Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 19:48   #901
madzia8993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Delikatne rozjasnieni wlosow

mam ciemno brazowy kolor wlosow, nigdy sie nie farbowalam. Chcialabym delikatnie rozjasnic wlosy o dwa tony. czy moge to zrbic nie wydajac zbyt duzo pieniedzy? Pomozcie prosze
madzia8993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 21:49   #902
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Delikatne rozjasnieni wlosow

poczytaj o kąpieli rozjaśniającej. dwa tony, rzuciłabym niebieskiego (słabszy jak zielony) Vincenta Lediera z wodą 6% i jakimś szamponem (proporcje 1:1, możesz dodać łyżkę odżywki) na jakieś 30 minut. albo nawet 25. kontroluj kolor.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 06:49   #903
madzia8993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Delikatne rozjasnieni wlosow

Dziekuje bardzo za informacje napewno poczytam

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

a gdybym pofarbowala wlosy jakims jasniejszym kolorem(w sensie jakis jasniejszy braz niz mam aktualnie), to czy farba chwycilaby moje wlosy?
madzia8993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:15   #904
saandy
Wtajemniczenie
 
Avatar saandy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 154
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Dziewczyny potrzebuje małej porady włosowej Coś mi strzeliło do łba i przyciemniłam moje włosy z poziomu 12. Przedtem farbowane były palette c10, a ostatnio matrixem ul-n+. Fryzjerka przyciemniła mi mieszanką kilku farb, złapało na odroście ciepły ciemny blond, na długości popielaty, który wypłukiwał się do zielonkawego. Ostatecznie po miesiącu mam włosy dość jasny blond, odrost swój naturalny brąz + z 3cm odrostu ciemny blond po tamtej farbie. Fryzjerka stwierdziła, że mi nie zagwarantuje równego pofarbowania na jasny blond, więc chce podziałać sama. Myślicie, że wystarczy na odrosty przeciągając na te 3 cm położyć farbe na wodzie 12 i na ostatnie kilka minut zmalaksować/położyć farbę na długości na mniejszej wodzie? Czy lepiej kąpiel rozjaśniająca? Muszę do piątku zrobić włosy, bo mam ważne spotkanie, więc w grę wchodzą tylko farby drogeryjne + mam butle oksydantu joanny 12% i pół dużej tubki matrixa ul-n+. Chcę wrócić do jasnego beżowego blondu, takiego jak miałam, ewentualnie ciut ciemniej. Wrzucam fotki: 1 kolor który miałam, 2 po wyjściu od fryza, 3 odrost jak wygląda teraz (sorki za przetłuszony czubek, ale po ost farbowaniu u fryza włosy mi zwariowały suche jak wiór a od góry tłuste już ok. 18-19 , doprowadzam je do porządku wcierkami i olejami) i 4 zdjęcie kolor jaki mam teraz na długości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1foto.jpg (36,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 foto.jpg (25,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3 foto.jpg (74,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4foto.jpg (77,7 KB, 19 załadowań)
saandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:27   #905
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Delikatne rozjasnieni wlosow

Cytat:
Napisane przez madzia8993 Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za informacje napewno poczytam

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

a gdybym pofarbowala wlosy jakims jasniejszym kolorem(w sensie jakis jasniejszy braz niz mam aktualnie), to czy farba chwycilaby moje wlosy?
niestety, farba farby nie rozjaśni. może Ci ewentualnie dodać jakiś tam refleks.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez saandy Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje małej porady włosowej Coś mi strzeliło do łba i przyciemniłam moje włosy z poziomu 12. Przedtem farbowane były palette c10, a ostatnio matrixem ul-n+. Fryzjerka przyciemniła mi mieszanką kilku farb, złapało na odroście ciepły ciemny blond, na długości popielaty, który wypłukiwał się do zielonkawego. Ostatecznie po miesiącu mam włosy dość jasny blond, odrost swój naturalny brąz + z 3cm odrostu ciemny blond po tamtej farbie. Fryzjerka stwierdziła, że mi nie zagwarantuje równego pofarbowania na jasny blond, więc chce podziałać sama. Myślicie, że wystarczy na odrosty przeciągając na te 3 cm położyć farbe na wodzie 12 i na ostatnie kilka minut zmalaksować/położyć farbę na długości na mniejszej wodzie? Czy lepiej kąpiel rozjaśniająca? Muszę do piątku zrobić włosy, bo mam ważne spotkanie, więc w grę wchodzą tylko farby drogeryjne + mam butle oksydantu joanny 12% i pół dużej tubki matrixa ul-n+. Chcę wrócić do jasnego beżowego blondu, takiego jak miałam, ewentualnie ciut ciemniej. Wrzucam fotki: 1 kolor który miałam, 2 po wyjściu od fryza, 3 odrost jak wygląda teraz (sorki za przetłuszony czubek, ale po ost farbowaniu u fryza włosy mi zwariowały suche jak wiór a od góry tłuste już ok. 18-19 , doprowadzam je do porządku wcierkami i olejami) i 4 zdjęcie kolor jaki mam teraz na długości.
spróbowałabym rzucić na odrost farbę rozjaśniającą- poziom 12. rozjaśnia 2-3 tony, ale nie wiem czy aż tak mocno ten brązik chwyci. albo zrobić lekką kąpiel, też na sam odrost, nie na zbyt długo. i potem na całość beżowy blond. btw, ładny masz kolor na długości.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 19:29   #906
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Diametralna zmiana koloru :)

