Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-14, 14:43   #61
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

a moja twarz jest tragiczna trochę mnie wysypało, ale jak wyjdę na dwór, to od razu jestem czerwona jak burak.. :/ nie używam kremów zbytnio, bo wtedy mam tak czerwoną twarz..
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 18:17   #62
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez summerparadise Pokaż wiadomość
a moja twarz jest tragiczna trochę mnie wysypało, ale jak wyjdę na dwór, to od razu jestem czerwona jak burak.. :/ nie używam kremów zbytnio, bo wtedy mam tak czerwoną twarz..
To błąd, że nie używasz. Powinnaś nawilżać skórę. Jeśli reaguje zaczerwienieniem tzn, że masz wrażliwą cerę i do pielęgnacji powinnaś używać delikatnych kremów o prostym składzie. Radzę także odstawić wszelkie kosmetyki zawierające w swym składzie alkohol... czyli większość produktów antytrądzikowych.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 18:57   #63
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
To błąd, że nie używasz. Powinnaś nawilżać skórę. Jeśli reaguje zaczerwienieniem tzn, że masz wrażliwą cerę i do pielęgnacji powinnaś używać delikatnych kremów o prostym składzie. Radzę także odstawić wszelkie kosmetyki zawierające w swym składzie alkohol... czyli większość produktów antytrądzikowych.

ale każdy krem mnie zapycha! Skóra na drugi dzień jest tak wysypana, że masakra! Jest tłusta 5x bardziej..
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 19:11   #64
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

A jakich używałaś do tej pory??
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 19:31   #65
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
A jakich używałaś do tej pory??
Ziaja Nuno, Ziaja Med, Ava Acne Control, Krem matująco - normalizujący, Nivea Visage Pure Effect, ale jeszcze Eucerin, ale on jest drogi, ale chyba go kupię, przedtem miałam próbki.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

http://esentia.pl/Kailas_Kailas_Prze...iol_p47807.htm

co sądzicie o tym? znalazłam na allegro.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

ale dodam jeszcze, że używam kremu na policzki, nos i trochę czoła i brodę Nivea Visage krem matujący+lekki podkład. Dziś na noc użyję Ziaja Med, mam tam resztkę.
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 19:43   #66
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez summerparadise Pokaż wiadomość
Ziaja Nuno, Ziaja Med, Ava Acne Control, Krem matująco - normalizujący, Nivea Visage Pure Effect, ale jeszcze Eucerin, ale on jest drogi, ale chyba go kupię, przedtem miałam próbki.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

http://esentia.pl/Kailas_Kailas_Prze...iol_p47807.htm

co sądzicie o tym? znalazłam na allegro.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

ale dodam jeszcze, że używam kremu na policzki, nos i trochę czoła i brodę Nivea Visage krem matujący+lekki podkład. Dziś na noc użyję Ziaja Med, mam tam resztkę.
Z tego co widzę wszystkie te kremy są stricte do cery problemowej, a one potrafią wysuszać skórę powodując zwiększoną produkcję sebum. Powinnaś przerzucić się na kremy dla cer wrażliwych lub atopowych.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 08:59   #67
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Dziewczyny, prawda to? Bo u mnie jakby się zgadzało, ostatnio byłam na wakacjach w Turcji i codziennie piłam tam alkohol, po powrocie miałam wysyp między brwiami. Dodatkowo wysyp mam też po bocznych stronach brody i na czole... Wahania hormonalne moge mieć, bo zmienilam tabletki (ale biorę je już 3 miesiące)... Tylko to czoło mi się jakby nie zgadzało, ale z drugiej strony...cholera wie co było w jedzeniu hotelowym... http://begikodienorastis.tumblr.com/...-1-2-digestive
Link powyzej...

Aha, mam 24 lata, trądzik jedynie zaskórnikowy, wcześniej miałam większe niespodzianki, ale zostały wyleczone antybiotykiem.

