Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-29, 21:03   #1
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309

Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?


Hey!
Są tutaj dziewczyny, które zafascynowały się zdrowym jedzeniem? Ja od pewnego czasu mam bzika na tym punkcie. Na FB polubiłam z tysiące stron z przepisami dla vegan (chce ograniczyć jedzenie smażonego sera) jak i dla wegetarian (nie jestem wegetarianką, nie przepadam za smakiem mięsa, ale zdarza mi się zjeść kurczaka, rybę). Chciałabym aby tutaj razem się motywowały do zdrowego jedzenie bez pizzy i fast foodów. To moja słabość uwielbiam pizze a brzuszek rośnie .
Czy ktoś do mnie dołączy i poplotkuje o zdrowym odrzywianiu, możemy się też przepisami wymieniać, motywować i krzyczeć jeżeli za często zgrzeszymy
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 21:16   #2
trunfio
Rozeznanie
 
Avatar trunfio
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Falami.

Sadzę w doniczkach sałatę i zioła, kupuję słoiki na kiełki, wymieniam mleko krowie na sojowe i uczę się piec ciasto czekoladowe bez mąki.

Po czym przyjeżdża moja siostra, piecze pizzę z 1000 składników, obżeramy się i zapijamy wszystko morzem piwa.

Po jakimś tygodniu pobłażania sobie zaczynam od nowa
trunfio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 21:32   #3
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

No ja też tak właśnie mam, że jem z ogródka warzywa, owoce, unikam smażenia a później mój mąż mówi "Chcesz pizze na obiad?" no i jak ja mogę odmówić?
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 21:46   #4
trunfio
Rozeznanie
 
Avatar trunfio
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Nie da się

W każdym razie ja nie znalazłam na to sprawdzonej metody

Ale pizza też nie musi być zabójcza. Zrobić na jak najcieńszym cieście, dorzucić garść otrębów, do tego domowy sos pomidorowy, symboliczna ilość sera i duuuuużo różnych warzyw (ja na przykład na już wyjętą z pieca kładę liście rukoli). I jest prawie dietetycznie
trunfio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 21:56   #5
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Hej

bzikiem bym tego nie nazwała ale staram się odżywiać zdrowo. Zwracam uwagę na składy, staram się nie jeść tych maxymalnie przetworzonych produktów a jak najwięcej owoców/warzyw.
Uwielbiam wszelkiego rodzaju zielone szejki, a ostatnio kombinuję nad przekonaniem się do smaku macy i spiruliny w nich. Wyczytałam, że dodanie ananasa eliminuje ten okropny smak, także muszę wypróbować

Mięsa nie jem już od dobrych kilku lat, wyjątkiem są ryby, które od czasu do czasu sobie serwuję.
Mi również zdarzają się odstępstwa bo i kawę uwielbiam i wszelkiej maści wypieki i.. mogłabym tak wymieniać
ale pomysł na wątek super! zdrowych przepisów nigdy dość
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:01   #6
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Jesteśmy tylko ludźmi i żyjemy tylko raz więc na coś tłustego, smażonego, chipsy itd też musimy sobie pozwolić np: raz albo dwa razy w tygodniu. Nie jem też śniadań co również musi się zmienić.
Ja przepisy szukam z strony allrecipes.com
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:12   #7
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Jesteśmy tylko ludźmi i żyjemy tylko raz więc na coś tłustego, smażonego, chipsy itd też musimy sobie pozwolić np: raz albo dwa razy w tygodniu. Nie jem też śniadań co również musi się zmienić.
Ja przepisy szukam z strony allrecipes.com
też jestem tego zdania odmawiając sobie za dużo, albo robiąc dziwaczne ograniczenia człowiek rzucałby się później na takie jedzenie jak wygłodniały wilk

ja znowu bez śniadania nie dałabym rady, ale to kwestia przyzwyczajenia także możesz zacząć od jakiś małych porcji, ale na zdrowie Ci to wyjdzie i metabolizm podkręcisz jak zaczniesz je jeść

