Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 12:16   #2641
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
może spróbuj maseczki z glinki zielonej, dodaj kropelkę z olejku drzewa herbacianego? A jak nie to poczytaj wpis Cathy na jej blogu, jak sobie radzi z wysypem

Powoooooooli moja skóra zaczyna dochodzić do siebie, ale to będzie dłuższy proces
Serum lemon BU znów zaczyna czynić cuda
Od przedwczoraj.
Kiedyś mi pomogło i na to samo liczę teraz.
Pisałam dziś na wątku BU, że to serum pomaga mi "od ręki", przynajmniej uspokaja skórę bo tego teraz najbardziej potrzebuję
Glinki bardzo lubię, a najbardziej białą
Mam czerwoną, zieloną, żółtą, białą i ta ostatnia jest dla mnie najdelikatniejsza

Dziewczyny, a miała któraś z Was coś takiego?
http://primaroza.com/Woda_Hyzopowa_H...--default.html
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 16:43   #2642
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Słuchajcie dziewczyny, nie wiem gdzie umieścić ten post, jeśli coś źle robię, proszę szanowne moderatorki o cierpliwość i przeniesienie

Szukam chętnych na wspólne zamówienie olejowe z profarmu http://www.sklep.profarm.com.pl/cate...leje-do-masazu,

są tam bardzo tanie szczególnie olej z avokado i ze słodkich migdałów
Do odbioru w Warszawie, dogadamy się. Takie tanie oleje a przesyłka 18 złotych, trochę szkoda pieniędzy, więc szukam chętnych Piszcie na priva, żeby nie zaśmiecać wątku.
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 18:38   #2643
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Cześć
Dziewczyny, stosowałyście kiedyś olej z czarnuszki na poprawę stanu zanieczyszczonej cery?
go trzymam na twarzy 2-3 godzinki a potem zmywam, na razie nie widze efektów, ale pewnie skóra sie polepszyla gdzies wewnątrz :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 19:20   #2644
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

żel hialuronowy mi ściąga twarz mieszam z olejem i tak jakbym nic nie nałożyła.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 19:26   #2645
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Spróbuj dodawać więcej oleju i przed nałożeniem mieszanki przetrzeć twarz hydrolatem.
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 20:50   #2646
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
go trzymam na twarzy 2-3 godzinki a potem zmywam, na razie nie widze efektów, ale pewnie skóra sie polepszyla gdzies wewnątrz :P
A mój siedzi w lodówce czekając na drugą szansę
Ja mieszałam go z żelem hialuronowym i nakładałam na noc.
I zapewne tak będę robić nadal bo cóż innego z nim począć...
Czytałam na jakimś wątku, że zmieszany z kremem Nivea świetnie działa na tzw. "kurze łapki". Może i działa, ale do tego też potrzeba systematyczności. Na razie efektów brak
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 12:28   #2647
mazdrajka
Rozeznanie
 
Avatar mazdrajka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 721
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej Chciałabym zacząć swoją przygodę z olejkami tylko zupełnie nie wiem od czego zacząć Na początek trzeba kupić olej bazowy i jeszcze jakis innyy ? pomóżcie
mazdrajka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 12:56   #2648
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mazdrajka Pokaż wiadomość
Hej Chciałabym zacząć swoją przygodę z olejkami tylko zupełnie nie wiem od czego zacząć Na początek trzeba kupić olej bazowy i jeszcze jakis innyy ? pomóżcie
Jeśli chcesz stosować na twarz, to polecam kupić sobie jakieś 2 rodzaje olei (zależy, jaką masz skórę, do mieszano-naczynkowo-wrażliwej polecam olej z nasion maliny, truskawki, konopny, z orzecha włoskiego, jojoba). Możesz sobie mieszać na dłoni z żelem hialuronowym i hop na buźkę i masować. Albo dodawać coś do niego, może jakiś roślinny ekstrakt czy NMF, tylko tu już trzeba ilości przestrzegać

Chyba że piszesz o olejkach eterycznych, to ja już tu nie pomogę, bo się nie znam ani trochę


Ja jestem dziewczyny zakochana w olejach, od dawna nie używam już kremów, moi faworyci to truskawka i malina - pięknie zmiękczają skórę i poprawiają koloryt, dość szybko się wchłaniają, lubię też z lżejszych olei konopny i z orzecha włoskiego, choć konopny pachnie jak ziemia

Z nieco cięższych odpowiada mi bardzo jojoba, na niej zrobiłam pierwsze serum olejek z olejową witaminą C, orzecha laskowego i róży lubiłam używać na noc.

