czyrak--pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-10, 15:24   #1
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Unhappy

czyrak--pomocy


witam wszystkich
mam ielki problem.od paru dni na posladku mam bolac 'zgrubienie'. nie mam pojecia co to jest ale boje sie ze to moze byc czyrak .
nei mam czasu isc do lekarza ani nawet na lezenie w szpitalu po to aby mi to oszyszczono.
moze jednak sie myle, moze to nei czyrak tylko jakies inne zgrubienie .
co powinnam robic zeby mi to zniknelo lub chociaz troszke przestalo bolec. <kiedy siadam czuje dyskomfort>
prosze o rade.
p.s
przepraszam ze moze nei trafilam w odp kategorie forów ale jzu nei mialam pojecia gdzie tego posta umiescic. .
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 16:52   #2
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: czyrak--pomocy

poczytaj sobie ;http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...Szukaj&lr=moze to dziwnie zabrzmi ale moze to zwykły wrzód???objawia sie bardzo podobnie.
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 16:59   #3
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Dot.: czyrak--pomocy

dzieki Edytka....ja juz przeszukalam całego neta w poszukiwaniu inf na temat czyraków i sama nei wiem co mam myślec
jestem tylko pewna ze nei chce zadnej interwencji chirurga i mam nadzieje ze sie obejdzie. teraz 'kuleczke' smaruje maścia Bactroban i jakas ichtiolowa.. czy jakos tak.mam nadzieje ze mi przejdzie!
goraco dziekuje za odp. pozdrawiam cieplutko
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 21:33   #4
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: czyrak--pomocy

HEJ KOCHANA
powiem ci tak czyraki to okropna sprawa...
wiem bo sama mialam
jak bylam malym dzieckiem
straszne przezycie
co miesac nowy bardzo bolacy(przeokropniasty bol)
nikt nie wiedzial skad sie to bierze
podejrzewano cukrzyce ale to nie to
potem okazalo sie ze mam strasznie malo leuocytow no i wszykiwali mi jakies swinstwoi przeszlo ale centralnie co miesiac mi wychodzily na calym ciele:/
pamietam ze uzywalam masci ichtilowej i mylam z nadmanganianie potasu
jak ci nie prezjdzie to lepiej zglos sie od lekarza bo jak zaczna ci wychodzic czesto to masz problem
trzymam kciuki i kup sobie masc ichtiolowa a z dniana dzien ci zejdzie(nie pytaj jakschodza bo to malo przyjemne papa
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 23:25   #5
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Dot.: czyrak--pomocy

no wlasnei smaruje ta mascia ichtiulowa ...i mam nadzieje ze mis ie to wyrobi i nei wiem...trzeba to wydusic czy samo peknie???
napisz mi bo jestem ciekawa.... hehe
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 09:14   #6
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: czyrak--pomocy

to znaczy najlepiej jak samo peknie bo jak bedziesz dusic to moze ci sie nie udac a zato bol bedzie prezogromniasty
ale jak samo peknie to łoooooo zwatpisz co tam w srodku siedzialo
jak ci sie pojawi zolty czubeczek tzn ze jest dobrze i tuz tuz do rozwiazania
trzymam kciuki
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 19:44   #7
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Dot.: czyrak--pomocy

heheh ale to brzmi..... :P jakbym miala conajmniej dzieciaczka urodzic za chwilke.....
dam rade...wlasnie wrocilam z uczelni i jestem strasznie zmeczona..... tyleczek troche bolal ale nie mialam czasu o nim myslec..
buzka kiniusia
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 17:02   #8
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: czyrak--pomocy

