ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-10, 09:45   #901
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
Nie ma się co zastanawiać Nawet jeśli nie zauwazysz spektakularnych efektów to nie zaszkodzi. Kwas azelainowy naprawde ładnie wygładza cerę, a z effaclarem k dobrze się dopełniają
No to chyba będzie opcja - jutro zadzieram kiecę i lecę...
Dzięki
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 08:34   #902
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
No to chyba będzie opcja - jutro zadzieram kiecę i lecę...
Dzięki
Również polecam zakup - każdy reaguje na ten krem indywidualnie - dokładnie na takie problemy jak Ty stosowałam AD i efekty przyszły zaskakująco szybko ( mimo, że nakładałam jedynie na noc)
Pozdrawiam
la loba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 20:51   #903
adam:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam
Czytalem temat, ale nie do konca. Uzywam AD, lecz jak narazie nie uzywam zadnych filtrow. Na kosmetykach nie znam sie. Chcialbym albyscie mi poradzily jakis konkretny dobry krem z filtrem albo cos podobnego abym mogl isc do apteki lub kosmetycznego i kupic, chodzi mi o konkretna nazwe. Pozdrawiam
adam:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 21:18   #904
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Adam, przy AD koniecznie używaj filtrów. Polecam lekturę KWC o filtrach:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=155
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 21:53   #905
adam:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dzieki za odpowiedz i link Czytalem opinie ludzi stosujacych te kremy lecz nie wiem ktory wybrac. Jezeli nie bylby to problem dla Was, bardzo prosilbym o propozycje jakiegos dobrego kremu. Bede go stosowal razem z AD i mam pytanie w zwiazku z tym, Krem nakladam pod AD czy na AD i po jakim czasie? I jeszcze w zwiazku z tym filtrem chcialbym, aby nie wysuszal on skory i aby skora sie nie swiecila i nie wybielal. Prosze o pomoc i z gory dziekuje
adam:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 22:10   #906
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Adam, AD uzywaj tylko na noc a nie pod krem z filtrem (chyba o to Ci chodziło )
Muszę Cie zmarwić, krem który jednocześnie dobrze nawilża, nie pobiela i nie świeci się nie istnieje Ja przynajmnie na taki sie nie natknęłam.
Sam używam Anthelios dermo-pediatrics 50+. Niestety, nie jest to propozycja dla osób ceniących sobie dobre nawilżenie (zawiera alkohol). Dobrze nawiżają i odżywiają skórę filtry Avene. Używałam mleczko i emulsję. Mleczko dusi mi skórę (takie miałam uczucie) a emulsja prawdopodobnie zapycha
Na mojej skórze świeci sie każdy filtr, ale używam skrobii kukurydzianej dry-flo
Mój DP minimalnie bieli. Chyba większość filtrów (choć nie testowałam wszystkich) bieli, niektóre minimalnie, ale jednak

edit:popełniłam mały OT. Lepiej zajrzyj na jakieś wątki typowo filtrowe, najpopularniejsze mają swoje wątki
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-11, 23:05   #907
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam...
Chcialabym kupic sobie zel thalgo plasmalg i stosowac go na noc zamiast kremu.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3265

