Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-11, 13:51   #31
Khaki68
Raczkowanie
 
Avatar Khaki68
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 282
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
Khaki68, ja często również, szanuję Twój wybór Ale niektóre kobiety wolą przełknąć gorycz przyodzianej "flanelowej koszuli" i nerdowskiego lifestyle'u (tak wiem, nie każdy taki jest) w imię mamony. Złoto dla zuchwałych.
Ale to nie zmienia faktu, że nie wezmę pierwszego lepszego, zarabiającego najniższą krajową
Facet ma zarabiać tyle samo, lub trochę więcej ode mnie.
Khaki68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 17:40   #32
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Swoją droga nie wiem, gdzie spotykacie tych mitycznych programistów we flaneli i brakiem umiejętności społecznych :-D

Znam ich wielu i o żadnym nie mogę tak powiedzieć.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 17:42   #33
Khaki68
Raczkowanie
 
Avatar Khaki68
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 282
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
Swoją droga nie wiem, gdzie spotykacie tych mitycznych programistów we flaneli i brakiem umiejętności społecznych :-D

Znam ich wielu i o żadnym nie mogę tak powiedzieć.
Ja w sumie też żadnego takiego nie spotkałam, ale po prostu nigdy się z żadnym informatykiem na dłuższą metę nie dogadałam

A nie! Jeden tylko, jako kolega. I on nosi flanelowe koszule, ma 30+ lat i miał jedną dziewczynę przez jakieś 1-2 miesiące :P
Khaki68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 11:48   #34
AngelOfDestiny
Raczkowanie
 
Avatar AngelOfDestiny
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 148
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Cytat:
Napisane przez chewing Pokaż wiadomość
Byłyście w takiej sytuacji, jak sobie radziłyście?
Byłam w podobnych sytuacjach. Rozwiązaniem było zrozumienie siebie. Wiedzieć kim jesteś i czego potrzebujesz - oto co jest najważniejsze.
Rzeczywistość psychologiczna człowieka jest tak skonstruowana, że podobne przyciąga podobne. W tym przypadku przyciągasz tych, którzy podobnie jak Ty nie wiedzą czego chcą więc i nie potrafią odpowiednio komunikować swoich potrzeb innym. Piszesz, że jest w Twoim typie bo podoba Ci się jego wygląd, książki czyta, lubi sport, podróże, mieszka blisko. Czy to naprawdę jest ważne? A co z cechami charakteru, wartościami, potrzebami? To, że facet powierzchownie wydaje się ok bo jest ładny, wykształcony, inteligentny i ma hobby, nie oznacza, że warto go poznać. Oceniając kogoś tak powierzchownie kupujemy kota w worku - nie wiemy czego po tej osobie można się spodziewać toteż na 100% się tą osobą rozczarujemy. Bo szybko wyjdą różnice charakteru albo gorzej - związek z czasem okaże się toksyczny. A to, co nazywamy naszym gustem (chodzi o wygląd) to właśnie nas zwodzi. To jego charakter ma sprawić, że i wygląd nam się spodoba. On ma nas przekonać do siebie i wiedzieć, że zasłużył na nasze przywileje.