No i hydrolaty - zapach oczarowego i lawendowego Pierwszą rzeczą, jaką robię rano po wstaniu, to przetarcie oczu wacikiem nasączonym którymś z tych hydrolatów - marzenie po prostu.

Ogólnie to cały czas kręcę jakieś sera, często ekspresowe z dodatkiem olei i jestem zachwycona tym całym kręceniem

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2011-09-15 o 12:57
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 13:02   #2649
mazdrajka
Rozeznanie
 
Avatar mazdrajka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 721
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz stosować na twarz, to polecam kupić sobie jakieś 2 rodzaje olei (zależy, jaką masz skórę, do mieszano-naczynkowo-wrażliwej polecam olej z nasion maliny, truskawki, konopny, z orzecha włoskiego, jojoba). Możesz sobie mieszać na dłoni z żelem hialuronowym i hop na buźkę i masować. Albo dodawać coś do niego, może jakiś roślinny ekstrakt czy NMF, tylko tu już trzeba ilości przestrzegać

Chyba że piszesz o olejkach eterycznych, to ja już tu nie pomogę, bo się nie znam ani trochę


Ja jestem dziewczyny zakochana w olejach, od dawna nie używam już kremów, moi faworyci to truskawka i malina - pięknie zmiękczają skórę i poprawiają koloryt, dość szybko się wchłaniają, lubię też z lżejszych olei konopny i z orzecha włoskiego, choć konopny pachnie jak ziemia

Z nieco cięższych odpowiada mi bardzo jojoba, na niej zrobiłam pierwsze serum olejek z olejową witaminą C, orzecha laskowego i róży lubiłam używać na noc.

No i hydrolaty - zapach oczarowego i lawendowego Pierwszą rzeczą, jaką robię rano po wstaniu, to przetarcie oczu wacikiem nasączonym którymś z tych hydrolatów - marzenie po prostu.

Ogólnie to cały czas kręcę jakieś sera, często ekspresowe z dodatkiem olei i jestem zachwycona tym całym kręceniem

Dziękuje a do włosów są inne oleje czy można te same stosować ?
mazdrajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 13:22   #2650
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mazdrajka Pokaż wiadomość
Dziękuje a do włosów są inne oleje czy można te same stosować ?
Można te same, choć np. olej z nasion truskawki czy maliny do włosów wyjdzie dość drogo, a polecane są najbardziej olej jojoba, ze słodkich migdałów, z orzechów laskowych, z orzechów włoskich, awokado, makadamia, ja lubiłam olej konopny i jest też słynny olej kokosowy (choć niektórym robi puch i sianko, bo ma dużo kwasów nasyconych, podobnie może działać masło shea i inne masełka).
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 13:51   #2651
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny co sądzicie o hydrolacie oczarowym? jak się "sprawuje"?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 14:00   #2652
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny co sądzicie o hydrolacie oczarowym? jak się "sprawuje"?
Dla mnie w porządku
Są dziewczyny, które żyć bez niego nie mogą, ale dla mnie nie jest niezastąpiony
Istnieją inne hydrolaty, które odpowiadają mi bardziej
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 15:14   #2653
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja nie mogę żyć bez oczaru Ale lubię też lawendowy i różany bardzo
A oczarowy ma dla mnie najpiękniejszy zapach ze wszystkich Jak wilgotne kwiaty w lesie.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 15:54   #2654
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja nie mogę żyć bez oczaru Ale lubię też lawendowy i różany bardzo
A oczarowy ma dla mnie najpiękniejszy zapach ze wszystkich Jak wilgotne kwiaty w lesie.
a z jakiej firmy masz oczara? ja mam z BU i według mnie 'pachnie' troche dziwnie mydlano, trudny zapach do określenia ^^
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 16:49   #2655
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
a z jakiej firmy masz oczara? ja mam z BU i według mnie 'pachnie' troche dziwnie mydlano, trudny zapach do określenia ^^
Różnica w zapachu może wynikać z tego, że hydrolat z BU jest z kwiatów, liści i kory, a ten z ZSK tylko z kwiatów. Druga sprawa odbiór zapachu to dość subiektywna rzecz.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 17:08   #2656
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz stosować na twarz, to polecam kupić sobie jakieś 2 rodzaje olei (zależy, jaką masz skórę, do mieszano-naczynkowo-wrażliwej polecam olej z nasion maliny, truskawki, konopny, z orzecha włoskiego, jojoba). Możesz sobie mieszać na dłoni z żelem hialuronowym i hop na buźkę i masować. Albo dodawać coś do niego, może jakiś roślinny ekstrakt czy NMF, tylko tu już trzeba ilości przestrzegać

