Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 11:16   #271
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: JAKI PODKLAD-pomocy!!!

Ja używam dermablendu vichy, pomimo recenzji, że tworzy maskę itp. To nie prawda pod warunkiem, że umiejętnie się go nakłada, pozatym daje naprawdę bardzo naturalny efekt. Mam troche blizn po wypryskach, które kiedyś miałam, a on wszystko świetnie maskuje. Może i jest drogi, ale niesamowicie wydajny. Ja mam tubkę 7 miesięcy, a codziennie się maluje. Na całą twarz wystarczy niewiele podkkładu, jest plastyczny i fajnie się rozsmarowuje. Może nie matuje, ale tak naprawdę z moją tłustą cerą żaden podkład sobie nie poradzi...
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 16:30   #272
Domcia33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: JAKI PODKLAD-pomocy!!!

je też mam cerę mieszaną i uzywam Clinique do cery tłustej bo mi Pani w Niemczech taki kiedyś poleciła i jest ok, polecam
Domcia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 21:58   #273
ullula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: JAKI PODKLAD-pomocy!!!

hej,
ja też mam mieszaną cerę.
w miarę służył mi ten podkład clinique..
ale ostatnio przechodzę powoli na kosmetyki naturalne..
uważam, że to świetne rozwiązanie- skóra normalizuje się,
ostatnio nabyłam podkład logony:
http://www.sklepnaturalny.pl/makija/...bezowy-01.html

jestem bardzo zadowolona.

A zapytam przy okazji- jakich używacie korektorów?
bo ja jeszcze nie trafiłam na dobry, który się dobrze wtapia..

pozdrawiam!!!
ullula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 08:01   #274
marlis2904
Przyczajenie
 
Avatar marlis2904
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Tłusta cera-jaki podkład??

Mam tłustą cere i nie wiem jaki mogłabym używać podkład by moja buzia nie była jescze bardziej tłusta...mam nadzieje,że troszkę mi pomożecie
__________________
M

Edytowane przez marlis2904
Czas edycji: 2009-03-14 o 08:16
marlis2904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 08:48   #275
Parsifal
Zadomowienie
 
Avatar Parsifal
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 459
Dot.: Tłusta cera-jaki podkład??

polecam Mattitude Astora naprawdę fajny, nie powoduje większego przetłuszczania się, delikatnie matuje, trochę kryje, przypudrowany wygląda świetnie
Parsifal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 09:56   #276
marlis2904
Przyczajenie
 
Avatar marlis2904
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Tłusta cera-jaki podkład??

A może zna ktoś jakieś sposoby na tłustą cere??
__________________
M
marlis2904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 10:24   #277
Kler
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 60
Dot.: Tłusta cera-jaki podkład??

Wiele osób chwali sobie oliwke HIPP, dzięki której mniej się świecą w ciągu dnia jeszcze inni robią sobie maseczke z ziemniaka, która ma działanie matujące;P
Kler jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 10:56   #278
marlis2904
Przyczajenie
 
Avatar marlis2904
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Tłusta cera-jaki podkład??

Hmmm...dziwne,bo ja zwasze myślałam,że oliwki są tłuste i jeszcez bardziej przetłuszczają skórę.Ale może ta oliwka jest inna;P
__________________
M
marlis2904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 11:54   #279
di4n4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Tłusta cera-jaki podkład??

Ja też mam cerę łusta (T) i polecam: Bourjois, Fond de Teint Pinceau (Podkład w pędzlu) - wygląda b. naturalnie i nie zapycha porów. Mam go od jakiegos miesiaca i jestem bardzo zadowolona, można go kupic w seforze. Jest też wersja dostępna bez pędzla.

Bibułki matujące tej firmy też są fajne
di4n4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 19:13   #280
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Tłudta cera-jaki podkład??

ja polecam Revlon Colorstay with Softlex
gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 19:19   #281
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Tłudta cera-jaki podkład??

