Akademiki w Białymstoku - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 19:47   #61
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

A dlaczego nie? Jasne, że można zostawać, niektórzy (np ja) mieszkają nawet w wakacje
A nie możesz pójść do dziekanatu i zapytać? Do kiedy u ciebie można składać wnioski? Jeśli jeszcze termin nie minął to może panie w dziekanacie łaskawie pozwolą zmienić.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 19:58   #62
Nefie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Do 15.08. Wlasnie chodzi o to ze mam tylko jeszcze 30 min zeby sie zdecydowac czy wole mieszkanie czy akademik bo jesli w tym czasie nie zadzwonie to mieszkanie mi przepadnie a dzwonilam przedtem do wydzialu i nic sie nie dowiedzialam czy mozna tak zmienic akademik.
Podejrzewam ze skonczy sie tam ze wybiore mieszkanie i bede w nim sama siedziec
Nefie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 20:00   #63
Nefie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Do 15 sierpnia. Mam 30 min zeby zdecydowac czy wole akademik czy mieszkanie. Dzwonilam przedtem do wydzialu i nikt mi nie powiedzial czy moge tak zmienic adres akademika. Podejrzewam ze skonczy sie tak ze wybiore mieszkanie i bede tam sama siedziec
Nefie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 12:42   #64
Nefie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Wiem ze to nie do tematu ale na roznych stronach znajduje sprzeczne informacje. Chce zaczac nauke od pazdziernika na 2 kierunkach i jak to jest z placeniem? obowiazuje to ze za 2 kierunek nie place ci ktorzy maja bardzo dobre wyniki? Czy moze 2 kierunek jest jeszcze darmowy?
Nefie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:42   #65
Xanthippee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 159
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Drugi kierunek jest darmowy dla tych którzy jeszcze rekrutowali się w roku 2011, a teraz za 2 kierunek płacisz. Jeśli będziesz tak dobrą studentką to za 2 kierunek płacić nie będziesz musiała.
Xanthippee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:03   #66
Nefie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Akademiki w Białymstoku

A ok. Bo wlasnie na niektorych stronach przeczytalam ze jeszcze ci ktorzy rekrutuja sie w roku 2012/2013 tez maja 2 kierunek za darmo
Nefie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:12   #67
Xanthippee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 159
Dot.: Akademiki w Białymstoku

z tego co pamiętam to był specjalny program na TVNie poświęcony temu.
Xanthippee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 17:50   #68
_sailor_moon_
Raczkowanie
 
Avatar _sailor_moon_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 54
Dot.: Akademiki w Białymstoku

przepraszam, że znów zawracam głowę ale zapomniałam wcześniej zapytac jak to jest jeżeli jestem umówiona już z koleżanką, że będziemy mieszkać razem w 2os pokoju ale nie wiem jak sa te pokoje przydzielane...bo jeżeli wszystkie pokoje 2os już będą pozajmowane? to się z kimś jeszcze rozmawia zanim zaczną przydzielać pokoje, że chcemy mieszkać we dwie?
__________________
"Zastanawiam się - rzekł - czy gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją..."- Mały Książę


_sailor_moon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:42   #69
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Pokoje są TYLKO dwuosobowe, ewentualnie można mieszkać samemu w dwójce za dopłatą. Umówcie się, że przyjedziecie razem na kwaterowanie, ewentualnie ta która przyjedzie pierwsza niech przy meldowaniu się powie dla kierownika, że chce mieszkać z tą drugą i nie będzie problemu. No chyba, że dostaniecie przydział do DS 3 to tam są segmenty 2+1, ale też w dwójce możecie mieszkać razem

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Btw, dostałyście maile, że macie miejsce? Bo ja się zdziwiłam jak dzisiaj zajrzałam na skrzynkę. Nigdy czegoś takiego nie było, no i nie spodziewałam się tak wcześnie, tym bardziej, że nawet nie doniosłam jednego zaświadczenia, a tu o
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 08:28   #70
_sailor_moon_
Raczkowanie
 
Avatar _sailor_moon_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 54
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Pokoje są TYLKO dwuosobowe, ewentualnie można mieszkać samemu w dwójce za dopłatą. Umówcie się, że przyjedziecie razem na kwaterowanie, ewentualnie ta która przyjedzie pierwsza niech przy meldowaniu się powie dla kierownika, że chce mieszkać z tą drugą i nie będzie problemu. No chyba, że dostaniecie przydział do DS 3 to tam są segmenty 2+1, ale też w dwójce możecie mieszkać razem

