Ile wynoszą opłaty w Holandii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 17:43   #1
jutib
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 103

Ile wynoszą opłaty w Holandii?


Witam wizazanki z Holandii. I przesyłam wam gorace buziaczki .

Mam do was pare pytań dotyczących pobytu stałego w Holandii.
A mianowicie:

Czy trudno znależć prace facetowi ale nie przez takie biura które wynajmują polaków innym firmom?Dodam holenderski u mojego meza jest na poziomie komunikatywnym.

2. ile kosztuje wynajęcie 2 pokojowego mieszkania z kuchnią i łazienką oczywiście?

3. Ile kosztuje prąd ,woda i śmieci?

4. Czy jeśli mąż pracuje a żona nie to dostaje sie jakiś zasiłek lub coś na dzieci?

I czy coś jest jeszcze innego o czym nie wspomniałam.??


Pytam sie dlatego że mój mąż od 3 lat pracuje w Holandii, i sporadycznie jest w polsce . A ja z dwójką dzieci tu w polsce. I strasznie mnie ta sytuacja męczy i myśle o wyjeżdzie do Holandii aby być wkońcu razem.


Lecz niestety mój mąż nie wyobraża sobie zeby tam mieszkać na stałe.
A JA NIE WYOBRAZAM SOBIE CIĄGŁEGO ZYCIA W ROZŁĄCE .
Chcę sie więc zoriętować ile wynoszą w tym kraju koszty utrzymania i czy jeżeli tylko 1 osoba pracuje to starczy spokojnie na życie (bo ja opiekuje sie dziećmi2,5 i 5 mieśięczne).

Tylko ze nie wiem jak przekonać meza
__________________
Justyś
jutib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 14:10   #2
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

twoj maz tu pracuje legalnie? bo to od tego trzeba zaczac
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 14:54   #3
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

Dokładnie,przede wszystkim legalnie czy nie.Jeśli chodzi o mieszkania,są drogie,można już znależć za 500-600 euro +opłaty 100-150 euro,zależy to też w jakim regionie.Najłatwiej o mieszkanie poprzez pośrednika,ale wtedy dochozą dodatkowe koszta.Oczywiście trzeba też mieć na kaucje dla właściciela.Jeśli jedna osoba tylko pracuje,może być ciężko,opłaty,wydatki,żyw ność.O ile się dobrze orientuję (poprawić jeśli się mylę) zasiłków wogóle nam Polakom nie dają.Warto również się ubezpieczyć tutaj,koszta leczenia są tutaj strasznie drogie a mając ubezpieczenie większość leków również przysługuje nam za darmo,choć stawka ubezpieczeniowa też nie jest mała,jeśli jeden rodzic ma takie ubezpieczenie,automatyczn ie dziecko do 18 lat również podlega temu ubezpieczeniu.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 15:35   #4
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

Zasiłków nam nie dają dla bezrobotnych, ale jeśli jedna osoba legalnie pracuje i tutaj się rozlicza z podatków, przysługuje np. zorgtoeslag ( dodatek do ubezpieczenia, uzależniony od dochodów, ale bywa i tak, że druga osoba ( ta niepracująca) jest ubezpieczona niemal za darmo) oraz huurtoeslag ( dodatek do ceny wynajmu mieszkania). Wszystkie te dodatki załatwia się przez US, czyli Belastingdienst.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 10:03   #5
magda.k
Raczkowanie
 
Avatar magda.k
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Deurne
Wiadomości: 127
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

Czy trudno znależć prace facetowi ale nie przez takie biura które wynajmują polaków innym firmom?Dodam holenderski u mojego meza jest na poziomie komunikatywnym.

Wszystko zależy od tego, jaki zawód ma Twój mąż, jakie zna jezyki, jakie ma doświadczenie w branży, jakie ma wykształcenie.

2. ile kosztuje wynajęcie 2 pokojowego mieszkania z kuchnią i łazienką oczywiście?

