Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek ! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 18:47   #571
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

A znasz przyczynę swojego trądziku? Bo to podstawa by go wyleczyć. Robiłaś badania hormonalne?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:49   #572
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

a dieta i jedzenie cebuli?
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:25   #573
Elphenria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 20
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

Może to oczywiste ale idź do dermatologa. O różnych metodach walki z trądzikiem nie będę się rozpisywać, wystarczy poczytać forum i wszystko się znajdzie.
Co do Izoteku to jest to lek dostępny wyłącznie na receptę. Również go brałam ze skutkiem jak dotąd pozytywnym. Ma bardzo silne działanie a lista skutków ubocznych jest dość przerażająca. Zasadniczo coś tak silnie działającego jak Izotek jest przeznaczone do przypadkach absolutnie beznadziejnych kiedy nic innego nie działa. Dermatolog może zapisać na początek łagodniej działające leki.
Elphenria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:40   #574
Wawel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

Badan hormonalnych nie robiłem. Myślałem że sobie sam poradzę, piłem drodze, jakieś domowe sposoby też próbowałem - prócz tej cebuli ( pierwsze słyszę). Więc polecacie dermatologa? I jeszcze jedno czy jest jakiś krem matujący, taki żeby zakrył trochę trądzik i jednocześnie go nie podraznił ?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Co do Izoteku to słyszałem że z początku twarz bardzo zle wygląda.
Wawel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 22:39   #575
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

Też polecam Izotek, albo przynajmniej dermatologa. Jesli nie próbowałeś żadnych leków typowo na receptę, to pewnie Izoteku od razu nie dostaniesz.
Co do twarzy, to na etapie oczyszczania, kiedy wszystko wychodzi spod skóry, przy większości leków i kremów twarz wygląda gorzej przez jakiś czas, nawet po rozpoczeciu picia bratka czy pokrzywy.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 12:41   #576
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Cytat:
Napisane przez Wawel Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, od 8lat mam problem z trądzikiem, próbowałem już wszystkich kosmetyków typu Garnier, UnderTwenty, Johnson, Bielenda i po żadnym nie efektów, próbowałem zabiegów laserowych, które po serii zabiegu zlikwidowały mój trądzik ale tylko na pół roku, później znów się pojawił, od początku wakacji chodzę znów na te zabiegi ale tym razem efektu nie ma! Bardzo proszę o pomoc, myślę o jakiś tabletkach! Pomału sie już załamuje bo bardzo mi on przeszkadza. Buzia szybko staje mi się tłusta, cere mam raczej mieszaną, na noc smaruję ją Sudocremem ale efekty są znikome. Nie mam dużych "pryszczy" raczej wszystko jest pod skórą, widać czerwone plamki, i co dzień jakaś z nich wychodzi na powierzchnię. BARDZO PROSZE O POMOC - JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ ?
Powiem tak: spróbuj jednej rzeczy, która wyleczyła mnie i 3 moje koleżanki z trądziku (ja tylko lekki, jedna koleżanka miała dość duży problem). To żel do mycia z Oriflame, ten z zieloną herbatą. Nie jest drogi, a może warto spróbować? 3 razy dziennie myjesz regularnie + rano i wieczorem tonik (ja akurat używałam innego żelu, z tej samej serii, ale do cery normalnej, nie tłustej), na noc krem, 2 razy na tydzień delikatny peeling i maseczka nawilżająca. Skóra tłusta musi być nawilżona, bo inaczej sama się nawilża i produkuje nadmiar sebum. Daj sobie miesiąc, półtorej takiej kuracji.
Jeśli chodzi o dermatologa to te maści bardzo wyruszają skórę i często zostawiają przebarwienia (ale są skuteczne), ale jeśli to nie pomoże to musisz chyba się wybrać.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2014-09-02 o 12:44
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 13:36   #577
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam! Jestem nowa na tym wątku więc może opisze mój problem i zadam pytanie

mam 21 lat, od zawsze cerę mieszaną. od roku natomiast mam trądzik w okolicach brody. Jakoś nie chcę iść do dermatologa (i tak chodzę już do dużej ilości lekarzy jak na swój wiek) i jak na razie próbuje sobie sama z tym poradzić. Moje pytanie jest następujące. Czy któraś z forumowiczek używała Linoderm Acne (punktowy) i Rabka Spa spray?
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 15:42   #578
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez anjia Pokaż wiadomość
Witam! Jestem nowa na tym wątku więc może opisze mój problem i zadam pytanie