Chyba że piszesz o olejkach eterycznych, to ja już tu nie pomogę, bo się nie znam ani trochę


Ja jestem dziewczyny zakochana w olejach, od dawna nie używam już kremów, moi faworyci to truskawka i malina - pięknie zmiękczają skórę i poprawiają koloryt, dość szybko się wchłaniają, lubię też z lżejszych olei konopny i z orzecha włoskiego, choć konopny pachnie jak ziemia

Z nieco cięższych odpowiada mi bardzo jojoba, na niej zrobiłam pierwsze serum olejek z olejową witaminą C, orzecha laskowego i róży lubiłam używać na noc.

No i hydrolaty - zapach oczarowego i lawendowego Pierwszą rzeczą, jaką robię rano po wstaniu, to przetarcie oczu wacikiem nasączonym którymś z tych hydrolatów - marzenie po prostu.

Ogólnie to cały czas kręcę jakieś sera, często ekspresowe z dodatkiem olei i jestem zachwycona tym całym kręceniem
i ja podobnie mam cerę podobną do twojej, i na dzień używam oleju z pestek malin, a na noc bardziej odżywczy z nasion truskawek. A w kolejce czeka jojoba i czarnuszka
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 17:14   #2657
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
a z jakiej firmy masz oczara? ja mam z BU i według mnie 'pachnie' troche dziwnie mydlano, trudny zapach do określenia ^^
Mam teraz z ZSK i uwielbiam ten zapach
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 18:02   #2658
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
PS za czym tęsknić, bo nie załapałam?
No za Tobą rzecz jasna, próbowałam niezdarnie odwdzięczyć się za Twe miłe słowa.

Niniejszym pragnę sprostować mój przepis na serum podany parę stron wcześniej:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post29269021

Wczoraj zrobiłam doń kolejne podejście (kręciłam dwie wersje, tzn. dla cery mieszanej i suchej, obie ubogacone niacynamidem i skwalanem). Wczorajszy eksperyment potwierdził moje wcześniejsze podejrzenia: dodatek gumy ksantanowej niemal natychmiast destabilizuje to mazidło, powodując rozwarstwienie i rozrzedzenie. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale raz na zawsze wywalam gumę ksantanową z tego przepisu.

Na szczęście nie spartoliłam wczoraj całości, na potrzeby testu odlałam po trochu z każdej wersji. Przy okazji dodam, że bez gumy ksantanowej serum prezentuje się bardzo apetycznie. SLP to świetny płynny emulgator do mazideł kręconych na zimno. Po zmiksowaniu faz mazidło przybiera postać przyjemnego w użyciu kremowego mleczka. Serum kręciłam w różnym stosunku fazy wodnej do olejowej. Przechowuję je w małych plastikowych buteleczkach farmaceutycznych, co ułatwia dozowanie preparatu i pozwala zachować higienę. Żeby nie było offtopu: do wczorajszej wersji dla atopików wlałam olej z nasion bawełny (plus wspominane w przepisie oleje z czarnuszki i z kiełków pszenicy). Poszerzyłam fazę wodną wersji atopikowej o 5ml hydrolatu migdałowego (tym samym ilość olejów zmalała o 5g, czyli jakieś 5,5ml).

Ineso, ciekawam czy mój przepis zachowuje skuteczność w przypadku użycia innego emulgatora niż SLP. Daj znać.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-09-15 o 18:34
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 19:26   #2659
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość

Wczoraj zrobiłam doń kolejne podejście (kręciłam dwie wersje, tzn. dla cery mieszanej i suchej, obie ubogacone niacynamidem i skwalanem). Wczorajszy eksperyment potwierdził moje wcześniejsze podejrzenia: dodatek gumy ksantanowej niemal natychmiast destabilizuje to mazidło, powodując rozwarstwienie i rozrzedzenie. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale raz na zawsze wywalam gumę ksantanową z tego przepisu.
To ciekawe, jak ją dodajesz? Bo w opisie SLP od producenta, guma ksantanowa jest zalecana jako stabilizator, ale dodawana w fazie olejowej.

