krem na noc/krem na dzień - do Pani Beatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-31, 19:47   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

krem na noc/krem na dzień - do Pani Beatki


Ja mam takie pytanie. Czym powinien różnić się krem na dzień od kremu na noc? Czytałam gdzieś, że krem na dzień powinien być nawilżający (taki lekki), a na dzień bardziej tłusty - natłuszczająco - nawilżający. A zimą z kolei, że trzeba na dzień natłuszczać, a na noc nawilżać. Co Pani sądzi na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-02, 13:51   #2
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: krem na noc/krem na dzień - do Pani Beatki

Hejka iwa [img]icons/icon40.gif[/img]
Co prawda nie jestem NasząWspaniałąBeatką, i nawet nie aspiruję, bo moje skromne doświadczenia dzielą od Jej wiedzy cełe lata świetlne [img]icons/icon12.gif[/img] ale postaram się podzielic z Tobą tym co wiem:
1) kremy na dzień powinny (ale nie muszą) być nieco lżejsze, a to z tej prostej przyczyny, że wiekszość dam ma o poranku zwyczaj malowania facjatki [img]icons/icon12.gif[/img] Wg mnie najważniejsze jest aby krem, emulsja czy żel posiadały jak najmocniejsze filrty przeciwsłoneczne;
2) jako że w nocy przeważnie śpimy, a skóra najlepiej regeneruje sie właśnie podczas snu, kremy na noc zawierają w swoim składzie więcej składników nawilżających bądź też odżywczych;
3) kremów na dzień możemy używać również do pilęgnacji nocnej, ale NIEGDY ODWROTNIE!
4) jeszcze kilka lat temu, ze względu na receptury kremów nawilżających, niewskazane było ich używanie zimą, ponieważ groziło to podrażnieniem, a w skrajnych przypadkach nawet mikroodmrożeniami. Teraz jednak nie mamy już takich problemów i kremiki nawilżające możemy stosować przez okrągłe 12 miesięcy.
Mam nadzieję, że troszkę Ci pomogłam.
Pozdrawiam
aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.