Mój naturalny kolor to ciemny brąz jak w załączniku 1. Lecz bardzo mocno gryzie się z moją jasną karnacją i szaro-niebieskimioczami. Każda osoba mówi że mi będzie dobrze tylko w blondzie. Mnie osbiście blond zawsze się podobał lecz nie miałam odwagi ich rozjaśnić. Wkońcu jednak zdecydowałam się na zmiane. Lecz mam pytanie iel mniej więcej razy będe musiała rozjaśniać włosy i jakimi produktami najlepiej aby osiągnąć kolor jak na załączniku 2 bądź 3? Wiem że włosy pewno się zniszczą ale jednak chcę zaryzykować
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 19:35   #907
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Diametralna zmiana koloru :)

Na pewno będziesz musiała rozjaśnić je kilkukrotnie. Ja mam naturalnie średni blond i musiałam całość rozjaśniać ze 3 razy, by dojść do platyny. Ale mam bardzo grube włosy, więc to też utrudniło sprawę. Niestety po rozjaśniaczu trzeba także użyć farby blond, bo wyjdą żółte. Polecam stopniowe rozjaśnianie i to kąpielami rozjaśniającymi, podobno ta metoda jest delikatniejsza. Częste wykonywanie tego zabiegu bardzo niszczy włosy - znam to z autopsji, więc najlepiej robić to w pewnych odstępach czasu.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 19:51   #908
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Diametralna zmiana koloru :)

Również polecam kąpiele. Jeśli boisz się eksperymentować sama- wybierz się do dobrego fryzjera. Upewnij się jednak, że po prostu nie spali ich Ci rozjaśniaczem.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 20:18   #909
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Diametralna zmiana koloru :)

[1=e01de47363ced05fd2f2ee7 4f100e33cb2519f1f_5ef137f 1c671a;41272686]Mój naturalny kolor to ciemny brąz jak w załączniku 1. Lecz bardzo mocno gryzie się z moją jasną karnacją i szaro-niebieskimioczami. Każda osoba mówi że mi będzie dobrze tylko w blondzie. Mnie osbiście blond zawsze się podobał lecz nie miałam odwagi ich rozjaśnić. Wkońcu jednak zdecydowałam się na zmiane. Lecz mam pytanie iel mniej więcej razy będe musiała rozjaśniać włosy i jakimi produktami najlepiej aby osiągnąć kolor jak na załączniku 2 bądź 3? Wiem że włosy pewno się zniszczą ale jednak chcę zaryzykować [/QUOTE]


Twoje naturalne włosy są dość ciemne, tak więc zgodzę się z opiniami, że na jednym zabiegu się nie skończy, wprawdzie dałoby się , dało, ale włosy byłyby zniszczone niemiłosiernie.
Jesli nie masz doświadczenia odradzam eksperymentowanie w domu. Fryzjer odpowiednio dobierze produkt, przy czym kąpiele rozjasniące jakkolwiek o będą mniej inwazyjne dla włosa będą także w działaniu słabsze toteż na efekty przyjdzie poczekać.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 11:59   #910
p_atrycja 26
Raczkowanie
 
Avatar p_atrycja 26
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 138
Dot.: Diametralna zmiana koloru :)

