Jaki kolor ścian w małym pokoju? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 15:21   #1
Zafrinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 20
GG do Zafrinaa
Red face

Jaki kolor ścian w małym pokoju?


Cześć Wam Mam mały problem...
Mam mały pokój dokładniej j
akieś 3x2. Mam niebieskiesko-kremowe meble. Łączone tzn.szafa,biurko(nad biurkiem półki) i znowu półki z jedną szafką i szufladą. Coś takiego jak to http://zabawki.com.pl/photoNewsGalery/org/6870_org.jpg . Wybrałam takie z uwagi na to że zajmują mniej miejsca niż inne. Mam też składane łóżko które zajmuje mało miejsca tak że mam dosyć dużo przestrzeni. Czeka mnie malowanie ścian i wymiana dywanu.
Obecnie mój kolor ścian to żółty. Nie przepadam za tym kolorem ale z uwagi na to że mam jedno duże okno rozświetla mój pokój. Co do dywanu jest niebieski. Naprawdę nie wiem na co się zdecydować... chciałabym wprowadzić trochę więcej życia do pokoju. Może zdecyduje się na 2 lub nawet 3 kolorki? Pomóżcie mi bardzo Was proszę...
Zafrinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 16:28   #2
ewusxx
Raczkowanie
 
Avatar ewusxx
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: El Dorado
Wiadomości: 96
Dot.: Jaki kolor ścian w małym pokoju?

kiedyś oglądałam katalog duluxa http://www.dulux.pl/pdf/dulux_karta_kolorow.pdf i tam na str.23 są farby, które według opisu odbijają więcej światła niż zwykłe farby i przez to pomieszczenie wydaje się większe. Ale z tego co widzę są tylko jaśniutkie kolory. Z własnego doświadczenie mogę podpowiedzieć, że ciepłe kolory optycznie pomniejszają, a zimne powiększają
__________________
ewusxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 16:55   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki kolor ścian w małym pokoju?

Cytat:
Napisane przez Zafrinaa Pokaż wiadomość
Cześć Wam Mam mały problem...
Mam mały pokój dokładniej j
akieś 3x2. Mam niebieskiesko-kremowe meble. Łączone tzn.szafa,biurko(nad biurkiem półki) i znowu półki z jedną szafką i szufladą. Coś takiego jak to http://zabawki.com.pl/photoNewsGalery/org/6870_org.jpg . Wybrałam takie z uwagi na to że zajmują mniej miejsca niż inne. Mam też składane łóżko które zajmuje mało miejsca tak że mam dosyć dużo przestrzeni. Czeka mnie malowanie ścian i wymiana dywanu.
Obecnie mój kolor ścian to żółty. Nie przepadam za tym kolorem ale z uwagi na to że mam jedno duże okno rozświetla mój pokój. Co do dywanu jest niebieski. Naprawdę nie wiem na co się zdecydować... chciałabym wprowadzić trochę więcej życia do pokoju. Może zdecyduje się na 2 lub nawet 3 kolorki? Pomóżcie mi bardzo Was proszę...
Kolor wybierz przede wszystkim jasny bo taki powieksza optycznie pokoj. Jak nie lubisz zolci, to moze wybierz inny odcien, jakis jasny bez, biel, jasny lososiowy roz (powinien pasowac do niebieskiego).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 19:22   #4
lala555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kolor ścian w małym pokoju?

Ja też mam pokoik mniej więcej taki jak Twój, ale postawiłam na śliwkę węgierkę Duluxa i magnolie(dwie ściany tak i dwie tak) i pomimo tego, że śliwka jest ciemna, wcale pokój nie wydaje się mniejszy, a wręcz przeciwnie, świetnie kontrastuje i sprawia wrażenie nieco większego niż jest
lala555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:52   #5
Zafrinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 20
GG do Zafrinaa
Arrow Dot.: Jaki kolor ścian w małym pokoju?

Dzięki Myślałam o kolorze jasny niebieski i może ten nieszczęsny żółty...Na ściane gdzie pada światło (na wprost okna) żółty żeby odbijał światło i na ścianie gdzie jest okno. A niebieski po bokach. Co o tym sądzicie?

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------





__________________
Nie można nic zmienić bez ciężkiej pracy,bez zaangażowania bez ubrudzenia sobie rąk.
L.Buscaglia
Zafrinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 15:53   #6
wiolcysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
GG do wiolcysia
Dot.: Jaki kolor ścian w małym pokoju?

Hej, jesli nie lubisz zoltego to nie męcz się z nim, a pozaty moim zdaniem polaczenie zoltego i niebieskiego jest przereklamowane, ze niby tak..ee niebiansko? (tak sama mialam niebieski pokoj i zolte dodatki i o ile na poczatku fajnie to wyglada to nudzi sie zdecydowanie szybciej niz inne polaczenia, no przynajmniej mnie ) Jestem po remoncie, pokoj 4,5 x3, wiec tez nie taki ogrom, z oknem na wezszej scianie. Tez potrzebowalam rozjasnic, i na wprost okna mam jasna tapete, tloczona z perlowym tlem, doskonale odbija swiatlo, ale nie agresywnie, tak raczej przytlumienie..
A i jak chcesz wiecej swiatla to zrezygnuj z firanek, moze rolety rzymskie i ozdobnie kolorystycznie jedna zaslona?
wiolcysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:00   #7
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jaki kolor ścian w małym pokoju?

Cytat:
Napisane przez Zafrinaa Pokaż wiadomość
Naprawdę nie wiem na co się zdecydować... chciałabym wprowadzić trochę więcej życia do pokoju. Może zdecyduje się na 2 lub nawet 3 kolorki?
W pomieszczeniach raczej nie powinno się dodawać zbyt wielu kolorów (chyba że idziemy w styl hinduski) , a na ścianach dwa kolory to max, chyba że chcesz dać kilka odcieni jednej barwy, co akurat może się sprawdzić. Co do doboru kolorów ścian to wygląda to tak, iż muszą pozostawać w harmonii z kolorami w pokoju na innych powierzchniach (meblach, dodatkach jak dywany, narzuty, firany itp). Tak więc myślę, że niebieski to konieczność. Jeśli nie chcesz żółtego, to możesz wymienić go na biały, bo jeszcze bardziej rozjaśni pokój, a przy tym jest to neutralny kolor, więc pasuje do wszystkiego.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.