Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-25, 13:58   #1
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Red face

Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)


Witajcie Kobietki,
mam ogromną nadzieję na znalezienie grupy wsparcia

Wraz z Mężem planujemy rozpocząć staranie o nasze pierwsze dziecko, niestety od kilku lat mam dolegliwości jelitowe - biegunki, przelewanie w brzuchu itp. Biorę doraźnie leki przeciwbiegunkowe ale niestety w ciąży brać ich nie można Czy może któraś z Was miała podobny problem i coś zaradziła? Zastanawiam się jak przetrwać okres ciąży i karmienia z biegunką w pracy (praca z klientem nie pozwala na latanie do kibelka co kilka minut)...

Może jest nas więcej?
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 23:28   #2
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Moze moj komentarz kompletnie nie wpasuje sie w temat, ale... W ciazy raczej ma sie problemy z zaparciami, to moze akurat sie unormuje
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 06:32   #3
KarolinaMagdalena
Raczkowanie
 
Avatar KarolinaMagdalena
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 238
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez niemampomyslu91 Pokaż wiadomość
Witajcie Kobietki,
mam ogromną nadzieję na znalezienie grupy wsparcia

Wraz z Mężem planujemy rozpocząć staranie o nasze pierwsze dziecko, niestety od kilku lat mam dolegliwości jelitowe - biegunki, przelewanie w brzuchu itp. Biorę doraźnie leki przeciwbiegunkowe ale niestety w ciąży brać ich nie można Czy może któraś z Was miała podobny problem i coś zaradziła? Zastanawiam się jak przetrwać okres ciąży i karmienia z biegunką w pracy (praca z klientem nie pozwala na latanie do kibelka co kilka minut)...

Może jest nas więcej?
Może Ty masz po prostu nietolerancję glutenu i chorujesz na celiakie? Wtedy rozwiązaniem jest przejście na dietę bezglutenową.
Ja jestem bezglutkiem i w 15tyg ciąży ale nie trzymam diety aktualnie (przestrzegałam do 9- 10tyg), gdyż wszystko mi podwójnie nie smakuje ale na szczęście objawy tymczasowo ustały, dolegliwości również. mam nadzieję, że tak pozostanie do końca ciąży

Wypróbuj tę dietę i obserwuj organizm, po 2 tyg powinnaś czuć już poprawę, na pewno sobie tym nie zaszkodzisz.
powodzenia
KarolinaMagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 06:44   #4
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez KarolinaMagdalena Pokaż wiadomość
Może Ty masz po prostu nietolerancję glutenu i chorujesz na celiakie? Wtedy rozwiązaniem jest przejście na dietę bezglutenową.
Ja jestem bezglutkiem i w 15tyg ciąży ale nie trzymam diety aktualnie (przestrzegałam do 9- 10tyg), gdyż wszystko mi podwójnie nie smakuje ale na szczęście objawy tymczasowo ustały, dolegliwości również. mam nadzieję, że tak pozostanie do końca ciąży

Wypróbuj tę dietę i obserwuj organizm, po 2 tyg powinnaś czuć już poprawę, na pewno sobie tym nie zaszkodzisz.
powodzenia
Witaj, dziękuję za sugestię. Miałam już dwukrotnie w życiu robione badania w kierunku celiakii i została wykluczona, również dieta bezglutenowa nie pomogła.
Najbardziej mnie martwi jak poradzić sobie z dolegliwościami jelitowymi w pracy nie mogąc wziąć leku
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 07:44   #5
KarolinaMagdalena
Raczkowanie
 
Avatar KarolinaMagdalena
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 238
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez niemampomyslu91 Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie martwi jak poradzić sobie z dolegliwościami jelitowymi w pracy nie mogąc wziąć leku
Ciężko mi cokolwiek Tobie doradzić, postaraj się wyeliminować produkty, które najbardziej drażnią Twój układ pokarmowy.
Rozumiem, że ulgę przynoszą Ci jedynie leki przeciwbiegunkowe?
Słyszałaś o imodium instant? Nie wymaga popijania, to taki malutki opłateczek, dyskretny.

Mój tata ma problemy z jelitem grubym, jest po operacji usunięcia 30 cm odcinka, miał nowotwór. Jednak z tymi objawami, które opisujesz męczy się od lat młodości.

Miałaś robioną kolonoskopię?
KarolinaMagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 09:28   #6
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Czy mialas kolonoskopie?