Nie rób takich rzeczy sama w domu tylko wybierz się do profesjonalisty. Rozjaśnianie na własną rękę może skończyć się, zniszczonymi włosami które będą ciągły się jak guma do rzucia, wpadjacymi w zeleń refleksami oraz wielom innymi skutkami ubocznymi. Nie ulegają namową koleżanke jeżeli będą Tobie proponowały od razu rozjaśniać włosy 12 % ponieważ będzie szybciej. To bzdura. Aby włosny po rozjaśnianiu z tak ciemnego koloru były w miarę zdrowę i miały ładny kolor potrzeba trochę czasu, oraz niestety pieniędzy. Ale lepiej wydać je u profesjonalisty, niż później płakać na sta swoich włosów i pomarańczowy lub żółty odcień który może Tobie wyjść, a skutek będzie tak , że na końcu i tak przykryłabyś je ciemną farbą nie mogąc patrzeć na ich żółty odcień,
__________________
<ciach_reklama>
p_atrycja 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 14:35   #911
mbcox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Question Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy - część XXIV

Hej. Mam pytanie. Kupiłam dzisiaj sobie to http://www.delia.pl/produkty/show/Ca...emRozjasiajacy i w sumie nie wiem jak się do tego zabrać, bo pierwszy raz chcę rozjaśnić włosy. A może zamiast normalnie rozjaśniać to mogę zrobić sobie z tego kąpiel rozjaśniającą? Dodam tylko, że nie chce rozjaśnić do blondu. Po prostu chcę aby nabrały ładniejszego kolorku na lato Możecie mi coś z tym doradzić? W opakowaniu jest krem do rozjaśniania i dwa aktywatory. Może to głupie, że się zapytam, ale cóż, mam prawo nie wiedzieć, da się rozjaśnić samym kremem albo aktywatorem? I tak właściwie co to jest ten aktywator D
mbcox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 15:14   #912
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy - część XXIV

Cytat:
Napisane przez mbcox Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Kupiłam dzisiaj sobie to http://www.delia.pl/produkty/show/Ca...emRozjasiajacy i w sumie nie wiem jak się do tego zabrać, bo pierwszy raz chcę rozjaśnić włosy. A może zamiast normalnie rozjaśniać to mogę zrobić sobie z tego kąpiel rozjaśniającą? Dodam tylko, że nie chce rozjaśnić do blondu. Po prostu chcę aby nabrały ładniejszego kolorku na lato Możecie mi coś z tym doradzić? W opakowaniu jest krem do rozjaśniania i dwa aktywatory. Może to głupie, że się zapytam, ale cóż, mam prawo nie wiedzieć, da się rozjaśnić samym kremem albo aktywatorem? I tak właściwie co to jest ten aktywator D
Przeniosłam Twój post tutaj, bo bardziej pasuje

To nie jest prawdziwy rozjaśniacz, a najzwyklejsza farba do włosów (blond). Aktywator to saszetka wody utlenionej 9%.

Nie zrobisz z tego kąpieli rozjaśniającej, naturalne włosy może trochę rozjaśni, ale raczej niewiele, trochę przyrudzi. Możesz spróbować użyć, ale ja bym wybrała po prostu lepszą farbę albo spray rozjaśniający Joanny

Tu masz opinie tej Delii, zmienili chyba tylko opakowaniehttps://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24724,delia-krem-rozjasniajacy-do-wlosow.html Po recenzjach widać, że dziewczyny też myślały, że to zwykły rozjaśniacz
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 15:29   #913
mbcox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy - część XXIV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Przeniosłam Twój post tutaj, bo bardziej pasuje

To nie jest prawdziwy rozjaśniacz, a najzwyklejsza farba do włosów (blond). Aktywator to saszetka wody utlenionej 9%.

Nie zrobisz z tego kąpieli rozjaśniającej, naturalne włosy może trochę rozjaśni, ale raczej niewiele, trochę przyrudzi. Możesz spróbować użyć, ale ja bym wybrała po prostu lepszą farbę albo spray rozjaśniający Joanny

Tu masz opinie tej Delii, zmienili chyba tylko opakowaniehttps://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24724,delia-krem-rozjasniajacy-do-wlosow.html Po recenzjach widać, że dziewczyny też myślały, że to zwykły rozjaśniacz
Spray z Joanny mam i juz parę razy użyłam, a efektu nie ma. Jest chyba różnica pomiędzy tym kremem, bo tamten delikatnie rozjaśniał, a ten może do 3 tonów... Serio, boję się tego użyć Nie wiem jak będę wyglądać
mbcox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:05   #914
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy - część XXIV

Cytat:
Napisane przez mbcox Pokaż wiadomość
Spray z Joanny mam i juz parę razy użyłam, a efektu nie ma. Jest chyba różnica pomiędzy tym kremem, bo tamten delikatnie rozjaśniał, a ten może do 3 tonów... Serio, boję się tego użyć Nie wiem jak będę wyglądać
To jest to samo, kiedyś sprawdzałam składy Farba z amoniakiem +woda 9%, maksymalnie takie coś może rozjaśnić do 3 tonów właśnie, ale pod warunkiem, że włosy są podatne.

