Sklep iHerb.com (USA) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-20, 18:50   #181
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

hej dziewczyny, możecie coś polecić na początek z iherb? chcę oczywiście zamówić pędzle z ecotools, ale to moje pierwsze zamówienie, chętnie bym sobie coś jeszcze dobrała (jeśli chodzi o wymagania to do cery bardzo suchej rzeczy mnie interesuja ;])
wszystko co dobre, fajne i nietestowane na zwierzętach
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 08:31   #182
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Hej Vilette! Witamy wsrod skromnego grona iherb-kow
Od siebie moge doradzic:
Z drobnych rzeczy:
- mydelka Nubian Herritage
- mydelko Chandrika zielone (jesli lubisz indyjskie zapachy)
- mydelko Giovanni (czarne)
- balsam o kolorze Bloom (taki przyjemny nude a nie fiolet jak na obrazku) z Alba Botanica
- glinka z hinduskimi ziolami http://www.iherb.com/Auromere-Rejuve...13g/15547?at=0

Z wiekszych:
- Odzywki do wlosow Aubrey Organics (ktore mozesz tez kupic w Polsce tyle ze drozej)
- Zel do mycia buzi (wlosy i cialo tez mozna nim myc bo jest delikatny) http://www.iherb.com/NutriBiotic-Ski...-ml/13314?at=0
- krem Derma e, ktoey polecam (jedyny krem z iherbu ale najlepszy sposrod tych, ktore mialam, bo: tani, wydajny, matuje i rownoczesnie nawilza, swietny pod mineraly, sciaga lekko otwarte pory ale nie powoduje takiego nieprzyjemnego sciagniecia suchej skory jak po umyciu twarzy, szybko sie wchlania, nie spowodowal u mnie wypryskow co jest naprawde osiagnieciem) Ciezko poleca sie kremy, bo kazdy ma zupelnie rozne wymagania cery i osobiste preferencje. To tez zalezy od wieku.
- filtr mineralny Live Live SPF 30 o zabojczej pojemnosci (genialnie matuje pod mineraly)
- inne kosmetyki Nubian Herritage (jesli lubisz mocne zapachy). Duzo osob chwali sobie ich kremy do rak i w efekcie blyskawicznie znikaja jak tylko sie pojawia
- dziewczyny z watku naturalek chwalily kosmetyki Badger - maja poza tym slodkie opakowania (sama nie probowalam)

To oczywiscie kosmetyki. Na iherbie mozesz tez kupic inne rzeczy, np. suplementy, chemie gospodarcza, rzeczy dla niemowlat czy zwierzat domowych (kosmetyki, suplmenty). A co dokladnie cie interesuje? Kosmetyki? Jesli tak to jakie? Do pielegnacji twarzy, ciala czy wlosow? Maja tez sporo fajnych naturalnych dezodorantow bez soli aluminium oraz duzy wybor past do zebow bez fluoru. Zreszta dziewczyny tez pewnie ci cos podpowiedza. Powodzenia w zamawianiu!

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 07:59 ----------

Hey ziornelabys na inne kremy z Derma e godne uwagi? Chetnie znalazlsbym jakies zastepstwo na przyszlosc, bo boje sie, ze skora mi sie przyzwyczai.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Hey czy ten skladnik GLYCERYL STEARATE/ PEG-100 STEARATE jest bezpieczny? Moj slownik pokazuje ze nie bardzo. Zalezy ponos od stezenia. A jakie on moze miec stezenie w kremach Derma e?
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-06-21 o 08:30
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 13:57   #183
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Hey czy ten skladnik GLYCERYL STEARATE/ PEG-100 STEARATE jest bezpieczny? Moj slownik pokazuje ze nie bardzo. Zalezy ponos od stezenia. A jakie on moze miec stezenie w kremach Derma e?
Nie należe do osób które widzą w PEG-ach czyste zło, mam to całkowicie mainstreamowe poglądy - przyjmuje zgodnie z powszechną opinią że aplikowane na nieuszkodzoną skóre są całkowicie bezpieczne (uszkodzoną moga podrażnić, ale to chyba w czystej formie. W tych kremach na które rzuciłam okiem w poszukiwaniu tego składnika, jest on zapewne na poziomie 2-4% i mam tu na myśli cały system emulgujący czyli Glyceryl Stearate and Peg-100 Stearate, sam PEG moze stanowic połowe z tego może mniej, może wiece.j
Wybierz jakieś kremy i zalinkuj to popatrze