Ja mam przewlekla chorobe jelita i przez cala ciaze bralam tabsy bo wieksza szkoda byloby ich odrzucenie.
__________________
Niespełnione Marzenia:
11.04.2013, 11.09.2013, 27.08.2014
Nasze wyczekane, wymodlone szczęście 24.09.2015
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 00:36   #7
Hiacinta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Ja mam ten sam problem, jestem po pełnej diagnostyce gastroenterologicznej i nic konkretnego nie wyszło. Przed ciąża w zasadzie miałam biegunkę codziennie, zdarzały się okresy, że jadłam stoperan jak cukierki i tylko tak byłam w stanie funkcjonować. Teraz jestem w 17 t.c. i mam na zmianę zaparcia i biegunki, z przewagą tych pierwszych ostatnio w galerii miałam srakę 7 razy w ciagu 2 h No i tak, ale jest lepiej niż przed ciążą mimo wszystko jedyne co mi się nasiliło to bóle brzucha, które teraz mam praktycznie cały czas.
Hiacinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 06:53   #8
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Oczywiście kolonoskopię miałam, tak jak pisze Hiacinta - również przeszłam pełną diagnostykę i nic konkretnego.

Hiacinta to co piszesz to jakbym siebie czytała, też stoperan jak cukierki łykam A próbowałaś w ciąży węgiel pić, on chyba i smecta są dopuszczane? Jeśli tak to czy pomagało na biegunkę czynnościową (bo one chyba przy bakteryjnej są polecane)? Jak sobie poradziłaś w pracy?
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 07:24   #9
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez niemampomyslu91 Pokaż wiadomość
Witajcie Kobietki,
mam ogromną nadzieję na znalezienie grupy wsparcia

Wraz z Mężem planujemy rozpocząć staranie o nasze pierwsze dziecko, niestety od kilku lat mam dolegliwości jelitowe - biegunki, przelewanie w brzuchu itp. Biorę doraźnie leki przeciwbiegunkowe ale niestety w ciąży brać ich nie można Czy może któraś z Was miała podobny problem i coś zaradziła? Zastanawiam się jak przetrwać okres ciąży i karmienia z biegunką w pracy (praca z klientem nie pozwala na latanie do kibelka co kilka minut)...

Może jest nas więcej?
A czy jak będziesz w ciąży masz możliwość pójścia na L4, czy charakter pracy Tobie na to nie pozwoli? I jak u Ciebie ze stresem?
Choruję przewlekle na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, też paskudne biegunki i powiem Ci, że w ciąży ustały. Mogłam odstawić wszystkie leki i czuję się dobrze - inna sprawa, że jestem na L4 to raz, a dwa - w ciąży jestem jakaś taka.. spokojniejsza, co też na pewno ma wpływ na biegunki.
I jeszcze jedno pytanie - czy bierzesz regularnie (codziennie, co najmniej jedną kapsułkę) dobry probiotyk? Wbrew pozorom potrafią zdziałać cuda, a są bezpieczne w ciąży
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 07:32   #10
201707171038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 948
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez niemampomyslu91 Pokaż wiadomość
Witajcie Kobietki,
mam ogromną nadzieję na znalezienie grupy wsparcia

Wraz z Mężem planujemy rozpocząć staranie o nasze pierwsze dziecko, niestety od kilku lat mam dolegliwości jelitowe - biegunki, przelewanie w brzuchu itp. Biorę doraźnie leki przeciwbiegunkowe ale niestety w ciąży brać ich nie można Czy może któraś z Was miała podobny problem i coś zaradziła? Zastanawiam się jak przetrwać okres ciąży i karmienia z biegunką w pracy (praca z klientem nie pozwala na latanie do kibelka co kilka minut)...

Może jest nas więcej?
ja miałam podobnie jak ty zrobiłam test na nietolerancje pokarmowe i wyszło mi na gluten jajka mleko m.in w kierunku celiaki byłam diagnozowana i też wynik negatywny.
Odkąd wyeliminowałam nietolerowane pokarmy po kilku dniach czułam różnice. Test nietolerancji nie był może tani ale uważam że poprawił komfort mojego zycia
a i mojej koleżance też zdiagnozowali zepół jelita drażliwego ale jej naprotechnologowi nie dawało spokoju i wysłał ją na test nietolerancji pokarmowych i też sporo jej wyszło

Edytowane przez 201707171038
Czas edycji: 2016-05-27 o 07:35
201707171038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 07:47   #11
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
A czy jak będziesz w ciąży masz możliwość pójścia na L4, czy charakter pracy Tobie na to nie pozwoli? I jak u Ciebie ze stresem?
Choruję przewlekle na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, też paskudne biegunki i powiem Ci, że w ciąży ustały. Mogłam odstawić wszystkie leki i czuję się dobrze - inna sprawa, że jestem na L4 to raz, a dwa - w ciąży jestem jakaś taka.. spokojniejsza, co też na pewno ma wpływ na biegunki.
I jeszcze jedno pytanie - czy bierzesz regularnie (codziennie, co najmniej jedną kapsułkę) dobry probiotyk? Wbrew pozorom potrafią zdziałać cuda, a są bezpieczne w ciąży
Niestety charakter pracy mi na to nie pozwala. Stres...hmm jestem mocno podatna, w dzień spotkań z klientami biegunka gwarantowana