Spróbuj na pasemku może Ja bym się bardziej bała zniszczeń niż dziwnego koloru
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:21   #915
mbcox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Question Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy - część XXIV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
To jest to samo, kiedyś sprawdzałam składy Farba z amoniakiem +woda 9%, maksymalnie takie coś może rozjaśnić do 3 tonów właśnie, ale pod warunkiem, że włosy są podatne.

Spróbuj na pasemku może Ja bym się bardziej bała zniszczeń niż dziwnego koloru
No w sumie racja Dziwne kolory to moja specjalność. Robiłam sobie szamponetką i równo z przedzialkiem mialam polowe wlosow czerwona a polowe zieloną. xDD Widać mi nadal różnice na wlosach, tam gdzie byla zielen są praktycznie normalne, a tam, gdzie byly czerwone są pozostałości. Jak myslisz, co wyjdzie jak ja to rozjasnie? XD
mbcox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:31   #916
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Diametralna zmiana koloru :)

[1=e01de47363ced05fd2f2ee7 4f100e33cb2519f1f_5ef137f 1c671a;41272686]Mój naturalny kolor to ciemny brąz jak w załączniku 1. Lecz bardzo mocno gryzie się z moją jasną karnacją i szaro-niebieskimioczami. Każda osoba mówi że mi będzie dobrze tylko w blondzie. Mnie osbiście blond zawsze się podobał lecz nie miałam odwagi ich rozjaśnić. Wkońcu jednak zdecydowałam się na zmiane. Lecz mam pytanie iel mniej więcej razy będe musiała rozjaśniać włosy i jakimi produktami najlepiej aby osiągnąć kolor jak na załączniku 2 bądź 3? Wiem że włosy pewno się zniszczą ale jednak chcę zaryzykować [/QUOTE]

Jeśli zdecydujesz się na domowe sposoby, to raczej tylko rozjaśnianie, może być lekkie, o kilka tonów. Włosy tak jasne, jak w załączniku, i bez większych zniszczeń - raczej niemożliwe. Jak radzą dziewczyny, wybierz się do fryzjera
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 21:40   #917
caroline1994
Raczkowanie
 
Avatar caroline1994
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 88
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Cześć dziewczyny! Na początku lutego miałam - niestety - nieudaną próbę zrobienia pasemek rozjaśniaczem (u fryzjera!!!) Aktualnie żeby to zatuszować farbuję włosy na kolor zbliżony do mojego, miałam ciemny brąz, teraz mam zrobiony jeszcze ciemniejszy i farba strasznie szybko się wypłukuje... Z tego co się orientuję mam wypłukany pigment przez rozjaśniacz..? Czy on mi się jeszcze "odbuduje"? A jeśli tak, to ile to może trwać? Bo póki co, jak schodzi mi farba, to widać nieudany blond po rozjaśniaczu proszę o jakieś informacje i rady, bo jestem kompletnie zielona w tym temacie
caroline1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 22:10   #918
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Yup, rozjaśnianie otwiera łuski włosa i jest mocno inwazyjne, przez co farba dużo szybciej się wypłukuje. To nie jest tak, że łuski same Ci się zamkną. Musisz zadbać o dobrą pielęgnację- maski, odżywki, oleje również. Na domykanie łusek pomaga także płukanka z octu jabłkowego. Jak dobrze domkniesz łuski i będziesz odżywiać włoski to po niedługim czasie wrócą do formy. U mnie to było średnio 2-3 miesiące, żeby farba nie płukała się już tak szybko. Ale to naprawdę intensywne odżywianie i zero farb w tym czasie
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 14:32   #919
kuradomowa89
Przyczajenie
 
