Ograniczenie cukru w diecie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-04, 13:04   #31
martawegan34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 20
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Uważam, że nagłe odstawienie wszystkich produktów zawierających cukier to niezbyt dobry pomysł. Lepiej gdybyś stopniowo zaczęła eliminować te rzeczy które mają go dużo. Może przez jakiś czas uda Ci się nie spożywać cukru w ogóle, a później nagłe pojawienie się prawdopodobnie da negatywne skutki.
A co do chromu to musisz sama na sobie spróbować. Jest tyle opinii ile kobiet, osobiście mogę powiedzieć, że na mnie nie podziałały w ogóle. Ale już na moją bliską koleżankę zadziałał i faktycznie z osoby, która wiecznie miała chęć na słodycze stała się osobą która spożywa je sporadycznie.
martawegan34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 14:29   #32
awangardowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Cytat:
Napisane przez martawegan34 Pokaż wiadomość
Uważam, że nagłe odstawienie wszystkich produktów zawierających cukier to niezbyt dobry pomysł. Lepiej gdybyś stopniowo zaczęła eliminować te rzeczy które mają go dużo. Może przez jakiś czas uda Ci się nie spożywać cukru w ogóle, a później nagłe pojawienie się prawdopodobnie da negatywne skutki.
Jasne, dla niektórych może być ciężko z dnia na dzień pozbyć się wszystkiego co zawiera cukier. Lepiej stopniowo odstawiać do zera

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-05 o 23:49 Powód: Link.
awangardowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 08:12   #33
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Ja słodycze odstawiłam z dnia na dzień i praktycznie w ogóle mnie nie ciągnęło do nich. Szkoda, że z innymi rzeczami tak nie potrafię
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 09:30   #34
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Tez mialam okres ze w ogole nie potrzebowalam słodyczy, jednak w okresie zimowych wraca mi na nie ochota
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 13:45   #35
DianaXY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 62
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Generalnie nadmiar każdego cukru szkodzi. Jeśli ktoś nie chce zupełnie wykluczać klasycznego cukru z diety, to warto sięgnąć po naturalne zamienniki cukru, takie jak erytrol czy ksylitol.
DianaXY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 21:31   #36
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

wszystkim którzy interesują się tematem cukru w diecie polecam film:
"That sugar film"("Cały ten cukier")- jak ktoś dobrze poszuka to może znaleźć polskie napisy, premiera tego filmu w Polsce była w marcu- zdecydowanie warto zobaczyć
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 13:36   #37
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Ja odstawilam cukier na 3 tygodnie (slodycze,slodziki,nawet prawie wszystkie owoce). Efekt? Zerowy. Nie czuję sie ani lepiejn ani nic nie stracilam na wadze
We wrzesniu zeszlego roku nie jadlam nic slodkiego przez miesiac i było tak samo...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 13:19   #38
AnetaL13
Raczkowanie
 
Avatar AnetaL13
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 141
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

A czy zauważyłyście, ze pojawiła sie w sklepach nowa wersja monte? monte balance, wersja dla tych, którzy lubią mleczne desery, ale chcą żyć zdrowiej – ma o 50% tłuszczu i cukru mniej niż klasyczna wersja, 30% mniej kalorii, 36% więcej białka i nie zawiera barwników, żelatyny, konserwantów i glutenu (co jest ważne dla coraz większej ilości ludzi). Mi smakuje bardziej niż wersje, które były dotychczas dostępne, moze właśnie dlatego, że nie jest tak słodkie (i mówię sobie dodatkowo, ze jest dużo zdrowsze). Próbowaliście? Spróbujecie? Co o tym myślicie?
#montebalanced
AnetaL13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 21:08   #39
benica
Skradam się by Cię zjeść
 
Avatar benica
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 62
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Cytat:
Napisane przez martawegan34 Pokaż wiadomość
Uważam, że nagłe odstawienie wszystkich produktów zawierających cukier to niezbyt dobry pomysł.
Hej, a możesz to jakoś umotywować proszę?
__________________
"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było."
Im bardziej zaglądam do lodówki, tym bardziej nie ma tam jedzonka...
benica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 15:25   #40
Trubadurka
Przyczajenie
 