a masę ciekawych przepisów znalazłam tu http://dietetyczniesiostro.blogspot.com w zakładkach na głownej stronie są fajnie posegregowane
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 08:13   #8
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ja mam też takie napady na zdrowe odżywianie, a później zdarza mi się iść do McDonalda. Uważam jednak, że jeśli jest to sporadyczne to też nie ma co panikować. Najważniejsze, żeby na co dzień nie jeść śmieci (pasztety, parówki, kiełbacha). Ja również nie przepadam za mięsem, a jeśli już to tylko ryby i białe. Czerwone jem ran na parę tygodni, np. mielonego z szynki. Na obiady jadam warzywa z patelni czy zapiekane brokuły. Jakbym miała jeść tylko gotowane to nie wiem, czy bym dała radę. Poza tym oczyszczam wątrobę ostropestem plamistym, piję drożdże i wysadziłam zioła)
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:37   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Też mam podobnie, ale teraz staram się ograniczać. Mam specyficzną "dietę", ale nie chodzę głodna i to cieszy
A dzisiaj na śniadanie "zdrowy" sernik na zimno. Gdyby wywalić cukier, byłby jeszcze zdrowszy, ale niesłodkiego twarogu nie zniosę Słodzików nie kupuję, bo to jeszcze gorsze niż cukier. I bądź tu mądry... (a i tak ograniczam węgle)

Zwykle nie gotuję, nie piekę, ale czasem mi się zdarza
Mój dzisiejszy sernik nadaje się również na redukcję, całość ma 550 kcal, rozkład B/T/W - 55/24/30. Gdyby wywalić cukier (dałam 4 łyżeczki) miałby tylko 10 g węglowodanów
Macie jakieś pomysły na zdrowe dodatki do ciast? Orzechy, wiórki kokosowe, kakao, co jeszcze? (rodzynki, suszone owoce itp. odpadają ze względu na węgle)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 13:28   #10
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Też mam podobnie, ale teraz staram się ograniczać. Mam specyficzną "dietę", ale nie chodzę głodna i to cieszy
A dzisiaj na śniadanie "zdrowy" sernik na zimno. Gdyby wywalić cukier, byłby jeszcze zdrowszy, ale niesłodkiego twarogu nie zniosę Słodzików nie kupuję, bo to jeszcze gorsze niż cukier. I bądź tu mądry... (a i tak ograniczam węgle)

Zwykle nie gotuję, nie piekę, ale czasem mi się zdarza
Mój dzisiejszy sernik nadaje się również na redukcję, całość ma 550 kcal, rozkład B/T/W - 55/24/30. Gdyby wywalić cukier (dałam 4 łyżeczki) miałby tylko 10 g węglowodanów
Macie jakieś pomysły na zdrowe dodatki do ciast? Orzechy, wiórki kokosowe, kakao, co jeszcze? (rodzynki, suszone owoce itp. odpadają ze względu na węgle)
Migdały, słonecznik, pestki dyni, sezam, siemię lniane Poza tym nie bagatelizowałabym suszonych owoców. Możesz je dać zamiast cukru a są zdrowsze
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 15:01   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ortoreksja to się nazywa.

Nie ma czegoś takiego jak zdrowe jedzenia- może być zdrowsze.
Jednak warzywa wszystkie czerpią z tej samej ziemi, jest to samo powietrze i ta sama woda.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 15:09   #12
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Migdały, słonecznik, pestki dyni, sezam, siemię lniane Poza tym nie bagatelizowałabym suszonych owoców. Możesz je dać zamiast cukru a są zdrowsze
Ale ja napisałam, że węgli nie jem
Siemię lniane tak, piłam przez 3 miesiące (na włosy), o, sezam! Dobre to?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 15:18   #13
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ja do pieczenia się nie nadaję więc nic nie podpowiem :P
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 15:25   #14
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale ja napisałam, że węgli nie jem
Siemię lniane tak, piłam przez 3 miesiące (na włosy), o, sezam! Dobre to?
Nie ma szans, żeby całkowicie wyeliminować węgle z jadłospisu... A biorąc mniejszą ilość owoców może wyjść taki bilans jak przy tym cukrze, a masz przynajmniej o wiele lepsze wartości odżywcze. Nie ma więc chyba co zbytnio popadać w paranoję. Kilka suszonych daktyli itd. nas nie zabije

Sezam jest pyszny, zwłaszcza uprażony. Akurat dzisiaj miałam go jako dodatek do śniadania, które pokazałam na swoim blogu
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 15:30   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Nie ma szans, żeby całkowicie wyeliminować węgle z jadłospisu... A biorąc mniejszą ilość owoców może wyjść taki bilans jak przy tym cukrze, a masz przynajmniej o wiele lepsze wartości odżywcze. Nie ma więc chyba co zbytnio popadać w paranoję. Kilka suszonych daktyli itd. nas nie zabije

Sezam jest pyszny, zwłaszcza uprażony. Akurat dzisiaj miałam go jako dodatek do śniadania, które pokazałam na swoim blogu
Ależ ja jem, ale około 50-60 g węgli dziennie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 17:33   #16
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Kaguya, też robiłam ostatnio sernik na zimno, podasz swój przepis?