Avatar kuradomowa89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 13
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Hej,
mam ogromne zmartwienie i proszę was o wyjaśnienie mi co się stało.
mianowicie od kilku lat farbuję włosy. swoje naturalne mam średni blond a farbuję na bardzo jasny blond farbami. ostatnio jednak postanowiłam "zaszaleć" i rozjaśnić je bardzo mocno rozjaśniaczem. problem polega na tym, że zawsze odrastały mi włosy o naturalnym kolorze i ta różnica nie raziła a teraz po rozjaśniaczu ODRASTAJĄ MI CZARNE ;( załamałam się. Co się stało z moimi włosami i czy da radę coś zrobić żeby znów odrastały naturalne? BŁAGAM O POMOC/PORADĘ.
kuradomowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-16, 14:39   #920
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kuradomowa89 Pokaż wiadomość
Hej,
mam ogromne zmartwienie i proszę was o wyjaśnienie mi co się stało.
mianowicie od kilku lat farbuję włosy. swoje naturalne mam średni blond a farbuję na bardzo jasny blond farbami. ostatnio jednak postanowiłam "zaszaleć" i rozjaśnić je bardzo mocno rozjaśniaczem. problem polega na tym, że zawsze odrastały mi włosy o naturalnym kolorze i ta różnica nie raziła a teraz po rozjaśniaczu ODRASTAJĄ MI CZARNE ;( załamałam się. Co się stało z moimi włosami i czy da radę coś zrobić żeby znów odrastały naturalne? BŁAGAM O POMOC/PORADĘ.
To niemożliwe, na pewno nie są czarne po prostu między rozjaśnionymi a naturalkami jest zbyt duży kontrast (też mam średni blond, a po rozjaśnianiu na popiel wydaje mi się, że odrosty są czarne).
fizycznie jest niemożliwe, żeby farbowanie zmieniło kolor odrastających włosów, zastanów się
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 14:54   #921
kuradomowa89
Przyczajenie
 
Avatar kuradomowa89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 13
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To niemożliwe, na pewno nie są czarne po prostu między rozjaśnionymi a naturalkami jest zbyt duży kontrast (też mam średni blond, a po rozjaśnianiu na popiel wydaje mi się, że odrosty są czarne).
fizycznie jest niemożliwe, żeby farbowanie zmieniło kolor odrastających włosów, zastanów się
czyli to dlatego, że jak miałam bardziej naturalne farby to ten kolor ładnie się "rozmywał" a teraz jest po prostu takie tępe przejście, tak? czyli jak jutro idę do fryzjerki na koloryzację i poprosiłam podczas konsultacji o naturalny blond to przy odrastaniu już tak nie będzie tego widać?
a to jak mi wyjaśnicie to, że moja mama w młodości była blondynką a teraz jak przstała farbować to swoje ma czarne? :P
kuradomowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 15:35   #922
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kuradomowa89 Pokaż wiadomość
czyli to dlatego, że jak miałam bardziej naturalne farby to ten kolor ładnie się "rozmywał" a teraz jest po prostu takie tępe przejście, tak? czyli jak jutro idę do fryzjerki na koloryzację i poprosiłam podczas konsultacji o naturalny blond to przy odrastaniu już tak nie będzie tego widać?
a to jak mi wyjaśnicie to, że moja mama w młodości była blondynką a teraz jak przstała farbować to swoje ma czarne? :P
No przecież z wiekiem kolor włosów się zmienia Ja do 10 roku życia miałam BIAŁE włosy, teraz mam średni złotawo-popielaty blond

Co do blondu, to zależy, jaki to będzie blond. Włosy naturalne zwykle mają mnóstwo refleksów, zwłaszcza blondy, farbowane już nie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 16:01   #923
kuradomowa89
Przyczajenie
 
Avatar kuradomowa89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 13
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No przecież z wiekiem kolor włosów się zmienia Ja do 10 roku życia miałam BIAŁE włosy, teraz mam średni złotawo-popielaty blond

