modowe porażki parę lat temu - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-22, 13:29   #331
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Na studniówkę ponad 6 lat temu (styczeń 2010) założyłam rajstopy do butów typu peep toe
Teraz sobie tego nie wyobrażam, wtedy co druga dziewczyna tak przyszła na studniówkę.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 13:21   #332
Harmonia Mundi
Luzik
 
Avatar Harmonia Mundi
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Ciągle obowiązująca, ale z pewnością i przyszła porażka modowa, czyli spodnie a la woda w piwnicy.
Nigdy nie zrozumiem dlaczego kobiety robią sobie taką krzywdę zakładając fason, który skraca nogi i całą sylwetkę?
Skąd to się w ogóle wzięło? Jeszcze jakby te jeansy ściągnięte z młodszej siostry miały za zadanie wyeksponować jakieś super-extra buty od Jimmy Choo, to może w drodze wyjątku miałoby sens, ale w innym przypadku tylko deformuje sylwetkę.
__________________
Nie przejmuj się ludźmi. W końcu i tak wszyscy umrą
Harmonia Mundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:22   #333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Harmonia Mundi Pokaż wiadomość
Ciągle obowiązująca, ale z pewnością i przyszła porażka modowa, czyli spodnie a la woda w piwnicy.
Nigdy nie zrozumiem dlaczego kobiety robią sobie taką krzywdę zakładając fason, który skraca nogi i całą sylwetkę?
Skąd to się w ogóle wzięło? Jeszcze jakby te jeansy ściągnięte z młodszej siostry miały za zadanie wyeksponować jakieś super-extra buty od Jimmy Choo, to może w drodze wyjątku miałoby sens, ale w innym przypadku tylko deformuje sylwetkę.
Te spodnie eksponują kostki i u wielu kobiet bardzo ładnie to wygląda. Inna sprawa, że lansowanie tego trendu zimą to jest jakieś nieporozumienie, może w Hiszpanii kobiety mogą sobie tak biegać cały rok, ale nie w naszej szerokości geograficznej.

Dla mnie modową porażką są buty z czubem modne jakoś ponad 10 lat temu. Pewnie niebawem znowu je zobaczymy na ulicach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buty z czubem.jpg (62,3 KB, 78 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-12-27 o 17:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 14:15   #334
Harmonia Mundi
Luzik
 
Avatar Harmonia Mundi
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Te spodnie eksponują kostki i u wielu kobiet bardzo ładnie to wygląda.
Jestem pewna, że dokładnie tak samo myślało też wiele kobiet noszących przed laty buty, o których piszesz
__________________
Nie przejmuj się ludźmi. W końcu i tak wszyscy umrą
Harmonia Mundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 17:41   #335
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Pamiętam jak namówiłam mamę, żeby kupiła sobie te czuby, bo takie modne. Ja w tym czasie nosiłam kozaki z kwadratowym czubem. Kiedyś lubiłam jak mi buty pukały
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 17:41   #336
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Harmonia Mundi Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że dokładnie tak samo myślało też wiele kobiet noszących przed laty buty, o których piszesz
Pani poniżej wygląda świetnie w takich spodniach. Kobiecie w typie Audrey Hepburn też będzie w nich super, nawet do płaskich butów.
A to że jak jest na coś moda, to chodzą w tym też kobiety, którym to nie pasuje, to nie świadczy o tej długości spodni źle. Za to chciałabym zobaczyć jakąś kobietę w butach z takim czubem, której to pasuje. Mam na myśli takie naprawdę duże, znacznie wystające poza długość stopy czubki, a nie zwykłe szpilki w szpic.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spodnie 78.jpg (28,8 KB, 156 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 17:47   #337
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Pamiętam jak namówiłam mamę, żeby kupiła sobie te czuby, bo takie modne. Ja w tym czasie nosiłam kozaki z kwadratowym czubem. Kiedyś lubiłam jak mi buty pukały
Jak byłam jako dziewczynka zabierana do kościoła, to strasznie podobało mi się stukanie obcasów dorosłych kobiet o posadzkę i myślałam sobie wtedy, że jak będę duża, to też będę chciała. No i jako dorosła kobieta raz miałam na nogach szpilki (wesele), a obecnie mam jedne botki zimowe na słupku i noszę rzadko właśnie dlatego, że bardzo przeszkadza mi to stukanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-28, 18:40   #338
Aneta1994ab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Też pamiętam dzwony. Hit lat 90. Strasznie mi się nie podobały ówczesne fryzury, które były formowane na tonę lakieru. Nie podobały mi się też ciągnące się łańcuchy w kieszeniach. Najbardziej obciachowym i nieudanym elementem były okulary jordany i ortalionowe dresy, świecące się z daleka swoją jaskrawością.
Aneta1994ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 14:52   #339
Harmonia Mundi
Luzik
 