W zasadzie oliwka Hipp wiąże się z nawilżaniem skóry. Dokładniej, wysuszona skóra broni się przed jeszcze większym przesuszeniem wytwarzając powłokę ochronną w postaci tej tłustej warstwy, która zapobiega utracie wody ze skóry poprzez parowanie. Oliwka nawilża, ale zazwyczaj nie zapycha, mimo tłustej konsystencji - typowej dla oliwek. Tutaj przyda się lektura KWC.
Możliwe, że Wasze skóry przetłuszczają się właśnie przez to, że są przesuszone. Odpowiednie nawilżenie może całkowicie, trochę lub wcale przyczynic się do mniejszego przetłuszczania się skóry.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 15:57   #282
Kler
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 60
Dot.: Tłusta cera-jaki podkład??

Tez tak myślałam ale jak poczytałam opinie to coś w tym jest, że ona działa...oliwka właśnie ma nawilżać chronić przed przesuszeniem skóry a w wyniku tego przestać się przetłuszczać spróbować można, dużo nie kosztuje, a w razie problemu można zużyć do pielęgnacji ciała
Kler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 16:54   #283
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Question Najlepszy podkład

Witam dziewczęta . Mam prośbę: Czy mogłybyście polecic mi jakis dobry, ogólnodostepny podkład dobrze kryjacy nie zatykający porów? Chodzi mi o te bardziej ciemniejsze odcienie. Może ten, który używacie teraz okazał się strzałem w 10? Jednak proszę podawac też jego przyblizona cene: max do 30zł. Z góry serdecznie dziekuje.
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 17:02   #284
lenka2211
Przyczajenie
 
Avatar lenka2211
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Dot.: Najlepszy podkład

hey ja używam lirene są nie drogie o 13 do 12zł. A najlepszy który miałam to Afinitone Maybeline kosztuje okolo 27zł ale jest bardzo dobry ma lekką konsystencje łatwo sie rozprowadza i wygląda bardzo naturalnie
lenka2211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 17:37   #285
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Najlepszy podkład

Rimmel Lasting Finish - bardzo fajny podkład mineralny za jakies 23 zł
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 17:43   #286
Almandyn
Raczkowanie
 
Avatar Almandyn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: 53° 02' N 18° 37' E
Wiadomości: 126
Dot.: Najlepszy podkład

Podkład mocnokryjący z Mary Kay - drogi (61 zł) ale bardzo wydajny - więc wbrew pozorom się opłaca. Świetnie nawilża <3
Almandyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 09:00   #287
aga1507
Przyczajenie
 
Avatar aga1507
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Dot.: Najlepszy podkład

Max Factor Lasting Performance, bardzo fajnie kryje, niestety nie znam polskiej ceny, ja place za niego 10L wi mysle , ze w PL ok. 50 zl to maksymalna cena
__________________
aga1507
aga1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 13:57   #288
kicorynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 56
Wink Dot.: Najlepszy podkład

w sephora max factor-lasting perfomance kosztuje 6o zł. Cena ogromna,ale podkład jest swietny i bardzo wydajny.
kicorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 14:14   #289
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Najlepszy podkład

ja polecam mineralne, nie zpaychaja sa lekki i dobrze kryja, zapraszam na forum mineralne: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113

i zobacz jakie cuad mozna nimi zdzialac: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311233

sama mam mineralny Revlonu, niestety jest zapychaczem dlatego zamowilam mineralki (czyste i prawdziwe) z everydayminerals.

edit: ok 9 czy 8 g ich podkladu (everydayminerals) kosztuje regularnie 12$ , jednak zamawiajac razem dziewczynami i biorac duzy kit placi sie ok 6$ wiec mysle ze za taka jakosc jak najbardziej sie opłaca, poza tym mozna sobieu nich zamowic darmowy zestaw poróbek (2g każda) - 3 podkłady, 1 róz, 1 korektor, płaci sie tylko za przesyłke czyli 4,5$ - wczoraj zapłaciłam za to w złotówkach 16,26.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)



Edytowane przez northwestpassage
Czas edycji: 2009-03-18 o 14:18
northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 20:47   #290
LadyBane
Rozeznanie
 
Avatar LadyBane
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: świdnik
Wiadomości: 611
Dot.: Najlepszy podkład

max factor na allegro jest sporo tanszy, zalezy od sprzedawcy i kosztów przesyłki, aleto i tak tylko troche ponad 30 ..
__________________

www.serce-oliwki.pl




LadyBane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 15:01   #291
moons
Zadomowienie
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 451
Dot.: Najlepszy podkład