miki,
ja miałam w tym roku czyraka na udzie. O dziwo pozbyłam się go bez interwencji lekarza ale długo to trwało.Jeśli twój to też czyrak to współczuję bo na pośladku.
Na początku pojawiła mi się kulka pod skórą, potem urosła i pół nogi mnie bolało,smarowałą maścią ichtiolową ale mi nie pomagała. Dopiero kiedy zaczęłam robić na noc kompresy z szałwi- ona mi wyciągnęła ropę.Wtedy już poszło szybko. W sumie zrobiły mi się takie dwie czarne główki, co oznaczało że z guzka zrobiły się dwa czyraki obok siebie. Wtedy lekko nacisnęłam na udo ale nie przy samym czyraku tylko dalej, no i ropa poszła.W końcu widać było głęboką dziurkę i szeroką jak zapałka.Wszystko wyszło. Skóra zaczęła mi się goić, było to chyba w lutym ale do dziś mam jeszcze taką fioletowo-czerwoną bliznę, jeszcze nie zjaśniała.
Tak więc ja jestem raczej za jakimiś ciepłymi okładami ,one bardziej wyciągają ropę.
Ale z tego co słyszałam, to na pośladku i na twarzy czyraki są gorsze i powinno się udać do lekarza,bo ja wytrzymałam z moim na udzie bardzo długo nawet 2 miesiące ale z tym na pośladku to nie wiem czy długo wytrzymasz więc radzę iść do lekarza.
pozdr.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 10:15   #9
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: czyrak--pomocy

no i jak tam sie zakonczyla historia z kolega czyrakiem?
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 23:53   #10
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Dot.: czyrak--pomocy

hehe wiec....
czyrak sam zniknął smarowałam mascia i juz go nei mam..... <jupi>
cieszylam sie jak dziecko
dzieki jeszcze raz za wszystkie rady.
pozdrawiam buzka
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 22:13   #11
mana30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4
Arrow Dot.: czyrak--pomocy

Dziewczyny musze przyznac ze czyrak strasznie boli ja sama mam go od ok 4 dni i to na srodku czola
bardzo boli i bardzo go wida przy najmniejszym usmiechu boli mnie nawet nie da sie tego przykryc grzywka ani plastrem poczekam tydzien zobacze jak to bedzie wyglodac i najwyzej pomysle co dalej a ta masc ichtiulowa jest na recepte?
mana30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 09:39   #12
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: czyrak--pomocy

Cytat:
Napisane przez mana30
Dziewczyny musze przyznac ze czyrak strasznie boli ja sama mam go od ok 4 dni i to na srodku czola
bardzo boli i bardzo go wida przy najmniejszym usmiechu boli mnie nawet nie da sie tego przykryc grzywka ani plastrem poczekam tydzien zobacze jak to bedzie wyglodac i najwyzej pomysle co dalej a ta masc ichtiulowa jest na recepte?
Kotku, jeśli to czyrak, to nie ma na co czekać. Po pierwsze podobno takie zmiany w obrębie głowy są bardzo groźne (tak twierdziła dermatolożka, kiedy mój brat przez wyciskanie pryszczy na nosie i nad górną wargą nabawił się czyraka mnogiego), a po drugie sam Ci raczej nie zlezie, a może zostac blizna. Do dermatologa! On Ci powie co z nim robić. Maść ichtiolowa wywabi go na zewnątrz, ale jak Ci pęknie, żebyś nie rozniosła gronkowca po całej twarzy.
http://66.249.93.104/search?q=cache:...l+czyrak&hl=pl
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 16:14   #13
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: czyrak--pomocy

a mi wyszły 2 bolące kroski w uchu,strasznie boli i całe ucho piecze ;(
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 16:24   #14
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
czyrak??

w uchu wyszła mi 2 tygodnie boląca krostka,gdy jej nie drapałam to mnie nie bolała,dzsiaj ją zaczełam drapać,wyciskać itd.i zauważyłam żę na dole pod skórą robi mi się następna wielka krotka,strasznie boląca,ucho mnie teraz całe piecze,i jakoś tak mi gorąco w te uszko .. co to możę być czytałam coś o czyrakach czy może też to macie,albo miałyście?jutro musze się z tym do lekarza chyba wybrać ...
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 18:54   #15
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: czyrak??

Ja tego nie miałam, ale wiem jak takie cos moze bolć bo co innego miałam. ale masz rację - udaj się do lekarza
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 21:38   #16
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: czyrak??

miałam, poszłam do lekarza, brałam antybiotyk-silny i zeszło, ale wybierz sie do dermatologa
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 21:40   #17
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: czyrak??

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
miałam, poszłam do lekarza, brałam antybiotyk-silny i zeszło, ale wybierz sie do dermatologa
ale najpierw musze iść po skierowanie do mojego rodzinnego lekarza :/
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 21:42   #18
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: czyrak??

no chyba że..albo prywatnie
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 21:44   #19
anesiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 184
GG do anesiaa Send a message via Skype™ to anesiaa
Dot.: czyrak??