Co do blondu, to zależy, jaki to będzie blond. Włosy naturalne zwykle mają mnóstwo refleksów, zwłaszcza blondy, farbowane już nie.
Ok, rozumiem
przepraszam, że tak dociekliwie dopytywałam ale naprawdę się zlękłam, że bardzo zniszczyłam tym naturalne swoje włosy (po prostu w ogóle się na tym nie znam :P ) ale juz jutro idę na koloryzację naturalnym blondem i mam nadzieję, że po kilku wizytach fryzjerskich zejdę do naturalnego koloru
dziękuję za odpowiedzi i pomoc
kuradomowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 17:09   #924
mariuda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lipno.
Wiadomości: 33
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Dziewczyny, na wakacje mam ochotę zafarbować całe włosy na taki ciemny rudy lub ewentualnie zrobić same końcówki na wściekły rudy. Dbam o włosy i są nawet w dobrym stanie. Jakiego rozjaśniacza mam użyć ? I po jakim czasie mogę je potem ufarbować? Myślałam też nad rozjaśniaczem w sprayu ale czy da radę na moich czarno-brązowych naturalnych włosach? :c
mariuda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 17:58   #925
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mariuda666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na wakacje mam ochotę zafarbować całe włosy na taki ciemny rudy lub ewentualnie zrobić same końcówki na wściekły rudy. Dbam o włosy i są nawet w dobrym stanie. Jakiego rozjaśniacza mam użyć ? I po jakim czasie mogę je potem ufarbować? Myślałam też nad rozjaśniaczem w sprayu ale czy da radę na moich czarno-brązowych naturalnych włosach? :c
Ten spray tyle Ci nie rozjaśni. On to tak maks 2 tony. No i służy głównie do nadawania refleksów włosom blond. Brązu nie rusza- próbowałam u siebie. Ewentualnie daje poświatę. Co do rozjaśniaczy najbardziej lubię Vincent Ledier- saszetka 5 zł a fajnie rozjaśnia. Może spróbujesz kąpiel rozjaśniających? Mniej niszczą. (rozjaśniacz+ oxy%+szampon+odżywki ciut).
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 15:36   #926
iqquana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Witam

Jakiś miesiąc temu postanowiłam ożywić swój naturalny kolor włosów - ciemny blond. Skusiłam się na Perfect Mousse Schwarzkopf - 1000 Perłowy Blond.
I co tu dużo opowiadać... Kolor wyszedł miodowy aby nie powiedzieć jasny rudy, marchewkowy czy też żółtkowy.
czy po tym okresie czasu mogę próbować ponownie zmienić kolor włosów? Jak to zrobić aby tym razem było skuteczne?
marzy mi się perłowy blond....
iqquana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:47   #927
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

spróbuj lekkiej kąpieli rozjaśniającej- myślę że oxydant 6% powinien starczyć. poczytaj tu o niej, jest obszerny wątek zbiorczy i potem na to chłodna blond farbka, żeby zgasić rudości.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 12:29   #928
MegiLena
Rozeznanie
 
Avatar MegiLena
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 684
Rozjaśnianie - Intensiv Blond z Joanny.

Mam pytanie odnośnie rozjaśniacza " Intensiv Blond " firmy Joanna, ile % zawiera ? Można go stosować na skórę głowy ? Czy jest zbyt wysokoprocentowy i tylko wyłącznie na włosy ? Jeżeli zaś tylko na włosy, to jak go nakładać biorąc pod uwagę, że mam krótkie włosy ?
Wczoraj farbowałam włosy i chciałabym je teraz rozjaśnić, czy powinnam jakiś czas odczekać ?
Pierwszy raz zamierzam rozjaśniać włosy, także proszę o wszelkie rady tego dotyczące. Obawiam się, żeby sobie nie popalić skóry głowy.
MegiLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:53   #929
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie - Intensiv Blond z Joanny.

1. rozjaśniacz z Joanny to idealna droga to zniszczenia sobie włosów.
2. nie nakładałabym go na skórę głowy.
3. generalnie na odrostach uwielbia wychodzić żółty a na reszcie pomarańczowy.
4. oxy ma moim zdaniem 9.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 16:40   #930
EvelynBlues
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 47
Dot.: rozjaśnianie włosów - zbiorczy

Ja ostatnio zchodziłam z ciemnego brązu rozjaśniaczem 12% profesjonalnym z Joanny (Ale tego intensive a drogerii nie polecam, bo robi siano!), co prawda u fryzjerki, standardowo ok 10 min. Nic poważnego nie stało się z moimi włosami a to była już 3cia próba schodzenia z czarnego/ciemnego brązu na jaśniejszy. I udało się znowu. Potem tylko poszła pianka na to i pełen luz. Włosy trzeba było odżywiać, ale poza tym są w bardzo dobrej kondycji. Teraz to ja polecam 12% rozjaśniacza na 10 minut na czarne włosy jak ktoś chce mieć marchewkę a potem tylko zniwelować farbą i bez płaczu.
EvelynBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-08 07:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.