---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, możecie coś polecić na początek z iherb? chcę oczywiście zamówić pędzle z ecotools, ale to moje pierwsze zamówienie, chętnie bym sobie coś jeszcze dobrała (jeśli chodzi o wymagania to do cery bardzo suchej rzeczy mnie interesuja ;])
wszystko co dobre, fajne i nietestowane na zwierzętach
Ja polecam pomadki, bo tanie i dobre
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-21 o 14:13
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:04   #184
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

jejku dzięki naprawdę potężna doza informacji czym się zainteresować sprawdzę te kremy, ale trochę inny niż Twój, bo nie chcę efektu ściągającego a typowo nawilżający, nie mam problemów z trądzikiem

a pomadki jakiej firmy?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:10   #185
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Przyfrunelo dzis moje pierwsze zamowienie z iherb Powiedzcie prosze gdzie znajduje sie moj kod rabatowy bo nigdzie go nie widze
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 19:03   #186
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Kod polecajacy znajdziesz, kiedy zalogujesz sie na My Account i potem klikniesz na iHerb Rewards. Pisze tam tez chyba ile osob uzylo twojego kodu i ile wynosi twoj biezacy rabat. Pytaj jak nie znajdziesz. Aha i z tego co pamietam to eysylaja dodatkowo maila z kodem polecajacym.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 22:48   #187
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Kod polecajacy znajdziesz, kiedy zalogujesz sie na My Account i potem klikniesz na iHerb Rewards. Pisze tam tez chyba ile osob uzylo twojego kodu i ile wynosi twoj biezacy rabat. Pytaj jak nie znajdziesz. Aha i z tego co pamietam to eysylaja dodatkowo maila z kodem polecajacym.
dziekuje slicznie za pomoc Myslalam, ze przyjdie on na jakiejs karteczce w paczce
Znalazlam go w iherb rewards, maila z tym kodem mi nie wyslali
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 08:18   #188
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Mr Martinus mam pytanie - jak pachnie to czarne mydlo w plynie Dr. Woods? A czarne z Nubian Herritage? Porownaj moze z tym Shea z Nubian, ktore masz bo mam akurat to samo. Pachnie tak ciekawie orientalnie. A uzywales innych mydel z Nubian niz te dwa wymienione?