Hmm jak to czyrak to idz do lekarz... ja mam 15 lat ale już zaliczyłam chyba 3 razy czyraka.. raz na plecach a raz na szyi...
na szyi miałam jak byłam jakos w okresie komunijnym.. miałam swoją biała sukienke i nagle mi pękł ten czyrak całą mi sukienke ubabrał...
anesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-06, 12:16   #20
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: czyrak??

nie udało mi się dzsiaj iść do lekarza jakoś nie miałam czasu :/ boli mnie nadal te ucho,mama kupiła mi w aptece tribiotyk,maść z antybiotykiem smaruje sobie tym ucho,może mi troche pomoże ..
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 22:09   #21
yariire
Przyczajenie
 
Avatar yariire
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: czyrak--pomocy

.

Edytowane przez yariire
Czas edycji: 2008-05-28 o 09:53
yariire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 12:48   #22
Ola122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: czyrak--pomocy

Hej! ja też mam czyraka, ale nie takiego typowego, tyle ze na zwenetrznej stronie uda. Mnie on w ogole nie bolał i nie był duzy. Taka pielegniarka pomagała mi go leczyc no i leczyłysmy go zeby ta ropa wyleciała i zeby znikł. Używałysmy głównie tej masci ichtiolowej. I gdy ta ropa wyleciała to juz przestałam robic w tym miejscu okłady. I po jakims czasie tam gdzie ten czyrak był pojawiła sie pod skórą tak gula. Onatak na czarno prześwituje przez skóre i to chyba jest martwy czyrak.....ale nie wiem czy to zniknie czy juz tak zostanie i czy od tego to moze sie cos stac? i jakis miesią temu obok niego poajwił sie nastepny taki mały, on tez nie boli i pod nim tez czuc taką gule. Juz jest ten czop itp. ? czy od takiego martwego moze sie cos stac? i czy to kiedys w ogole zniknie? czy bedą sie tam wciąż pojawiac nastepne?Prosze o pomoc
Ola122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 02:13   #23
annabobrzynska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: czyrak--pomocy

m m m
annabobrzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 21:47   #24
Areczek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: czyrak--pomocy

Witam Kilka dni temu na czole wyrosła mi jakaś "kulka" jest ona masakrycznie twarda :/ nie mam pojęciaa co to jest mam nadzieje ze to nie czyrak z początku myslałem ze to zwykły guz ale po 4 dniach juz by powoli zniknął ! a tu nici ! wogóle nigdzie sie nie uderzyłem ! Stosowałem juz rozne metody masc cynkow ! zimne kompresy ! i nic (

Powiedzmy ze to byłby czyrak czy jego leczenie trwa długoo i jest bolesnee ?


Proszę o POMOCC !!!!
Areczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 09:30   #25
inib07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 18
Dot.: czyrak--pomocy

A czy macie jakieś rady na czyraka mnogiego na nogach?
inib07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 13:15   #26
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: czyrak--pomocy

ja dzisiaj bylam na ostrym dyzurze.chcieli mnei zostawic w szpitalu ale ubłagalam zeby dali mi leki do domu,jesli jutro nie bedzie lepiej bede musiala zostac w szpiatlu.mamczyraka przewodu słuchowego.jestem spuchnieta,obolala i mam goraczke,dostalam antybiotyki w zastrzykach.czyraki mialam tez na udzie,posladku i to nie raz,i pomiedzy posladkami,ktore uaktywniaja sie co pewien czas i daja mi sie zwe znaki.trwa to juz czwarty rok.
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 05:32   #27
paolinaa
Rozeznanie
 
Avatar paolinaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 497
Dot.: czyrak--pomocy

Faktycznie-czyraki są okropne. Powiem może z własnego doświadczenia..

