Szampan dla dzieci - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 17:57   #151
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pociągnę tutaj - jeśli moderacja uzna za stosowne, proszę o połączenie z bardziej odpowiednim wątkiem. Dzisiaj, przy okazji rozmowy o kłamstwie i jego konsekwencjach, syn mi powiedział, że babcia powiedziała mu ostatnio, że można pewne rzeczy, które się mamie nie podobają i za które może być zła, przemilczeć.
Opadło mi wszystko i to dosłownie. Doradźcie coś, biorąc pod uwagę fakt, że syn jest z nią związany. Chociaż zauważyłam, że od pewnego czasu "przerzucił się" na dziadka, a babci zaczyna okazywać irytację. Widzę też, że gdy tylko wyczuje, że jestem zła na teściową, to automatycznie on też jest zły. Jestem w trudnej sytuacji
Babacia się myli, kłamać nie wolno.
My już ze starszym omówiliśmy kwestię białych kłamstw itd.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 18:08   #152
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Babacia się myli, kłamać nie wolno.
My już ze starszym omówiliśmy kwestię białych kłamstw itd.
Syn jej powiedział, że będzie mamie mówił wszystko i że kłamstwo ma krótkie nogi. Poradź, co powiedzieć o białych kłamstwach, czuję się dziś jak flak. Mam ochotę teściowej tak wygarnąć, że ho ho

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54018315]Może ja od złej strony podchodzę, ale w sumie już przy sprawie z szampanem i kościołem o tym myślałam - a jak Twój TŻ na to reaguje? W końcu to jego matka, może on powinien z nią porozmawiać? Ja prawdę mówiąc o takie rozmowy proszę właśnie TŻa, choć u nas to wygląda inaczej, bo ja nie mam zbyt dobrych relacji z teściową, ale on zwykle załatwia sprawy pokojowo.[/QUOTE]

Mój mąż jest bardzo spokojnym człowiekiem, a to jest chyba jedyna osoba na świecie, która potrafi go wyprowadzić z równowagi na amen. Gdy ostatnio mówiła o tej religii, o tym, że krzywdzę dziecko (pewnie do syna nie miała pretensji, w końcu ateista ), że ona nie uważa, że trzeba chodzić do kościoła, żeby dziecko komunię dostało itd. mój mąż nagle wyszedł z pokoju i powiedział do niej, że nie chce słyszeć dalej nawet jednego słowa na ten temat, teściowa oczywiście dalej, tak na nią wrzasnął, że w całym domu nagle zrobiło się cicho, jak makiem zasiał. Dobrze, że K. był na spacerze. I to był koniec na temat religii. Szczerze mówiąc na teściową działa tylko takie coś, ale to jest zły sposób.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 18:32   #153
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Syn jej powiedział, że będzie mamie mówił wszystko i że kłamstwo ma krótkie nogi. Poradź, co powiedzieć o białych kłamstwach, czuję się dziś jak flak. Mam ochotę teściowej tak wygarnąć, że ho ho

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------



Mój mąż jest bardzo spokojnym człowiekiem, a to jest chyba jedyna osoba na świecie, która potrafi go wyprowadzić z równowagi na amen. Gdy ostatnio mówiła o tej religii, o tym, że krzywdzę dziecko (pewnie do syna nie miała pretensji, w końcu ateista ), że ona nie uważa, że trzeba chodzić do kościoła, żeby dziecko komunię dostało itd. mój mąż nagle wyszedł z pokoju i powiedział do niej, że nie chce słyszeć dalej nawet jednego słowa na ten temat, teściowa oczywiście dalej, tak na nią wrzasnął, że w całym domu nagle zrobiło się cicho, jak makiem zasiał. Dobrze, że K. był na spacerze. I to był koniec na temat religii. Szczerze mówiąc na teściową działa tylko takie coś, ale to jest zły sposób.
Kłamstwo białe, czyli takie, które nigdy nie ma na celu skrzywdzenia kogoś (a często ma mieć pozytywny rezultat), głównie w kwestiach drobnych. poza tym zdarza się, że człowiek udziela nieprawdziwej odpowiedzi, bo się pomyli czy nie do końca jest konsekwentny (i wtedy nie można go od razu nazywać kłamcą)
Bez wględu na wszystko dziecko nie powinno okłamywać a rodzic dziecka.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 18:44   #154
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Szampan dla dzieci

Do mnie przemawiają dobre i złe tajemnice, poruszone przez jakiegoś psychologa przy okazji molestowania seksualnego.

Czyli np. sprawienie mamie niespodzianki urodzinowej i nie mówienie jej o tym jest dobrą tajemnicą, ale już robienie namawianie do zatajania czegoś, o czym wiemy, że się rodzicom nie spodoba, czego nie lubią - złą i trzeba o tym im powiedzieć.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 09:37   #155
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
A ja nie uważam ze przed dzieckiem nie należy ukrywać faktu istnienia alkoholu, zdarza nam się wypic przy córkach po lampce wina do obiadu czy po piwie na grillu. Nie uważam też za tragedię jeśli dziecko raz czy dwa razy w roku napije się trochę picollo - ani nie umrze ani się nie otruje i na ogólny stan zdrowia nijak to nie wpłynie.... Jedynie faktycznie uważam ze nie fair jest ze dziadkowie postępują wbrew Twoim zasadom.... Ale na resztę osobiście przymknelabym oko
Dokładnie.
Faktem jest jednak to, że rodzic ma prawo wychowywać dziecko tak jak on chce i na miejscu babci dostosowałabym się do nich.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2016-01-07 o 12:53
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-07 10:37:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.