mam 21 lat, od zawsze cerę mieszaną. od roku natomiast mam trądzik w okolicach brody. Jakoś nie chcę iść do dermatologa (i tak chodzę już do dużej ilości lekarzy jak na swój wiek) i jak na razie próbuje sobie sama z tym poradzić. Moje pytanie jest następujące. Czy któraś z forumowiczek używała Linoderm Acne (punktowy) i Rabka Spa spray?
Ja używam czasem Linodermu zamiast korektora, ale sporadycznie. Sam na pewno nie wyleczyłby mojej twarzy, bo męczy ją gronkowiec (i nie wiadomo, co jeszcze...)
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:43   #579
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Ja używam czasem Linodermu zamiast korektora, ale sporadycznie. Sam na pewno nie wyleczyłby mojej twarzy, bo męczy ją gronkowiec (i nie wiadomo, co jeszcze...)

no właśnie go zamówiłam na Dozie bo ma dobre opinie na wizażu. chce nim leczyć głównie wielkie wulkany. jestem dość zdesperowana bo próbowałam już wszystkiego do takich miejscowych akcji i nic! :<
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:19   #580
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez anjia Pokaż wiadomość
no właśnie go zamówiłam na Dozie bo ma dobre opinie na wizażu. chce nim leczyć głównie wielkie wulkany. jestem dość zdesperowana bo próbowałam już wszystkiego do takich miejscowych akcji i nic! :<
No Linoderm fajnie mieć, bo tani itd., ale lepiej jednak spróbuj z tym dermatologiem. Większość z nas z tego wątku męczy się z trądzikiem od lat i próbujemy wielu rzeczy. Taki krem coś tam może pomóc, ale na pewno nie zwalczy przyczyn problemu...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:26   #581
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

wiem, że na trądzik leczy się wiele lat aczkolwiek chce jeszcze dać szanse drogeryjnym/kosmetykom z apteki. jeżeli to nie pomoże to obiecuje pójść do specjalisty
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 18:34   #582
Wawel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

Mam pytanie czy to jest ten żel - http://szafa.pl/c2815822-zel-do-myci...-oriflame.html ? I jeszcze jedno gdzie można znalezc ten tonik ?
Wawel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 18:53   #583
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez anjia Pokaż wiadomość
wiem, że na trądzik leczy się wiele lat aczkolwiek chce jeszcze dać szanse drogeryjnym/kosmetykom z apteki. jeżeli to nie pomoże to obiecuje pójść do specjalisty
Spróbować warto, ale pamiętaj żeby nie kombinować za bardzo bez konsultacji z dermatologiem. Nie włączaj kolejnych kosmetyków jeśli ten nie podziała.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 12:33   #584
shinecrush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Jakie kosmetyki do cery trądzikowej? Pomocy:_:

Idę dzisiaj do supermarketu i chciałabym zainwestować w jakieś kosmetyki do cery trądzikowej. Mam czasem tak, że przez cały miesiąc mam czystą twarz, bez żadnych wyprysków a innym razem mam tego pełno tak jakby chociaż dzisiaj - mam kilka na policzku, na podbródku i nawet na brwiach. No za cholerę nie umiem się tego pozbyć, używam obecnie jakiejś maści nie pamiętam jak się nazywa, ale ma niebiesko-białe opakowanie, tylko, że odnoszę wrażenie, że po użyciu jej pojawia mi się tego więcej. Używam też toniku dla oczyszczenia twarzy - ale po tym mam to samo co po tej maści i mam wrażenie, że po tym toniku cera mi się wysusza a zależy mi na tym, żeby była wygładzona i nawilżona. Jakie tanie kosmetyki na początek polecacie? Błagam o pomoc. Mam 16 lat i nie chcę wyglądać tak jakbym nie umiała o siebie zadbać.
shinecrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 13:08   #585
Obywatelka29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

Cytat:
Napisane przez Ismina23 Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy to jest żel
tak tylko szukaj go na promocjach bo można kupić nawet za połowę ceny wyjściowej
__________________
http://oalaeho.com/ciuchy
-70%
Obywatelka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:59   #586
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Problem z trądzikiem od 8 lat!!!