Ja nie dawałam cukru, dodałam stevię w płynie, do tego serki typu Bieluch (1000g) i 20g żelatyny rozpuściłam w 70ml wody.
Do masy serowej dałam jeszcze zblendowane mango, a na górę mus truskawkowy.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 00:53   #17
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale ja napisałam, że węgli nie jem
Siemię lniane tak, piłam przez 3 miesiące (na włosy), o, sezam! Dobre to?
i jak efekty?

jeśli chodzi o dodatki to u mnie królują orzechy najlepsze są chyba karmelizowane, ale zmieszane z brązowym cukrem i cynamonem też smakują super

no i naturalne aromaty do ciast np.pomarańczowy, cytrynowy też mogą fajnie podrasować smak
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 15:05   #18
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ależ ja jem, ale około 50-60 g węgli dziennie
To może wstawisz jakiś swój jadłospis? Jak dla mnie zdrowe jedzenie bardziej kojarzy się z dobrze zbilansowaną dietą, a taka która coś ogranicza pewnie nie zawsze daje wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 06:45   #19
zielonaherbata1983
Raczkowanie
 
Avatar zielonaherbata1983
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: miejsce piękne i pachnące
Wiadomości: 193
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja mam też takie napady na zdrowe odżywianie, a później zdarza mi się iść do McDonalda. Uważam jednak, że jeśli jest to sporadyczne to też nie ma co panikować. Najważniejsze, żeby na co dzień nie jeść śmieci (pasztety, parówki, kiełbacha). Ja również nie przepadam za mięsem, a jeśli już to tylko ryby i białe. Czerwone jem ran na parę tygodni, np. mielonego z szynki. Na obiady jadam warzywa z patelni czy zapiekane brokuły. Jakbym miała jeść tylko gotowane to nie wiem, czy bym dała radę. Poza tym oczyszczam wątrobę ostropestem plamistym, piję drożdże i wysadziłam zioła)
ja mam dokładnie to samo najpierw odwiedzę MCD lub da grasso i jemy pizze z boczkiem, a później przez tydzień jem owsianki, sałatki z indykiem i jajkiem oraz olejem z pestek, a na kolację twarożekteż spożywam ostropest.

---------- Dopisano o 06:45 ---------- Poprzedni post napisano o 06:19 ----------

Ja od czasu ciąży i wprowadzania mojej córze pierwszych pokarmów dopiero zaczęłam zwracać uwagę na to, co jemy. Co chwilę do naszej rodzinnej diety wdrażam jakieś nowości. Moje osiągnięcia.
1. Czytanie etykiet i znajomość dodatków "E", oraz ich wpływu na nasze zdrowie. Dzięki temu wiem, że w sklepie mało jest wędlin, które mogę podać dziecku, a przy zakupie moreli wybrać te z zieleniaka(ciemne, brzydko wyglądające ale suszone w słońcu), niż te z bakalandu(piękne, żółciutkie,sztucznie "suszone")
2. Jem śniadania i staram się aby były zdrowe, smacznie wyglądały-co też wpływa na mój nastój, urozmaicone i zjedzone bez pośpiechu. Np. Owsianka wg. Przepisu Chodakowskiej, jajo sadzone z płynnym żółtkiem na sałacie lodowej i szpinaku, łosoś wędzony, warzywa no i dressing ziół i jakiegoś oleju(lniany, z pestek winogron, ryżowy)
3. Piję ostropest, spożywam zdrowe oleje, margarynę wyeliminowałam całkowicie. Jeśli pozwalam sobie na kanapkę to smaruję cienko dobrej jakości masłem
4. Wyleczyłam się z nałogu makaronowego i miłości do białego pieczywa.
5. Nie piję coli ani innych sztucznych słodkich napojów, nie jem chipsów W OGÓLE.
6. Wybieram produkty nieprzetworzone i sama coś z nich robię np. wędliny czy pasty na chlebek. Składy wędlin w sklepie mnie przerażają wszędzie rakotwórczy azotyn sodu, nawet w wędlinie Morliny dla dzieci, rekomendowanej przez instytut matki i dziecka.
7. Obiad jem zawsze o tej samej porze
8. Zredukowałam liczbę kaw do 4 dziennie, w tym ze 2 z mlekiem(wcześniej nawet 10 z mlekiem i praktycznie nic więcej). Zakochałam się w herbacie i odkrywam jej dobroczynne właściwości.
9. Staram się spożywać jak najwięcej pokarmów z grupy termogeników
Jeszcze wiele zmian przede mną ale powolutku, powolutku czuję sie coraz lepiej
zielonaherbata1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 10:11   #20
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

