produkty z innych sklepów w swoim ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 09:49   #1
Gasiennica
Przyczajenie
 
Avatar Gasiennica
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Arrow

produkty z innych sklepów w swoim ?


Hej Dziewczyny
Od niedawna zaczęłam prowadzić niewielki sklep spożywczy w małej miejscowości i zastanawiam się czy mogłabym sprzedawać w tym sklepie produkty np. z Lidla, Netto czy Biedronki, które są opatrzone ich logo. Tzn co do Biedronki mam wątpliwości gdyż na opakowaniach znajduje się informacja, że "Wyprodukowano dla Biedronki", ale na artykułach z Lidla jest tylko napis przy adresie "Lidl sp. z o.o." czy coś takiego. Chodzi mi przede wszystkim o stronę prawną, czy to nie jest jakoś zabronione, żeby sprzedawać te produkty typowo np. Lidlowskie jak serki Pilos we własnym sklepie?
Gasiennica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 10:03   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Mi się wydaje, że nie można, bo są to produkty właśnie specjalnie robione dla danych sieci, po to, by one mogły być konkurencyjne dla innych. Mają określone ceny w każdym sklepie itd. To tak jakby ktoś otworzył w małym mieście sklep z rzeczami z Ikei. Tak to sobie wyobraziłam
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 10:48   #3
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Wątpię by te firmy sprzedały ci produkty pod nazwami pod którymi produkują dla Lidla i Biedronki ...
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 10:54   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Wątpię by te firmy sprzedały ci produkty pod nazwami pod którymi produkują dla Lidla i Biedronki ...
Ja zrozumiałam, że Autorka chce kupować w Lidlu i Biedronce i sprzedawać u siebie tak? No włąśnie, a co z cenami? Drożej? Nie, to raczej bez sensu by było. No, chyba, że w tej miejscowości jest mało sklepów i daleko do Lidla i Biedronki. Ale wątpie, by tak można było.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:02   #5
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja zrozumiałam, że Autorka chce kupować w Lidlu i Biedronce i sprzedawać u siebie tak? No włąśnie, a co z cenami? Drożej? Nie, to raczej bez sensu by było. No, chyba, że w tej miejscowości jest mało sklepów i daleko do Lidla i Biedronki. Ale wątpie, by tak można było.
To się raczej nie opłaca.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:04   #6
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Wątpię by te firmy sprzedały ci produkty pod nazwami pod którymi produkują dla Lidla i Biedronki ...
Przecież każdy może kupić w markecie dowolną ilość jedzenia.
Wystarczy poszukać konkretnych ustaw.Tu jest coś na ten temat:

http://www.eporady24.pl/sprzedaz_pro...9,43,5778.html
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:05   #7
Gasiennica
Przyczajenie
 
Avatar Gasiennica
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Question Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Wątpię by te firmy sprzedały ci produkty pod nazwami pod którymi produkują dla Lidla i Biedronki ...
ale nie chodzi mi o kupno tych produktów od producentów, tylko o zwykłe kupienie w sklepie np. we Wrocławiu w Lidlu serka Pilos za 2 zł i sprzedaniu go w Pćmierzu Dolnym za 2,30 zł... ?

Cytat:
No, chyba, że w tej miejscowości jest mało sklepów i daleko do Lidla i Biedronki. Ale wątpie, by tak można było.
no właśnie daleko do Lidla, Biedronki, jakieś 40 km, a z cenami opłacałoby się, bo w hurtowni, która też jest w dużym mieście niektóre produkty są droższe niż w Biedronce czy Lidlu

Cytat:
Przecież każdy może kupić w markecie dowolną ilość jedzenia.
... że kupić to tak, ale czy sprzedać czerpiąc z tego zyski? no sama nie wiem... :|

Edytowane przez Gasiennica
Czas edycji: 2014-03-18 o 11:09
Gasiennica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 11:07   #8
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Przecież każdy może kupić w markecie dowolną ilość jedzenia.
Wystarczy poszukać konkretnych ustaw.Tu jest coś na ten temat:

http://www.eporady24.pl/sprzedaz_pro...9,43,5778.html
Myślałam, że chodzi jej o zakupy prosto od producenta Chyba wiadomo, że w sklepie jako klient może kupić.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:12   #9
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez Gasiennica Pokaż wiadomość
ale nie chodzi mi o kupno tych produktów od producentów, tylko o zwykłe kupienie w sklepie np. we Wrocławiu w Lidlu serka Pilos za 2 zł i sprzedaniu go w Pćmierzu Dolnym za 2,30 zł... ?
Czy to się w ogóle opłaca? Ktoś poleci na serek z Lidla w zwykłym spożywczym, jak może kupić w Lidlu?