Cytat:
Napisane przez Wawel Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy to jest ten żel - http://szafa.pl/c2815822-zel-do-myci...-oriflame.html ? I jeszcze jedno gdzie można znalezc ten tonik ?
Jeśli to pytanie było do mnie to nie, nie jest. Ale już Ci to pisałam na priv.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 21:07   #587
olciakko17
Przyczajenie
 
Avatar olciakko17
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Hej dziewczyny, znalazłam wątek więc proszę o pomoc.

Otóż moim problemem jest mega zanieczyszczona skóra twarzy. Mam kaszaki, rozszeczone pory, skóra tłuści się, pojawiają się pryszcze itd (mogę wam dać zdjęcie), jakieś dziwne suche, czerwone miejsca na brodzie itd. Denerwuję się, bo wiem, że to moja wina. Kiedyś - jakieś 2 lata temu, gdy używałam kosmetyków - tj jakieś toniki, żele itd - skróra wygladała lepiej, ale teraz to już mam nerwy ! Nie mam na nic alergii - a to prowadzi do mojej prośby : czy możecie polecić mi jakaś fajną listę/zestawienie kosmetyków, jakiś krem, żel, tonik, płyn do twarzy - wszystko co może pomóc mi doskonale oczyszczać twarz i pozbyć się tego wszystkiego z mojej twarzy ? Mogą być to droższe rzeczy, ale nie takie, za które będę musiała płacić na raty :p Bardzo proszę o pomoc !

Ps. Proszę o tę "listę" gdyż w ogóle nie znam się na tym co jest dobre, a co złe. Ja to najlepiej bym używała tylko garniera, który podobno się trochę osłabił.

Edytowane przez olciakko17
Czas edycji: 2014-09-28 o 21:19
olciakko17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 19:17   #588
anikaes
Raczkowanie
 
Avatar anikaes
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 68
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

olciakko17 Problem z trądzikiem mam od 14stego roku życia, ponieważ u mnie w rodzinie jest to genetyczne. Raz jest lepiej raz gorzej, przechodziłam w swoim życiu różne "wypryskowe" fazy i z moich doświadczeń wynika, że najlepszym produktem (i jak na razie jedynym, który był w stanie cokolwiek pomóc) była Papka firmy Jadwiga (opis tego kosmetyku znajdziesz m.in na Wizażu w KWC).
Ja też mam do Was pytanie- może ktoś będzie mi w stanie odpowiedzieć.
Mam cerę tłustą, z wypryskami, leczę ją kremami na receptę, które bardzo wysuszają moją skórę. Kiedy na noc nałożę preparat, rano skóra jest bardzo sucha (muszę stosować go niestety na całą twarz ). Przed wyjściem z domu nakładam na nią krem głęboko nawilżający do cery tłustej EFFACLAR H i na to dopiero podkład, w przeciwnym razie skóra jest tak sucha, że dosłownie się łuszczy. Problem w tym, że po paru godzinach cera znowu strasznie się świeci :/ Próbowałam zamienić Effaclar H na inny np matująco- nawilżający krem. Niestety taki preparat nie był w stanie dostatecznie nawilżyć skóry i z reguły bardzo ją ściągał. Myślałam o używaniu mocno nawilżającego primera, ale znając życie taki kosmetyk bardzo zapcha mi pory i buzia znów będzie się przetłuszczać, a ilość wyprysków się zwiększy. Znacie jakiś dobry krem nawilżający pod makijaż i podkład antybakteryjny, które jednocześnie nawilżyłyby skórę i zapobiegały jej świeceniu? Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez anikaes
Czas edycji: 2014-09-29 o 19:18
anikaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 23:53   #589
sonkamonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

