Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-13, 11:21   #1
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716

Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????


Witam! jestem nowa na tym forum, dlatego tez mam jeszcze braki dotyczace wiedzy o fitness. Przeczytałam dużo postów, ale mam tak mętlik w głowie i nic juz nie wiem Dlatego tez bardzo Was prosze o pomoc Mam do zrzucenia 10 kg (mam 164 cm wzrosu i waże 60 kg )wiem, ze potrzeba troche czasu zeby zrzucić tyle kg, ale mam nadzieję, ze z waszą pomocą mi sie uda Chciała bym Was poprosic o poradę w sprawie cwiczeń, tzn ile cwiczyć, jakie przerwy i wogółe wszystko co możecie mi powiedziec. Dostałam od Mikołaja wymarzonego orbitreka, a wczoraj przyszła mi paczka z kasetami Tamilie Webb, "chcę mieć taki brzuch", "posladki" i "ramiona", w domu mam jeszcze tylko hantle 2 kg, obciążniki n kostki oraz tweester. Mam zamiar stosować diete 1000-1200kcal. Prosze Was napiszcie mi jak cwiczyć zeby były najlepsze efekty. Codziennie mogę poswięcić na cwiczenia 1,5-2 godz, ale wieczornych, bo rano chodze bardzo wczesnie do pracy. Bardzo prosze o porady, bo chcialabym przywitac wiosne w lepszej figurze
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 18:42   #2
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

To nie ja jestem znawczynia, ale tak...
Może na poczatku nie ćwicz aż tak duzo, zacznij od 45 min?? A jesli masz duzo czasu, to z czasem bedziesz cwiczyc wiecej. W linkowni masz linki do 8min buns, legs itp. Tam tez mzoesz duzo przeczytac o zdrowym odzywianiu i wybrac sobie cwiczenia rozne, bo piszesz ze amsz sztange.Dieta 1200 kcal jest jak najbardziej odpowiednia. Co do odzywiania staraj sie jesc dobre sniadanko, enegizujace, i do poludnia jakis owoc, czy cos slodkiego ( male co nieco oczywiscie) Nie zaszkodzi, zebys potem nie miala napadu na słodycze Wiadomo jak najmnoiej tluszczy itp, co zwiazane ze zdrowym odzywianiem. To hcyba wiesz jakie sa zasady no nie?? Na kolacje polecam jedzenie wysokobialkowe, wszelkiego rodzaju sery chude, jajka itp. Jedzenie bialka na wieczor zwieksza metabolizm, czyli szybciej chudniesz. Cwicz regularnie... to hcyba tyle. Nie głodz sie bo to nic nie daje!! A chudniecie tak do 1 kg na tydzien jest najlepsze, by nie miec efektu jo jo.
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 19:57   #3
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

To co napisała Pyra, plus :
Może jedz trochę więcej niż 1000-1200 kcal, jeśli chcesz ćwiczyć 1,5-2h? Myślę, że możesz sobie pozwolić na 1500 kcal, będziesz sporo spalać, poza tym regularne ćwiczenia przyśpieszą Ci metabolizm
Ogranicz węglowodany, jedz wiecej białka: ser biały, soja, chude mięso, jajka, ryby.
Masz sporo sprzętu w domu, to dobrze Ustal sobie plan ćwiczeń taki jaki Tobie odpowiada. Pamiętaj, że po intensywnym treningu siłowym musisz zrobić dzień przerwy

Powodzenia
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 21:24   #4
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