To zależy co kto rozumie przez zdrowe odżywianie, może wege? ale czy jest ono tak zdrowe jak myślimy?. Ja ze swojej strony mogę napisać tyle, że powinniśmy się przyglądać poszczególnym produktom i jak wpływają na nasz organizm np takie mleko w proszku ktoś pomyśli chyba jest ok, ale mało kto wie, że ono podnosi poziom "złego cholesterolu" i takich przykładów jest mnóstwo. Dla ciekawych i chcących zgłębić swoja wiedzę mogę polecić panią dr Grażynę Pająk, w necie można sporo znaleźć jej publikacji, wywiadów, podaję też kilka linków http://www.ekologia.pl/wywiady/jemy-...jak,18289.html , http://zakazanezdrowie.blogspot.com/...wy-artyku.html , https://www.facebook.com/drgrazynapajak , http://idrgrace.com/.

Edytowane przez misiadk
Czas edycji: 2014-06-01 o 10:12
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 10:23   #21
zielonaherbata1983
Raczkowanie
 
Avatar zielonaherbata1983
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: miejsce piękne i pachnące
Wiadomości: 193
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Dla mnie każdy rodzaj odżywiania, bez względu czy się je mięso czy nie może być zdrowy lub niezdrowy. Wszystko zależy od produktów jakie spożywamy. Mam koleżankę wegankę i widzę, że ani nie odżywia się zdrowo, ani na zdrową nie wygląda...
zielonaherbata1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 09:26   #22
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez zielonaherbata1983 Pokaż wiadomość
ja mam dokładnie to samo najpierw odwiedzę MCD lub da grasso i jemy pizze z boczkiem, a później przez tydzień jem owsianki, sałatki z indykiem i jajkiem oraz olejem z pestek, a na kolację twarożekteż spożywam ostropest.

---------- Dopisano o 06:45 ---------- Poprzedni post napisano o 06:19 ----------

Ja od czasu ciąży i wprowadzania mojej córze pierwszych pokarmów dopiero zaczęłam zwracać uwagę na to, co jemy. Co chwilę do naszej rodzinnej diety wdrażam jakieś nowości. Moje osiągnięcia.
1. Czytanie etykiet i znajomość dodatków "E", oraz ich wpływu na nasze zdrowie. Dzięki temu wiem, że w sklepie mało jest wędlin, które mogę podać dziecku, a przy zakupie moreli wybrać te z zieleniaka(ciemne, brzydko wyglądające ale suszone w słońcu), niż te z bakalandu(piękne, żółciutkie,sztucznie "suszone")
2. Jem śniadania i staram się aby były zdrowe, smacznie wyglądały-co też wpływa na mój nastój, urozmaicone i zjedzone bez pośpiechu. Np. Owsianka wg. Przepisu Chodakowskiej, jajo sadzone z płynnym żółtkiem na sałacie lodowej i szpinaku, łosoś wędzony, warzywa no i dressing ziół i jakiegoś oleju(lniany, z pestek winogron, ryżowy)
3. Piję ostropest, spożywam zdrowe oleje, margarynę wyeliminowałam całkowicie. Jeśli pozwalam sobie na kanapkę to smaruję cienko dobrej jakości masłem
4. Wyleczyłam się z nałogu makaronowego i miłości do białego pieczywa.
5. Nie piję coli ani innych sztucznych słodkich napojów, nie jem chipsów W OGÓLE.
6. Wybieram produkty nieprzetworzone i sama coś z nich robię np. wędliny czy pasty na chlebek. Składy wędlin w sklepie mnie przerażają wszędzie rakotwórczy azotyn sodu, nawet w wędlinie Morliny dla dzieci, rekomendowanej przez instytut matki i dziecka.
7. Obiad jem zawsze o tej samej porze
8. Zredukowałam liczbę kaw do 4 dziennie, w tym ze 2 z mlekiem(wcześniej nawet 10 z mlekiem i praktycznie nic więcej). Zakochałam się w herbacie i odkrywam jej dobroczynne właściwości.
9. Staram się spożywać jak najwięcej pokarmów z grupy termogeników
Jeszcze wiele zmian przede mną ale powolutku, powolutku czuję sie coraz lepiej
W jaki sposób go pijesz? Bo ja mam w ziarnach i dodaję do jogurtu i jem, inaczej mi nie "wchodzi" Jak długo go pijesz i jakie efekty? Mierzyłaś może cholesterol?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 11:12   #23
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Kaguya, też robiłam ostatnio sernik na zimno, podasz swój przepis?
Ja robiłam zwykły białkowy, ponieważ - jak pisałam - ograniczam węglowodany
550 kcal
Białko 55
Tłuszcz 24
Węglowodany 30