Zerknelam na te dwie strony tansze niz iHerb. Wynika z nich, ze:
- Vitacost nie sle do Polski (dot. wiekszosci naszych watkowych wizazanek) ani Norwegii (w przypadku Hey), sle natomiast do UK (ja). Zalinkuje ich system wysylek miedzynarodowych. Podali produkty zakazane przez prawa importowe kilku panstw - miedzy innymi Norwegii. Nie wiem po co, skoro tam nue sla. Wkleje linka, to moze komus sie sprzyda. Swoja droga to nie wiedzialam, ze i u mnie sa jakies graniczne
obostrzenia na suplementy. http://www.vitacost.com/International-Shipping
Maja i tak tylko DHL i UPS. W wypadku nieszczesnego i nielubianego DHL-u paczki do 3 funtow wagowych wysylaja za stala oplata 7 dolarow (bez centa ) Wiec i tak srednio mnie to urzadza, no chyba, ze wynajde produkty, ktorych na iHerbie brak. Tak czy siak iHerb ma tansza wysylke, Vitacost ma tansze produkty - reasumujac: miedzynarofowo moze sie oplacac zmienic na VC , ale nie musi. Zalezy to od ceny i ilosci zamawianych produktow. Warto sprawdzic ceny przed zakupem.
- Lucky Vitamins jest chyba bardziej przyjaznym sklepem. Sla miedzynarodowo, bez wyjatkow. Problemem jest chyba tylko koszt wysylek miedzynarodowych. Kalkuluja go wagowo po dodaniu produktow do koszyka i podaniu kraju wysylki (tak wydedukowalam) http://www.luckyvitamin.com/t-shipping
Plusem jest to, ze akceptuja Pay Pal. Dla mnie to bomba, z uwagi na ostatnie cyrki z moja kredytowka. Kredytowki tez akceptuja oczywiscie. Patrzylam chyba na ten pedzel Kabuki z dluga raczka z Eco Tools (ten do brazera niby choc ja zamierzam nakladac nim podklad). Jest tanszy o dwa albo 3 dolary! Warto wiec porownywac ceny, tylko jak napisalam - nie mam zielonego pojecia ile taka poriwnywalna paczka do 4 funtow wagowych moglaby kosztowac. Nie wydaje mi sie, ze tyle samo co w iHerb, bo oni jednak doplacaja do tych paczek chyba. Wszystko ma plusy i minusy. Jesli ktos jest bardzo zdesperowany, bo nie ma kredytowki to Lucky Vitamins beda idealne w tym wypadku Podekrzewam, ze oplaci sie tez zamowuc lekkie rzeczy, ktorych cena jest sporo nizsza niz na iHerb (male kremy, kolorowke, witaminy, pedzle czy podobne drobizny)

Mam nadzieje, ze moje wypociny pomogly komus

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
dziekuje slicznie za pomoc Myslalam, ze przyjdie on na jakiejs karteczce w paczce
Znalazlam go w iherb rewards, maila z tym kodem mi nie wyslali
Mnie maila z kodem wyslali po jakims czasie od pierwszego zamowienia (z tego co pamietam). Byl to mail poswiecony wlasnie ich systemowi nagrod i upustow.

Dziewczyny - wysylali wam moze maile dotyczace wystawienia opini o produkcie? Mnie bombarduja tymi mailami a ja zawsze ignoruje. Nie wystawialam jeszcze zadnej opinii. Nawet na KWC tytaj mi sie nie chce ;( Zreszta slyszalam (nie wiem na ile w tym prawdy jest, ze lubia nie zamieszczac niektorych negatywnych opinii, stad ich produkty maja zawsze 4 gwiazdki lub wiecej... Cwaniaki! To sie nazywa marketing!


Hey wkleje jakies kremy wkrotce. Musze poszperac i wyjsc poza Derma e, a to zabiera czas. Zreszta szukam na telefonie a to dluzsza zabawa. Posty tez pisze z telefonu - stad byki za ktore wszystkich przepraszam. Trudno mi edytowac dlugie posty, bo najzwyczajniej w swiecie nie moge przejsc do wybranego punktu. Mialam sprytniejsza przegladarne ale ciagle mi sie wieszala, wiec zmienilam na nowa. Ta jest suuuper, tyle ze ma ta wlasnie jedna jedyna wade. Przepraszam wiec za swoje byki!
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 09:23   #189
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Ja jeszcze polecam pyszne i zdrowe lizaki:

http://www.iherb.com/Yummy-Earth-Org...9-g/10888?at=0

Można też kupić w mniejszym opakowaniu

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Mają też różne fajne olejki w dobrych cenach, np. migdałowy:

http://www.iherb.com/Now-Foods-Sweet...-ml/14394?at=0

Pamiętajcie, że do każdego zamówienia przysługuje bezpłatna próbka
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 16:34   #190
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

kurcze, a ja się napaliłam na ten krem z spf (to ten, tak? http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...-oz/20563?at=0 ) i go nie ma
on jest naturalny, tak? bo używam iwostinu, wydaje mi się, że trochę mocno jest chyba chemiczny)
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 01:14   #191
MrMartinus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 16
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Mr Martinus mam pytanie - jak pachnie to czarne mydlo w plynie Dr. Woods? A czarne z Nubian Herritage? Porownaj moze z tym Shea z Nubian, ktore masz bo mam akurat to samo. Pachnie tak ciekawie orientalnie. A uzywales innych mydel z Nubian niz te dwa wymienione?
Nie mam chyba za dobrego węchu, albo po prostu to mydło (Dr Woods) ma delikatny zapach i nie wyczuwam go dobrze. Mydła czarnego z Nubian w tej chwili nie mam, więc nie powiem Ci niestety, jak pachnie.