Najlepszy jaki do tej pory miałam podkład(a miałam ich troche)to firmy GOSH rewelacja lekki wcale nie czujesz go na twarzy swietnie kryje bez efektu maski nawet popękane naczynka i piegi (z czym ja mam problem),jest lekki wiec nie zatyka porow przez co mniej roznorodnych krost na twarzy (z czym tez mialam problem )odkad go uzywam juz tego problemu nie mam.Noi jeszcze super wydajny cena 50zł ale to sie szybko zwraca...
pozdrawiam...
moons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 18:36   #292
Agaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 25
Dot.: JAki podkład?trądzik

Hej !
mam pytanie... co lepiej używać fluid czy puder....?? Słyszałam że puder zatyka pory i nie jest za dobry do cer problemowej, a że fluid jest ok wiec nie używałam pudrów...( u mnie polowa szkoły używa pudru z vipery) jednak ostatnio przeczytałam że to fluid i podkład jest zły.
wiec co lepiej uzywać ?? Niektórzy używają jedno i drugie ale moja cera mogła by tego nie wytrzymać....
proszę o radę co wybrać( podkład, puder albo jeszcze coś innego) i z jakiej firmy?? obecnie mam fluid z vichy normatent (coś w tym stylu:P) i kosztował 60zł( wolałabym nie przekraczać tej ceny )

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Acham i dodam jeszcze że w sumie ten vichy jest ok w porównani z tymi które wczesniej używałam( dream mat mouse, coven , under twenty) , ale strasznie świeci się twarz i wg kolor jest taki jak by zabardzo pod czerwony( taki zimy...)
Agaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 20:52   #293
gwizaa
Raczkowanie
 
Avatar gwizaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 185
Dot.: JAki podkład?trądzik

Na rynku znaleźć możesz teraz wiele produktów, fluidy, pudry itd. i to jeszcze różne rodzaje. Ja polecam ci podkład firmy maybelline affinitone. Jest on lekki, nawilża nadaje sie dla każdego typu cery i pomoże ci zakryć niedoskonałości. Sama go używam i jestem z niego bardzo zadowolona, masz również kilka odcieni do wyboru i nie są one tak jak większość pomarańczowe, że odzielają twarz od szyi. Kolory są naturalne, nie tworzą maski.
gwizaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-28, 20:35   #294
milka894
Rozeznanie
 
Avatar milka894
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 566
Dot.: Tłusta cera-jaki podkład??

Cytat:
Napisane przez marlis2904 Pokaż wiadomość
A może zna ktoś jakieś sposoby na tłustą cere??

3 kroki Clinique+ podkład Superfit i przestaniesz świecić Miałam potworne problemy z błyszczącą cerą, każdy podkład po pewnym czasie spływał i żałuję,że zrobiłam postawowy błąd->trzeba najpierw postawić na pielęgnację kochana. Inaczej najlepszy podkład nic tu nie poradzi.

Próbowałam przeróżnych preparatów antybakteryjnych,ale efekty były krótkotrwałe albo tak mi wysuszały cerę,że zaczynałam się "sypać" 3 kroki Clinique pomagają usunąć zanieczyszczenia, złuszczyć matrwy naskórek i wyrównać równowagę lipdowo-tłuszczową skóry-czyli w skrócie, zlikwidować problemu typu podrażnienia, suchość, błyszczenie itp (zależnie od typu skóry).
milka894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-28, 21:29   #295
Agaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 25
Dot.: JAki podkład?trądzik

wielkie dzięki za radę!
W poniedziałek idę do sklepu po nowy podkład (affiniotione) ;P
Agaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-28, 22:45   #296
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: JAki podkład?trądzik

Cytat:
Napisane przez IneedU Pokaż wiadomość
Jakiego podkładu albo pudru mam uzywac gdy: moja cera jest sucha i ma baardzo duzo zaskorniakow szczegolenie na czole ( T )? TAkiego ktory by zakryl te paskudy ;/;/ i JAkiego zelu bo to podstawa..;*
podkład mineralny na pewno Ci nie zaszkodzi ale prawdziwy mineralny, a nie speudo
poczytaj forum kosmetyki mineralne http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-29, 12:19   #297
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: JAki podkład?trądzik