Gdyby był bez cukru, węgli byłoby mniej. Nie wiem, czego używać zamiast cukru? słodzików nie lubię...

300 g twarogu, 1 jajko, 3 łyżeczki cukru, wanilia, żelatyna: na pół godziny do zamrażarki; reszta żelatyny+łyżeczka cukru+wanilia, gdy leciutko stężeje, zalać na masę twarogową. Można dodać wiórki kokosowe ja nie miałam, ale dziś już mam Sernik pożywny i białkowy, sycący.

Cytat:
Napisane przez Crema Catalana Pokaż wiadomość
i jak efekty?

jeśli chodzi o dodatki to u mnie królują orzechy najlepsze są chyba karmelizowane, ale zmieszane z brązowym cukrem i cynamonem też smakują super

no i naturalne aromaty do ciast np.pomarańczowy, cytrynowy też mogą fajnie podrasować smak
Taaaak, aromaty też lubić lubić
a efekty po siemieniu... na porost nie zadziałało (zdaje się, że u dziewczyn też nie działało), ale pojawiło się dużo nowych włosków, stały się bardziej gęste i zdrowe teraz miesięczna przerwa, potem znowu zaczynam pić.
Robię glutka, tzn. 2 łyżeczki gotuję w 0.5 szklanki wody przez około 5 min, odstwawiam, a gdy zrobi się glut, to wyjadam łyżeczką razem z ziarenkami poza tym, siemię jest dobre na wszystko (zwłaszcza dla kobiet, choć zawiera fitohormony, to coś_tam_coś_tam, w odróżnieniu od soi jest dobre; z tym że dużo gdzie zetknęłam się z tym, że nie jest polecane dla figury Gruszki)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
To może wstawisz jakiś swój jadłospis? Jak dla mnie zdrowe jedzenie bardziej kojarzy się z dobrze zbilansowaną dietą, a taka która coś ogranicza pewnie nie zawsze daje wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Wstawię na bloga też. Wiesz, ja mam za sobą prawie 10 lat ED, więc zdrowe odżywianie to u mnie ciężka sprawa po prostu najprawdopodobniej znalazłam swój sposób na kontrolowanie ataków głodu bez węgli.
Oczywiście, po 1.5-2 miesiącach zacznę stopniowo dodawać węglowodany, mam zamiar dojść do 150 g tu nie chodzi o to, że podążam za modą (wiele dziewczyn podczas diety nie je chleba, makaronu itp), po prostu mi to pasuje

Przykładowo:
* kawa z mlekiem i 2 łyżeczkami cukru
* 2 jajka sadzone z pieczarkami, plasterkami papryki, drobno pokrojonym boczkiem/kiełbasą/jakimś gotowanym mięsem, podsmażane na maśle, na to 50 g żółtego sera, pomidor, sałata

* taka sama kawa (zawsze piję 2 dziennie, jeśli pracuję 12 godzin (zdarza się) to 3, po prostu kawę wielbię, to dla mnie rytuał
* ten sernik na zimno

* chłodnik (z jajkiem i śmietaną 30%)
* połowa domowej pizzy LC (ciasto ze zmielonej soi w granulkach, bo nie znalazłam mąki sojowej) - połowa, ta prawie bez węgli:

740 kcal
Białko 69
Tłuszcz 23
Węglowodany 8.5

906 kcal z serem
Białko 81
Tłuszcz 38

Z keczupem 920 kcal


Niczego nie żałowałam, bo nie liczę kalorii, ograniczam tylko węglowodany.