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Btw, dostałyście maile, że macie miejsce? Bo ja się zdziwiłam jak dzisiaj zajrzałam na skrzynkę. Nigdy czegoś takiego nie było, no i nie spodziewałam się tak wcześnie, tym bardziej, że nawet nie doniosłam jednego zaświadczenia, a tu o
Dziękuję! a co do składania podań to pewnie można tylko składac do jednego akademika. Myślałam żeby złożyć na Żeromskiego i Pogodną żeby jak coś nie dostać sie na Krakowską ale jak już przydzielą u mnie można składać podania do 7 września, a tu już niektórzy mają miejsca uhuhu już się boję, że zabraknie dla mnie miejsca
__________________
"Zastanawiam się - rzekł - czy gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją..."- Mały Książę


_sailor_moon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 09:29   #71
Nefie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Akademiki w Białymstoku

ja mam miejsce na Żeromskiego. Kiedy mam sie kwaterowac tam? jest jakis termin?
Nefie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 09:34   #72
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Nie ma opcji- każdy wydział ma przydzielony limit miejsc, więc na pewno coś zostanie

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Nefie Pokaż wiadomość
ja mam miejsce na Żeromskiego. Kiedy mam sie kwaterowac tam? jest jakis termin?
Zazwyczaj są to dwa ostatnie dni września, ale w tym roku to weekend, więc nie wiem jak będzie. Możliwe, że będzie można już od 27.09. Ostateczny termin to 15.10, po tym dniu twoje miejsce przepada.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:57   #73
_sailor_moon_
Raczkowanie
 
Avatar _sailor_moon_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 54
Dot.: Akademiki w Białymstoku

uff
__________________
"Zastanawiam się - rzekł - czy gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją..."- Mały Książę


_sailor_moon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:41   #74
JazzyBlue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Witam koleżanki!

Ja również mam jeszcze kilka pytań. Właściwie to wszystkie dotyczą tylko formalności po przyjeździe. Jedno właśnie odnośnie dnia zakwaterowania, o czym już wyżej wspominano. Osobiście planuję zakwaterować się 29 lub 30 września. Czytając powyższe posty, rozumiem, że można zakwaterować się na te 2 lub 3 dni przed początkiem października? Czy gdy już tam przyjadę (dostałem się na Żeromskiego 1), to potrzebne mi jeszcze jakieś pisemne zawiadomienie z dziekanatu o tym, że dostałem miejsce, czy kierownik już tam ma jakąś listę przyjętych i po prostu przedstawiam mu dowód osobisty i od razu dostaję pokój? Mnie również o przyznaniu miejsca w DS poinformowano mailem.

A no i ostatnie już pytanie. Kiedy się podpisuje umowę najmu? Przy zakwaterowaniu czy później? W akademiku czy w odpowiednim dziekanacie?

Edytowane przez JazzyBlue
Czas edycji: 2012-09-05 o 10:46
JazzyBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:35   #75
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Tak jak pisałam wyżej- zazwyczaj kwaterowanie jest 29-30.09, ale w tym roku to weekend i nie łudziłabym się, że kierownikowi zechce się przyjść do roboty w wolny dzień tylko po to by przyjąć studentów- raczej pewnie wyznaczy 27-28.09. Żadne pisma nie są potrzebne, bo on listę ma- dajesz tylko dowód, on drukuje umowę i wsio.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:03   #76
DaisyMarias
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Witam koleżanki
Dostałam się na zarządzanie na wydziale ekonomii i zarządzania. Chciałabym mieszkać na żeromskiego aczkolwiek..
Kobieta na wydziale powiedziała, że zazwyczaj każdy dostaje miejsce w akademiku i poleciła mi jedynie zostawic imie i nazwisko oraz numer telefonu. Zero podania ani nic. Czy to norma na WEiZ?
Sporo osób dostało już decyzję nt akademika a ja nic!(z innych wydzialow, bo nie znam nikogo z WEiZ) Dzwonię do kobiety z wydziału, ona mówi żeby dowiedzieć się w ostatnim tygodniu wrzesnia.. ;c