Skoro masz sklep, to masz działalność. Masz zapewne kontakt z jakąś księgową więc jej zapytaj albo radcy prawnego. W internecie można coś poczytać na ten temat, ale takie sprawy to raczej się załatwia bardziej samodzielnie.


Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Myślałam, że chodzi jej o zakupy prosto od producenta Chyba wiadomo, że w sklepie jako klient może kupić.
Ale z postu autorki nie wynika nic takiego.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:13   #10
Gasiennica
Przyczajenie
 
Avatar Gasiennica
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Niby na allegro niektórzy sprzedają kupione meble w Ikei, które im niepodpasowały itp. ale czy mogliby to robić jako sklep internetowy sprzedający drożej rzeczy z Ikei niż są w ich stacjonarnym sklepie, jeśli mieliby na to klientów np. w Suwałkach, gdzie najbliższa Ikea jest w Warszawie i ktoś chętnie kupiłby jakiś artykuł za 49zł, który w Ikei jest za 39zł, byleby mieć dostęp właśnie do tego produktu?
Gasiennica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:14   #11
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez Gasiennica Pokaż wiadomość
Niby na allegro niektórzy sprzedają kupione meble w Ikei, które im niepodpasowały itp. ale czy mogliby to robić jako sklep internetowy sprzedający drożej rzeczy z Ikei niż są w ich stacjonarnym sklepie, jeśli mieliby na to klientów np. w Suwałkach, gdzie najbliższa Ikea jest w Warszawie i ktoś chętnie kupiłby jakiś artykuł za 49zł, który w Ikei jest za 39zł, byleby mieć dostęp właśnie do tego produktu?
A otwierałaś link, który Ci wkleiłam? A w nim ustawy...
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 11:28   #12
Gasiennica
Przyczajenie
 
Avatar Gasiennica
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Talking Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
A otwierałaś link, który Ci wkleiłam? A w nim ustawy...
dopiero teraz dzięki serdeczne za ten link! no więc wynika z tego, że o ile będę robiła to w odpowiedni sposób, zawarty w ustawie, mogę sprzedawać u siebie produkty z Biedronki czy Lidla a może nawet powidełka szwedzkie z Ikeii , dziękuję bardzo
Gasiennica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 11:29   #13
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez Gasiennica Pokaż wiadomość
dopiero teraz dzięki serdeczne za ten link! no więc wynika z tego, że o ile będę robiła to w odpowiedni sposób, zawarty w ustawie, mogę sprzedawać u siebie produkty z Biedronki czy Lidla a może nawet powidełka szwedzkie z Ikeii , dziękuję bardzo
Wstępnie tak wynika, ale skonsultuj to jeszcze z kimś.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:31   #14
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Być może przepisy się zmieniły ale kilka lat temu moja pani sklepikarka z mojej wsi miała poważne problemy gdy w swoim sklepie prywatnym sprzedawała cukier Z "Biedronki", czekolady z "Tesco".
Te takie z logo tych sklepów na opakowaniu.
U nas ani Tesco ani wówczas Biedronki w pobliżu nie było,jeździła do tych sklepow, kupowała taniej, sprzedawała drożej, ktoś poskarżył i jakąś sporą grzywnę zapłaciła.
Więc lepiej dokładnie się dowiedz.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 23:29   #15
Gasiennica
Przyczajenie
 
Avatar Gasiennica
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

dziękuję za odpowiedzi , jak ktoś na forum jest bardziej zorientowany w takich kwestiach prawnych proszę również o komentarz, bo jak widać sprawa nie jest taka prosta do rozwikłania, choć już mamy jakiś artykuł z ustawami na którym można się oprzeć, to do końca nie wiadomo
Gasiennica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:59   #16
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Cytat:
Napisane przez Gasiennica Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedzi , jak ktoś na forum jest bardziej zorientowany w takich kwestiach prawnych proszę również o komentarz, bo jak widać sprawa nie jest taka prosta do rozwikłania, choć już mamy jakiś artykuł z ustawami na którym można się oprzeć, to do końca nie wiadomo
Dlaczego nie pójdziesz na jakąś poradę prawną? Przecież to Twój sklep to weź sprawy w swoje ręce.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 14:30   #17
karolinazawadzka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: produkty z innych sklepów w swoim ?

Kiedyś interesowałem się sprzedażą ubrań z np. H&M lub Zary. Ogólny wniosek był taki, że jeśli da się dostać fakturę VAT, to kupione rzeczy w ten sposób są Twoje i możesz z nimi robić, co chcesz. Inna sprawa, że wcale nie widać takich sklepów, które handlowałyby produktami z Biedronki, co wydaje się dobrym biznesem. Bez prawnika się nie obędzie moim zdaniem.
___________________
Pozdrawiam, Karolka
karolinazawadzka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 15:30:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.