Ale nie chce rezygnowac z acne dermu. Czy moge nalozyc acne derm na thalgo? Wczesniej mnie wysypywalo, gdy oprocz acne dermu smarowalam sie czyms jeszcze.
A moze stosowac na przemian thalgo i acne derm?
Co radzicie?
Ja mam ten żel Thalgo i bardzo go lubię, choć był czas, że chciałam go oddać.Przedstawię plusy i minusy tego żelu.
Żelu nie stosuję pod maseczki nawilżające, bo takowych nie używam, bo w nie nie wierzę, ani pod oczyszczające, typu glinka, bo nie widziałam jakichś specjalnych efektów dodatkowych, żel stosuję samodzielnie, bo chciałam ocenić jego działania.
Żel niemiłosiernie ściąga skórę, masz wrażenie, że zostawiłaś na twarzy maseczkę peel-off, nie nalezy się śmiać, bo odpadnie. Śmierdzi rybą, nie nawilża. Trudno na niego położyć jakikolwiek krem, bo się wałkuje, robią się na twarzy gluty. Jednak jako jedyny łagodzi super podrażnienia, zaczerwienienia, koi skórę, jest rozjaśniona, z ładnym kolorytem. Rano jest jeszcze ładniejsza, rozjaśniona, promienna. Obecnie opracowałam sposób na żel: najpierw tonik octowy obficie na skórę ( zadziwiające jest to, że produkty naturalne typu żel algowy Thalgo czy Olejek Hauschka zyskują położone na tonik octowy, na kupnych, typu Garnier dobrych efektów nie miałam), potem niewielką ilość żelu (3 krople) nakładam na suchą twarz, wtedy robi się gładka powłoczka, a nie odłażący peeel-off. Ostatnio do 3 kropli żelu dodaję 1 kroplę olejku z drzewa herbacianego, olejek zabija zapach ryby i przyczynia się do oczyszczenia skóry. Polecam z czystego serca, np. jako samodzielną maseczkę oczyszczjąco-łagodzącą 2 razy w tygodniu na całą noc, jeśli ktoś lubi żelowe konsytencje i nie boi się ściągnięcia.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 23:28   #908
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja mam ten żel Thalgo i bardzo go lubię, choć był czas, że chciałam go oddać.Przedstawię plusy i minusy tego żelu.
Żelu nie stosuję pod maseczki nawilżające, bo takowych nie używam, bo w nie nie wierzę, ani pod oczyszczające, typu glinka, bo nie widziałam jakichś specjalnych efektów dodatkowych, żel stosuję samodzielnie, bo chciałam ocenić jego działania.
Żel niemiłosiernie ściąga skórę, masz wrażenie, że zostawiłaś na twarzy maseczkę peel-off, nie nalezy się śmiać, bo odpadnie. Śmierdzi rybą, nie nawilża. Trudno na niego położyć jakikolwiek krem, bo się wałkuje, robią się na twarzy gluty. Jednak jako jedyny łagodzi super podrażnienia, zaczerwienienia, koi skórę, jest rozjaśniona, z ładnym kolorytem. Rano jest jeszcze ładniejsza, rozjaśniona, promienna. Obecnie opracowałam sposób na żel: najpierw tonik octowy obficie na skórę ( zadziwiające jest to, że produkty naturalne typu żel algowy Thalgo czy Olejek Hauschka zyskują położone na tonik octowy, na kupnych, typu Garnier dobrych efektów nie miałam), potem niewielką ilość żelu (3 krople) nakładam na suchą twarz, wtedy robi się gładka powłoczka, a nie odłażący peeel-off. Ostatnio do 3 kropli żelu dodaję 1 kroplę olejku z drzewa herbacianego, olejek zabija zapach ryby i przyczynia się do oczyszczenia skóry. Polecam z czystego serca, np. jako samodzielną maseczkę oczyszczjąco-łagodzącą 2 razy w tygodniu na całą noc, jeśli ktoś lubi żelowe konsytencje i nie boi się ściągnięcia.
spróbuję Twoj patent z tonikiem. Zawsze nakladalam pod krem na noc, dwa razy chyba sprobowalam nalozyc sam - tak jak mowisz - sciaga paszczę, jak się patrzy
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 10:17   #909
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziś przetestowałam - można żel Thalgo wymieszać z kwasem hialuronowym (roztwór), wtedy ma właściwości nawilżające.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Właściwości kwasu hialuronowego:
*tworzy film na powierzchni skóry, powodując lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje wrażenie jedwabistej gładkości skóry;
*zwiększa przenikanie substancji czynnych w głąb skóry (zwiększa przepuszczalność naskórka);
*podnosi lepkość roztworów bazowych kosmetyków;
*jest niedrażniącym środkiem przyspieszającym wzrost włosów;
* utrzymuje wilgoć w kosmetykach.

Żel nadaje wtedy jedwabistą gładkość skórze.
Spróbuję też wymieszać go z olejem winogronowym/olejkiem Hauschka w celu zwiększenia właściwości nawilżających. Z kremami raczej kiepsko się miesza.


Ja niestety nie umiem nałożyc tego żelu pod krem, bo ten żel wałkuje, glutuje i ściera jak guma.