1. Czy zna ktoś kogoś z wydziału ekonomii i zarządzania i zna "tamtejsze" zwyczaje dot. przydziału i jest w stanie mnie troszkę uspokoić?
2. Jak z imprezami na żeromskiego?
3. Czy do pokoju przydzielają ludzi którzy są razem na wydziale?
4. Czy istnieje taka możliwość, ze ja jako pierwszaczka bede mieszkala z kims z 2 roku?
5. Jak z proporcjami płci w akademiku? )
DaisyMarias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:50   #77
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez DaisyMarias Pokaż wiadomość
1. Czy zna ktoś kogoś z wydziału ekonomii i zarządzania i zna "tamtejsze" zwyczaje dot. przydziału i jest w stanie mnie troszkę uspokoić?
2. Jak z imprezami na żeromskiego?
3. Czy do pokoju przydzielają ludzi którzy są razem na wydziale?
4. Czy istnieje taka możliwość, ze ja jako pierwszaczka bede mieszkala z kims z 2 roku?
5. Jak z proporcjami płci w akademiku? )

1. No to skoro tak mówi, to widocznie tak u was jest- każdy wydział ma swoją pulę miejsc do wykorzystania i każdy sam sobie ustala kryteria i terminy przyjęć.
2. Jak w każdym akademiku- są, chociaż ja uważam, że jest ich za mało.
3. Niekoniecznie.
4. Tak, może to być ktoś z drugiego, a nawet z piątego roku. Nie ma reguły.
5. Mniej więcej po równo, może z minimalną przewagą dziewczyn.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 12:14   #78
majeczka517
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Akademiki w Białymstoku

Proszę o pomoc i szybką odpowiedź!!! Składałam podanie o przyjęcie do akademika na ul. Żeromskiego a zostałam przydzielona na ulicę Krakowską Czy jest możliwe by się przenieść do innego akademika?
majeczka517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 12:17   #79
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez majeczka517 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc i szybką odpowiedź!!! Składałam podanie o przyjęcie do akademika na ul. Żeromskiego a zostałam przydzielona na ulicę Krakowską Czy jest możliwe by się przenieść do innego akademika?
Mało prawdopodobne. Pisz podanie do swojego dziekana, nie zaszkodzi. I dowiaduj się w połowie października, może jakieś miejsca jeszcze będą to się przeniesiesz. Ja np swoje miejsce zwalniam, nie będę tam mieszkać, mimo że się dostałam, także może akurat uda ci się na nie wskoczyć
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 15:59   #80
majeczka517
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ja np swoje miejsce zwalniam, nie będę tam mieszkać, mimo że się dostałam, także może akurat uda ci się na nie wskoczyć
A na jakim jesteś kierunku? Ja jutro jadę do dziekanatu starać się o przeniesienie jeśli to będzie możliwe ;/ Ja to mam pecha na pewno nie będę mieszkać na krakowskiej...
majeczka517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:04   #81
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez majeczka517 Pokaż wiadomość
A na jakim jesteś kierunku? Ja jutro jadę do dziekanatu starać się o przeniesienie jeśli to będzie możliwe ;/ Ja to mam pecha na pewno nie będę mieszkać na krakowskiej...
Prawo.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 18:42   #82
majeczka517
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Do nouvelle90:
Mam do Ciebie prośbę. Pisałaś, że masz pokój w akademiku na Żeromskiego a nie będziesz z niego korzystać. Czy byłaby możliwość abyś go odstąpiła dla mnie? Oczywiście się odwdzięczę! Pytałam dziś w dziekanacie i od poniedziałku listy będą w akademikach. Musiałybyśmy się spotkać i iść razem na Żeromskiego abyś potwierdziła, że nie będziesz tam mieszkać. Oczywiście pokryłabym koszty Twojej podróży, myślę, że byśmy się dogadały
majeczka517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 19:35   #83
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

W piątek za tydzień (21.09) będę w Białymstoku. Pasowałoby ci się wtedy spotkać np koło południa? Dla mnie to nie problem, tylko gorzej z dojazdem, bo jechać specjalnie to dla mnie cały dzień podróży, ale w piątek i tak muszę jechać do dziekana, więc wtedy bym mogła
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 09:36   #84
majeczka517
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Wink Dot.: Akademiki w Białymstoku

