Karmienie piersią a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 12:00   #1
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005

Karmienie piersią a antykoncepcja


Witam.
1listopada tego roku urodziłam pierwsze dziecko. Karmie piersią i mysle o antykoncepcji ale boje sie ze bedzie ona miala negatywny wplyw na moja corke. Pytam Pana bo wizyte u lekarza mam dopiero za 2tyg. i chciałabym pojść już "uświadomiona".
Zastanawiałam sie nad tabletkami ale ostatnio słyszałam o antykoncepcji w zastrzyku,ktora przyjmuje sie raz na 3m-ce(czy to prawda?).
W związku z tym mam pytanie:
-na jakiej zasadzie działa taki rodzaj antykoncepcji (zastanawiałam sie nad tym czy to nie jest zbyt silna dawka hormonów jak na jeden raz),
-czy karmiąc moge ja stosować
-jakie sa skutki uboczne
-kiedy sie przyjmuje zastrzyki(który dzień cyklu?)
i czy Pan poleca taką formę czy lepiej tabletki (a może plastry) biorąc pod uwage dobro dziecka?
Pozdrawiam
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:13   #2
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Karmienie piersią a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez sylwi_2005
Witam.
1listopada tego roku urodziłam pierwsze dziecko. Karmie piersią i mysle o antykoncepcji ale boje sie ze bedzie ona miala negatywny wplyw na moja corke. Pytam Pana bo wizyte u lekarza mam dopiero za 2tyg. i chciałabym pojść już "uświadomiona".
Zastanawiałam sie nad tabletkami ale ostatnio słyszałam o antykoncepcji w zastrzyku,ktora przyjmuje sie raz na 3m-ce(czy to prawda?).
W związku z tym mam pytanie:
-na jakiej zasadzie działa taki rodzaj antykoncepcji (zastanawiałam sie nad tym czy to nie jest zbyt silna dawka hormonów jak na jeden raz),
-czy karmiąc moge ja stosować
-jakie sa skutki uboczne
-kiedy sie przyjmuje zastrzyki(który dzień cyklu?)
i czy Pan poleca taką formę czy lepiej tabletki (a może plastry) biorąc pod uwage dobro dziecka?
Pozdrawiam

o zastrzyku chyba kiedyś już było na Wizażu, któras z dziewczyn mówiła, że skutki uboczne były nie do zniesienia...


więcej o zastrzykach na wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=zastrzyk
z tego wątku:
Cytat:
Napisane przez kinga_23
Czesc.
Chcialam zmienic tabletki (biore od 4 lat) na zastrzyki ale moj ginekolog powiedzial mi,ze raczej zastrzyki stosuje sie u kobiet karmiacych piersia , czyli matek. Wiecej nic na ten temat nie moge powiedziec.
Po drugie - mozna sie przyzwyczaic do pamietania o tabletkach - mi weszlo juz to w zycie i jest o.k.
Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez klarnet
zastrzyk zawiera tylko jeden hormon-progesteron.pigulka cerazette tak samo.obie metody mozna stosowac u matek karmiacych.natomiast nie jest tak,ze jedno albo drugie jest tylko i wylacznie dla nich przeznaczone.
Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Karmiące matki najczęściej decydują się na "spiralę".
Szczególnie jeżeli nie lubią prezerwatyw.
I nie chcą ryzykować koejnej ciąży, ktorej prawdopodobieństwo w pierwszych 5-6 miesiącach karmienia jest niewielkie, ale występuje.

W. Kazimierak
Cytat:
Napisane przez Aneta???
Cerazette zostaly wymyslone glownie dla kobiet karmiacych,sa bezpieczne dla dziecka.
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:24   #3
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Karmienie piersią a antykoncepcja

Polecam w takiej sytuacji wkładkę wewnątrzmaaciczną!!
Ewentualnie Cerazette (tabletki), ale trzeba "polubić" mogące się wtedy pojawić plamienia.
Pomijam prezerwatywę, bo wiem, że nie o to pytającym chodzi.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:33   #4
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Karmienie piersią a antykoncepcja

Dziekuje za odpowiedz. Bede musiala powaznie sie zastanowic i sprawe przedyskutowac z lekarzem. Pozdrawiam
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.