czesc anikaes, nie gwarantuje to co na mnie podzialalo bedzie tez dobre dla twojej skory, imo ze ja nie uzywam tak mocnych kremow na recepte, wysuszam skore zelem z kwasem salicylowym a nastepnie nadkladam na nia inne wysuszacze. Kluczem do wszystkiego okazalo sie to, gdy miedzy wieczornym zelem a wieczornym kremem posmarowalam buzie effaclarem h (poniewaz ty używasz krem na cala buzie radzila bym najpierw sie nim posmarowac, dac mu wyschnac a nastepnie posmarowac buzie effaclarem nawilzajacym).
Sęk w tym, ze skora sie tłuszczy i blyszczy gdy jest wysuszona poniewaz nie ma juz naturalnego tluszczyku (tak tez moga powstac syfy..) jednak gdy jest mocny problem z tradzikiem i musimy uzywac plynow z kwasami i innych specyfikow trzeba pamietac by MOCNO I CZESTO JA NAWILZAC. Ja przed porannym makijazem potrafie kremowac buzie 4 razy (po umyciu, przed jedzeniem, 2 razy przed podkladem) i robic to jak najczesciej tylko mozno (+ wycierac buzie szybko po jej zmoczeniu chusteczkami higienicznymi bo parujaca buzia z twarzy ja odwadnia). powodenia
sonkamonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-11, 22:58   #590
MochaLatte
Przyczajenie
 
Avatar MochaLatte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Peelingi. Jeśli masz okazje zamówić w Avon peeling z serii clear skin to polecam. Rób maseczki na trądzik są bardzo dobre z ziaji a kosztują grosze jeśli masz problemy z trądzikiem pij drożdże


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MochaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 17:56   #591
nasirc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cześć wszystkim
Mam 19 lat i od bardzo dawna mam/miałem problem z trądzikiem na czole. Od jakiegoś czasu wszystko się normuje nie wiem czy przez to że, jestem coraz starszy i organizm sie uspokaja czy może przez kremy, które używam. Są nimi krem złuszczający Pharmaceris T 5 %, i krem nawilżający Ziaja yego który używam rano.
Pryszcze zniknęły ale sama skóra i jej niezdrowy kolor, jakieś nierówności wszystko to razem powoduje, że czoło dalej wygląda nieciekawie i nie wiem co robić dalej.
Skóra pomimo używania kremu nawilżającego dalej wydaje się strasznie sucha. Nie wiem czy nie wybrać się do kosmetyczki tylko troche się wstydzę
Byłbym wdzięczny za jakieś rady jak dalej postępować.

Edytowane przez nasirc
Czas edycji: 2014-10-13 o 17:58
nasirc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 09:21   #592
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Mężczyźni chodzą dziś do kosmetyczek - nie ma się czego wstydzić, a wygląd twarzy potem zupełnie inny i na duży plus
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 10:20   #593
zlosliwyFidelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Mężczyźni chodzą dziś do kosmetyczek - nie ma się czego wstydzić, a wygląd twarzy potem zupełnie inny i na duży plus
ja chodzę, bo mi to poprawia nastrój i potem lepiej się czuję
__________________
http://www.akpol-kosze.pl/
zlosliwyFidelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 17:50   #594
buuczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 4
Unhappy Twarz w pryszczach

Na wstępie powiem, że konto założyłam dziś, więc nie orientuje się w forum jak i w tych tematach, o które chce zapytać.

Z trądzikiem męczę się od 1 klasy gimnazjum, teraz jestem w 2 technikum i te zmiany raz były większe raz były mniejsze. Byłam i u dermatologa i u lekarza rodzinnego i pomogło to tylko chwilowo. Teraz trądzik nasilił się strasznie. Być może to przez moje odżywiania, bo jakieś 10 miesięcy temu jadłam zdrowo, zero słodyczy itd, a teraz jem za trzech i to nie tylko słodycze..

Kompletnie nie wiem jak dbać o taką cerę. Aktualnie używam tylko mydła siarkowego i wieczorem żelu z aloesem z Flos-Leku. Dodam, że używam podkładu StayMatte z Rimmela (100 Ivory), ale po przyjściu ze szkoły go zmywam płynem miceralnym z biedry i również nakładam ten żel. (podkład muszę zmienić, bo jest zdecydowanie za pomarańczowy/różowy dla mnie, również liczę na jakieś polecenie z waszej strony).

Jak mam dbać o taką cere? co mam robić, żeby mi to zeszło? help! bo wstydze się przez to siebie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0165.jpg (30,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0173.jpg (31,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0175.jpg (36,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0195.jpg (34,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0196.jpg (31,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0197.jpg (38,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0199.jpg (36,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0198.jpg (112,0 KB, 10 załadowań)
buuczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 18:40   #595
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Twarz w pryszczach

Cytat:
Napisane przez buuczy Pokaż wiadomość
Na wstępie powiem, że konto założyłam dziś, więc nie orientuje się w forum jak i w tych tematach, o które chce zapytać.