Oczywiście, że by mi pasowało to jesteśmy jak coś umówione oczywiście jak już mówiłam się odwdzięczę

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

nouvelle90 prosiłabym o jakiś kontakt do Ciebie na maila: pomian.anna@gmail.com by nie było problemów w piątek ze spotkaniem zastanawiam się również co byś chciała w zamian za miejsce w akademiku ?
majeczka517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 11:07   #85
Xanthippee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 159
Dot.: Akademiki w Białymstoku

cześć! Nie wiecie może czy an Pogodnej są wolne pokoje 3-osobowe ???
Xanthippee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 11:47   #86
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Wątpię. Tam zwykle jest mało pokoi i większość zajmują Erasmusi. Zadzwoń do kierownika.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 12:40   #87
DESIRE_OF_PARADISE
Przyczajenie
 
Avatar DESIRE_OF_PARADISE
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Whitestock
Wiadomości: 3
Dot.: Akademiki w Białymstoku

NIE POLECAM akademika nr 2 "BETA" !!!

To nie akademik a więzienie albo poprawczak !!! Nie ma klamek w oknach na korytarzach a w zimę z nieszczelnych okien w pokojach wychodzi lód i śnieg !!! Elektryczność w łazience "trzyma się" na kapslu od piwa !!! Nawet żarówek nie mają trzeba samemu wszystko kupić !!! A gdy dzieje się coś złego ochrony nigdy nie ma kiedy trzeba !!! Nie jeden raz tutaj kogoś pobili albo okradli !!! NIE POLECAM i żałuję, że tam mieszkałam !!!
__________________
"Aby być niezastąpionym zawsze trzeba być odmiennym." - Coco Chanel
DESIRE_OF_PARADISE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 12:56   #88
DESIRE_OF_PARADISE
Przyczajenie
 
Avatar DESIRE_OF_PARADISE
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Whitestock
Wiadomości: 3
Thumbs down Dot.: Akademiki w Białymstoku

NIE POLECAM akademika politechniki "BETA" !!!

To nawet nie akademik - to więzienie albo poprawczak !!! Nie ma nawet klamek w oknach na korytarzach a w zimę przez nieuszczelnione okna w pokojach wychodzi lód i śnieg, bez koca i ciepłej herbaty nie można wysiedzieć !!! Elektryczność w łazienkach "trzyma się" na jakiś kapslach od piwa !!! Gdy spali się żarówka i chcesz wymienić to nawet nie chcą dawać !!! Z wielką łaską albo mówią, że nie ma !!! Kierowniczka to masakra !!! Na każdym piętrze po 2 kamery jak w jakimś show !!! O imprezach nie ma mowy chyba że cicho w pokoju bo na korytarz nie można wyjść bo przecież kamery !!! A poza tym o ile uda Wam się kogoś zaprosić bo do 22 tylko max a potem jak dzieci w żłobku grzecznie spać !!! PARANOJA !!! Nie jeden raz tu kogoś pobili albo okradli a ochrona siedzi na dole i ma wywalone na wszystko !!! Nie wspomnę już o tym, że kilka razy w miesiącu od 8 zaczynali coś wiercić do 21 a czasem i dłużej !!! Żałuję, że tam mieszkałam !!!
__________________
"Aby być niezastąpionym zawsze trzeba być odmiennym." - Coco Chanel
DESIRE_OF_PARADISE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 19:49   #89
darkchocolate18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 24
Dot.: Akademiki w Białymstoku

hej, odświeżam temat i mam pytanie, mieszkała któraś z was w którymś z akademików politechniki? jak tam jest?
darkchocolate18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 22:13   #90
Basiulka19
Zadomowienie
 
Avatar Basiulka19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 1 210
Dot.: Akademiki w Białymstoku

Proszę o pomoc. Na czym polega wynajęcie pokoju gościnnego w akademiku UWB ?? Czy muszę go zarezerować wcześniej czy wystarczy dzień w którym chciałabym przenocować ?? Jestem studentką niestacjonarną
__________________
Chcę mieć coś swojego. Coś co będę kochać. Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać... <3

czerwca 2013 - Pedagog resocjalizacyjny

luty 2014 - Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny

Studentka Pedagogiki rewalidacyjnej

Basiulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.