Pyra1990 i Grudniowa-szatynka mają rację, ale co do ćwiczeń tak na początek to radziłabym zacząć od 30 min - to najbardziej optymalne no i nie ma zakwasów:P poza tym zawsze możesz zwiększać czas, który będziesz poświęcała na ćwiczenia wtedy gdy będziesz czuła że jesteś już gotowa na te parę minut więcej. Pamiętaj - nie należy się przeforsowywać bo to może przynieśc odwrotny skutek od oczekiwanego
A co do diety to tu masz wszystko ładnie rozpisane (przynajmniej tak sądzę):
http://www.wizaz.pl/smoczek_dieta.php
... ja z tego korzystam i jak narazie czuję się świetnie. Wyrzuciłam ze swojego menue biały chleb, słodycze, fast foody, ostatni posiłek około godzinki 18-19, ćwiczę codziennie 6 Weidera (czy jakoś tak to się pisze) i jeżdżę na rowerku treningowym, a ponadto robie ćwiczenia na pupcię i udka I powiem wam coś: czuje się przez to bardziej pewna siebie i mam dużo lepsze samopoczucie
PZDR
__________________

cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 21:39   #5
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

O, nie widziałam jeszcze tej strony. Nie zgłebiam Wizażu oprócz forum i kwc
Przydatna na początku. Może by tak ją dodać do zbioru linków?
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 09:17   #6
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

Dobry pomysł Warto zgłębiać Wizaż bo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć... forum to nie wszytsko, choć powiem że jest najlepsze jakie do tej pory odwiedzałam
__________________

cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 09:36   #7
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

a powiedzcie mi jeszcze dziewczyny jakie produkty zaliczami do weglowodanów? (jakie wiec unikac).
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 10:44   #8
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

węglowodanów unikać nie wolno, są podstawowym źródłem energii. ich brach doprowadza organizm do osłabienia. Zapraszam do lektury:

http://fitness-cafe.net/weglowodany

http://www.virtualtrener.com/dietetyka/weglowodany.php

http://www.kulturystyka.bajo.pl/257,weglowodany.html

http://www.medycynasportowa.pl/index...ul=weglowodany

radziłabym ograniczyć spożycie białego pieczywa, smażenia na oleju, ogółem smażonych potraw, słodyczy!, fast foodów, może jeszcze ktoś coś dopisze (p.s. istnieje wątek, w którym dziewczyny powymieniały produkty tego rodzaju)

__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 10:47   #9
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

Atoska, więc tak:
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/w...ny.htm#podzial
http://www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl_vad.php?id=204
http://www.dobradieta.pl/cukry.php
http://www.twojadieta.info/artykul/weglowodany/
... przejrzałam to i wydaje mi się że jest tam to czego szukasz o węglowodanach
__________________

cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 10:48   #10
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

suzana oczywiscie nie wolno ich calkowicie unikac.

Przed chwilka skonczylam lekturki rozne na necie na ten temat i poprostu nalezy unikac weglowodanów prostych (i tu chodzi o rzeczy ktore tY suzanko wymienilas).
A jesc spokojnie weglowodany zlożone:P
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 10:52   #11
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

nadmiar (niespalonych, niezużytych) węglowodanów również nie jest wskazany, ponieważ może po prostu się odłożyć. Wszystko o odpowiedniej porze dnia i w odpowiedniej ilości