Z Nubian miałem tylko te dwa, ale następnym razem chyba kupię wszystkie, jakie mają. Jest ich bodajże 12.

Napiszę dodatkowo jeszcze o jednej rzeczy. Mam taką strategię szukanie tego, co chcę kupić, może dobrą a może złą. Opieram się na opiniach innych ludzi, na ilości opinii itd., ale nie tylko. Np. w iherb wybieram np. dział mydeł i tam, gdzie jest "Sort by" wybieram "Best Selling", i wtedy widzę, że jeżeli mydło African Black Soap Nubian Heritage ma około 600 opinii i średnia ocena jest prawie maksymalna, a np. inne mydła są w dużo w tyle itd., to bardziej mnie kusi, żeby takie mydło kupić. Dodatkowo czytam wybrane opinie. Lubię najpierw testować produkty bardziej w czołówce bestsellerów, a potem najwyżej testuję pozostałe. Sprawdzam też taki produkt w innych sklepach, czy ma podobne oceny itd. Dodatkowo zazwyczaj sprawdzam skład.
MrMartinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 08:17   #192
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
kurcze, a ja się napaliłam na ten krem z spf (to ten, tak? http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...-oz/20563?at=0 ) i go nie ma
on jest naturalny, tak? bo używam iwostinu, wydaje mi się, że trochę mocno jest chyba chemiczny)
No nie dziwie ci sie... Sama bylam na niego napalona zanim nie kupilam, tyle, ze musialam sobie sporo poczekac, bo zawsze go wymiata szybko ze sklepu kiedy uzupelnia zapasy. Z jednej strony to dobrze, bo wiesz, ze jest swiezy a naturalne kosmetyki maja przeciez krotszy okres waznosci niz te chemiczne. Polecam zalozyc sobie z nimi konto, po czym dodac produkt do wish list-y a na koniec wlaczyc powiadomienie mailem kiedy pojawi sie na sklepie klikajac w linka [Notify me] ponizej opisu czy produkt jest dostepny czy nie (na stronie produktu, ktora podalas). Ja tak sobie wlasnie wyczekalam swoj filtr... Pachnie pieknie pomaranczami i jest jak
najbardziej naturalny (nalezy do filtrow mineralnych). Wchlania sie do absolutnego matu, wiec jezeli masz sucha skore to radzilabym wklepac POD niego jakis tresciwy krem nawilzajacy. A tak to jest git! Jakas wizazanka go polecala pod mineraly (nie pamietam w ktorym watku - chyba filtrowym). Pisala, ze uzywaja go wszystkie jej kolezanki-tradzikowcy, wiec kupilam w ciemno, bo podejrzewalam filtry chemiczne o zostawianie niespodzianek. Nie moglam znalesc matujacego filtra. Ten jest dla mnie bomba!
Pytanie do Hey! Nie orientujesz sie czy ten filtr ma spektrum dzialania ochrony UVA i UVB czy tylko jednej z powyzszych? Slyszalam, ze jesli pisze Spf i nie ma zaznaczone dodatkowo ze chroni przed UVA, to nie chroni. A podobno to UVA jest bardziej szkodliwe... Jak to jest, bo mi sie juz kielbasi...

