Olej arganowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 16:59   #1
Madziolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 20

Olej arganowy do opalania?


Jeśli ten watek nie powinien byc tutaj, z góry przepraszam.


Dziewczyny! Co o tym sadzicie?? Używała któras może??
http://allegro.pl/item323988507_bezp..._filtr_uv.html
Madziolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:30   #2
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Olej arganowy do opalania?

a ma racenzje na KWC? bo pierwszy raz coś takiego widze:}
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 18:35   #3
Madziolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 20
Dot.: Olej arganowy do opalania?

Na KWC jest olejek arganowy do twarzy, https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

A ten wynalazłam na allegro. Dziewczyny mówcie co sadzicie, jak dla mnie to jakaś konkretna ściema.
Madziolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 19:03   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Olej arganowy do opalania?

tiaaa, bezpieczne opalanie....

minimalne właściwości chroniace przed słońcem posiada wiele składników roślinnych, np. masło kakaowe, masło karite itd. niestety- na takich filtrach nie można polegać
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:45   #5
guffu
Raczkowanie
 
Avatar guffu
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
Olej arganowy?

Ostatnio znalazłam artykuł wychwalający właściwości tego oleju i jestem ciekawa czy któras z Was używała może tego specyfiku? Faktycznie to taki cud? Artykuł można przeczytać tu.
__________________
zapraszam na mojego fejsbuka
guffu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 20:03   #6
Arissable
Raczkowanie
 
Avatar Arissable
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 288
Dot.: Olej arganowy?

Ja mam z biochemii urody http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html i stosuje głownie na końcówki włosów i przy okazji wcieram w skórki paznokci, dłonie. Póki co nie będę opisywać efektów, bo stosuję dopiero od ok 2 tygodni.
Arissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 07:53   #7
guffu
Raczkowanie
 
Avatar guffu
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
Dot.: Olej arganowy?

W takim razie koniecznie napisz, jak już zobaczysz czy są efekty (i jakie), bo strasznie jestem ciekawa.
__________________
zapraszam na mojego fejsbuka
guffu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 09:20   #8
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Olej arganowy?

ja uzywam. wlasciwie to mieszanke oleju arganowego z migdalowym. dla mnie rewelacja. przez ponad miesiac czasu uzywalam tylko tego oleju do pielegnacji twarzy, tzn zamiast kremow. efekty: twarz pieknie nawilzona, delikatna, mieciutka, bez opuchlizny, bez swiecenia, po prostu same zalety. stosowalam rano pod makijaz! i wieczorem przed pojsciem spac.
co prawda jeszcze go nie skonczylam, ale z glupoty kupilam kremy eucerin hyaluron cos tam i teraz musze je zuzyc, raczej, choc po tych kremach efekt odwrotny od oczekiwanego, ale recenzje napisze po dluzszym stosowanuu. to tak na marginesie, a olej arganowy polecam.
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 14:55   #9
kaszanka0620
Raczkowanie
 
Avatar kaszanka0620
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olej arganowy?

jak widac tez sie skusilam sprobowac jakie zbawienne dzialanie ma i wllasnie zamawiam olejek arganowy , kukui i buriti ( wybaczcie nie wiem jak si enazywaja po polsku, moze tak wlasnie ;d) i nie wiem dokladnie jak bede je uzywac ale dam znac jakie dzialanie zauwaze na mojej tlustej i niezdyscyplinowanej cerze
kaszanka0620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 12:10   #10
guffu
Raczkowanie
 
Avatar guffu
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
Dot.: Olej arganowy?

No to czekam na opinie, bo sama się zastanawiam czy kupić.
__________________
zapraszam na mojego fejsbuka
guffu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 20:58   #11
ewelka76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Olej arganowy?

Polecam olej arganowy ( "złoto Maroka"), ale raczej do suchych cer, wrażliwych jest bardzo mocno nawilżający i natłuszczający, ma nieocenione właściwości przy regeneracji skóry po kąpielach słonecznych, poparzeniach, przy wiotczejących z widocznymi zmarszczkami. Przy tłustej cerze można zrobić sobie mieszankę oleju arganowego i np z tamanu, z orzechów laskowych, lub krokosza ( są szybkoschnące i świetnie nadają się do cer tłusty) i zastosować jako serum na noc.
ewelka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 19:57   #12
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: Olej arganowy?

