Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-15, 21:05   #4141
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
nie no bez przesady, to zalezy czego Twoja cera potrzebuje, jesli ma sie np. cere bezproblemowa, ktora potrzebuje tylko lekkiego nawilzania to uzywanie roznych dodatkow nie jest konieczne, a taki zestaw nie zrobi Ci krzywdy. ja wlasnie tak stosuje, ha plus olej, raz na jakis czas robie sobie dodatki, ale bez tego nic by sie z cera nie stalo. oczywiscie mozna uzywac czegos wiecej np. profilaktycznie przeciw zmarszczkom czy dla rozjasnienia, ale nie zniszczy sie cery od tylko takiego zestawu.
No ja właśnie mam cere mieszaną, skłonną do ropnych wyprysków (właściwie to innych nie mam), wągry, rozszerzone pory itd...
No nie wiem, może aloes na następny raz też wezmę... Może powiecie mi co by dla takie cery jak ja mam byłoby jeszcze dobre?
No nic, idę studiować wątek dalej
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 21:27   #4142
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
No ja właśnie mam cere mieszaną, skłonną do ropnych wyprysków (właściwie to innych nie mam), wągry, rozszerzone pory itd...
No nie wiem, może aloes na następny raz też wezmę... Może powiecie mi co by dla takie cery jak ja mam byłoby jeszcze dobre?
No nic, idę studiować wątek dalej
najlepiej jakbys weszla na www.mazidla.com i tam jest masa roznych specyfikow z dokladnym opisem na co one dzialaja,dla jakiej cery, jakie formulacje mozna z tego tworzyc, wielka biblioteka wiedzy
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 08:29   #4143
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
No ja właśnie mam cere mieszaną, skłonną do ropnych wyprysków (właściwie to innych nie mam), wągry, rozszerzone pory itd...
No nie wiem, może aloes na następny raz też wezmę... Może powiecie mi co by dla takie cery jak ja mam byłoby jeszcze dobre?
No nic, idę studiować wątek dalej
Na mazidłach jest mnóstwo różnych specyfików na taką cerę, najlepiej się dokładnie wczytać, jak napisała ultrafiolet .
Ja za to dodatkowo polecałabym Ci mydło węglowe do mycia takiej cery:
http://mydlarnia-tuli.pl/index.php?p...mart&Itemid=49
Jest naprawdę niesamowite .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 20:46   #4144
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
hihi, racja, racja

Pierwsze słysze Aż się przestraszyłam trochę Czyli jakbym stosowała takie serum + oczyszczanie twarzy żelem przez dłuższy czas, mogłoby to być opłakane w skutkach? Uff... jak dobrze, że mamy ten wizaż, co ja bym bez Was zrobiła (normalnie dziecko we mgle ). A mogłabyś skonkretyzować jakie by były tego skutki? Większy wysyp, zanieczyszczona cera?

Kwasy, kwasy... też kiedyś chciałam spróbować, ale to znowu trzeba filtry stosować, a to kosztuje... Ja niestety nie zarabiam. O, aloes! Zawsze mnie korciło spróbować, ale wyleciało mi z głowy, żeby zamówić... O takie coś chodzi? http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...00-krotnie/423 A może zupełnie coś innego?
Zanieczyszczona cera to może nie - ale większą poprawę w wyglądzie cery trądzikowej uzyskasz stosując HA, oleje i składniki typowo przeciwtrądzikowe niż tylko HA i oleje
Poza tym po kilku miesiącach-latach wyłącznie na HA i olejach, możesz mieć więcej zmarszczek niż jakbyś chroniła skórę filtrami, antyoksydantami, stosowała retinoidy itp.
Oczywiście wszystko zależy od konkretnej cery.