Edytowane przez misiadelko
Czas edycji: 2012-08-15 o 09:03
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 12:01   #68
PandkaJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Witam. Ja również jak Wy mam problem z trądzikiem.. momentami skóra jest w dobrym stanie, a czasem wystarczy tylko jeden dzień, żeby to wszystko w dużym stopniu się zmieniło. W moim przypadku głównie chodzi o to, że mam u siebie już naprawdę mnóstwo maści, kosmetyków temu przeznaczonych, a problem polega na tym, że nie potrafię się zdecydować na konkretne, żeby móc ich używać regularnie. Oto te, które aktualnie posiadam:
- Physiogel - krem nawilżający do twarzy
- Physiogel - żel do mycia twarzy hipoalergiczny
- Cetaphil - dermoprotektor, do twarzy (ciała również)
- Cetaphil - emulsja do mycia twarzy
- La Roche Posay Effaclar - żel oszyszczający do skóry tłustej i wrażliwej
- Soraya Care Control - tonik przeciwtrądzikowy
- Soraya - peeling morelowy
- Under Twenty - 3w1 : peeling złuszczający, maska, żel
- Skinoren żel
- Zineryt
- Aknemycin

Co o tym sądzicie? Jaką kurację powinnam wybrać, żeby nie przesadzać? Oczywiście, nie stosuje wszystkiego teraz, ale tak jakby każdego po trochę, codziennie inne połączenie, a wiem, że tak nie powinno być, dlatego zwracam się o pomoc tutaj na forum.
Oczywiście cera jest trądzikowa, aktualnie mam trochę tych krost, w szczególności na lewym policzku, pojedyncze na pozostałych częściach twarzy.

Edytowane przez PandkaJ
Czas edycji: 2012-08-15 o 12:03
PandkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 13:21   #69
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, prawda to? Bo u mnie jakby się zgadzało, ostatnio byłam na wakacjach w Turcji i codziennie piłam tam alkohol, po powrocie miałam wysyp między brwiami. Dodatkowo wysyp mam też po bocznych stronach brody i na czole... Wahania hormonalne moge mieć, bo zmienilam tabletki (ale biorę je już 3 miesiące)... Tylko to czoło mi się jakby nie zgadzało, ale z drugiej strony...cholera wie co było w jedzeniu hotelowym... http://begikodienorastis.tumblr.com/...-1-2-digestive
Link powyzej...

Aha, mam 24 lata, trądzik jedynie zaskórnikowy, wcześniej miałam większe niespodzianki, ale zostały wyleczone antybiotykiem.
Może być w tym trochę prawdy. Słyszałam, że ogólnie alkohol zaostrza trądzik ( za każdym razem gdy piłam jakiś wysokoprocentowy po jakimś czasie wyskakiwało mi coś nowego, ale nigdy pomiędzy brwiami). Słyszałam też, że zmiany na żuchwie są o podłożu hormonalnym a na brodzie są spowodowane niewłaściwym odżywianiem.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:57   #70
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez summerparadise Pokaż wiadomość
co wykluczyłaś z diety, a co jadłaś? jakieś konkretne produkty?
Wykluczyłam każdy rodzaj pieczywa i mąki. Płatków owsianych itp. w ogóle nie jadam, ale to pewnie też trzeba by wykluczyć. A co jadłam? Wszystko pozostałe. Więcej jajek (co najmniej jedno dziennie), więcej warzyw, nabiału mało jadam (ser żółty jedynie i czasem kefir lub maślankę). Od niedawna też jem codziennie 40 g orzechów ziemnych bez soli. W ogóle to dietę tę zastosowałam z myślą o problemach jelitowych, a zniknięcie trądziku to efekt uboczny Problemy jelitowe też minęły. Warto spróbować. Choć przez tydzień. Wiem, że ciężko wykluczyć mąkę. Ale to tylko na początku tak jest. Potem leci.