Pierwszy raz czyrak wyskoczył dla mojego chłopaka. Myśleliśmy,że to wrzód, bo wyskoczył w dość dziwnym miejsciu- pod włosami, z tyłu głowy. wiadomo,mógł zatrzeć brudną ręką skórę i poszło jakies zakazenie. Strasznie go bolało, szczególnie wtedy,gdy się ropa tam w środku zbierała.Nie chciał iść do lekarza, sam to "rozdrapał",wyciekła ropa.. i po bólu. Później jednak takie samo "coś" zrobiło mu się na ręku. Bolało tak przeraźliwie,że nie dał rady nią ruszać. No ale historia była podobna- do lekarza iść nie chciał,rozdrapał to,wyciekła ropa,przestało boleć. Po kilku dniach zaczęło boleć mnie udo. Poczułam,że mi spuchło,pojawiło się zgrubienie, na początku mały wyprysk,wielkości pryszcza, a później? Wielki,obrzydliwy wczód, nabrzmiały ropą. Poszłam do lekarza, a ten powiedział tylko "O,czyraczek. Nic groźnego. Przejdzie". No ale nie przeszło. Kolejny wyskoczył mi z drugiej strony uda, następny przy pachwinie no i teraz- najświeższy- na ręku,pod łokciem. Ten był chyba największy i najgorszy. Wyglądał tragicznie. Poszłam do innego lekarza i odrazu zainterweniował- dał mi skierowanie na badania krwi, wypisał antybiotyk, drożdże w tabletkach i czarną maść,która pomaga w "pęknięciu" czyraka. No i dzięki Bogu podziałało- posmarowałam chore miejsce maścią dwa razy i odrazu ropa wyciekła (czyt.wycieka-bo trwa to juz 1,5dnia). Jestem jeszcze w trakcie brania antybiotyku,ale jeśli zrobią mi się następne-mam się natychmiast zgłosić do przychodni. Ciekawe jest też to,że dla młodszego brata mojego chłopaka wyskakują dokładnie takie same czyraki, w podobnych miejscach. Zapewne jest to zaraźliwe. Współczuję wszystkim,którzy mają ten sam problem,bo wiem,jaki to ból. Radzę iść do lekarza, bo takie rzeczy leczy się antybiotykami.
paolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 17:45   #28
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: czyrak--pomocy

Z czyrakami nie ma zartow i nie powinno sie tego leczyc na wlasna reke. Te na czole czy w okolicach ust i nosa sa niebezpieczne nawet dla zycia! Ta czarna masc o ktorej piszesz to zapewne masc ichtiolowa, zawsze pomaga uwolnic rope ze stanu zapalnego.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 16:31   #29
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: czyrak--pomocy

Ooo dziala nawet na nowotwory, chyba sobie zakupie :P
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 18:24   #30
Retregon
Przyczajenie
 
Avatar Retregon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do Retregon
Trądzik -czyrak czy co to jest??

Witam,
Na mojej klatce piersiowej pojawiają się od jakiegoś czasu paskudne zmiany trądzikowe. Jedna z krost ropiała około dwa miesiące. Stosowałem wszystkie możliwe maści przepisane przez lekarza, maść ichtiolowa i inne dziwne wynalazki. Bez skutecznie. Aż wczoraj zrobiłem coś... drastycznego. Szlag mnie już trafiał, bo nie dość że bolało, to wyglądało ochydnie.
Odkaziłem skórę i przeciołem skórę skalpelem, dostając się do najniższej warstwy skóry i to co zobaczyłem przeraziło mnie. Okolo pół cm w mojej skórze uwidoczniła się biała kropka, srenicy 1 cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przeraziłem się, próbowałem poddusić, ale ta cała zawartość siedziała, jakby była przyklejona do mojego ciała. Użyłem raz jeszcze skalpela, poddusiłem, i nagle zaczela wylatywać ogromna biała treść, było jej przeraźliwie dużo. Po ewakuacji tej białej masy, w moim ciele jeszcze głębiej pokazała się znowu biała kropka!!!! Zacząłem znowu dusić, pod białą mięką treścią wyleciała biała gulka około 3 mm!!!! To siedziało w mojej skórze dwa miesiące!!! Najgorsze jest to, że na moim ciele robią się takie zgrubienia, bez odczynu zapalnego. Gdzie w skórze coś jest, ale nie można się tego pozbyć!!! To najbardziej ochydna rzecz, jaka może być!!! Jak się tego pozbyć, jak ewakuować taką treść bez mechanicznego uszkodzenia skóry??? PROSZĘ O POMOC, najlepiej kompetentnego lekarza!!!
Retregon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 19:29:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.