Jeśli już ustalimy co jest dla nas ważne - mówię o wartościach i cechach charakteru czyli to jaki ma być dla Ciebie i jak ma Ciebie traktować - wtedy intuicja nam podpowie jak zadawać pytania żeby dowiedzieć się czy ta osoba może taka być. Wartość przyciąga wartość. Jeśli jakiś chłopak zobaczy, że szukasz tego samego co on - sam się zainteresuje bo będzie miał powód.
Wiedz, że większość dziewczyn z portali jest dla mężczyzn mało interesująca bo nie potrafią napisać o sobie niczego konkretnego. Jestem jaka jestem itp zdania. Trzeba umieć opisać siebie tak, aby pokazać swoją osobowość, żeby zainteresować kogoś sensownego, a tych co nie pasują do nas - zniechęcić.
U mnie poskutkowało założenie profilu bez zdjęcia i prosty, realistyczny opis swojej osoby. Okazało się, że można w interesujący sposób opisać swój wygląd, można dyskretnie opisać jak chcesz żyć i po co Ci partner, można mądrze opisać dlaczego w wieku 30 lat jest się singielką, można ciekawie opisać nawet to, że jest się domatorką i nie szuka w życiu wrażeń To ostatnie odstraszy imprezowiczów i tych co będą musieli wychodzić z kumplami oraz podrywaczy. A zainteresuje kogoś kto ma podobnie. Ważne żeby akceptować siebie jaką się jest bo wtedy pokazujesz się jako realna, autentyczna osoba a i on się ośmieli jeśli poczuje że jego ewentualne słabości będą zaakceptowane.
AngelOfDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 13:22   #35
chewing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Cytat:
Napisane przez AngelOfDestiny Pokaż wiadomość
Byłam w podobnych sytuacjach. Rozwiązaniem było zrozumienie siebie. Wiedzieć kim jesteś i czego potrzebujesz - oto co jest najważniejsze.
Rzeczywistość psychologiczna człowieka jest tak skonstruowana, że podobne przyciąga podobne. W tym przypadku przyciągasz tych, którzy podobnie jak Ty nie wiedzą czego chcą więc i nie potrafią odpowiednio komunikować swoich potrzeb innym. Piszesz, że jest w Twoim typie bo podoba Ci się jego wygląd, książki czyta, lubi sport, podróże, mieszka blisko. Czy to naprawdę jest ważne? A co z cechami charakteru, wartościami, potrzebami? To, że facet powierzchownie wydaje się ok bo jest ładny, wykształcony, inteligentny i ma hobby, nie oznacza, że warto go poznać. Oceniając kogoś tak powierzchownie kupujemy kota w worku - nie wiemy czego po tej osobie można się spodziewać toteż na 100% się tą osobą rozczarujemy. Bo szybko wyjdą różnice charakteru albo gorzej - związek z czasem okaże się toksyczny. A to, co nazywamy naszym gustem (chodzi o wygląd) to właśnie nas zwodzi. To jego charakter ma sprawić, że i wygląd nam się spodoba. On ma nas przekonać do siebie i wiedzieć, że zasłużył na nasze przywileje.

Jeśli już ustalimy co jest dla nas ważne - mówię o wartościach i cechach charakteru czyli to jaki ma być dla Ciebie i jak ma Ciebie traktować - wtedy intuicja nam podpowie jak zadawać pytania żeby dowiedzieć się czy ta osoba może taka być. Wartość przyciąga wartość. Jeśli jakiś chłopak zobaczy, że szukasz tego samego co on - sam się zainteresuje bo będzie miał powód.
Wiedz, że większość dziewczyn z portali jest dla mężczyzn mało interesująca bo nie potrafią napisać o sobie niczego konkretnego. Jestem jaka jestem itp zdania. Trzeba umieć opisać siebie tak, aby pokazać swoją osobowość, żeby zainteresować kogoś sensownego, a tych co nie pasują do nas - zniechęcić.
U mnie poskutkowało założenie profilu bez zdjęcia i prosty, realistyczny opis swojej osoby. Okazało się, że można w interesujący sposób opisać swój wygląd, można dyskretnie opisać jak chcesz żyć i po co Ci partner, można mądrze opisać dlaczego w wieku 30 lat jest się singielką, można ciekawie opisać nawet to, że jest się domatorką i nie szuka w życiu wrażeń To ostatnie odstraszy imprezowiczów i tych co będą musieli wychodzić z kumplami oraz podrywaczy. A zainteresuje kogoś kto ma podobnie. Ważne żeby akceptować siebie jaką się jest bo wtedy pokazujesz się jako realna, autentyczna osoba a i on się ośmieli jeśli poczuje że jego ewentualne słabości będą zaakceptowane.
Hej, bardzo ci dziękuję za odpowiedź, chyba sobie to gdzieś zapiszę Fakt, na portalach randkowych zapomina się o charakterze, bo bardziej patrzy się na zdjęcia i profil, tak jak napisałaś - ocenianie powierzchowne. Dałaś mi do myślenia z tym przyciąganiem podobnych osób
chewing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 14:00   #36
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Kolejny powód dla którego uważam, że lepiej poznawać się na żywo, nie przez neta.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 19:51   #37
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Kolejny powód dla którego uważam, że lepiej poznawać się na żywo, nie przez neta.
Oczywiście, że lepiej. Ale nie każdy potrafi zagadać do obcej osoby o pogodzie

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Khaki68 Pokaż wiadomość
Ja w sumie też żadnego takiego nie spotkałam, ale po prostu nigdy się z żadnym informatykiem na dłuższą metę nie dogadałam