Pandka, strasznie dużo masz tych specyfików. Może lepiej przyjrzyj się swojej diecie. Jak pisałam wyżej, u mnie to pomogło.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2012-08-16 o 11:01
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 16:55   #71
Frootka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Przyłączę się do wątku, gdyż też zmagam się z trądzikiem ; )

Tak na początek, osobom walczącym z trądzikiem zaskórnikowym polecam ten post http://naturalnapielegnacja.blogspot...anie.html#more jak i ogólnie cały blog tej autorki, który jest kopalnią wiedzy na temat własnoręcznie robionych kosmetyków naturalnych ; ) Na prawdę, dziewczyna przeszła kawał drogi i jak widać udało jej się w sporym stopniu (prawie całościowo) pokonać trądzik zaskórnikowy ; )

Swojej historii nie będę tutaj przybliżać, bo w sumie po co Jedynie napomknę, że w tamtym roku mój problem z trądzikiem się zaostrzył, a przez własną głupotę doszły do mej kolekcji krost na facjacie również zakórniki/wągry. Więc posiadam cały komplet

Otóż, co mogę doradzić od siebie:
- olejek z drzewa herbacianego (stuprocentowy! to ważne) - owy olejek będę polecać tysiące razy jeżeli będzie trzeba, to on jako pierwszy zaczął mi pomagać. Powoduje szybsze zagojenie, bądź wyjście krosty, gdy będzie sporo szybciej zaaplikowany to może spowodować, że krostka się w ogóle nie pojawi. Ale wszystko z umiarem, bo potrafi wyszuszyć. I nie wolno oczekiwać cudów, wiadomo.
- maść ichtiolowa - odkryta przeze mnie niedawno, lecz pomaga. Punktowo trzeba posmarować kroste i albo wyciągnie rope na wierzch, albo spowoduje, ze krosta z dnia na dzień będzie mniejsza. Działa nawet jak nałoży się ją tylko na kilka godzin rano, czy wieczorem (a przynajmniej w moim wypadku tak działa).
- mydło szare biały jeleń - jeżeli wcześniej zetre makijać zwykłą chusteczką, a następnie umyje owym mydłem, twarz jest dobrze oczyszczona. Powoduje może uczucie ściągnięcia twarzy, ale łatwo to zniwelować. Może wysuszyć wrażliwe cery.
- żel niebieski biały jeleń - odświeża twarz z rana, gdyż z rana raczej nie potrzeba nie wiadomo jakiego produktu używać, gdyż nie malujemy się do spania Więc delikatne oczyszczenie wystarczy.
- maść z wit. A. - tę maść stosuje po to, by wieczorami nie straszyć domowników krostkami. Nakładam punktowo i nic nie widać Jak nałoży się jej niewiele to znika z twarzy i pozostawia przezroczysty film. Coś tam na pewno nawilża, pomaga na pewno w regeneracji naskórka.
- ziaja krem ogórkowy - krem nawilżający, który nakładam pod makijaż. Nie nawilża spektakularnie, ale mi wystarcza.
- stosuje również płyn przepisany przez lekarza, który zawiera sporo spirytusu (i oczywiście jeszcze innych składników, żeby nie było), jednak jeżeli stosuje go raz dziennie i z umiarem to mnie nie wysusza ani nic, a pomaga. Ostatnio zrobiłam sobie nim krzywkę, ale to przez własną głupotę
-maseczka care & control oczyszczająca - pomaga przy likwidacji krostek. Stosuje od czasu do czasu.


Ważna w walce z trądzikiem jest regularność, o czym przekonałam się sama i oczywiście nie zmienianie co chwila kosmetyków. No chyba, że szkodzą, to wiadomo.
Nie wolno również się opalać, gdyż przez chwile będzie poprawa, a potem wielkie BUM i problem kilkukrotnie większy (wiem z własnego doświadczenia).