Super, że mogłaś na czas ciąży odstawić leki! Na pewno dla dzieciątka to dobrze, a jeśli nie masz zwiększonych dolegliwości to fantastycznie

Codziennie biorę Debutir i Enterol 250 zgodnie z zaleceniem gastrologa.

Jols - co to był za test? Food detective (najpopularniejszy) czy jakiś inny? Z tego co się orientuję Instytut Mikroekologii ma w miarę precyzyjne testy (ImpuPro)

Edytowane przez niemampomyslu91
Czas edycji: 2018-05-05 o 19:05
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 07:51   #12
201707171038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 948
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez niemampomyslu91 Pokaż wiadomość

Jols - co to był za test? Food detective (najpopularniejszy) czy jakiś inny? Z tego co się orientuję Instytut Mikroekologii ma w miarę precyzyjne testy (ImpuPro)
właśnie ten test robiłam ImuPro300
201707171038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 07:54   #13
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Jols a czy zestaw do tego badania można zamówić do domu i odesłać czy trzeba się udać do Poznania? Chyba się zdecyduję w takim razie bo od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałam
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 07:57   #14
201707171038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 948
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Cytat:
Napisane przez niemampomyslu91 Pokaż wiadomość
Jols a czy zestaw do tego badania można zamówić do domu i odesłać czy trzeba się udać do Poznania? Chyba się zdecyduję w takim razie bo od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałam
wchodzisz na stronę zamawiasz zestaw oni ci wysyłają bezpłatnie ty robisz badanie i im to odsyłasz. Ja wysyłałam kurierem tnt bo jako jedyny przewozi materiały biologiczne
201707171038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 07:58   #15
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Super, dziękuję Ci bardzo!
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 14:36   #16
Kruszynkaa86
Raczkowanie
 
Avatar Kruszynkaa86
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 484
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Ja - podobnie jak Słonik - choruję na WZJG, też ciągłe biegunki itd. Dlaczego musisz odstawić leki w ciąży ? To konieczne ? Ja jestem cały czas na lekach i ich w drugiej ciąży już nie odstawiam. Odstawiłam w pierwszej i wszystko wróciło a biorę leki immunosupresyjne także no dość "ciężkie". Ale jak mi to wiele lekarzy tłumaczyło, leków nie można odstawiać, bo możliwe skutki uboczne odstawienia są gorsze niż samo przyjmowanie leków. Z drugiej strony skoro przyjmujesz leki, a nadal masz te same objawy to wg mnie coś jest nie tak z diagnostyką może no bo jeśli Cię dobrze zdiagnozowali, dali leki, a one nie działają no to coś jest nie tak. Może masz Chrona, albo właśnie wzjg ? Nie życzę Ci tego, no ale może warto sprawdzić.
__________________
Żona 27.12.2014

Adaś 15.10.2015 25tc[*]
Zosia i Marysia 25.08.2016 31tc[*]

Nasz Największy Cud Jasiu 13.07.2018

Bo jak się czegoś niewiarygodnie mocno pragnie to walczy się do upadłego
Kruszynkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 15:43   #17
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Kruszynkaa86 tak jak pisałam żadnej choroby u mnie nie zdiagnozowano mimo wykonywanej kolonoskopii itp. Nie biorę leków specjalistycznych, a stoperan muszę (chcę) odstawić z tego powodu że nie jest zalecany w ciąży a ja nie chce zaszkodzić dziecku.
Przy WZJG sprawa ma się trochę inaczej jeśli chodzi o leczenie w ciąży bo tak jak wspominasz jest leczenie immunosupresyjne, jak u mnie podejrzwano WZJG to też była mowa o nie przerwaniu zażywania leków podczas ciąży, ale ja teraz "leczę" się doraźnie czyli łykam stoperan przed pójściem do pracy .
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 06:10   #18
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Dlamnie jest to troche dziwne ze nie dostalas czegos innego....