Zalezy od regionu, lokalizacji, rozkładu itp. - od 400 euro do 1500 euro

3. Ile kosztuje prąd ,woda i śmieci?

Zalezy od gminy i firmy, w której masz media, i oczywiście od zużycia - od 100 do 300 euro mniej więcej.

4. Czy jeśli mąż pracuje a żona nie to dostaje sie jakiś zasiłek lub coś na dzieci?

Zależy od kontraktu męża. Generalnie uzyskuje się zniżki w podatku a nie zasiłki. Można wystąpić o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego i do wynajmu mieszkania, który jest naliczany w zależności od przychodów wszystkich członków gospodarstwa domowego, ich liczby, kosztów utrzymania mieszkania i wysokości kosztów ubezpieczenia zdrowotnego.

I czy coś jest jeszcze innego o czym nie wspomniałam.??

Napewno ale nic mi w tym momencie nie przychodzi do głowy
Pisz śmiało, chętnie pomogę
__________________
my_Flickr

magda.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 09:16   #6
jutib
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 103
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

Dziękuje za informacje dziewczyny .
Po pierwsze CZY PRACUJE LEGALNIE.
TAK -ale to są takie biura które wynajmują polaków innym firmom i zarobki wynoszą 5,50 E /godz. Mieszka w bungalo z 6 innymi pracownikami więc nie ma nawet możliwości zebym go tam na tydzień z dziećmi odwiedziła .

Wykształcenie - to murarz- tynkarz, no ale życie zmusza do pracy nie zawsze takiej jaki mamy wyuczony zawód. Więc pracował przy przesadzaniu róz ,klematisów i roślin doniczkowych. Robił też przy robotach drogowych więc umie dobrze jeżdzić na takich dużych koparkach, a teraz ładuje jakieś cięzarówki wózkiem widłowym.

Także widzicie jedynie fizyczna praca.

Jedyny plus to to ze pracując tam już 4 lata nauczył sie holenderskiego tylko że pisać nie potrafi bo tam nie ma czasu aby chodzić na kursy.

Sciskam was gorąco i trzymajcie sie. M.ój mąz wraca 21 czerwca na 2 tygodnie to będe musiała z nim porozmawiać.

COĆ TO BARDZO CIĘŻKI PRZYPADEK BO ON CAŁY CZAS POWTARZA ZE MOŻE TAM PRACOWAĆ A NIE MÓGŁBY TAM NA STAŁE MIESZKAĆ.


A ja znowu że jesteśmy rodziną i musimy mieszkać razem. !!!!!!!!!!!!


Mam nadzieje że wasze informacje pomogą mi go przekonać.
__________________
Justyś
jutib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 07:55   #7
magda.k
Raczkowanie
 
Avatar magda.k
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Deurne
Wiadomości: 127
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

To dobrze, ze pracuje legalnie. I ma pozwolenie?
A czy nie próbował szukać pracy na własną rękę? W jakimś uitzenbureau? Skoro zna NL w stopniu komunikatywnym, to powinien dać sobie radę. Niech sporządzi swoje CV i zacznie szukać pracy sam, w swoim wyuczonym zawodzie - ale niech zaznaczy też wszystkie inne umiejętnosci, które posiada - na pewno znajdzie coś lepiej płatnego. I wtedy mógłby wynająć coś dla was wszystkich i bylibyście razem.
Moge Ci podać parę adresów biur i niech tam poszuka pracy, mozna się aplikować przez internet, a wbrew pozorom ludzi, którzy umieją obsługiwać wózki widłowe też poszukują.
A w ogóle w jakim regionie on mieszka i pracuje? bo to też ważne.