Nikt nie jest z tym problemem sam, choć wiem, jak bardzo psychike potrafi zniszczyć trądzik. Dlatego życzę wszystkim śliczniusich buziek jak po photoshopie! o! ;D
Frootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 21:49   #72
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Może być w tym trochę prawdy. Słyszałam, że ogólnie alkohol zaostrza trądzik ( za każdym razem gdy piłam jakiś wysokoprocentowy po jakimś czasie wyskakiwało mi coś nowego, ale nigdy pomiędzy brwiami). Słyszałam też, że zmiany na żuchwie są o podłożu hormonalnym a na brodzie są spowodowane niewłaściwym odżywianiem.
U mnie między brwiami nie ma pryszczy, ale zrobiły się zaskórniki zamknięte, cała grupa... a wcześniej w tym miejscu nigdy nie miałam (ale też nie piję alkoholu, a podczas wakacji w Turcji codziennie drink się trafił, wiadomo). Dlatego zastanawiałam się czy nie tylko u mnie to się zgadza
Inna sprawa to nie wiem czy nie zapchał mnie krem do twarzy z filtrem (Soraya)... A jadę jeszcze za tydzień do Egiptu i nie wiem teraz co zrobic...

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Frootka dzięki za link
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 23:09   #73
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez OlejmyJutro Pokaż wiadomość
Też się nie zdecydowałam i raczej nie zdecyduję.
Widzę że jesteś przestraszona internetowymi wpisami rozdrażnionych kobiet, jakoby lek ten miał skutki uboczne o działaniu niezwykle destrukcyjnym.
Kuracja w większości przypadków przebiega gładko, zazwyczaj są to wysuszone usta i bóle pleców.

Jeśli o izotretynoinę chodzi, to w przypadku trądziku grudkowo-krostkowego szansa na nawrót wynosi 4,5%.
Przy cięższych przypadkach (ropne cysty) szansa na całkowite wyleczenie (tj. ani jednej zmiany chorobowej! do końca życia) wynosi 62,5%. U pozostałych 30% dochodzi do redukcji krost z 12 do 0,5. Wszystko to oczywiście, gdy kuracja prowadzona jest prawidłowo, tj. min. 0,5 mg /kg dziennie i przyjęcie 120mg-150mg/kg /kurację. Dane z BLAU FARMY.

Nie warto?

Cytat:
Mi bardzo pomogło mleko Wystarczy nawilżyć nim twarz przy pomocy wacika i zmyć po kilku minutach, a stan cery naprawdę mi się poprawił O
Hardkorowo

Cytat:
co wykluczyłaś z diety, a co jadłaś? jakieś konkretne produkty?
To prawda, dieta może mieć wpływ. 10% osób z trądzikiem ma go właśnie poprzez dietę. Chodzi tutaj o przyjmowanie węglowodanów prostych, które powodują nagły skok cukru we krwi, co zaś powoduje powstawanie grudek, krostek itp. Takie węglowodany zawarte są m.in w chlebie. Z dwojga złego lepszy będzie chleb pełnoziarnisty, biały to trucizna. Należy jeść produkty z niskim indeksem glikemicznym, co by cukier nie skakał do góry (owoce i warzywa oraz mięso).

Polecam poczytać: http://www.odzywianie.info.pl/indeks...ikemiczny.html

Drugim mankamentem chleba i innych pieczyw jest gluten. Niektórzy mogą być uczuleni na gluten - mogą mieć zanik kosmków jelitowych przez co organizm wyrzuca niestrawione resztki, których nie może się pozbyć, poprzez skórę. Ale to rzadkość.

Nie warto także spożywać nabiału. Człowiek z wiekiem traci laktazę - tj. enzym odpowiadający za trawienie laktozy (cukru zawartego w mleku), przez co sobie nie radzi.