Avatar Harmonia Mundi
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pani poniżej wygląda świetnie w takich spodniach.
"Świetnie", to moim zdaniem przesadzone stwierdzenie. Raczej "ujdzie", a w "normalnych" spodniach wyglądałaby jakby miała nogi od szyi do jądra ziemi.
Zdjęcie poniżej. Cztery guru mody Vogue z panią Alt na czele. Każda w nieco innych spodniach, niby wszystkie wyglądają OK, ale tylko jedna, jakby była smukłą trzciną z najdłuższymi nogami na świecie. A wzrost i figury praktycznie te same.
Sama takie spodnie nosiłam w latach 80, bo były modne i teraz tez uważam to za porażkę. Mimo, że jestem chuda i wysoka, giry mam długie i mogę sobie pozwolić na ich optyczne skrócenie o 20 cm, tylko po co, jak zawsze lepiej będą wyglądać dłuższe.

Ciekawe kiedy do tego wątku trafią buty do połowy uda lub jeszcze wyżej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg EmanuelleAlt-FRENCH VOGUETTES STYLE INSPIRATIONS (3).jpg (76,1 KB, 166 załadowań)
__________________
Nie przejmuj się ludźmi. W końcu i tak wszyscy umrą

Edytowane przez Harmonia Mundi
Czas edycji: 2017-12-29 o 14:54
Harmonia Mundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 18:49   #340
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Harmonia nie bardzo rozumiem bo wklejone zdjęcie przez Ciebie to dużo dziewczyn tak chodzi i za porażkę modową☠bym tego nie nazwała. Ogólnie z tymi spodniami cygaretkami też☠tego nie rozumiem bo to raczej klasyczne krój, że tak powiem.

Dla mnie porażką☠podobnie jak kiedyś tak i teraz są☠buty w tym stylu jak ze zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg Balenciaga-Triple-S-Beige-Green-Yellow.png.jpeg (23,2 KB, 60 załadowań)
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 19:15   #341
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Harmonia Mundi Pokaż wiadomość
"Świetnie", to moim zdaniem przesadzone stwierdzenie. Raczej "ujdzie", a w "normalnych" spodniach wyglądałaby jakby miała nogi od szyi do jądra ziemi.
Zdjęcie poniżej. Cztery guru mody Vogue z panią Alt na czele. Każda w nieco innych spodniach, niby wszystkie wyglądają OK, ale tylko jedna, jakby była smukłą trzciną z najdłuższymi nogami na świecie. A wzrost i figury praktycznie te same.
Sama takie spodnie nosiłam w latach 80, bo były modne i teraz tez uważam to za porażkę. Mimo, że jestem chuda i wysoka, giry mam długie i mogę sobie pozwolić na ich optyczne skrócenie o 20 cm, tylko po co, jak zawsze lepiej będą wyglądać dłuższe.

Ciekawe kiedy do tego wątku trafią buty do połowy uda lub jeszcze wyżej?
Masz na myśli panią po prawej stronie? Ona też jest najszczuplejsza i raczej wygląda na to, że jej nogi są w ogóle długie w stosunku do reszty ciała, czego o pozostałych paniach powiedzieć się nie da, mają zupełnie inne proporcje.

Cytat:
Napisane przez Aneta1994ab Pokaż wiadomość
Też pamiętam dzwony. Hit lat 90. Strasznie mi się nie podobały ówczesne fryzury, które były formowane na tonę lakieru. Nie podobały mi się też ciągnące się łańcuchy w kieszeniach. Najbardziej obciachowym i nieudanym elementem były okulary jordany i ortalionowe dresy, świecące się z daleka swoją jaskrawością.
Co to są okulary jordany? Byłam nastolatką w latach 90. i nie pamiętam czegoś takiego. Pamiętam za to ortalionowe dresy, tapirowane fryzury, ciemne konturówki do ust i legginsy zwane wówczas getrami, które potem ustąpiły miejsca spodniom-dzwonom.
To była w ogóle kiczowata moda, nawet ładnym dziewczynom trudno było w tym dobrze wyglądać, a te brzydkie to już w ogóle nie miały szans (zwłaszcza, że w kwestii makijażu kobiety miały o wiele skromniejsze możliwości niż to, co obecnie oferuje rynek kosmetyczny).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-12-29 o 19:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-29, 21:11   #342
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Harmonia Mundi Pokaż wiadomość
Ciągle obowiązująca, ale z pewnością i przyszła porażka modowa, czyli spodnie a la woda w piwnicy.
Nigdy nie zrozumiem dlaczego kobiety robią sobie taką krzywdę zakładając fason, który skraca nogi i całą sylwetkę?
Skąd to się w ogóle wzięło? Jeszcze jakby te jeansy ściągnięte z młodszej siostry miały za zadanie wyeksponować jakieś super-extra buty od Jimmy Choo, to może w drodze wyjątku miałoby sens, ale w innym przypadku tylko deformuje sylwetkę.

Mi się podobają takie spodnie przed kostkę, sama noszę (nie zimą) i wg mnie wyglądam w nich dobrze i dobrze się w nich czuję, tak "lżej". I to jest dla mnie najważniejsze, mam swoje oczy w pełni sprawne i nie potrzebuję się sugerować innymi czy modą.