* sałatka z mozzarellą i pomidorami
* gotowane/smażone/pieczone mięso (średnio 200 g)

Nie ćwiczę, ale od 4 dni mam nową pracę (na nogach), darmowe obiadki i czasem (jeśli pracuję 12 godzin) kolacje z tych zestawów wywalam frytki, bułki i inne badziewie, jem same mięso, na obiad 2 kawałki (do tego koniecznie warzywo), na kolację tak samo (nie muszę brać jedzenia do pracy).

Cytat:
Napisane przez zielonaherbata1983 Pokaż wiadomość
Dla mnie każdy rodzaj odżywiania, bez względu czy się je mięso czy nie może być zdrowy lub niezdrowy. Wszystko zależy od produktów jakie spożywamy. Mam koleżankę wegankę i widzę, że ani nie odżywia się zdrowo, ani na zdrową nie wygląda...
Wielu moich znajomych wegetarian odżywia się tak samo, jak ci, co kochają fast foody, no z tym że bez mięsa

P.S. ach, zapomniałabym dodać, na sfd jest masa pysznych przepisów low carb, dzisiaj będzie ciasto orzechowo-kokosowe nikt mi nie powie, że nie odżywiam się zdrowo, orzechy na pewno lepsze niż biała mąka do ciasta

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2014-06-02 o 11:15
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 20:37   #24
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cukier biały/trzcinowy warto zastąpić ksylitolem (cukier brzozowy) lub stewią. Nadają się do pieczenia, są bardzo zdrowe, niskokaloryczne i co najważniejsze są naturalne, a nie przetworzone jak sklepowe słodziki
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 21:28   #25
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

Przykładowo:
* kawa z mlekiem i 2 łyżeczkami cukru
* 2 jajka sadzone z pieczarkami, plasterkami papryki, drobno pokrojonym boczkiem/kiełbasą/jakimś gotowanym mięsem, podsmażane na maśle, na to 50 g żółtego sera, pomidor, sałata

* taka sama kawa (zawsze piję 2 dziennie, jeśli pracuję 12 godzin (zdarza się) to 3, po prostu kawę wielbię, to dla mnie rytuał
* ten sernik na zimno

* chłodnik (z jajkiem i śmietaną 30%)
* połowa domowej pizzy LC (ciasto ze zmielonej soi w granulkach, bo nie znalazłam mąki sojowej) - połowa, ta prawie bez węgli:
Troszkę mnie zdziwiło/rozśmieszyło, że nie szkoda Ci tych węgli dla 4 łyżeczek cukru w samej kawie, a szkoda Ci dla pysznych i zdrowych suszonych owoców
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 11:25   #26
zielonaherbata1983
Raczkowanie
 