Z trądzikiem męczę się od 1 klasy gimnazjum, teraz jestem w 2 technikum i te zmiany raz były większe raz były mniejsze. Byłam i u dermatologa i u lekarza rodzinnego i pomogło to tylko chwilowo. Teraz trądzik nasilił się strasznie. Być może to przez moje odżywiania, bo jakieś 10 miesięcy temu jadłam zdrowo, zero słodyczy itd, a teraz jem za trzech i to nie tylko słodycze..

Kompletnie nie wiem jak dbać o taką cerę. Aktualnie używam tylko mydła siarkowego i wieczorem żelu z aloesem z Flos-Leku. Dodam, że używam podkładu StayMatte z Rimmela (100 Ivory), ale po przyjściu ze szkoły go zmywam płynem miceralnym z biedry i również nakładam ten żel. (podkład muszę zmienić, bo jest zdecydowanie za pomarańczowy/różowy dla mnie, również liczę na jakieś polecenie z waszej strony).

Jak mam dbać o taką cere? co mam robić, żeby mi to zeszło? help! bo wstydze się przez to siebie.
Zmień dietę i zbadaj hormony
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 22:45   #596
Kitari
Raczkowanie
 
Avatar Kitari
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 68
Dot.: Twarz w pryszczach

Buuczy- rozumiem Cię, bo u mnie zmiany trądzikowe wyglądały do niedawna bardzo podobnie. Wprawdzie nadal się z nimi męczę, ale całe szczęście w dużo mniejszym stopniu. Niestety w większości przypadków jest to kwestia zaburzeń hormonalnych lub innych problemów zdrowotnych, które w ten sposób się ujawniają. Doradzam wizytę u endokrynologa. Poza tym u mnie trochę pomogło odstawienie wszystkich drogeryjnych kosmetyków. Wiele z nich bardzo podrażnia lub zapycha skórę trądzikową. Ja zrezygnowałam z używania kremowego podkładu i zastąpiłam go mineralnym, zamiast drogeryjnych toników/żeli do mycia twarzy używam toniku z octu jabłkowego, aloesu i zielonej herbaty. Krem zamieniłam na żel aloesowy. Zobacz sobie bloga tej dziewczyny http://itsjul.blogspot.com/ (dział skóra) , może okazać się pomocny
Kitari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 13:03   #597
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Dziewczyny ile powinien trwać wysyp po odstawieniu zapychacza? Odstawiłam zapychający kosmetyk, teraz intensywnie oczyszczam no i trochę mnie wysypuje. Nie wiem ile to może trwać i kiedy zacząć się niepokoić czy może to nie odstawiony kosmetyk mi szkodzi
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 19:10   #598
anastazjarose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9
Dot.: Twarz w pryszczach

Cytat:
Napisane przez buuczy Pokaż wiadomość
Na wstępie powiem, że konto założyłam dziś, więc nie orientuje się w forum jak i w tych tematach, o które chce zapytać.

Z trądzikiem męczę się od 1 klasy gimnazjum, teraz jestem w 2 technikum i te zmiany raz były większe raz były mniejsze. Byłam i u dermatologa i u lekarza rodzinnego i pomogło to tylko chwilowo. Teraz trądzik nasilił się strasznie. Być może to przez moje odżywiania, bo jakieś 10 miesięcy temu jadłam zdrowo, zero słodyczy itd, a teraz jem za trzech i to nie tylko słodycze..

Kompletnie nie wiem jak dbać o taką cerę. Aktualnie używam tylko mydła siarkowego i wieczorem żelu z aloesem z Flos-Leku. Dodam, że używam podkładu StayMatte z Rimmela (100 Ivory), ale po przyjściu ze szkoły go zmywam płynem miceralnym z biedry i również nakładam ten żel. (podkład muszę zmienić, bo jest zdecydowanie za pomarańczowy/różowy dla mnie, również liczę na jakieś polecenie z waszej strony).