Żeby tak nie ściągał skóry ważne jest, aby buzia była idealnie sucha, odczekac kilka minut po toniku, i nałożyć niewielką ilość.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 13:44   #910
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Spróbuję też wymieszać go z olejem winogronowym/olejkiem Hauschka w celu zwiększenia właściwości nawilżających. Z kremami raczej kiepsko się miesza.



Smoku, nie wpadłabym na to ,ale zaczynam sie przyzwyczajać do róznych zaskakujących czasem patentów .
Na pewno przydadzą mi sie te rady bo nie bardzo mam teraz kiedy używać żelu, a szkoda....Wypróbuję mieszankę z olejkiem H i na tonik jabłkowy( tylko najpierw muszę go zrobić )
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 14:10   #911
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Reni74 Pokaż wiadomość
Spróbuję też wymieszać go z olejem winogronowym/olejkiem Hauschka w celu zwiększenia właściwości nawilżających. Z kremami raczej kiepsko się miesza.



Smoku, nie wpadłabym na to ,ale zaczynam sie przyzwyczajać do róznych zaskakujących czasem patentów .
Na pewno przydadzą mi sie te rady bo nie bardzo mam teraz kiedy używać żelu, a szkoda....Wypróbuję mieszankę z olejkiem H i na tonik jabłkowy( tylko najpierw muszę go zrobić )
Ja na wiele oczywistych rzeczy tez bym nie wpadła, np. że można wymieszać krem Bubchen
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11293
z pastą cynkową. I wyjdzie coś łagodząco-nawilżająco-oszuszająco-antybakteryjne.

Pomieszam dziś wieczorem ten żel algowy z olejkiem i dam znać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 14:35   #912
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

trzeba tu chyba trochę innego, szerszego spojrzenia na kosmetyki i pielęgnację , nieco wiedzy o skladnikach no i oczywiście inspiracji wizażowych. Czekam na relację nt mieszanki
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 14:48   #913
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez gamaa Pokaż wiadomość
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 17:43   #914
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A ja dzisiaj startuję z AD.

No i doszłam do wniosku, że przy okazji zacznę kurację cery mojego braciszka - trądziku to on nie ma, ale mnóstwo pozapychanych porów (czyli wągry) i raz na jakiś czas pojawiające się pryszcze. Filtrować się będzie musiał - ale i filtr mam, który nie bardzo się świeci, więc jak się nim rano przed szkołą wysmaruje, to powinno być wsio ok

Za parę dni skołuję jeszcze kwas salicylowy, ukręcę tonik i porządnie wezmę się za jego cerę. Ma być przystojny chłopak, a nie jakiś nosorożec z czarnymi kropkami
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 18:35   #915
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Justyce, jaki to ten filtr dla braciszka Bo ja bym chciała mojego TŻ zacząć smarować, myslałam o emulsji i to nie od początku w przepisowej ilości, bo ktoś pisał, że ona nałożona jak zwykły krem potrafi nawet lekko zmatowić.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 19:04   #916
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Wiesz co, udało mi się dorwać w niezłej promocji (2 opakowania po 100 ml za niecałe 3 funty, czyli 18 zł) całkiem spoko filtr jeszcze w Anglii - to filtr firmy Superdrug (coś w rodzaju angielskiego Rossmanna), dla dzieci, SPF 50+, z dobrym składem - ma z filtrów UVA Tinosorb, stabilizowany Parsol i jeszcze dwutlenek tytanu - myślę, że da radę. Ponieważ to taka dość gęsta i biała pasta, trochę pobiela, ale blasku na buzi za to nie zostawia. Myślę, że brachol to zaakceptuje
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 19:16   #917
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

aaa, to taki bajer No cóż, wiec bede musiała zostać przy avene, bo przeciez facet nie bedzie sie pudrował...
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 19:20   #918
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja też mam ejszcze troche pytań...

1. Czemu te wysokie filtry są polecane szczególnie podczas używania kwasów?

2. Po co mam używać filtrów w dzień, skoro Skinoren smaruję tylko na noc, rano już chyba nie działa, bo podczas snu wszystko wsiąka?

