośnie pazurkow, jest ona dla mnie pierwszą osobą, do ktorej kieruję się z pytaniem



I faktycznie dziewuchy, dajcie juz spokój, bo atmosfera robi się nieciekawa (chyba że ja dzisiaj wyjatkowo cierpliwa jestem.....) :P Głeboki wdech i albo ignorujemy, albo rzucamy jedna celną ironiczną uwagę i zmieniamy watek - chyba nie ma sensu wdawać sie w potyczki slowne typu "czy po jednym kursie mogę sie juz nazwać stylistką, czy jeszcze nie...? (Byliczko, myślę, że na korzyść autorki tego stwierdzenia przemawia fakt, że nazwala sie "poczatkujacą stylistką paznokci".... )

bardzo ci dziekuje,rzeczywiscie chyba zle przyklejalam tego tipsa.chyba zbyt krotko dociskalam i przy boczkach mi odchodzily...bede na to uwazac
A dziewczyny rzeczywiscie na mnie naskoczyly ze chcialo mi sie plakac..
napisalam przeciez ze jestem poczatkujaca i byly to moje pierwze tipsy..
dzieki wielkie
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 22:02   #27
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
A przepraszam bardzo wyszukiwarka to po co do jasnej ciasnej jest na wizażu:
Proszę bardzo: znalezione w ciągu 5 minut:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zapowietrzanie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zapowietrzanie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zapowietrzanie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...iftowanie+masy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...iftowanie+masy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...oblem+%BFelowe

O nieee jesteśmy takie złe, wredne i w ogóle nie chcemy pomagać innym!
Robimy nagonkę zamiast grzecznie odpisać. A nie łatwiej i szybciej było wklepać dręczący ją problem w wyszukiwarkę?
Zobacz sama ile jest tych wątków znalezionych w ciągu max. 5 minut.

A skoro to twoje PIERWSZE PAZURKI to co robiłaś na kursie? Oglądałaś filmiki jak robią je inni?

Agataciu ale ile jeszcze takich wątków? No ile jeszcze...
przepraszam bardzo ale nie wiedzialm ze chodzi tu rzeczywiscie o zapowietrzenie.wpisywalam wiele razy na temat spilowywania roznicy miedzy tipsem a paznokciem gdyz myslalm ze to jest przyczyna, ale nie znalazlam.od niedawna jestem na forum i nistety nie umiem tak dobrze po nim chodzic...wiec troche zrozumienia by sie przydalo ze strony niekorych z was...
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 22:06   #28
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Nie poddawaj się - nikt na początku nie robi doskonałych paznokci. Ja pierwszy set po pierwszym (kiepściutkim ) kursie robilam chyba koło tygodnia czasu - kilka pazurków dziennie - zaczelam na tipsie, potem był ryk i kwik, bo do części pazurków w ogóle nie mogłam dokleić tipsa (moja mama ma plaskie paznokcie z bardzo kwadratową krzywą c - albo mi odskakiwaly boczki tipsów, albo zapowietrzały sie na środku - ale sie wtedy zryczalam ) - teraz juz wiem, że nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo - dzieki temu zaczęłam eksperymentować z formami - co tez nie było zupełnie bezbolesne (z resztą juz w jakimś watku pisałam ) )


Tylko mi tam nie rycz - pilnik w dłoń i do roboty
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 22:06   #29
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

Cytat:
Napisane przez agnesss25 Pokaż wiadomość
Druga sprawa to chyba podchodzi mi powietrze bo juz jeden mi odpadl zaraz po zrobieniu..
No ale sama zobacz.
Napisałaś miedzy innymi to co zacytowałam na górze.
Po wejściu na wizaż masz na górze WYSZUKIWARKĘ.
Wpisujesz tam dręczący Cię problem czyli w tym wypadku ZAPOWIETRZANIE.
Wyskakują ci wątki w których tematyka zapowietrzania jest poruszana.
Czy jest w tym coś skomplikowane lub coś przez co trzeba mieć długi staż na wizażu?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 22:08   #30
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: wielki problem paznokcie zelowe

i ze strony niektorych z was tez.bo tu chyba glownie chodzi o sposob konwersacji..
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.