staż a rozpoczęcie studiw dziennych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-06, 18:01   #1
kasia510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Tarnowa
Wiadomości: 34

staż a rozpoczęcie studiów dziennych?


Witam i z góry przepraszam że zakładam kolejny wątek dotyczący stażu ale nie mogę znaleźć opowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Otóz w tym doku szkolnym matura a później myślę nad rozpoczęciem studiow dziennych i tu zaczyna się problem. Mianowicie w okresie wakacji (mniej więcej od połowy maja do połowy września) bardzo bym chciała iśc na staż ale wiem że studenci studiów dziennych nie mają statusu bezrobotnego a taki jest konieczny. I tu pojawia się moje pytanie czy w okresie tych wakacji mogę iść na staż? Pytam, ponieważ słyszałam że po skończeniu szkoły średniej a przed rozpoczęciem studiów w czasie trwania wakacji mogę iśc na ten staż jednak pod warunkiem że wyrejestruję się z UP w momencie kiedy rozpocznę studia ale nie wiem czy to prawda i dlatego zwracam się do was z tym pytaniem ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuję i przepraszam jeśli coś pomieszałam.
kasia510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 18:20   #2
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: staż a rozpoczęcie studiów dziennych?

staz trwa 6 miesiecy a ty bedziesz miala jakies 4 b o bedziesz mogl a sie zarejstrowac dopieor po uzyskaniu swiadectwa ukonczenia szkoly.i zajmiesz komus miejsce bo i tak przerwiesz staz.wiem ze u mnei w miescie tak robia.i to dla mnei przerpaszam ale glupota.bo wilee osob czeka na staz a ktos sobie bimba.mowie to ogolnie a nie tylko do ciebie.ja na twoim miejscu znalazlabym normalna prace na te cztery miesiace.np nad morzem lub w barze zreszta przewaznie w kazdeej firmie masz 3 miesieczny okres probny.a po tym okresie moglabys zrezygnowac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 18:27   #3
gajqa
Wtajemniczenie
 
Avatar gajqa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: win. xp ;p
Wiadomości: 2 444
GG do gajqa
Dot.: staż a rozpoczęcie studiów dziennych?

staż trwa 6 miesiecy??????? oj nie nie... ja jestem na stażu i terraz trwa on cały rok chyba ze w innych miastach jest inaczej hehe
gajqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:00   #4
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: staż a rozpoczęcie studiów dziennych?

Po pierwsze - długość stażu jest różna, zależy od miasta, wielkości urzędu pracy, od rozdysponowanych w danym roku funduszy na ten cel itp. Więc staż może trwać i rok, i trzy miesiące, i sześć miesięcy.
Po drugie - najwięcej dowiesz się w swoim Urzędzie Pracy, będziesz miała wiadomości z pierwszej ręki. Wystarczy podejść do okienka i spytać. Osobiście uważam, że skoro od października podejmujesz studia, w dodatku dzienne, to powinnaś wykorzystać swoje ostatnie naprawdę długie wakacje i nie dać się wplątać w żaden staż - bo i po co? Dla doświadczenia? Jeszcze zdążysz. Dla pieniędzy? Zarobisz lepsze podczas pracy sezonowej.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 20:41   #5
gajqa
Wtajemniczenie
 
Avatar gajqa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: win. xp ;p
Wiadomości: 2 444
GG do gajqa
Dot.: staż a rozpoczęcie studiów dziennych?

Dobrze wiedzieć że w każdym mieście jest inaczej...myslalam ze po prostu wszedzie staż trwa tyle samo..
Ja np poszlam na staż żeby mieć kase na studia, bo zaocznie studiuje wiec musze sobie opłacać..a u nas w mieście praktycznie same markety wiec wolałam pojsc na staż do biura.. póki co..
gajqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 22:16   #6
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: staż a rozpoczęcie studiów dziennych?

Cytat:
Napisane przez gajqa Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć że w każdym mieście jest inaczej...myslalam ze po prostu wszedzie staż trwa tyle samo..
nie Gajqa, długosc zalezy od wielu czynników np ja dostałam staz na 3 -ce a pozniej mi przedłuzyli
z mojego dowiadczenia wynika ze dostanie stazu rocznego od razu bez przedłuzania bywa rzadko, wiec sie ciesz
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 08:04   #7
gajqa
Wtajemniczenie
 
Avatar gajqa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: win. xp ;p
Wiadomości: 2 444
GG do gajqa
Dot.: staż a rozpoczęcie studiów dziennych?

ciesze sie
gajqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 10:04   #8
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: staż a rozpoczęcie studiów dziennych?

Cytat:
Napisane przez kasia510 Pokaż wiadomość
Witam i z góry przepraszam że zakładam kolejny wątek dotyczący stażu ale nie mogę znaleźć opowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Otóz w tym doku szkolnym matura a później myślę nad rozpoczęciem studiow dziennych i tu zaczyna się problem. Mianowicie w okresie wakacji (mniej więcej od połowy maja do połowy września) bardzo bym chciała iśc na staż ale wiem że studenci studiów dziennych nie mają statusu bezrobotnego a taki jest konieczny. I tu pojawia się moje pytanie czy w okresie tych wakacji mogę iść na staż? Pytam, ponieważ słyszałam że po skończeniu szkoły średniej a przed rozpoczęciem studiów w czasie trwania wakacji mogę iśc na ten staż jednak pod warunkiem że wyrejestruję się z UP w momencie kiedy rozpocznę studia ale nie wiem czy to prawda i dlatego zwracam się do was z tym pytaniem ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuję i przepraszam jeśli coś pomieszałam.
Po maturze, PRZED rozpoczeciem studiow dziennych mozesz isc na staz na okres 3 mcy (tyle minimum trwa umowa o staz), poza tym tak czy tak przy po rozpoczeciu studiow dziennych BEZ ZADNYCH KONSEKWENCJI przerywasz staz i wyrejestrowujesz sie z UP, bo status os. bezrobotej ci juz nie przysluguje.
Pozdrawiam
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.