Mr Martinus strategie wyboru produktow masz dobra w kwestii czytania opinii na innych stronach dla potwierdzenia i kierowania sie skladem. Bo sama strategia tlumu (kupowanie samych bestsellerow) do mnie nie przemawia. Wezmy dla przykladu taki krem Egyptian Magic. Ludzie go kupuja na zaboj z powodu ilosci recenzji kosmetycznych 'guru' na youtube. Ma 118ml pojemnosci czyli sporo ale za to cene kosmiczna - 30 dolcow! A sklad? Prosze bardzo: Olive oil, beeswax, honey, bee pollen, royal jelly and propolis extract. Za co te 30 dolcow ja sie pytam? To samo np. z maseczka
Queen Helene, The Original Mint Julep Masque (226.8 g) Mamy 370 pozytywnych komentarzy i produkt o skadzie: Water (Aqua), Kaolin, Bentonite, Glycerin, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Sulfur, Chromium Oxide Greens (CI #777288), Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben. Czyli glinka z cynkiem i gliceryna a reszta to syf w postaci propylene glicol, syntetycznego zapachu i parabenu. Fuj! Nie lepiej kupic glinke w proszku i zmieszac ze zwyklym cynkowym kremem? Ludzie po prostu lubia kupowac to co reszta kupuje. Z takimi sklepami naturalnymi tez trzeba uwazac, bo nawet wewnatrz jednej firmy moga byc i produkty naturalne, i takie ktorych ciezko do nich zaliczyc. Zerkalam ostatnio np na firme Nutribiotic, bo mam od nich fajny i tani zel do buzi dla wrazliwcow. I co? Znalazlam w jednym z produktiw kupe parabenow! Teraz jestem ostrozniejsza. A jak sie na czyms nie znam to wole spytac. Stad ten watek - zeby sie dzieli wuedza i nie robic glupich gaf, bo po co pozniej wyrzucac produkty jesli mozna ich po prostu nie kupic?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 08:29   #193
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

no to ja już na zaś zaraz zakładam konto ;] ja zawsze wale krem pod filtry, więc spoko, ten mój iwostin - no nie wiem jak go ocenić, ale mały, leje się, czy bieli - mnie to jakoś nie przeszkadza, bo biała i tak jestem, jak go wmasuję (chyba, że jak się go wmasuję, to się ściera filtr?) to jest ok i nakładam bb krem/minerał i jest spoko ;]

ja właśnie przez te wszystkie kremy planuję sobie sama zrobić, bo już mam dosyć oczopląsu w drogeriach, sklepach, aptekach, kupowałam kremy w każdej wersji cenowej, były lepsze/gorsze, ale nic mnie nie zachwyciło i już mój portfel ma dość, więc chcę w bazę nawalić kwasu hialuronowego, olejków, mocznika, d-pantenolu itp. i sprawdzić jak sama sobie poradze ;p (nie mówcie o dermatologach, chyba, że znacie cudotwórce ;])
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 08:44   #194
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

No wlasnie a czy znajde na iherb naturalny nawilzajacy krem nadajacy sie pod mineraly? Macie jakies propozycje?
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 11:10   #195
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
No wlasnie a czy znajde na iherb naturalny nawilzajacy krem nadajacy sie pod mineraly? Macie jakies propozycje?
Z iHerbu mam na razie jedynie jeden krem, ktory jest dla mnie super. Tyle, ze ja mam rozszerzone pory, a moja cera potrzebuje juz lekkiego ujedrnienia. O kremie pisalam powyzej wiec zerknij bo nie ma sensu sie powtarzac. Sama szukam jakiegos zwyklego mocno nawilzajacego. Gdyby cos fajnego rzuciloby sie wam w oczy to dajcie znac. Poki co wygrzebalam takie:
http://www.iherb.com/Jason-Natural-E...5-ml/6260?at=0
http://www.iherb.com/Avalon-Organics...6-ml/4433?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Solut...9-ml/6682?at=0
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-J...5-g/10700?at=0

Uzywal ktos produktow Himalaya?? Znalazlam tani krem
http://www.iherb.com/Himalaya-Herbal...-ml/20543?at=0
http://www.iherb.com/Himalaya-USA-Women-s-Products tutaj wiecej kosmetykow