Ja swoj olejek kupilam na zrobsobiekrem.pl. I jestem zadowolona, chociaz chwilowo odstawilam.
Wykanczam swoj olejek z wit. E, ktory tez jest super.
Co najbardziej podoba mi sie w olejkach to to, ze nie tylko nawilzaja, ale i rozswietlaja twarz, podczas gdy wiekszosc kremow miala tendencje do "przygaszania" mojej skory.
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:03   #13
behemotkot
Rozeznanie
 
Avatar behemotkot
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: punkt w przestrzeni
Wiadomości: 930
Dot.: Olej arganowy?

Ja używam tego z Alepii. Stosuje z przerwami już od kilku miesięcy. Albo wcieram w twarz i szyje na noc, albo nakładam na końcówki włosów. Smarowałam też twarz mamie, która jest po 50-tce i ona była zachwycona. Twarz rano miała gładką, rozjaśnioną, miękką. Czy ja widzę jakieś rezultaty? tak średnio z tego względu,że nie jestem systematyczna w stosowaniu. Ale potwierdzić mogę ,że twarz wygląda na wypoczętą, napiętą, miłą w dotyku. Zmarszczek jako takich nie mam, więc w tej kwestii się nie wypowiem.

Co do nakładania na włosy? nie byłam u fryzjera od 5-6 miesięcy i jak na razie iść nie muszę bo: a- zapuszczam włosy, b- nie widzę u siebie rozdwojonych końcówek, więc może to prawda,ze te olejki sie do tego przyczyniają
__________________
"...bo ona ona różne ma imiona
jedni wołają ją miłość inni zgaga pieprzona
bo ona ona imiona różne ma
jedni wołają ją szczęście niepojęte
inni pani na K."

Początki bloga
http://okiembehemotkota.blogspot.com

Moje amatorskie fotki:
http://kasita.flog.pl/
behemotkot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:47   #14
smoothly
Zakorzenienie
 
Avatar smoothly
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 283
Dot.: Olej arganowy?

często stosowałam na końcówki lub przed prostowaniem włosów.
poza tym wcierałam po zmywaniu paznokci i przed malowaniem. nigdy nie miałam tak mocnych i zdrowych paznokci!
__________________
bloguję


akcja - powrót do formy!
smoothly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 20:19   #15
Niespelniona09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Olej arganowy po kwasach u kosmetyczki?

witajcie. wczoraj bylam u kosmetyczki na chemiobrazji czyli tzw. zluszczaniu skory kwasami. po zabiegu kosmetyczka powiedziala mi aby mocno nawilzac twarz.. i tu moje pytanie: Czy moge smarowac ja olejkiem arganowym? Czy sa moze jakies przeciwskazania? Orientuje sie ktos moze? Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi
Niespelniona09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 14:50   #16
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Olej arganowy po kwasach u kosmetyczki?

Cytat:
Napisane przez Niespelniona09 Pokaż wiadomość
witajcie. wczoraj bylam u kosmetyczki na chemiobrazji czyli tzw. zluszczaniu skory kwasami. po zabiegu kosmetyczka powiedziala mi aby mocno nawilzac twarz.. i tu moje pytanie: Czy moge smarowac ja olejkiem arganowym? Czy sa moze jakies przeciwskazania? Orientuje sie ktos moze? Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi
Przeciwwskazań nie ma, poza tym, że oleje nie są wystarczającymi substancjami nawilżającymi. Ponadto olej arganowy jest dosyć cieżki i jeśli go dotychczas nie używałaś, może się okazać, że zapycha Ci pory.
Proponuję jednak krem nawilżający, a jeśli olej to w połączeniu z kwasem hialuronowym i np. NMF lub innymi składnikami typowo nawilżającymi.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 17:08   #17
satinette9
Przyczajenie
 
Avatar satinette9
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Smile olej arganowy