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
podkład mineralny na pewno Ci nie zaszkodzi ale prawdziwy mineralny, a nie speudo
poczytaj forum kosmetyki mineralne http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
Zgadzam się. A jeśli z jakiegoś powodu nie masz mozliwości zorganizowania prawdziwego mineralnego, to przynajmniej jakiś podkład w pudrze bez talku. Mnie wszystko, co ma talk zapycha i podrażnia.
Mogę polecić (z tych nieprawdziwych minerałów:P) podkład w pudrze The Body Shop. W pudrze - więc dodatkowy puder zbędny i łatwo zrobić poprawki. Dodatkowy plus to taki, że ma bardzo fajne, naturalne odcienie, nawet dla bardzo jasnych karnacji. Niestety kryje zdecydowanie słabiej, niż klasyczne, polecane wyżej minerały, ale u mnie, z korektorem, sprawdza się bez zarzutu.
Kosztuje 69 zł (z tego, co pamiętam), ale jest szalenie wydajny i myślę, że wydatek się opłaca. Prawdziwe minerały paradoksalnie w zestawie wychodzą jeszcze taniej, ale wiele osób nie decyduje się na zamówienie, bo to trochę bardziej uciążliwe, niż pójście do sklepu i zdjęcie z półki
Jeśli nie masz dostępu ani do prawdziwych kosmetyków mineralnych, ani do Body Shopu, to zwróć przynajmniej uwagę, czy podkład jest beztłuszczowy. Każdy inny może zapaskudzić Ci cerę że hoho! :/
Co do pudru - też uważam, że większość nienajlepiej wpływa na cerę - zwłaszcza jeśli zakleisz sie i pudrem i podkładem (nie wspominając o bazie i korektorze/kamuflażu) Są osoby, którym takie zabiegi nie robią różnicy i niczego nie pogarszają, ale w Twoim przypadku najgorsze, co można zrobic, to odciąć dopływ tlenu (raj dla bakterii:P) Zdecydowana większość pudrów ma w składzie talk ... I znowu - są osoby, którym talk nie szkodzi, ale myślę, że osoby z cerami trądzikowymi niekoniecznie się do nich zaliczają.
Dobrym, typowym pudrem matującym bez talku (a z miką) jest Mac Blot Powder. Leciutki, transparentny, idealny do poprawek... Każda z nas znajdzie odcień dla siebie.

Zgodzę się też z kolejną przedmówczynią, co do nieużywania przy cerze trądzikowej kosmetyków na trądzik. Choroby skóry leczy się u dermatologa a nie drogeryjnymi specyfikami. Jedyne co można zrobić na własną rękę, to dobrze nawilżać skórę (kremami nawilżającymi a nie matującymi!) i dobrze ją oczyszczać nie przesuszając (wszystkie żele z SLS i toniki z alkoholem odpadają!!!)

Życzę udanych poszukiwań.

PS Moim zdaniem kolorówka też dla ludzi - jeśli jest dobrze dobrana do "oczekiwań" skóry, może nawet poprawić jej stan (nawilżyć lub ograniczyć wypryski) Ale, jak wszędzie złota zasada, by stosować z umiarem.

Nic odkrywczego (taki sobie statement) ;P;P;P

Edytowane przez Buła
Czas edycji: 2009-03-29 o 12:32
Buła jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-29, 14:26   #298
zafascynowana1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 184
Dot.: JAki podkład?trądzik

Cytat:
Napisane przez Agaa Pokaż wiadomość
wielkie dzięki za radę!
W poniedziałek idę do sklepu po nowy podkład (affiniotione) ;P
Uwaga Affinitone nie jest kryjący^^ Lekki, delikatny. Jeśli potrzeba zakrycia niedoskonałości, polecam jeszcze dodatkowo jakiś puder sypki
Pozdrawiam
zafascynowana1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-29, 14:34   #299
zafascynowana1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 184
Dot.: Tłudta cera-jaki podkład??

Polecam linię matującą Avonu z serii Solutions Do tego lekki podkład matujący, np.: w musie Maybelline i delikatny transparentny puder np.: M.A.C
zafascynowana1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 17:48   #300
Agaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 25
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

hmm... czyli jednak muszę jeszcze kupić puder
Agaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.