U mnie jak nie wiedzialam co to za choroba to dostawalam od lekarza pierwszego kontaktu loperamid (jesli dobrze pamietam)

Po kolonoskopi nie mozna bylo okreslic co to dokladnie jest bo wyniki wyszly ze to WZJG i crohna
__________________
Niespełnione Marzenia:
11.04.2013, 11.09.2013, 27.08.2014
Nasze wyczekane, wymodlone szczęście 24.09.2015
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 07:15   #19
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

mariolaw_132 dziękuję za przypomnienie o tym leku Faktycznie kiedyś gastrolog mi go przepisał jako mocniejszy zamiennik laremidu/stoperanu, możne zwrócę się do rodzinnego po receptę. Pogrzebałam trochę i loperamid jest zakazany w 1 trymestrze, natomiast w 2 i 3 można go przyjmować w razie dużej konieczności.
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 15:37   #20
niemampomyslu91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 194
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Up
Może jest nas więcej?
niemampomyslu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 18:02   #21
dorotkaaa1110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Dziewczyny...ja walczę z jelitem drażliwym już baaardzo długo.. z ok 3, 4 lata temu bralam leki itp....było lepiej...naprawdę lepiej że mogłam cieszyć się "normalnym życiem" tym że mogę wyjść z domu i o tym nie myśleć...czy zaraz nie zacznie mnie boleć brzuch...i odrazu szukanie panicznie toalety...u mnie cały czas była i jest to odmiana "biegunkowa"... Aktualnie jestem w 27 tyg. ciąży...i poprostu już nie wyrabiam...siedzę w domu jak więzień...nie mogę nigdzie wyjść.... Robilam wszystkie badania...kolonoskopie..i tp.. i nic konkretnego nie było... . Popadam przez to w depresję... boję się gdziekolwiek wyjść z domu.. odechciewa mi się żyć.
Poszukuje dobrego specjalisty co byłby w stanie mi pomóc na terenie Poznania...jeśli znacie kogoś...to proszę o namiary.
Co robić, jak z tym walczyc
dorotkaaa1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 18:46   #22
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

hej Ja niedługo wybieram się do ginekologa i zapytam czy będę mogła brać debridat na jelito drażliwe czy lepiej zmienić, niby w ulotce jest napisane, że w I trym nie powinno się ;/ Też niestety mam postać biegunkową i czasem jak nie wezmę stoperanu to bym z domu nie wyszła, obawiam się ciąży...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez dorotkaaa1110 Pokaż wiadomość
Dziewczyny...ja walczę z jelitem drażliwym już baaardzo długo.. z ok 3, 4 lata temu bralam leki itp....było lepiej...naprawdę lepiej że mogłam cieszyć się "normalnym życiem" tym że mogę wyjść z domu i o tym nie myśleć...czy zaraz nie zacznie mnie boleć brzuch...i odrazu szukanie panicznie toalety...u mnie cały czas była i jest to odmiana "biegunkowa"... Aktualnie jestem w 27 tyg. ciąży...i poprostu już nie wyrabiam...siedzę w domu jak więzień...nie mogę nigdzie wyjść.... Robilam wszystkie badania...kolonoskopie..i tp.. i nic konkretnego nie było... . Popadam przez to w depresję... boję się gdziekolwiek wyjść z domu.. odechciewa mi się żyć.
Poszukuje dobrego specjalisty co byłby w stanie mi pomóc na terenie Poznania...jeśli znacie kogoś...to proszę o namiary.
Co robić, jak z tym walczyc
Świetnie Cię rozumiem. Czasem jest mi przykro, że na jakimś wyjeździe znajomi się obżerają, a ja nie mogę, bo nie wiadomo jak zareaguje Nie pomogę Ci w znalezieniu lekarza, bo nie jestem z Poznania, ale nie przejmuj się tak tym wszystkim ponieważ stres wzmaga naszą chorobę A teraz podczas ciąży bierzesz jakieś leki p/biegunkowe?
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 10:30   #23
dorotkaaa1110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Aktualnie nie biorę żadnych leków....z dwa razy wziełam może LAremid doraźnie....ale potem taki miałam zgazowany brzuch.....że tragedia...
dorotkaaa1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 17:33   #24
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Ja się pocieszam tym, że ludzie mają gorsze choroby i jakos z tym żyją
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 16:54   #25
myszaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita drażliwego a ciąża? Czy jest nas więcej? :)

Myślę że warto byłoby porozmawiać ze swoim lekarzem. Mi pani gastrolog, gdy pytałam o ciążę, powiedziała: "zachodzić! głowa się czymś innym zajmie i brzuch się uspokoi." Na razie jeszcze nie jestem w ciąży więc nie wiem czy to działa U mnie znaczne zmniejszenie dolegliwości spowodowała dieta lekkostrawna. Bez produktów smażonych, ciężkostrawnych, ograniczyłam też spożycie laktozy.
myszaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-11 17:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.