Cytat:
Napisane przez banana splitNa szczęście nie spartoliłam wczoraj całości, na potrzeby testu odlałam po trochu z każdej wersji. Przy okazji dodam, że bez gumy ksantanowej serum prezentuje się bardzo apetycznie. [B
SLP[/B] to świetny płynny emulgator do mazideł kręconych na zimno. Po zmiksowaniu faz mazidło przybiera postać przyjemnego w użyciu kremowego mleczka. Serum kręciłam w różnym stosunku fazy wodnej do olejowej. Przechowuję je w małych plastikowych buteleczkach farmaceutycznych, co ułatwia dozowanie preparatu i pozwala zachować higienę. Żeby nie było offtopu: do wczorajszej wersji dla atopików wlałam olej z nasion bawełny (plus wspominane w przepisie oleje z czarnuszki i z kiełków pszenicy). Poszerzyłam fazę wodną wersji atopikowej o 5ml hydrolatu migdałowego (tym samym ilość olejów zmalała o 5g, czyli jakieś 5,5ml).
W innymwatku , pare chwil temu zadałam Ci pytanie jak wyglądają emulsje na zimno z SLP, a tu prosze - dokładana odpowiedz
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 22:20   #2660
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To ciekawe, jak ją dodajesz? Bo w opisie SLP od producenta, guma ksantanowa jest zalecana jako stabilizator, ale dodawana w fazie olejowej.
A widzisz, i tu być może mamy rozwiązanie problemu. Dodawałam na końcu, bo w znanych mi przepisach guma ksantanowa przypisana jest do fazy C. Ale też nigdy wcześniej nie używałam SLP jako emulgatora.

Nie będę już kombinować przy tym serum, bo bez gumy wygląda i sprawuje się bardzo ładnie, ale info przyda się na pewno w przyszłości (czuję, że ten emulgator będzie jednym z moich ulubionych, jest wyjątkowo wygodny). Dzięki!
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 23:12   #2661
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Bo w opisie SLP od producenta, guma ksantanowa jest zalecana jako stabilizator, ale dodawana w fazie olejowej.
Hey, jak dawno temu robiłam sera z tym emulgatorem, to na początku skorzystałam ze wskazówek w specyfikacji technicznej i dałam ksantan do oleju. Jeśli dobrze pamiętam, efektem były pięknie i szybko rozdzielające się fazy. Potem dodawałam już gumę na koniec i było ok. Tyle że sam emulgator mnie nie zadowalał.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 06:18   #2662
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hey, jak dawno temu robiłam sera z tym emulgatorem, to na początku skorzystałam ze wskazówek w specyfikacji technicznej i dałam ksantan do oleju. Jeśli dobrze pamiętam, efektem były pięknie i szybko rozdzielające się fazy. Potem dodawałam już gumę na koniec i było ok. Tyle że sam emulgator mnie nie zadowalał.
to kaprysna ta guma... lub SLP.
Czemu nie była zadowolona z emulgatora?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 06:58   #2663
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja nie mogę żyć bez oczaru Ale lubię też lawendowy i różany bardzo
A oczarowy ma dla mnie najpiękniejszy zapach ze wszystkich Jak wilgotne kwiaty w lesie.
Dla każdego coś innego
Różany uwielbiam i zamawiam go za każdym razem (świetnie nawilża i tonizuje skórę), a do tego dwa inne hydrolaty bo jednego nie opłaca się zamawiać.
Ja z kolei za oczarem nie poszłabym w ogień, choć jest ok, ale za neroli owszem Lubię połączenie neroli z serum lemon

A zapach... faktycznie - kwestia indywidualna


Tak sobie Was czytam i czytam..... i muszę się jeszcze dużo nauczyć
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 10:03   #2664
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny, nie wiem gdzie umieścić ten post, jeśli coś źle robię, proszę szanowne moderatorki o cierpliwość i przeniesienie