Avatar zielonaherbata1983
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: miejsce piękne i pachnące
Wiadomości: 193
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
W jaki sposób go pijesz? Bo ja mam w ziarnach i dodaję do jogurtu i jem, inaczej mi nie "wchodzi" Jak długo go pijesz i jakie efekty? Mierzyłaś może cholesterol?
Ja go zalewam gorącą woda i po prostu piję- tak zreszta zalecił mi lekarz. robię to w trosce o wątrobę , a cholesterolu nie mierzyłam po tym ostropeście, bo zawsze miałam dobry(co pół roku robię ogólne badania krwi). Jem jeszcze pestki moreli.
zielonaherbata1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 12:53   #27
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez zielonaherbata1983 Pokaż wiadomość
Ja go zalewam gorącą woda i po prostu piję- tak zreszta zalecił mi lekarz. robię to w trosce o wątrobę , a cholesterolu nie mierzyłam po tym ostropeście, bo zawsze miałam dobry(co pół roku robię ogólne badania krwi). Jem jeszcze pestki moreli.
Aha, bo ja właśnie chcę oczyścić wątrobę i przy okazji zbić cholesterol, bo mam wysoki (dużo złego i dużo dobrego). Będę musiała za jakieś 3 miesiące zrobić wyniki.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 13:33   #28
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ja jestem na początku wędrówki do dobrego odżywiania. Swego czasu zjadałam mnóstwo wieprzowiny (tak jadło się u mnie w domu), teraz ograniczam ją do minimum. Zamiast mielonego wieprzowo-wołowego stawiam na indyka. Coraz rzadziej smażę, częściej za to piekę (mniej tłuszczu!). Kupiłam też ustrojstwo do gotowania na parze W mojej kuchni jest mnóstwo warzyw i świeżych przypraw, chcę też ograniczyć sól. Zaczęłam jeść śniadania - lubię owsianki i twarożki Polubiłam się też z kaszą jaglaną. Pijam zieloną herbatę, zamiast słodzonej czarnej lub owocowej oraz wodę mineralną. Kawy niet! Prawie nie kupuję półproduktów - jedynie musztarda, majonez (light :P) i ketchup. Kostek rosołowych, czy gotowych mieszanek przypraw u mnie nie ma Wszystko staram się robić od podstaw z dobrych produktów.
A teraz mała zmiana tematu - rozumiem, że można ograniczać cukry proste, ale nie szalejcie z ograniczaniem cukrów złożonych. Największa część kalorii powinna pochodzić od węglowodanów - dzięki nim dochodzi min. do prawidłowego spalania tłuszczy ("tłuszcz spala się w ogniu węglowodanów"/ kwasica ketonowa!). Nadmiar białka może doprowadzić do kwasicy metabolicznej. Radzę nie eksperymentować
bernikula - ważniejszy od ilości HDL i LDL jest ich stosunek do siebie. Może być obu nieco więcej, ważne żeby była zachowana odpowiednia proporcja.

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2014-06-03 o 13:34
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 14:25   #29
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Taco -> zgadzam się z Tobą Ja tam akurat jestem przeciwniczką wszelkiego rodzaju diet "nisko..." bądź takich w znacznym stopniu ucinającym kalorie. Pewnie wszystko może być dobre na chwilę, a po czasie zaczną wychodzić braki.

Poza tym fajnie, że polubiłaś kaszę jaglaną Ja ją uwielbiam i mogłabym jeść zarówno na słodko jak i wytrawnie
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 14:42   #30
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;46731033]Ja jestem na początku wędrówki do dobrego odżywiania. Swego czasu zjadałam mnóstwo wieprzowiny (tak jadło się u mnie w domu), teraz ograniczam ją do minimum. Zamiast mielonego wieprzowo-wołowego stawiam na indyka. Coraz rzadziej smażę, częściej za to piekę (mniej tłuszczu!). Kupiłam też ustrojstwo do gotowania na parze W mojej kuchni jest mnóstwo warzyw i świeżych przypraw, chcę też ograniczyć sól. Zaczęłam jeść śniadania - lubię owsianki i twarożki Polubiłam się też z kaszą jaglaną. Pijam zieloną herbatę, zamiast słodzonej czarnej lub owocowej oraz wodę mineralną. Kawy niet! Prawie nie kupuję półproduktów - jedynie musztarda, majonez (light :P) i ketchup. Kostek rosołowych, czy gotowych mieszanek przypraw u mnie nie ma Wszystko staram się robić od podstaw z dobrych produktów.
A teraz mała zmiana tematu - rozumiem, że można ograniczać cukry proste, ale nie szalejcie z ograniczaniem cukrów złożonych. Największa część kalorii powinna pochodzić od węglowodanów - dzięki nim dochodzi min. do prawidłowego spalania tłuszczy ("tłuszcz spala się w ogniu węglowodanów"/ kwasica ketonowa!). Nadmiar białka może doprowadzić do kwasicy metabolicznej. Radzę nie eksperymentować
bernikula - ważniejszy od ilości HDL i LDL jest ich stosunek do siebie. Może być obu nieco więcej, ważne żeby była zachowana odpowiednia proporcja.[/QUOTE]
Hmm, to muszę spojrzeć na te wyniki, ale na pewno mam za wysoki, bo musiałam robić w dwóch niezależnych laboratoriach i wyszło tu i tu 300....Kiedy nie jem tłusto, mięsa prawie wcale (a jeśli już białe i ryby), nie powiem fast fooda czasami, ale na co dzień dużo warzyw... Mam coś z wątrobą.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 12:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.