A nie! Jeden tylko, jako kolega. I on nosi flanelowe koszule, ma 30+ lat i miał jedną dziewczynę przez jakieś 1-2 miesiące :P
Ja byłam z programistą w związku i coś w tym jest jeżeli chodzi o te "umiejętności społeczne", on w ogóle nie potrzebował innych ludzi, nie miał żadnych znajomych, spotykał się tylko z rodziną przy okazji świąt a z bratem grał zdalnie w gry.
Ale nie wiem czy to chodzi o brak umiejętności społecznych czy po prostu o taką osobowość, "introwertyczn0-samotnościowolubną". Jemu było i jest z tym dobrze, jest najszczęśliwszy kiedy nie ma wokół niego nikogo.
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-17, 18:34   #38
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Cytat:
Napisane przez AngelOfDestiny Pokaż wiadomość
Wiedz, że większość dziewczyn z portali jest dla mężczyzn mało interesująca bo nie potrafią napisać o sobie niczego konkretnego. Jestem jaka jestem itp zdania. Trzeba umieć opisać siebie tak, aby pokazać swoją osobowość, żeby zainteresować kogoś sensownego, a tych co nie pasują do nas - zniechęcić.
100% racji, potwierdzam. Absolutnie miażdżąca większość (jakieś 90%+) to są laski, które zainteresowań albo nie mają albo też można je streścić w formie: seriale, spotkania ze znajomymi, zabawa, podróże. Czyli taka sama jak każda inna.


Cytat:
Napisane przez AngelOfDestiny Pokaż wiadomość
U mnie poskutkowało założenie profilu bez zdjęcia i prosty, realistyczny opis swojej osoby.
Według mnie zakładanie konta bez zdjęcia mija się z celem portalu i w zdecydowanej większości przypadków nie sądzę, aby normalny, wartościowy i coś sobą reprezentujący facet (również: w miarę wyglądający, a nie totalny desperat, 4/10, itp.) zawracałby sobie głowę poznawaniem kobiety, gdzie on nie ma pojecia jak ona wygląda (co jest takim pierwszym kluczowym elementem zanim do gry wejdzie cała reszta jak charakter, podejścia do różnych spraw). Ale mogę tylko pogratulować, jeśli u Ciebie to się udało

Zgadzam się też co do tego, że ludzie dobierają się na zasadzie podobieństw - a nie przeciwieństw.

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Kolejny powód dla którego uważam, że lepiej poznawać się na żywo, nie przez neta.
Każde miejsce jest do tego dobre, na żywo po prostu w błyskawicznym czasie można poznać niemal wszystko co istotne od strony fizycznej. Tylko tu dochodzimy do pewnego rodzaju sprzeczności: z jednej strony kobiety chciałyby poznać faceta na żywo, aby ten do nich zagadał...z drugiej strony facet, który podchodzi do kobiet w dzień na ulicy określany jest mianem podrywacza, desperata, bo przecież gdyby miał wybór to by podchodzić nie musiał, itd. Ale to chyba już każdy musi sobie sam indywidualnie odpowiedzieć na pytanie co o tym sądzi i jakie podejście wybiera
__________________
Mówię jak jest.
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 20:07   #39
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
100% racji, potwierdzam. Absolutnie miażdżąca większość (jakieś 90%+) to są laski, które zainteresowań albo nie mają albo też można je streścić w formie: seriale, spotkania ze znajomymi, zabawa, podróże. Czyli taka sama jak każda inna.
Tobie takie nie odpowiadają, wolisz dziewczyny z oryginalniejszymi zainteresowaniami. A mi np. tacy faceci nie przeszkadzają. Co kto lubi.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 17:54   #40
magdag_1988
Raczkowanie
 
Avatar magdag_1988
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bognor Regis
Wiadomości: 42
Dot.: Faceci - brak umiejętności prowadzenia rozmowy

jak to czytam to jakbym swoje mysli widziala, doslownie to samo mam, jak napisze zapytam to odpisze ale nie zadaje pytan , tak jak mowisz wywiad doslownie, a taka jednostronna gadka to tak naprawde brak rozmowy jesli nie padnie kolejne pytanie z mojej strony.
__________________
Tak naprawdę są cztery czasy : przeszły, teraźniejszy, przyszły i zmarnowany.

magdag_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-20 18:54:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.