Szukam chętnych na wspólne zamówienie olejowe z profarmu http://www.sklep.profarm.com.pl/cate...leje-do-masazu,

są tam bardzo tanie szczególnie olej z avokado i ze słodkich migdałów
Do odbioru w Warszawie, dogadamy się. Takie tanie oleje a przesyłka 18 złotych, trochę szkoda pieniędzy, więc szukam chętnych Piszcie na priva, żeby nie zaśmiecać wątku.
Pozwolę sobie nieśmiało podbić Jakieś kiepskie te oleje z profarmu, czy co? Nikt nie planuje większego zamówienia?
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 18:10   #2665
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

czesc dziewczyny szukając czegos co by pomoglo mojej buzi trafilam na wizaz. zaczęlam juz czytac I częsc wątku, ale nei moge sie powstrzymac zeby nie napisac tutaj i sie nie zapytac Was o radę ;-)
no więc tak.. mam cerę mieszaną, trochę zaskornikow, od czasu do czasu costam wyskoczy. Ostatnio na moje przebarwienia postanowilam stosowac Acne derm. noo juz bedzie ze 3tygodnie. teraz, pomimo ze staram sie nawilzac, moja buzia jest troche przesuszona; ciezko mi powiedziec czy ta mas mi pomogla. Chcialabym Was prosic o pomoc w wybraniu jakiegos oleju lub hydrolatu(lub jednego i drugiego) ktory by mnie troche wypiększył

pierwszy raz jestem na tym forum, a te wszystkie olejki to jak na razie dla mnie czarna magia w sumie dopiero teraz zdalam sobie sprawę ile chemii jest w zwyklych drogeryjnych kosmetykach i mam ogromna ochote przerzucic sie na naturalne srodki.
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 19:31   #2666
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie nieśmiało podbić Jakieś kiepskie te oleje z profarmu, czy co? Nikt nie planuje większego zamówienia?
ja bym coś chciała stamtąd ale jest taki regulamin, że za zamówienie zorganizowane może zabierać się jedynie uprawniona organizatorka. Zrób wątek o tym sklepie i czekaj na organizatorkę.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 19:38   #2667
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Nie wiem, gdzie pisać, więc piszę tu, może ktoś mi pomoże. Ogólnie mam trądzik, cerę bardzo tłustą (mimo stosowania biochemii od pół roku), naczynkową. Był okres, kiedy miałam nawet ładną twarz, niestety od kilku miesięcy moja twarz to pobojowisko. Wszędzie pryszcze, ropne, zaskórniki otwarte, zamknięte, do wyboru, do koloru. Opiszę swoją pielęgnację, może ktoś mi pomoże, co mam wyeliminować. Więc wieczorem nakładam:
- hydrolat kocankowy
-krem Babydream + żel HA + kilka kropel 2-óch olejów, aktualnie używam codziennie tych samych - jojoba i z orzechów włoskich, wcześniej szalałam i codziennie były inne - z drzewa herbacianego lub tamanu + z nasion malin/pestek arbuza/brzozowy
Rano zmywam mydełkiem z nanosrebrem, na to hydrolat kocankowy. Na to makijaż - mieszam krem siarkowy z żelem HA, na to korektor, puder Hide a Pore, podkład Lumiere VV, puder bambusowy z jedwabiem(wiem, istna mieszanka wysuszająca, ale to tylko daje mi w miarę długi mat). Po południu zmywam mleczkiem makijaż. Raz w tygodniu maseczka z glinki zielonej, peeling cukrowy, Brevoxyl i Silicosan. Do dermatologów chodziłam, ale u mnie w mieście dobrych nie ma, a na prywatnych nie mam pieniędzy. Używałam też serum lemon z BU i tonik PHA, ale te rzeczy mnie zapychały. Nie wiem, co mam robić? Mam tyle tego na twarzy, wydawało mi się, że używanie naturalnych kosmetyków mi pomoże, a tu bubel . Pomoże ktoś? (przepraszam za rozpisanie się)
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 20:00   #2668
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Nie wiem, gdzie pisać, więc piszę tu, może ktoś mi pomoże. Ogólnie mam trądzik, cerę bardzo tłustą (mimo stosowania biochemii od pół roku), naczynkową. Był okres, kiedy miałam nawet ładną twarz, niestety od kilku miesięcy moja twarz to pobojowisko. Wszędzie pryszcze, ropne, zaskórniki otwarte, zamknięte, do wyboru, do koloru. Opiszę swoją pielęgnację, może ktoś mi pomoże, co mam wyeliminować. Więc wieczorem nakładam:
- hydrolat kocankowy
-krem Babydream + żel HA + kilka kropel 2-óch olejów, aktualnie używam codziennie tych samych - jojoba i z orzechów włoskich, wcześniej szalałam i codziennie były inne - z drzewa herbacianego lub tamanu + z nasion malin/pestek arbuza/brzozowy
Rano zmywam mydełkiem z nanosrebrem, na to hydrolat kocankowy. Na to makijaż - mieszam krem siarkowy z żelem HA, na to korektor, puder Hide a Pore, podkład Lumiere VV, puder bambusowy z jedwabiem(wiem, istna mieszanka wysuszająca, ale to tylko daje mi w miarę długi mat). Po południu zmywam mleczkiem makijaż. Raz w tygodniu maseczka z glinki zielonej, peeling cukrowy, Brevoxyl i Silicosan. Do dermatologów chodziłam, ale u mnie w mieście dobrych nie ma, a na prywatnych nie mam pieniędzy. Używałam też serum lemon z BU i tonik PHA, ale te rzeczy mnie zapychały. Nie wiem, co mam robić? Mam tyle tego na twarzy, wydawało mi się, że używanie naturalnych kosmetyków mi pomoże, a tu bubel . Pomoże ktoś? (przepraszam za rozpisanie się)
Po pierwsze zadaj pytanie tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412
Po drugie - babydream budzi moje wątpliwości, i generalnie, dużo tego wszystkiego... jak dla mnie lepszy jest minimalizm, skóra musi mieć czas aby wrócić do równowagi, u Ciebie nie ma na to szans bo ciągle ją czymś maltretujesz... przesuszona też jest na pewno. Czym zmywasz makijaż? czym myjesz twarz wieczorem?
odpowiedzi napisz od razu w tym właściwym wątku...
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 20:29   #2669
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mi też nie podoba się babydream w tym zostawia, również postawiłabym na minimalizm, a potem powoli coś nowego.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 20:58   #2670
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie nieśmiało podbić Jakieś kiepskie te oleje z profarmu, czy co? Nikt nie planuje większego zamówienia?
Te oleje nie wydają się jakoś szczególnie tanie. Zadałam sobie trud i przegrzebałam ofertę kilku sklepów
Nie mogę znaleźć informacji, czy oleje z Profarmu są tłoczone na zimno (jeśli nie są, oznacza to przewagę konkurencji) i nierafinowane (z tym u konkurencji bywa różnie). Z wielką pompą zwracam honor, jeśli coś przegapiłam. Mam nadzieję, że w moim zestawieniu nie ma żadnych błędów - nie jadłam jeszcze kolacji i móżdżek pracuje na zwolnionych obrotach