Hey jak skladowo? Ktory moze byc najbardziej nawilzajacy a nie natluszczajacy? Na drozsze nie patrzylam wychodzac z zalozenia, ze kupujemy na iHerb, zeby zaoszczedzic a nie zbankrutowac.
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-06-23 o 11:21
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 20:10   #196
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Pierwszy z Jasona ma fajny, prosty lekki skład, powienien być przyjemny w stosowaniu i nie zapychać, ma kilka ciekawych i na prawde wartościowych składników.
Następny, z Avalon, też wygląda nieźle i nieciezko, sporo antyoksydantów, po trochu wartościowych olejów, lecytyna zwiekszająca penetracje składników - fajny, tylko olejki cytrusowe mogą podraznić i uwrazliwić na słońce.
Krem z New Foods wygląda na bardziej tresciwy i odżywczy ale niekoniecznie tłusty - przed gliceryną są emolienty, w przeciwieństwie do dwóch ww.
Ostatni z AB - tez w porzadku, taki najbardziej zwyczajny - troche emolientów, troche nawilżaczy i troche antyoksydantów, choć zapach może przeszkadzać - sam wiem że Alba nie załuje zapachów co może i podrażniać i denerwować
Ten z HHH wydaje sie być najbardziej treściwy, taki typowy cieższy, odżywczy krem na noc
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-24 o 21:23
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 12:52   #197
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

A ja polecam olejki zamiast kremu. Daję dosłownie 2 krople na mokrą buzię, super się wchłania i dobrze nawilża.

Ostatnio testuję migdałowy:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Sweet...-ml/14394?at=0

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Lubię też gumy z ksylitolem -
http://www.iherb.com/Xlear-Inc-Xclea...08-g/5311?at=0
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 10:03   #198
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

ej dziewczyny, jest sunscreen z live live ^^

powiedzcie mi, czy od 40$ jest jakiś bonus czy cuś? bo się zbliża nieuchronnie Oo
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 15:18   #199
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Pytanie do Hey! Nie orientujesz sie czy ten filtr ma spektrum dzialania ochrony UVA i UVB czy tylko jednej z powyzszych? Slyszalam, ze jesli pisze Spf i nie ma zaznaczone dodatkowo ze chroni przed UVA, to nie chroni. A podobno to UVA jest bardziej szkodliwe... Jak to jest, bo mi sie juz kielbasi...
Oba tlenki są uwazane za filtry szerokopasmowe, z tym ze TiO2 jest lepszy w ochronie przed UVB a ZnO - przed UVA
Cytat:
Napisane przez la songerie
To samo np. z maseczka
Queen Helene, The Original Mint Julep Masque (226.8 g) Mamy 370 pozytywnych komentarzy i produkt o skadzie:
Water (Aqua), Kaolin, Bentonite, Glycerin, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Sulfur, Chromium Oxide Greens (CI #777288), Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben. Czyli glinka z cynkiem i gliceryna a reszta to syf w postaci propylene glicol, syntetycznego zapachu i parabenu. Fuj! Nie lepiej kupic glinke w proszku i zmieszac ze zwyklym cynkowym kremem? Ludzie po prostu lubia kupowac to co reszta kupuje. Z takimi sklepami naturalnymi tez trzeba uwazac, bo nawet wewnatrz jednej firmy moga byc i produkty naturalne, i takie ktorych ciezko do nich zaliczyc.
Uważam, że nie sprawiedliwie oceniasz tez maskę. Oczywiście masz prawo do oceny "ideologicznej", ale składowo ona jest bardzo dobra to cer trądzikowych. Bo oprócz oczyszczajcych glinek i przyspieszającego gojenie cynku jest jeszcze bakteriobójcza hamująca wydzielanie łoju siarka. Barwnik tez jest mineralny. Glikol to dobry nawilżacz, rozpuszczalnik zapachu, pozwala obnizyć steżenie konserwantów oraz zapobiega wysychaniu kosmetyków. Jesli tyko "odrzec" kosmetyki z ideologii to ta maska to naprawdę dobra rzecz, która ma prawo działać i podobać sie użytkownikom. Taki kosmetyk musi być konserwowany, przynajmniej wiadomo co tu jest- oba sa uwazane z bezpieczne przy takich stężeniach w jakich są używane, przebadane milion razy. Zapach czy to syntetyczny czy naturalny nie ma większego znaczenia, w końcu to są te same substancje. Nigdy nie ma tak że kosmetyk bedzie w 100% naturalnych (cokolwiek to znaczy). Zazwyczaj stawia sie granice 95% jestem przekonana, że tak maska się w niej mieści, w końcu wyszystko oprócz glikolu i dwóch konserwantów jest pochodzenia naturalnego.
Mieszanie glinki z zwykłym cynkowym kremem to chyba nei najlepszy pomysł, nie chodzi przeceiz o to by z cynkiem dodawać całej masy innych składników, które nijak mają sie do profilu działania maski - taki chaos sie stworzy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-30 o 15:34
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 18:15   #200
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Hey moze faktycznie przesadzilam z ta maska nue znajac stezenia procentowego polproduktow. Zgodzisz sie chyba ze mna jednak w tym, ze przecietna restrykcyjna 'naturalka' nie kupilaby tej maski. Nie umniejsza to jednak faktowi, ze innym sluzy i to z duzym powodzeniem.