Avatar Trubadurka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 15
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Wydaje mi się, że to zależy od tego o jakich cukrach mówimy. Jeśli przez odstawienie cukrów mamy na myśli batony, cukier biały itp. - to ok, są to cukry proste, organizmowi niepotrzebne. Jednak co innego cukry złożone, gdzie węglowodany są głównym materiałem energetycznym do pracy np. mózgu - wtedy całkowita eliminacja produktów, które zawierają cukry złozone może być szkodliwa - zwyczajnie będziemy ciągle zmęczeni i powitają nas problemy ze skupieniem się.
Trubadurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 07:54   #41
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Wczoraj w osiedlowym sklepiku odkryłam tarte buraki bez cukru w składzie. Oczywiście zawierają węglowodany z buraka (ok. 10 g na 100 g). Czy to gwarancja, że dodanego cukru faktycznie nie ma czy może być ukryty w haśle: przyprawy?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-30, 10:04   #42
katpio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Ja odcukrzanie stosuję już od dwóch lat. Nie słodzę kawy i herbaty, po słodycze sięgam sporadycznie i nie mogę już zjeść ich jednorazowo tyle co kiedyś, bo mnie mdli. Jedyne odstępstwo na rzecz czegoś słodkiego to soczki Roko, ale one nie zawierają białego cukru, więc to tylko pół grzechu
katpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 20:04   #43
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Dziewczyny, a jak podczas odcukrzania radzicie sobie z herbatami?
Wiem, że dla niektórych, ograniczenie cukru w tych napojach to pikuś, ale ja w ciągu dnia wypijam kilka herbat ziołowych (czystek, wierzbownica, mieszanka na wypadanie włosów czy po prostu herbata zielona i czerwona) i nie jestem w stanie przełknąć łyka takiej gorzkiej. Muszę dodać choćby pół łyżeczki miodu, a zależy mi jednak na całkowitym wyeliminowaniu cukru.
I nie musi to być jakiś dodatek "słodki", może to być nawet coś dającego kwaśny smak, tylko co? Byle tej goryczy nie czuć.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 20:28   #44
nice01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Mnie przekonuje ten produkt. Wszedzie w jedzeniu dodają cukry w różnej postaci. Fajnie, że ktos pomyślał i ograniczył jej w przekąskach, które zazwyczaj jadają dzieci.
nice01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 15:11   #45
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Cytat:
Napisane przez Trubadurka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to zależy od tego o jakich cukrach mówimy. Jeśli przez odstawienie cukrów mamy na myśli batony, cukier biały itp. - to ok, są to cukry proste, organizmowi niepotrzebne. Jednak co innego cukry złożone, gdzie węglowodany są głównym materiałem energetycznym do pracy np. mózgu - wtedy całkowita eliminacja produktów, które zawierają cukry złozone może być szkodliwa - zwyczajnie będziemy ciągle zmęczeni i powitają nas problemy ze skupieniem się.
Nie wprowadzamy ludzi w błąd. Po odstawieniu węglowodanów całkowicie to i tak jakaś niewielka ilość zostanie przemycona do organizmu chociażby w warzywach, czyli ilość wystarczająca żeby wszystko działało jak należy, zwykle około 20~50gr dziennie będziemy spożywać.
Nagłe przejście na taką dietę skutkuje zwykle przez kilka dni gorszym samopoczuciem i bólem głowy jak organizm przestawia się na spalanie tluszczu, czyli tego co większość otyłych chce żeby się w ich ciele działo, na takiej diecie najłatwiej jest się odchudzać lecz nie wszyscy lubią jak jest więcej mięsa i tłuszczu a mało cukru w tym co jedzą. Dodatkowo jedząc takie ciężkie rzeczy organizm sam nas blokuje i mówi że więcej już nie chce, natomiast ma z tym problem jak jest więcej węglowodanów w tym co jemy, a zwłaszcza zwykłego cukru.

Dieta nazywa się ketogeniczna i jest chyba najczęściej stosowana u kulturystów podczas redukcji/pozbywania się tluszczu by wyeksponowane były mięśnie. Jest też sporo badań klinicznych odnośnie tej diety, najciekawszy jaki czytałem polegał tylko na wprowadzeniu takiej diety bez ćwiczeń gdzie w ciągu miesiąca ponad 90% biorących udział w badaniach straciło od 2 do 5kg. Sam stosowałem ta dietę przez rok, i powiem że naprawdę ciężko jest jeść tyle by nie chudnąć i nie wylądować gdzieś po środku swojego BMI.
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 19:20   #46
benica
Skradam się by Cię zjeść
 
Avatar benica
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 62
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Wczoraj w osiedlowym sklepiku odkryłam tarte buraki bez cukru w składzie. Oczywiście zawierają węglowodany z buraka (ok. 10 g na 100 g). Czy to gwarancja, że dodanego cukru faktycznie nie ma czy może być ukryty w haśle: przyprawy?
No wg prawa to jeżeli jest cukier to musi być cukier (nawet jeśli jest dodana przyprawa zawierająca cukier, to też musi być to rozpisane)
__________________
"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było."
Im bardziej zaglądam do lodówki, tym bardziej nie ma tam jedzonka...
benica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 07:18   #47
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Witam,

poprzedni wpis został usunięty ze względu na link do mojego bloga za co przepraszam.
Jako komentarz zadam pytanie, czy organizm rozkładając spożyte węglowodany do glukozy rozpoznaje, czy glukoza z „prostego” źródła jest zła i się różni jakoś od tej ze złożonych węgli?
Węglowodany poprzez wpływ na insulinę powodują następujące korzyści:
  • minimalizują katabolizm,
  • nakręcają przemianę materii nasilając termogenezę,
  • stymulują transport aminokwasów do komórek mięśniowych,
  • zwiększają produkcję leptyny, która pomaga kontrolować łaknienie .
Joel
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-15 o 10:21 Powód: Reklama.
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 09:26   #48
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Cytat:
Napisane przez benica Pokaż wiadomość
No wg prawa to jeżeli jest cukier to musi być cukier (nawet jeśli jest dodana przyprawa zawierająca cukier, to też musi być to rozpisane)
Czyli odkryłam buraki, które mogę jeść bez obaw
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 10:03   #49
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Czyli odkryłam buraki, które mogę jeść bez obaw
Cukier nie powoduje otyłości. Otyłość powoduje nadwyżka kalkoryczna.

Joel
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-15 o 10:19 Powód: Reklama.
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 07:14   #50
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

Cytat:
Napisane przez Joelek Pokaż wiadomość
Cukier nie powoduje otyłości. Otyłość powoduje nadwyżka kalkoryczna.

Joel
xxx
Za otyłość brzuszną są pośrednio odpowiedzialne skoki insulinowe ale to nie jedyny powód aby unikać cukru.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 09:32   #51
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Ograniczenie cukru w diecie

białko też powoduje skoki insulinowe, tak na marginesie
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-18 10:32:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.