Olej jojoba

Profarm - 36,53zł za 100ml (nie widzę informacji, czy tłoczony na zimno i nierafinowany)
Mazidła - 23,56zł za 140ml (tłoczony na zimno; nie wiem, czy nierafinowany, bo specyfikacja techniczna nie chce się ujawnić)
Ecospa - 19,80zł za 100ml (tłoczony na zimno, nierafinowany)
ZSK - 22,90zl za 120ml (tłoczony na zimno, nierafinowany)

Olej z awokado
Profarm - 16,94zł za 100ml (nie widzę informacji, czy tłoczony na zimno i nierafinowany)
Ecospa - 22,10zł za 100ml (tłoczony na zimno, nierafinowany, Ecocert)
ZSK - 20,24zł za 120ml (tłoczony na zimno, rafinowany)

Olej arganowy
Profarm - 32zł za 100ml (nie widzę informacji, czy tłoczony na zimno i nierafinowany)
Naturalis - 36,38zł za 100ml (tłoczony na zimno, nierafinowany)
Ecospa - 42,20zł za 100ml (tłoczony na zimno, nierafinowany, fair trade)
ZSK - 45,50zł za 112ml (tłoczony na zimno, organiczny, brak informacji czy nierafinowany)

Olej ze słodkich migdałów

Profarm - 8,52zl za 100ml (nie widzę informacji, czy tłoczony na zimno i nierafinowany)
Ecospa -16,20zł za 100ml (tłoczony na zimno, nierafinowany)
ZSK - 10,76zł za 100ml (tłoczony na zimno, rafinowany)
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-09-16 o 21:02
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.