Btw, dostal ktos juz swoje zamowienia promocyjne? Ja dalej czekam...

Vilette fajnie, ze jest juz ten filtr. Jesli zgodnie z tym co pisze Hey chroni zarowno przed UVA jak i UVB, to tylko sie cieszyc! Na twoim miejscu uwazalabym jednak na wartosc przesylki. Sprawdz sobie najpierw jaki jest prog celny w Polsce, zeby potem nie bylo niemilego rozczarowania z Vat-em. Tu w UK jest to ok. 28 dolarow czyli 18 funtow. Jak widac niewiele, wiec warto sprawdzic.

Aha Hey! Pacnij mnie czasem jak glupoty gadam!
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 18:27   #201
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Hey moze faktycznie przesadzilam z ta maska nue znajac stezenia procentowego polproduktow. Zgodzisz sie chyba ze mna jednak w tym, ze przecietna restrykcyjna 'naturalka' nie kupilaby tej maski. Nie umniejsza to jednak faktowi, ze innym sluzy i to z duzym powodzeniem.
Zgodze się, zgodze. Ale uważam ze kosmetyki powinno sie oceniać po sposobie działania danego składnika na dany typ cery czy włosów, jego faktycznych właściwościach oraz funkcji jaką pełni w kosmetyku, a nie po tym czy jest naturalny, bo co to w ogóle znaczy? Tu często leży problem.

Jeszcze pytanie do Ciebie - jak właściwie wygląda skład tego filtra Live Live na opakowaniu, bo to na stronie nie nie jest INCI. Mogłabyś strzelić fotke, ewentualnie?

I jeszcze sie pozale - dalej nie zwrócili mi kasy za zawróconą paczke i wysłałam kolejnego maila i od dwóch dni czekam na odpowiedź
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 18:32   #202
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

zmniejszyłam zamówienie jednak, stwierdziłam, że tylko jeden zestaw pędzli z ecotools wystarczy, kiedy jeden mam w domu, a drugi w drodze, to ten trzeci będzie akurat, szczególnie, że pędzli już sobie ogólnie sporo nazbierałam, więc zamówienie miało być wielkie, a w sumie stwierdziłam cło, niepewna przesyłka... zrobię mniejsze, na pierwszy raz będzie ok, a jak zginie to nie będzie żal ;]

tak więc zamówiłam tylko ten krem z filtrem, mam nadzieje, że będzie fajny i nie podrażni jak chemiczne filtry mały zestaw z ecotools do oczu i kryształ w sprayu ;p bo mam zwykły, a stwierdziłam, że zobaczę, co to za wymysł ;p

więc wyszło całkiem przyzwoicie ;] jak dojdzie to zamówienie, to popróbuję więcej rzeczy, bo już mam parę na oku, ale chciałabym jeszcze o tym poczytać, nie chciałam kupować, żeby kupować. i bałam się, że wykupią mi krem z filtrem ;p
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:15   #203
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zgodze się, zgodze. Ale uważam ze kosmetyki powinno sie oceniać po sposobie działania danego składnika na dany typ cery czy włosów, jego faktycznych właściwościach oraz funkcji jaką pełni w kosmetyku, a nie po tym czy jest naturalny, bo co to w ogóle znaczy? Tu często leży problem.