Witam, chciałabym zacząć stosować olej arganowy połączony z kremem do oczu by jeszcze bardziej nawilżyć skóre wokół oczu, ale czy po pewnym czasie moja skóra nie przyzwyczai sie do tego olejku i czy będzie on nadal działać?
satinette9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 07:52   #18
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: olej arganowy

Cytat:
Napisane przez satinette9 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym zacząć stosować olej arganowy połączony z kremem do oczu by jeszcze bardziej nawilżyć skóre wokół oczu, ale czy po pewnym czasie moja skóra nie przyzwyczai sie do tego olejku i czy będzie on nadal działać?
Nie ma czegoś takiego jak "przyzwyczajenie" skóry czy jest "rozleniwienie". Krem czy olej będzie działał zawsze.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 19:12   #19
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: olej arganowy

Ja również jestem zainteresowana olejkiem arganowym do mojej co prawda normalnej/mieszanej cery jednak z tendencją do wyprysków przed okresem . Bardzo mnie kusi i zastanawia... W manufakturze znalazłam stoisko gdzie można zakupić takowy olejek nieco taniej niż w Organique czy Mydlarni u Franciszka, choć jest on mniejszy (dla mnie to plus bo chciałabym najpierw przetestować). Kosztuje około 25zł i jest to "olejek arganowy kosmetyczny". Nie znam się zupełnie na olejkach, jedyny jakie używam to ten z drzewa herbacianego i nie chciałabym kupić jakiegoś.... nienaturalnego .
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 20:16   #20
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Ja również jestem zainteresowana olejkiem arganowym do mojej co prawda normalnej/mieszanej cery jednak z tendencją do wyprysków przed okresem . Bardzo mnie kusi i zastanawia... W manufakturze znalazłam stoisko gdzie można zakupić takowy olejek nieco taniej niż w Organique czy Mydlarni u Franciszka, choć jest on mniejszy (dla mnie to plus bo chciałabym najpierw przetestować). Kosztuje około 25zł i jest to "olejek arganowy kosmetyczny". Nie znam się zupełnie na olejkach, jedyny jakie używam to ten z drzewa herbacianego i nie chciałabym kupić jakiegoś.... nienaturalnego .
zanim zdecydujesz sie na zakup tego olejka, zobacz jaki jest jego skład. Jeżeli będzie to w 100% olejek arganowy, bez perfum itd. to masz pewność, że jest naturalny
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 11:12   #21
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: olej arganowy

Dzięki .

Już tak się czaję i czaję, ale może ostatecznie się na niego skuszę. Czytałam wiele dobrego, jednak bardzo sceptycznie podchodzę do wszystkich kosmetyków. Właściwie do Aleppo też podchodziłam z przymrużeniem oka, jednak po paru tygodniach okazało się, że żyć bez niego nie mogę ;p. Podobnie mam z Savon Noir. No więc muszę po prostu tam skoczyć i obadać skład ;].
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:45   #22
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: olej arganowy

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
zanim zdecydujesz sie na zakup tego olejka, zobacz jaki jest jego skład. Jeżeli będzie to w 100% olejek arganowy, bez perfum itd. to masz pewność, że jest naturalny
Witam, zbłądziłam na chwilę z włosowego. Chciałabym się przywitać . I mam pytanie odnośnie oleju arganowego. Kilka dni temu zakupiłam 100%-owy. Zaczynam używać do twarzy i włosów. O ile z włosami mam swoistą klarowność podstaw tematu , o tyle jeśli chodzi o twarz chciałam podpytać o to co najlepiej nakładać na twarz na skórę bardzo wysuszoną w towarzystwie tego oleju , by efekt nawilżenia byj jak najmocniejszy ?
Mam cerę bardzo suchą , delikatne pierwsze zmarszczki mimiczne 30l , z naczynakami nie mam w sumie problemu ( 1 pęknięte) , jeśi chodzi o wypryski czasem pojedyncze. Bardzo proszę o porady
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 13:43   #23
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: olej arganowy