3. Jaka jest różnica pomiędzy używaniem Skinorenu/AD w nocy lub dzień?

4. Co do aplikacji Skinorenu...mam nim smarować całą twarz czy tylko pojedyńcze partie? ak grubo go nakładać? Wklepywać go tak, żeby nie było widać żadnych białych smug od kremu?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-12, 19:31   #919
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

1) Ponieważ kwasy powodują szybsze złuszczanie skóry - odsłania się nowy, delikatny i wrażliwy na UV naskórek, nie chroniąc go filtrami możemy go zniszczyć, doprowadzić do przebarwień.
2) Dlatego, że proces złuszczania trwa cały czas.
3) Nie wolno na Skinoren/AD nakładać później nic, gdybyś nałożyła filtr, to mogłyby się pojawić pryszcze itd. Poza tym najintensywniejsze działanie kwasu jest nocą - i w ogóle kwasy stosuje się TYLKO na noc.
4) Tego jeszcze sama nie wiem i chętnie się dowiem
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 08:36   #920
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
4) Tego jeszcze sama nie wiem i chętnie się dowiem
Ja tez

Tak czytam i czytam i chyba tez zdecyduje sie na AD, tym bardziej, ze juz miesiac temu kupilam 2 tubki.

Mam pytanie czy AD musze nakladac na umyta twarz, czy ewentualnie moglabym po umyciu twarzy przetrzec jeszcze tonikiem octowym, albo zrobic maseczke aspirynowa, a dopiero po paru minutach AD?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 14:11   #921
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Z tego, co wiem, to Acne Derm nakłada się na CZYSTĄ, umytą twarz, więc żadnych wzmianek o tonikach itp. nie ma. Maseczki nie polecam przed AD, przynajmniej ja tak nie chcę robić, bo jedno i drugie mocno ściąga cerę, więc nie wiem, jak bym przeżyła połączenie jednego i drugiego.
A co do dawkowania, to w ulotce jest taka informacja:
Cytat:
Dawka jednorazowa kremu wynosi 1g = 4cm kremu, co odpowiada 0,02g substancji czynnej.
Ale znaczyłoby to, że to jest całkiem sporo, ja nakładam znacznie mniej...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 14:35   #922
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Z tego, co wiem, to Acne Derm nakłada się na CZYSTĄ, umytą twarz, więc żadnych wzmianek o tonikach itp. nie ma.
Dzięki Justyce
Może w końcu się zdecyduję na AD...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 14:57   #923
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Dzięki Justyce
Może w końcu się zdecyduję na AD...
Ja bym powiedziała "raz kozie śmierć" i tyle
Nic strasznego w końcu w tym nie jest jak będzie wysyp, to będzie, wszystko DA SIĘ PRZEŻYĆ
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 20:06   #924
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dzięki za odpowiedzi ktore dostałam i bardzo prosze o odp. na jeszcze jedne pytanie innej wizazanki, ktora sie zna
4. Co do aplikacji Skinorenu...mam nim smarować całą twarz czy tylko pojedyńcze partie? ak grubo go nakładać? Wklepywać go tak, żeby nie było widać żadnych białych smug od kremu?

