Czy to nadal ciągłość umów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-07, 22:20   #1
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687

Czy to nadal ciągłość umów?


Mam pytania do osób orientujących się w prawie pracy Od 01.07-30.09.2016 r. miałam umowę o pracę na okres próbny. Dostałam kolejną umowę już na czas nieokreślony, ale po pierwsze wpisane jest inne stanowisko (o tej zmianie wiedziałam), a po drugie mam wpisane termin rozpoczęcia pracy: 03.10.2016. W prawym górnym rogu mam datę 28.09.2016 (to chyba data, kiedy "niby" ją podpisałam - choć miało to miejsce później). Stąd mam kilka pytań:
1) jeżeli 30.09. to piątek, a pracujemy od poniedziałku do piątku to mogli zawrzeć ze mną kolejną umowę od najbliższego poniedziałku tj. 03.10.2016 i jest to nadal ciągłość umów?
2) Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi nie, to nie jest ciągłość, to czy powinni mi za okres próbny wystawić świadectwo pracy?
3) co z urlopem wypoczynkowym z okresu próbnego? Nie wykorzystałam ani jednego dnia. Powinni mi, więc za niego zapłacić ekwiwalent? Czy przechodzi on na tą obecną umowę? Zaznaczę, że przy wrześniowej wypłacie nie dostałam ekwiwalentu, a w tej drugiej zapis dot. urlopu to tylko "Przysługuje Pani wymiar urlopu wypoczynkowego 20 dni rocznie, a w bieżącym roku proporcjonalnie do okresu przepracowanego".

Proszę o odpowiedź

Edytowane przez Bambino123
Czas edycji: 2016-10-07 o 22:24
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 11:13   #2
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Czy to nadal ciągłość umów?

Ciągłość jest zachowana, bo nie minął 1 miesiąc pomiędzy umowami.
Urlop przechodzi Ci na nową umowę, czyli masz 20 dni z nowej + x dni z okresu próbnego.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-17 12:13:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.