Jak mam dbać o taką cere? co mam robić, żeby mi to zeszło? help! bo wstydze się przez to siebie.
Wiesz możliwe że to także przed Twój podkład. Stay mat strasznie zapacha i znam parę osób którym po tym podkladzie stan cere się pogorszył więc proponuje Ci go odłożyć w zamian wybierz coś lekkiego bez sls. Ja także man trądzik . Bardzo znam o cere. Zamiast podkładu używam kremu tonujacego z ziaji. Co prawda nie zapewnia on krycia ale cera ma ładny koloryt dobrze stapia się że skórą i co najważniejsze nie zapycha. Teraz planuję kupić podkład mineralny . Myślę że też powinnas może ograniczyć te niezdrowe produkty ją osobiście jem to na co mam ochotę wiadomo ze nie chce mieć trądziku ale czy to oznacza że muszę ograniczyć sobie wszystkie przyjemności? Uwielbiam słodycze i wiele innych potraw i wiem że z nich nie zrezygnuje bo po prostu nie chce to jest każdego indywidualna sprawa czy potrafi się poświęcić. Jedyne czego wgl nie spozywam w jakiejkolwiek ilości to chipsy już od półtora roku nie miałam ich w ustach ale nawet jakoś za nimi nie tęsknię: )
anastazjarose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 13:59   #599
rox777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam,

Miałbym kilka pytań do Was.m

Od kilkunastu dni wprowadziłem dietę, odstawiłem wszelkie fast foody itp (nie ma co się rozpisywać wszyscy wiemy o co chodzi) na rzecz owoców, warzyw wody itp. Dodatkowo starałem się jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Przyszły święta i chcąc nie chcąc coś tam musiałem jeść, przechodząc do sedna.

Po kilku dniach od spożywania diety zauważyłem że na twarzy prawie nic nowego nie wychodzi.

Dzisiaj jednak skóra wyglądała już wg. mnie gorzej i powychodziły nowe...

Czy aż tak szybko mogły wyjść nowe pryszcze jak jadłem mniej zdrowe produkty 2-3 dni temu?

Zauważyłem również, że niedoskonałości na jednej stronie twarzy wolniej schodziły niż na drugiej. Czy może to mieć jakiś związek z tym, że podczas snu śpię na tej stronie?

Jak to jest z wodą? Najlepiej niegazowana, czy może być mineralna niskosodowa którą teraz piję?

Jak to jest z tą cytryną? Rano warto pić wodę z cytryną?

Nie używam również żadnych toników, kosmetyków twarz myję samą wodą.

Zacząłem się zastanawiać czy nie jestem przypadkiem uczulony na coś, dodam że będąc mały byłem uczulony prawie na wszystko, jednak z wiekiem alergia przeszła, dodam że mam 21 lat.
rox777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 14:53   #600
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez rox777 Pokaż wiadomość
Witam,

Miałbym kilka pytań do Was.m

Od kilkunastu dni wprowadziłem dietę, odstawiłem wszelkie fast foody itp (nie ma co się rozpisywać wszyscy wiemy o co chodzi) na rzecz owoców, warzyw wody itp. Dodatkowo starałem się jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Przyszły święta i chcąc nie chcąc coś tam musiałem jeść, przechodząc do sedna.

Po kilku dniach od spożywania diety zauważyłem że na twarzy prawie nic nowego nie wychodzi.

Dzisiaj jednak skóra wyglądała już wg. mnie gorzej i powychodziły nowe...

Czy aż tak szybko mogły wyjść nowe pryszcze jak jadłem mniej zdrowe produkty 2-3 dni temu?

Zauważyłem również, że niedoskonałości na jednej stronie twarzy wolniej schodziły niż na drugiej. Czy może to mieć jakiś związek z tym, że podczas snu śpię na tej stronie?

Jak to jest z wodą? Najlepiej niegazowana, czy może być mineralna niskosodowa którą teraz piję?

Jak to jest z tą cytryną? Rano warto pić wodę z cytryną?

Nie używam również żadnych toników, kosmetyków twarz myję samą wodą.

Zacząłem się zastanawiać czy nie jestem przypadkiem uczulony na coś, dodam że będąc mały byłem uczulony prawie na wszystko, jednak z wiekiem alergia przeszła, dodam że mam 21 lat.
Dieta ma bardzo duzy wplyw. Mnie wysypuje 2 dni po zjedzeniu czegos tam a 1 dzień po alkoholu, inna osobe wysypie po tygodniu.
Hym. Co do poszewki... jak czesto ja zmieniasz?
Twarz myjesz sama woda bez mydla? Przegotowaną czy zwykla?
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 11:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.