Edytowane przez mst3
Czas edycji: 2012-08-17 o 23:14
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:24   #74
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez mst3 Pokaż wiadomość
Widzę że jesteś przestraszona internetowymi wpisami rozdrażnionych kobiet, jakoby lek ten miał skutki uboczne o działaniu niezwykle destrukcyjnym.
Kuracja w większości przypadków przebiega gładko, zazwyczaj są to wysuszone usta i bóle pleców.
Bo faktem jest,iż ten lek ma dosyć destrukcyjne skutki uboczne i znam ludzi u których nie przejawiały się one tylko suchością ust i bólem pleców. I wydaje mi się, że wszelakie opinie na jego temat nie mają nic wspólnego z rozdrażnieniem kobiet

Cytat:
Napisane przez mst3 Pokaż wiadomość
Nie warto także spożywać nabiału. Człowiek z wiekiem traci laktazę - tj. enzym odpowiadający za trawienie laktozy (cukru zawartego w mleku), przez co sobie nie radzi.

Nie warto pisać, że nie warto spożywać nabiału. Nie każdy źle na niego reaguje. Poza tym jogurty czy kefiry dzięki zawartych w nich bakteriach są łatwiejsze do przetrawienia.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:27   #75
foryou93
Raczkowanie
 
Avatar foryou93
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 81
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

witam . jestem tu nowa i szczerze to nie wiem gdzie mam napisać . Mam problem, a mianowicie od kilkunastu miesięcy na twarzy robią mi się ranki.. zaczyna się od czerwonej plamki, następnie robi się coś w stylu otarcia i zaczyna się 'paprać'. zawsze te zmiany są ropne.. początkowo myślałam że to od czekolady czy od przebywania na słońcu.. ale pomimo, że odstawiłam wszelkie słodycze i nie przebywałam na słońcu zmiany nie mijały.. wizyty u dermatologa pomagały na miesiąc.. miał ktoś cos podobnego ?
foryou93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:41   #76
nutella25
Raczkowanie
 
Avatar nutella25
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Może lepiej przejdź się do innego dermatologa ?

Mi wszystko łagodzi krem łagodzący z ziaji z d-panthenolem
nutella25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:44   #77
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Trądzik -zbiorczy wątek pytania odpowiedzi doświadczenia

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Wykluczyłam każdy rodzaj pieczywa i mąki. Płatków owsianych itp. w ogóle nie jadam, ale to pewnie też trzeba by wykluczyć. A co jadłam? Wszystko pozostałe. Więcej jajek (co najmniej jedno dziennie), więcej warzyw, nabiału mało jadam (ser żółty jedynie i czasem kefir lub maślankę). Od niedawna też jem codziennie 40 g orzechów ziemnych bez soli. W ogóle to dietę tę zastosowałam z myślą o problemach jelitowych, a zniknięcie trądziku to efekt uboczny Problemy jelitowe też minęły. Warto spróbować. Choć przez tydzień. Wiem, że ciężko wykluczyć mąkę. Ale to tylko na początku tak jest. Potem leci.

Pandka, strasznie dużo masz tych specyfików. Może lepiej przyjrzyj się swojej diecie. Jak pisałam wyżej, u mnie to pomogło.
Mnie by po serze żółtym wysypało tak, że mogłabym się zapaść. Myślę, że Ty miałaś problemy z trądzikiem właśnie przez problemy z jelitami, bo często tak bywa. Często mogą być to problemy z tarczycą, albo jelitami, jak nietolerancja pokarmowa, H.Pylori, czy insulinoodporność, nawet sama cukrzyca też. Różnie to bywa, Tobie się udało, ale myślę, że każdy musiałby próbować własnej diety.

A jeśli chodzi o retinoidy to można do smarowania wypróbować na początek, a nie doustnie i będzie o połowę mniej możliwych efektów ubocznych.

Mi osobiście nabiał szkodzi, a najbardziej ser, o którym już wspominałam, mleko i inne taki tylko w większych ilościach.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.