Jeszcze pytanie do Ciebie - jak właściwie wygląda skład tego filtra Live Live na opakowaniu, bo to na stronie nie nie jest INCI. Mogłabyś strzelić fotke, ewentualnie?

I jeszcze sie pozale - dalej nie zwrócili mi kasy za zawróconą paczke i wysłałam kolejnego maila i od dwóch dni czekam na odpowiedź
Ja mam ten filtr i podaję skład z opakowania:
Ingredients (all organic): purified-deionized water, apricot oil, MSM, sweet almond oil, usnea extract, vit E, calendula, coconut wax, vegetable glycerin, tea tree oil, aloe vera, vit A, grapefruit seed extract, vit D, micronized titanium dioxide, micronized zinc dioxide, pure essential oil of orange or citronella.

To wszystko
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:49   #204
b1bd50e8771e4d005ddabfab0757352dcbc0d4f7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 605
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Nadal czekam na swoje zamówienie z Iherba. Teraz w kolejce odżywka i szamopon z AvalonOrganics z lawendą oraz pędzel do podkładu z EcoTools.
Paczka została wysłana 20czerwca czyli 11 dni już idzie, mam nadzieję że dojdzie zanim wyjadę się wczasować.
b1bd50e8771e4d005ddabfab0757352dcbc0d4f7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 10:06   #205
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

agool i co myślisz o tym kremie?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:35   #206
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
agool i co myślisz o tym kremie?
Właściwie to nie wiem co mysleć. Ja mam bardzo tłustą skórę i on się dobrze wchłania. Tylko ja sie po wszystkim świecę więc po nim też.
Czy działa dobrze jako filtr nie wiem bo się nie opalałam. Z tym, że wszystkie filtry do tej pory uzywane przeze mnie zawsze mnie bieliły to ten zachowuje się raczej jak krem niż typowy filtr.
Mam mieszane uczucia i bałabym się go zabrać gdzieś w tropiki lub na plażę, nie specjalnie wierzę w jego SPF 30 patrząc na skład.
Ale na składach sie nie znam specjalnie więc może jakaś wizażanka go przeanalizuje i więcej powie na ten temat.
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 13:52   #207
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez agool Pokaż wiadomość
Ja mam ten filtr i podaję skład z opakowania:
Ingredients (all organic): purified-deionized water, apricot oil, MSM, sweet almond oil, usnea extract, vit E, calendula, coconut wax, vegetable glycerin, tea tree oil, aloe vera, vit A, grapefruit seed extract, vit D, micronized titanium dioxide, micronized zinc dioxide, pure essential oil of orange or citronella.

To wszystko
Dzięki!
Ah te hamerykańce, żeby nawet skladu porządnie nie umieli wypisać
Mam nadzieje że proporcje i kolejność nie sa zachowane, bo w przeciwnym razie tych tlenków bylo by tyle, co kot napłakał
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:33   #208
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dzięki!
Ah te hamerykańce, żeby nawet skladu porządnie nie umieli wypisać
Mam nadzieje że proporcje i kolejność nie sa zachowane, bo w przeciwnym razie tych tlenków bylo by tyle, co kot napłakał
No właśnie tego się też obawiam
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 12:32   #209
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

A ja w czwartek odebrałam swoje zamówienie i testuje Odzywka Aubrey i maską Giovanni Nutrix jestem zachwycona
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 15:06   #210
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez madziarra Pokaż wiadomość
A ja w czwartek odebrałam swoje zamówienie i testuje Odzywka Aubrey i maską Giovanni Nutrix jestem zachwycona
A która? Błagam tylko nie mów, ze GPB proteinową, bo była juz recenzowana chyba z milion razy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-06 07:26:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.