Procentowy rozkład kalorii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-09, 19:21   #1
Zieelonaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Smile

Procentowy rozkład kalorii


Możecie podać mi najlepszy do redukcji procentowy rozkład kalorii na 6 posiłków? Kalorii: 1300.
Oraz byłabym wdzięczna za wskazanie w których posiłkach najważniejsze są białka/tłuszcze/węglowodany
Zieelonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 20:14   #2
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Procentowy rozkład kalorii

podłączam się do pytania
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 21:28   #3
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Procentowy rozkład kalorii

B/T/W
120/60/reszta

i nie ma czegoś takiego jak najlepszy rozkład kalorii w posiłkach. kalorie to kalorie.

nieważne co w jakim posiłku.

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-12-09 o 21:29
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 21:34   #4
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Procentowy rozkład kalorii

Cytat:
Napisane przez Zieelonaa Pokaż wiadomość
Możecie podać mi najlepszy do redukcji procentowy rozkład kalorii na 6 posiłków? Kalorii: 1300.
Oraz byłabym wdzięczna za wskazanie w których posiłkach najważniejsze są białka/tłuszcze/węglowodany
po co liczyć kalorie? najważniejszy jest właśnie rozkład b/t/w.
największym posiłkiem powinno być śniadanie, potem II w formie czegoś pomiędzy głównym posiłkiem a przekąską, potem przekąska lub obiad (obiad nieco mniejszy niż śniadanie) i potem 2-3 mniejsze posiłki (w zależności od tego, ile było śniadań).
na śniadanie i II śniadanie możesz jeść więcej węgli, bo one dają kopa na cały dzień, więc fajnie sprawdzą się różne owsianki (najlepiej nie na mleku, ale z serkiem wiejskim lub homogenizowanym naturalnym), kanapki z chudą szynką czy twarożek. W tych godzinach także owoce są nie tylko dozwolone, ale i wskazane.
na obiad także przydadzą się węgle złożone, ale pamiętaj, że u wielu osób połączenie węglowodany+tłuszcze w jednym posiłku hamuje chudnięcie. Dlatego w pierwszej połowie dnia lepiej jeść więcej białka+węgli (co nie znaczy, że wszystko ma być light - bez przesady, odtłuszczone produkty są jeszcze gorsze), a w drugiej postawić na połączenie białko+tłuszcze, np. serek wiejski z garścią orzechów i startą marchewką.
tak też kończymy dzień - białkową (choć najlepiej nie nabiałową) kolacją + warzywa i/lub tłuszcze: dobrą propozycją jest wędzona makrela z warzywami, grillowana pierś kurczaka z mieszanką warzywną i łyżką oliwy z oliwek na zimno, sałatka z tuńczyka w sosie własnym z jajkiem i warzywami, jajecznica z warzywami... itd.

aha, i pamiętaj, żeby nie przesadzać z nabiałem - lubi spowalniać chudnięcie poprzez zawartość laktozy.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
B/T/W
120/60/reszta

i nie ma czegoś takiego jak najlepszy rozkład kalorii w posiłkach. kalorie to kalorie.

nieważne co w jakim posiłku.
fakt, ale chyba jest pewna różnica między śniadaniem a kolacją?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-12-09 o 21:33
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 18:24   #5
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Procentowy rozkład kalorii

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
B/T/W
120/60/reszta

i nie ma czegoś takiego jak najlepszy rozkład kalorii w posiłkach. kalorie to kalorie.

nieważne co w jakim posiłku.
dlaczego akurat tak?
nie wiem na 100%, ale na moje powinno się przyjmować wartość w przeliczeniu na kg masy ciała lub ze względu na rodzaj sylwetki
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 11:53   #6
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Procentowy rozkład kalorii

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
dlaczego akurat tak?
nie wiem na 100%, ale na moje powinno się przyjmować wartość w przeliczeniu na kg masy ciała lub ze względu na rodzaj sylwetki
a no częściowo masz rację, ale że jak o autorce nic nie wiemy to podałam przykładowy ( działający na początku i raczej skuteczny ) rozkład b/t/w na redukcję.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
fakt, ale chyba jest pewna różnica między śniadaniem a kolacją?
tak, niby kolacje najlepiej białkowo-tłuszczowe, ale jak ktoś nie zdążył wyrobić się w swoim bilansie dnia to lepiej żeby zjadł na kolację więcej i dojadł niż nie zjadł w ogóle, bo w końcu nie będzie z czego obcinać tych kalorii.
zresztą to zależy od tego ja ktoś ma ułożony dzień - jak idzie na siłownię na 18 i wykonuje tam porządny trening to jak jego potreningowy posiłek ma być najmniej kaloryczny/wartościowy w ciągu dnia?

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-12-11 o 11:55
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 21:35   #7
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Procentowy rozkład kalorii

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość

tak, niby kolacje najlepiej białkowo-tłuszczowe, ale jak ktoś nie zdążył wyrobić się w swoim bilansie dnia to lepiej żeby zjadł na kolację więcej i dojadł niż nie zjadł w ogóle, bo w końcu nie będzie z czego obcinać tych kalorii.
zresztą to zależy od tego ja ktoś ma ułożony dzień - jak idzie na siłownię na 18 i wykonuje tam porządny trening to jak jego potreningowy posiłek ma być najmniej kaloryczny/wartościowy w ciągu dnia?
tak tylko pytam, bo ostatnio sama lekko erkuję i czasem po (białkowo-tłuszczowej) kolacji dopadnie mnie chęć na orzechy i tak się właśnie zastanawiałam po Twoim poście, czy mogę być usprawiedliwiona, jeśli w ciągu dnia wyszło mi mało posiłków/kalorii ;-)
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 20:23   #8
agatagy
Raczkowanie
 
Avatar agatagy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 210
Dot.: Procentowy rozkład kalorii

A jak dokładnie maluje sie godzinowo rozkład posiłkow?


Przy 5 posiłkach rozkład może wynosić:
I sniadanie - 20-25%
II sniadanie - 10%
Obiad - 35-40%
Podwieczorek - 10%
Kolacja - 15-20%

To zalezy gdzie wklejasz 6 posiłek

Przy diecie ubogoenergetycznej na 1300 kcal rozkład BTW powinien wynosić ok 22%/25%/53% (reszta) tj ok 71g białka / 36 g tłuszczu / 172 g weglowodanów

Ilość węglowodanów w diecie nie powinna spadać poniżej 100 gram.

Węglowodany najlepiej są trawione rano, przyjmuje się, że śniadanie powinno zawierac największy % węglowodanów, w obiedzie powinniśmy łączyć białko z tłuszczem, a na kolacje spożywać produkty białkowe.

Teoretycznie nie zostało naukowo udowodnione, żeby jedzenie wieczorem mialo wplyw na przyrost masy ciała, ale nasz układ pokarmowy pracuje wolniej co ma różne negatywne oddziaływania na nasz organizm.
agatagy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.