O takich butach z czubem nie ma co dyskutować bo to ewidentna porażka modowa, ale żeby o całkowicie zwyczajnych spodniach przed kostkę...

Edytowane przez P0m
Czas edycji: 2017-12-29 o 21:13
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 11:55   #343
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Jeśli taka długość się komuś podoba i czuje się w niej dobrze, to jest absolutnie najważniejsze i nie ma znaczenia, co ktokolwiek o tym myśli.
Ona tez w takiej długości wygląda dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biale spodnie jak nosic (1).jpg (41,5 KB, 104 załadowań)

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2017-12-30 o 12:02
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 12:15   #344
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
O takich butach z czubem nie ma co dyskutować bo to ewidentna porażka modowa, ale żeby o całkowicie zwyczajnych spodniach przed kostkę...
Cygaretki 7/8 należą do klasyki i mogą się komuś nie podobać, ale porównywanie ich z butami z czubem to jednak przesada. Kilka lat temu była moda na ołówkowe spódnice - też przecież klasyka, ale to nie znaczy, że każda kobieta dobrze w tym kroju wygląda.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 12:38   #345
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Harmonia Mundi Pokaż wiadomość
Ciągle obowiązująca, ale z pewnością i przyszła porażka modowa, czyli spodnie a la woda w piwnicy.
Nigdy nie zrozumiem dlaczego kobiety robią sobie taką krzywdę zakładając fason, który skraca nogi i całą sylwetkę?
Skąd to się w ogóle wzięło? Jeszcze jakby te jeansy ściągnięte z młodszej siostry miały za zadanie wyeksponować jakieś super-extra buty od Jimmy Choo, to może w drodze wyjątku miałoby sens, ale w innym przypadku tylko deformuje sylwetkę.
A ja uwielbiam tego typu spodnie i wiem, że dobrze w nich wyglądam. Kurcze, ale jestem obciachowa
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 12:38   #346
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pani poniżej wygląda świetnie w takich spodniach. Kobiecie w typie Audrey Hepburn też będzie w nich super, nawet do płaskich butów.
A to że jak jest na coś moda, to chodzą w tym też kobiety, którym to nie pasuje, to nie świadczy o tej długości spodni źle. Za to chciałabym zobaczyć jakąś kobietę w butach z takim czubem, której to pasuje. Mam na myśli takie naprawdę duże, znacznie wystające poza długość stopy czubki, a nie zwykłe szpilki w szpic.
Tak jest, wg mnie to jest bardzo dobry krój dla właśnie drobnych kobiet, wyglądają po prostu "lżej", w przeciwieństwie do całkiem długich, prostych nogawek w których drobna kobieta wygląda "przyciężko".
Ps. tak, jestem fanką odsłoniętych kostek ale nie zimą.

Cytat:
Napisane przez Harmonia Mundi Pokaż wiadomość
Zdjęcie poniżej. Cztery guru mody Vogue z panią Alt na czele. Każda w nieco innych spodniach, niby wszystkie wyglądają OK, ale tylko jedna, jakby była smukłą trzciną z najdłuższymi nogami na świecie. A wzrost i figury praktycznie te same.
Na tym zdjęciu, wg mnie, najlepiej wygląda pani druga od lewej (super spodnie! ), potem pierwsza z lewej, a dwie z prawej wyglądają najgorzej - jedna ma zdecydowanie za długie nogawki, które za bardzo się marszczą, druga ma na mocno wywinięte i z tego wywinięcia utworzył się gruby wałek. Taka moja opinia, ale na szczęście każdy może chodzić w czym mu się podoba
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 17:09   #347
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Moim zdaniem należy eksponować to, co ma się najlepsze. U niektórych osób smukłe i zgrabne kostki są bardzo dużym atutem i im takie spodnie urody dodają. Sama wolę siebie zimową porą w długich czarnych zlewających się z butami na obcasach, bo tak się sobie najbardziej podobam, ale nie jest powiedziane nigdzie, że nasze kończyny musimy koniecznie "wydłużać", biodra "wysmuklać" itd.
W lecie czasem noszę podwinięte boyfriendy do trampek i chociaż samym nogom to długości na pewno nie przydaje, wygląda super z innych względów.
Inna sprawa, że wydaje mi się, że faktycznie zimowa pora to nie jest czas na gołe nogi.

A czuby niestety wracają. Widziałyście nowy hit msbhv? Pół świata blogerskiego już w nich chodzi, nie zdziwię się jak za parę miesięcy będzie chodzić zachwycone pół ulicy. Same blogerki przyznają, że te buty są zupełnie niepraktyczne, bo się czubami zahacza o byle kamień. Ja się raczej nie dam im uwieść, choć pamiętam czas, gdy w podobnych chodziłam całkiem zadowolona.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buty msbhv.jpg (96,9 KB, 74 załadowań)
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-01 18:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.