Bo o tym nie ma zadnej zwmianki na ulotce i opakowaniu...?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 20:10   #925
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Przecież napisałam już wyżej... to jak byk w ulotce stoi...
Cytat:
Dawka jednorazowa kremu wynosi 1g = 4cm kremu, co odpowiada 0,02g substancji czynnej.
Ja rozumiem, że jest to dawka na całą twarz.
I oprócz tego jest też napisane:
Cytat:
Krem stosuje się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) nakładając na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.
Jak wiadomo, częstość stosowania zależy od potrzeb, ale sposób cały czas jest ten sam.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-14, 17:01   #926
adam:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Uzywam juz AD od tygodnia tylko na noc i w moim przypadku sie sprawdzil. U mnie rozjasnia skore ale tylko w trakcie kiedy nakladam go na twarz i przez jakis czas po nalozeniu, nie zauwazylem znacznego rozjasnienia skory, choc mam ciemna cere. Stosuje juz go od tygodnia ale nadal nie wiem jaki zastosowac krem z filtrem... Na dzien uzywam tylko toniku. Czy ten krem musi miec ultra wyskoka ochrone przeciwsloneczna? przeciez juz niedlugo jesien i nie bedzie slonca tak czesto... Bardzo prosze o pomoc w wybraniu odpowiedniego kremu, taki zeby byl lekko nawilzajacy, mial ochrone przeciwsloneczna i az tak bardzo nie barwil (czytalem opinie ze te kremy barwia na rózowo?;P). Jezeli ktos mi pomoze bede bardzo wdzieczny, poniewaz nie znam sie na tych rzeczach. Z gory dZiekuje. Pozdrawiam
adam:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-14, 17:47   #927
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez adam:) Pokaż wiadomość
Uzywam juz AD od tygodnia tylko na noc i w moim przypadku sie sprawdzil. U mnie rozjasnia skore ale tylko w trakcie kiedy nakladam go na twarz i przez jakis czas po nalozeniu, nie zauwazylem znacznego rozjasnienia skory, choc mam ciemna cere. Stosuje juz go od tygodnia ale nadal nie wiem jaki zastosowac krem z filtrem... Na dzien uzywam tylko toniku. Czy ten krem musi miec ultra wyskoka ochrone przeciwsloneczna? przeciez juz niedlugo jesien i nie bedzie slonca tak czesto... Bardzo prosze o pomoc w wybraniu odpowiedniego kremu, taki zeby byl lekko nawilzajacy, mial ochrone przeciwsloneczna i az tak bardzo nie barwil (czytalem opinie ze te kremy barwia na rózowo?;P). Jezeli ktos mi pomoze bede bardzo wdzieczny, poniewaz nie znam sie na tych rzeczach. Z gory dZiekuje. Pozdrawiam
filtry nie barwia na różowo chyba ze są tonujące.. ale barwią na biało.. jeśli źle dobierzesz i rozsmarujesz

a co do tego że jesień niedługo.. to powtórze po raz kolejny choc to zdanie jest chyba najczęsciej powtarzającym się zdaniem na forum

Filtry uzywamy przez cały rok niezależnie od pory roku, poniewaz promienie UV jest niebezpieczne dla skory zawsze.. i to ze pada deszcz i jest pochmurnie nie oznacza ze nie docieraja do nas!


ps. moze na glownej stronie biochemi przydalby sie taki olbrzymi napis...filtry przez caly rok...
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-14, 18:57   #928
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
ps. moze na glownej stronie biochemi przydalby sie taki olbrzymi napis...filtry przez caly rok...
Może takie biochemiczne motto
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-14, 19:00   #929
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Tak NIkita przydałby się taki wielki napis

Ale powiem szczerze, że wcale mnie nie dziwi, że ludzie nie rozumieją, że trzeba używac filtrów, skoro lekarze o tym NIC nie wspominają, a na ulotkach wielu leków też nie ma o tym słowa.


Ja podjęłam decyzję: dziś zaczynam z AD

Justyce napisała:
Cytat:
Ja bym powiedziała "raz kozie śmierć" i tyle
Nic strasznego w końcu w tym nie jest jak będzie wysyp, to będzie, wszystko DA SIĘ PRZEŻYĆ
Więc to mnie zmobilizowało

Jednak wysypu boję się strasznie, bo przeżywam pojawienie się jakiegokolwiek syfka. A poza tym mam bardzo wrażliwą cerę

Planuję zakup Physiogelu, bo mój LRP Toleriane Riche też nie jest zbyt łągodny dla mojej cery.


Jeju, jak ja się boję...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-14, 19:04   #930
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Weronisiu, cieszę się, że pomogłam w podjęciu decyzji
Dobrze wszystko będzie, o nic się nie martw. Nawet jak Cię wysypie, to pomyśl, że to jest tylko krótki czas, i w sumie niewielka cena za ładną i gładką cerę.

Czytałam ulotkę AcneDermu, czytałam też ulotkę Effaclaru K - na obu produktach napisane jest, że krem można stosować rano i wieczorem, a o filtrach czy choćby unikaniu słońca ani słowa... nie rozumiem!
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.