Jeśli ćwiczycie to zwróćcie uwagę na to kiedy jeść proste, a kiedy złożone węglowodany.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 16:30   #12
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady i podpowiedzi! J Poczytałam trochę informacji z podanych przez Was stron i mam nadzieję, ze uda mi się je wprowadzić w życie J
Taki wymyśliłam sobie dzienny jadłospis (proszę o skorygowanie go i wszelkie sugestie)
Rano wstaję o 6, bo chodzę do pracy na 7. Rano w domu nic nie zjadam, bo się spieszę, po za tym nie mam apetytu o tej porze, ale do rzeczy:
O godz. 7 jogurt jogobella light + łyżka otrębów
Godz 10 – bułeczka pełnoziarnista z serkiem wiejskich lekkim + pomidor, lub pasztet z drobiu + pomidor, lub z gotowana wędliną z kurczaka
Godz 13 – jabłko lub grapefruit
Codziennie oczywiście 2 litry napoi (wody mineralnej, czy herbaty zielonej)
Po pracy jestem w domu między 16 a17 więc wtedy główny posiłek obiad – ½ saszetki brązowego ryżu, lub kaszy z warzywami (mrożonki na patelnie usmażone na odrobinie oliwy z oliwek) do tego gotowana pierś z kurczaka lub filet rybny z mintaja gotowany na parze.
Później odpoczywam do 18 i do ćwiczeń J kończę ćwiczenia ok. 19.30 . Dlatego zastanawiam się nad kolacją, bo jestem strasznym śpiochem i chodzę dość wcześnie spać w tygodniu między 21-22, dlatego nie wiem czy jest sens zjadać coś po ćwiczeniach i nie zdążę tego spalić i pójdę spać, a wtedy może mi się to odłożyć??? jak radzicie???
A co do ćwiczeń to myślę zaczyna od rozgrzewki karido czyli na orbiterku ale zastanawiam się czy skakać na nim 40min, czy 1 godz i po tej rozgrzewce ćwiczenia siłowe na poszczególne partie ciała i rozciąganie. Do tego mam zamiar dojąć z czasem, bo na razie zacznę od mniejszej ilości ćwiczeń. Myślę ćwiczyć 3-4 razy w tyg. Między ćwiczeniami 1 dzień przerwy. Co o tym myślicie????????????????? ?
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady i podpowiedzi! J Poczytałam trochę informacji z podanych przez Was stron i mam nadzieję, ze uda mi się je wprowadzić w życie J
Taki wymyśliłam sobie dzienny jadłospis (proszę o skorygowanie go i wszelkie sugestie)
Rano wstaję o 6, bo chodzę do pracy na 7. Rano w domu nic nie zjadam, bo się spieszę, po za tym nie mam apetytu o tej porze, ale do rzeczy:
O godz. 7 jogurt jogobella light + łyżka otrębów
Godz 10 – bułeczka pełnoziarnista z serkiem wiejskich lekkim + pomidor, lub pasztet z drobiu + pomidor, lub z gotowana wędliną z kurczaka
Godz 13 – jabłko lub grapefruit
Codziennie oczywiście 2 litry napoi (wody mineralnej, czy herbaty zielonej)
Po pracy jestem w domu między 16 a17 więc wtedy główny posiłek obiad – ½ saszetki brązowego ryżu, lub kaszy z warzywami (mrożonki na patelnie usmażone na odrobinie oliwy z oliwek) do tego gotowana pierś z kurczaka lub filet rybny z mintaja gotowany na parze.
Później odpoczywam do 18 i do ćwiczeń J kończę ćwiczenia ok. 19.30 . Dlatego zastanawiam się nad kolacją, bo jestem strasznym śpiochem i chodzę dość wcześnie spać w tygodniu między 21-22, dlatego nie wiem czy jest sens zjadać coś po ćwiczeniach i nie zdążę tego spalić i pójdę spać, a wtedy może mi się to odłożyć??? jak radzicie???
A co do ćwiczeń to myślę zaczyna od rozgrzewki karido czyli na orbiterku ale zastanawiam się czy skakać na nim 40min, czy 1 godz i po tej rozgrzewce ćwiczenia siłowe na poszczególne partie ciała i rozciąganie. Do tego mam zamiar dojąć z czasem, bo na razie zacznę od mniejszej ilości ćwiczeń. Myślę ćwiczyć 3-4 razy w tyg. Między ćwiczeniami 1 dzień przerwy. Co o tym myślicie????????????????? ?
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:34   #13
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Prośba do doświdczonych koleżanek - jak ćwiczyć?????

w wielu wątkach przewija się temat posiłku potreningowego i niejedzenie po przynosi wiecej szkod niz pozytku, zalecane jest bialko typu - jajko, tunczyk, serek wiejski. Fajne artykuly znajduja sie w watku od Inch na gorze forum, polecam
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.