Pozdrawiam!

magda
__________________
my_Flickr

magda.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 08:50   #8
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

co za temat..

u mnie będzie odwrotnie...

ja będę miałą pracę od pierwszego dnia pobytu.. legalna ze zgodą na pracę i pobyt w holandii zas mój mąz będzie szukał..

niby mamy dobre zawody - ja - stomatolog zaś mąż specjalista w transpotcie (morskim i sródlądowym.. po wyższej szkole morskiej w szczecinie.. i spedycji towarów... )

u mnie problem polega na wysokim opodatkowaniu.. będę płącić najwyższą skłądkę 52% .. nie wiem jak szybko mąż znajdzie pracę.. mówi i pisze fluently po angielsku.. w zasadzie zna ten język znacznie lepiej ode mnie.. zarówno ja jak i on nie mamy pojecia o holenderskim.. ponoć nie jest to cieżki język do nauczenai ale osób z podstawami anglo-niemieckimi...

mamy mieszkać w okolicach sneek (pomiędzy groningen a amsterdamem) lub w rotterdamie..

ponoć we fryzji sa problemy mieszkaniowe.. czas oczekiwania na mieszkanko to 6 m-cy.. może znacie jakieś firmy zajmujące się wynajmem mieszkań.. takich za 400 - 500 eu...

pozdrawiam

monia
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:41   #9
magda.k
Raczkowanie
 
Avatar magda.k
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Deurne
Wiadomości: 127
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

Spróbuj poszukać mieszkania na www.justlanded.com/english/netherlands Powinnaś coś znaleźć.
Ja i mój narzeczony szukaliśmy mieszkania w www.meeus.com, z tą tylko różnicą, ze my już tu mieszkamy a musimy się przeprowadzić z jednego miejsca w drugie - ale po 2 tyg. znaleźliśmy (mniej więcej) to czego szukaliśmy
Spróbuj też wejsć na stronę miasta, gdzie będziecie mieszkali i tam poszukaj pod woning . Albo wpisz w googlach woning + nazwa miasta - zawsze coś powinno wyskoczyć
Powodzenia!
__________________
my_Flickr

magda.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 18:28   #10
jutib
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 103
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

dzięki ci magdziu k. możesz podać mi adresy tych biur gdzie mozna składać to cv. to juz bezie krok do przodu w przekonywaniu mojego męża.

Tylko jak by przyszło co do czego to nie wiem czy uda nam sie napisac to cv poprawnie po niderlandzku.

nie wiem czy wolisz podać te adresy tu na forum czy wolisz przesłać na poczte to mój adres jutib@buziaczek.pl .

Jeszcze raz z góry dziękuje za pomoc.

A jeszcze jedno może znasz jakąś strone internetową gdzie idzie sie nauczyć holenderskiego bo ja znam tylko doj i dah i eidsmaklek .
__________________
Justyś
jutib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:30   #11
magda.k
Raczkowanie
 
Avatar magda.k
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Deurne
Wiadomości: 127
Dot.: Ile wynoszą opłaty w Holandii?

Cytat:
Napisane przez jutib
dzięki ci magdziu k. możesz podać mi adresy tych biur gdzie mozna składać to cv. to juz bezie krok do przodu w przekonywaniu mojego męża.

Tylko jak by przyszło co do czego to nie wiem czy uda nam sie napisac to cv poprawnie po niderlandzku.

nie wiem czy wolisz podać te adresy tu na forum czy wolisz przesłać na poczte to mój adres jutib@buziaczek.pl .

Jeszcze raz z góry dziękuje za pomoc.

A jeszcze jedno może znasz jakąś strone internetową gdzie idzie sie nauczyć holenderskiego bo ja znam tylko doj i dah i eidsmaklek .
Nie ma za co jutro postaram sie wysłać Ci na maila listę różnych biur. A teraz moge podać jedną, na której w zasadzie jest większość

www.ikwerk.nl

Poszukam w moich papierach, moze znajdę tam przykładowe CV i list motywacyjny po NL, wtedy zrobie zdjecie, wyślę i mam nadzieje, ze się przydadzą

ghm... jeśli znasz angielski to jest wiele takich stronek - wpisujesz w google "learn dutch online" i voila! mi spodobała się taka strona - http://www.taalthuis.com/course/index.htm
__________________
my_Flickr

magda.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.