Cytat:
Napisane przez KarlaN Pokaż wiadomość
Witam, zbłądziłam na chwilę z włosowego. Chciałabym się przywitać . I mam pytanie odnośnie oleju arganowego. Kilka dni temu zakupiłam 100%-owy. Zaczynam używać do twarzy i włosów. O ile z włosami mam swoistą klarowność podstaw tematu , o tyle jeśli chodzi o twarz chciałam podpytać o to co najlepiej nakładać na twarz na skórę bardzo wysuszoną w towarzystwie tego oleju , by efekt nawilżenia byj jak najmocniejszy ?
Mam cerę bardzo suchą , delikatne pierwsze zmarszczki mimiczne 30l , z naczynakami nie mam w sumie problemu ( 1 pęknięte) , jeśi chodzi o wypryski czasem pojedyncze. Bardzo proszę o porady
Niestety nie jestem specjalistką w cerach suchych, ale według mojej wiedzy nie trzeba mieszać olejku arganowego aby uzyskać odpowiedni efekt Na początek zaproponowałabym regularne stosowanie olejku wieczorem na oczyszczoną twarz. Po 2 tygodniach takiego regularnego stosowania powinna być widoczna poprawa
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 14:33   #24
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: olej arganowy

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Niestety nie jestem specjalistką w cerach suchych, ale według mojej wiedzy nie trzeba mieszać olejku arganowego aby uzyskać odpowiedni efekt Na początek zaproponowałabym regularne stosowanie olejku wieczorem na oczyszczoną twarz. Po 2 tygodniach takiego regularnego stosowania powinna być widoczna poprawa
dziękuję serdecznie

to mnie między innymi ciekawiło właśnie czy sam olej może nawilżyć , czy właśnie coś trzeba pakować dodatkowo na skórę. Testuję opocję z sokiem aloesowym, który na umytą skórę nakładam jak mgięłkę, wklepuję i kiedy sok się wchłonie ( lub wyschnie) nakładam olej. Ale fajnie wiedzieć, że sam może także coś ździałać
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:56   #25
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: olej arganowy

A powiedzcie mi, jakie rewelacje w kwestii cen skłonnych do wyprysków i zaskórników? ;p
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:51   #26
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Lightbulb Olej arganowy a zaskórniki

Mam pytanie czy olej arganowy może zapychać pory i powodować powstawanie zaskórników?
Od kilku lat co miesiąc ( oprócz lata ) chodzę na mikrodermabrazję i tym samym pozbyłam się zaskórników. Kupiłam olej z Organique i stosowałam bezpośrednio na skórę twarzy na noc i po miesiącu stosowania ( 2 tygodnie po mikrodermabrazji ) zauważyłam wysyp zaskórników szczególnie na brodzie i żuchwie. Możliwe, że to od oleju??
Argan fajnie zadbał o moje pojedyncze krostki, które pojawiają się czasami na szyi, szybko je goi no i fajnie nawilża cerę, nie chciałabym go odstawić, ale jeżeli to od niego taki wysyp to niestety muszę mu podziękować
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:00   #27
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Olej arganowy a zaskórniki

Może, każdy olej może to spowodować, nawet jeśli u większości osób nie działa komedogennie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 10:49   #28
Katarzyna2122
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 89
Dot.: Olej arganowy a zaskórniki

Mam prośbę do was abyście ocenili moje piersi

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/


A i przy okazji nogi , proszę was i z góry dziękuje

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

W komentarzach oceniać

oceniajcie !



---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Mam prośbę do was abyście ocenili moje piersi

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/


A i przy okazji nogi , proszę was i z góry dziękuje

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

W komentarzach oceniać

oceniajcie !

Katarzyna2122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:57   #29
Nylony
Raczkowanie
 
Avatar Nylony
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 42
Dot.: Olej arganowy a zaskórniki

Znam bardzo dużo osób, które mimo wszystko nie chwalą sobie oleju arganowego własnie z tego powodu, że zapycha. Być może nie jest silnie komadogenny, ale przy bardzo delikatnych skórach może dać nieciekawe efekty. Spróbuj oleju z jojoby, powinno być lepiej.
__________________
Sprzedam Skin79 Snail Nutrition Cream SPF 45 PA +++. Ewentualnie wymienię na Skin79 Luminous Diamonds!
Nylony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.