Pierwsze dni ciąży. Potrzebna rada! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-15, 08:09   #1
Chinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7

Pierwsze dni ciąży. Potrzebna rada!


Witajcie kochane wizazanki!
Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam ten watek ale mam pewien problem i z gory bardzo prosze o wyrozumialosc i konkretne odpowiedzi.
Od niedawna staramy sie z mezem o dziecko, ostatni stosunek odbylismy 7 marca na dzien przed owulacja. Jak sie zatem domyslacie do spodziewanje miesiaczki zostal mi jeszcze jakis tydzien nerwowego oczekiwania. Wiem ze pytanie, ktore zadam moze sie komus wydawac smieszne lub uzna mnie za osobe przewrazliwiona ale jest to dla mnie bardzo wazna sprawa. Mam 25 lat i jestem teraz na 3 roku studiow (zaczelam je z pewnym opoznieniem gdyz musialam wyjechac do pracy za granice). Jest to kierunek dosyc ciezki zwlaszcza ten semestr jest dla mnie dosc stresujacy czeste projekty jeszcze czestsze odpowiedzi ustne czy referaty. I teraz boje sie chodzic na uczelnie ze stres ktory moze mnie tam spotkac moglby zle wplynac na dziecko, lub ze moglabym nawet poronic. Bardzo mi zalezy na dzidziusiu i chcialabym zrobic wszystko zeby go chronic a juz na pewno nie chcialabym zrobic swiadomie czegos czym moglabym mu zaszkodzic. Osobom ktore rozmieszy ten post chce od razu powiedziec, ze jakis czas temu cierpiałam na nerwice natrectw, moim problemem czy jak to fachowo sie nazywa "fobia" bylo poczucie nadmiernej odpowiedzialnosci ze rozne sprawy. I teraz nie wiem czy to moja troska o dziecko czy przewrazliwienie wywolane nerwica powoduja ten paniczny lek, ze czyms mu zaszkodze Moj lek dodatkowo spotegowal fakt, ze przeczytalam na jakiejs stronie ze na poczatku ciazy tzn. miedzy ewentualnym zaplodnieniem a spodziewana miesiaczka dochodzio do najwiekszej liczby poronien i czesto kobieta nawet nie zdaje sobie sprawy ze byla w ciazy. Nie chcialabym sie pozniej zadreczac, ze moze zrobilam cos co zaszkodzilo dziecku, błagam pomozcie
Chinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 08:52   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pierwsze dni ciąży. Potrzebna rada!

Z takim problemem to ja radzę przejść ewentualną ciążę pod okiem terapeuty. Przez 9 miesięcy zadręczysz siebie i dziecko, sama fundując Wam obojgu stres każdego dnia.
To dopiero (jeśli w ogóle) początek, a przed Tobą prawie rok życia z maleństwem w brzuchu... Co będzie dalej?

Kobiety ronią w pierwszych dniach ciąży bez względu na stres. Gdyby stres tak szybko usuwał ciążę na początku, każda wpadka kończyłaby się poronieniem, zaraz po szoku jakiego doznaje przyszła matka na widok dwóch kresek.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 09:00   #3
Chinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Pierwsze dni ciąży. Potrzebna rada!

Dziekuje kropka, troszke mnie to pocieszyło. Wiem, ze jestem przewrazliwiona i calkiem powaznie mysle nad tym zeby wznowic terapie, nie chcialabym zadreczyc malenstwa, albo zeby przeze mnie urodzilo sie znerwicowane musze jakos to w sobie zwalczyc mam nadzieje ze sie uda.
Chinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.