Bio początki studentki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-14, 07:51   #1
Perfris
Przyczajenie
 
Avatar Perfris
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16

Bio początki studentki :)


Cześć drogie Wizażanki!

Jestem studentką z Krakowa (a zatem portfel nie do końca wypchany pieniędzmi) i bardzo chcę rozpocząć naturalną pielęgnację skóry i włosów. Szukam najlepszych produktów, ale przyznam, że czuję się trochę pogubiona. Jak na razie codziennie przemywam twarz mlekiem i używam oleju kokosowego. Do mycia twarzy kupiłam delikatny żel z tołpy (chociaż domyślam się, że mogłabym dostać produkty o znacznie lepszym składzie?) Co do dalszych zakupów, to jak na razie zamówiłam sobie podkład z annabelle minerals i wodę różaną do spryskiwania twarzy.

Ostatnio zauważyłam znaczną poprawę stanu cery i mam ochotę na więcej! Mogłabym liczyć na waszą pomoc? Od czego zaczynałyście, może macie swoje produkty "top of the top", które nie zrujnują mojej kieszeni? Bogactwo informacji jak na początek trochę mnie przytłoczyło, będę niezmiernie wdzięczna za pomoc!
Perfris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 11:51   #2
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Bio początki studentki :)

Z tą wodą różaną to nie najlepszy pomysł, lepiej byłoby postawić na hydrolat różany. Woda różana to zwykle nic innego jak woda z dodatkiem sztucznej substancji zapachowej, hydrolat powstaje przez destylację parą wodną płatków róż

Przejrzyj tematy wątków na 1 i 2 stronie forum i opisz swoją skórę w którymś z pasujących tematów (chociażby TU), dziewczyny na pewno doradzą co powinnaś dodać do swojej pielęgnacji
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 23:37   #3
Perfris
Przyczajenie
 
Avatar Perfris
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: Bio początki studentki :)

Super, dziękuję za odpowiedź!
Perfris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 08:21   #4
Rossga
Raczkowanie
 
Avatar Rossga
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 71
Dot.: Bio początki studentki :)

Najlepiej to zrobić własne kosmetyki z naturalnych składników. Przepisów w Internecie jest mnóstwo, wystarczy poszperać. Zajrzyj do manufaktury kosmetycznej, tam masz bogactwo składników (glinki, zioła, algi, oleje, ekstrakty roślinne, etc.). Wystarczy poczytać co do czego służy, bo zabrakłoby tu miejsca, żeby wszystko napisać.
__________________
Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość - tak, lecz nie przyjaźń. O. Wilde
Rossga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 13:15   #5
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bio początki studentki :)

Najlepiej zaopatrzyć się w kilka podstawowych produktów:

1. dobre naturalne mydło - można nim się wymyć od stóp do głów, łącznie z włosami.
2. olej kokosowy - zastąpi maskę na włosy, balsam do ciała, krem do twarzy, przy okazji sprawdzi się w kuchni; mnie bardzo pomaga przy atopowym zapaleniu skóry, obecnie mam zmiany skórne na łydkach i olej koi swędzenie, zmniejsza zaczerwienienie i rozwój zmian.
3. masło shea - takie samo zastosowanie jak olej kokosowy, do ciała, do twarzy, bardzo dobre do pielęgnacji stóp czy dłoni; pomaga przy poparzeniach, wyschniętej i łuszczącej skórze, np. po katarze.
4. ocet jabłkowy - przy myciu włosów mydłem przydaje się je przepłukać wodą z octem, są wtedy lśniące, miękkie, pozbywa się zasadowego osadu; czytałam też, że można zrobić z niego tonik do twarzy.
5. płatki owsiane - zastępują peeling do twarzy, maseczkę, można nimi też myć twarz; no i oczywiście do użycia w kuchni.
6. kawa - pozostałości po parzeniu mielonej kawy można zużyć jako peeling do ciała (ale warto omijać skórę delikatną, np. dekolt), ponoć pomaga w zwalczaniu cellulitu.

Według mnie - to jest podstawowy pakiet naturalnej pielęgnacji, który może w zupełności wystarczyć Jak widać część przyda się także w kuchni, na oleju kokosowym warto smażyć, ocet dodawać do sosu sałatkowego, płatki owsiane są świetnym śniadaniem, a kawa - wiadomo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-30 13:15:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.