Tak jak dziewcyzny mogę Ci polecić do poczytania:
http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html

Masz tam opis cery, listę olejów i składników aktywnych oraz przykładowe receptury.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 21:33   #4145
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Apsik, dziękuję, już zamówiłam te olejki. Naprawdę wielki dzięki. Jak się nie sprawdzą, to przyjdę z reklamacją, hahaha
Jak się nie sprawdzą, to sklepy, w których dokonałaś zakupów na pewno chętnie zajmą się reklamacjami

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
oleju 20% (kilka kropel) i HA 80%
A ja siup na oko w zależności od potrzeb skóry

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
To znaczy co? Bo jak na razie to zamówiłam HA i oleje: konopny, z nasion malin i... chyba z czarnuszki Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy to zostanę na razie przy żelu, może później spróbuję czegoś naturalnego
Mojej skórze czarnuszka nic nie zrobiła (w sensie nic pozytywnego) - więcej jej nie kupię
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 09:21   #4146
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hydrolatów jeszcze nie używam, jedynie wody pietruszkowej
Olejki bardzo lubię do ciała i włosów, na twarz używam jedynie lnianego i jest super, goi mi wszystkie wypryski. Punktowo olejek herbaciany.
Przymierzam się do pachnotki i maliny przy zamówieniu na ZSK.
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 11:40   #4147
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny skończył mi się olej arganowy, który kupiła mi siostra w pracy. Napiszcie gdzie mogę kupić olej arganowy, jakie sklepy polecacie? Zależy mi na nim głównie do ciała/kąpieli chyba że polecacie coś innego równie dobrego. Pozdrawiam.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 15:39   #4148
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Hydrolatów jeszcze nie używam, jedynie wody pietruszkowej
O, powiedz mi coś o tej wodzie...
Co, jak, gdzie?

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Dziewczyny skończył mi się olej arganowy, który kupiła mi siostra w pracy. Napiszcie gdzie mogę kupić olej arganowy, jakie sklepy polecacie? Zależy mi na nim głównie do ciała/kąpieli chyba że polecacie coś innego równie dobrego. Pozdrawiam.
Ja miałam argan z Maroko Sklep.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-05, 16:33   #4149
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
O, powiedz mi coś o tej wodzie...
Co, jak, gdzie?
Drobny, domowy patent, który może zastąpić hydrolat, czytałam o tym na tych blogach:
http://www.blondhaircare.com/2012/08...ietruszki.html
http://www.blondhaircare.com/2012/09...hydrolaty.html
http://naturalniepienkna.blogspot.co...truszkowa.html

Nie stosowałam zbyt regularnie, więc nie zauważyłam poprawy w związku z przebarwieniami, ale zrobię kolejne podejście i zobaczymy
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 08:59   #4150
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Drobny, domowy patent, który może zastąpić hydrolat, czytałam o tym na tych blogach:
http://www.blondhaircare.com/2012/08...ietruszki.html
http://www.blondhaircare.com/2012/09...hydrolaty.html
http://naturalniepienkna.blogspot.co...truszkowa.html

Nie stosowałam zbyt regularnie, więc nie zauważyłam poprawy w związku z przebarwieniami, ale zrobię kolejne podejście i zobaczymy
ja stosowałam wode pietruszkową zmieszaną z niacynamidem przez okolo poltora tygodnia. Wrażenia? w sumie chyba też za krótko, żeby cokolwiek stwierdzić, działał jak hydrolat, mam zamiar jeszcze raz ją zrobić :P
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 10:02   #4151
sylwka2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

akurat konczy mi sie hydrolat z kocanki (uzywalam ok miesiaca i widze ze przebarwienia sa jasniejsze, na poczatku nie moglam zniesc zapachu, teraz juz mi nie przeszkadza) wiec sprobuje wody pietruszkowej
sylwka2108 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 11:52   #4152
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Drobny, domowy patent, który może zastąpić hydrolat, czytałam o tym na tych blogach:
http://www.blondhaircare.com/2012/08...ietruszki.html
http://www.blondhaircare.com/2012/09...hydrolaty.html
http://naturalniepienkna.blogspot.co...truszkowa.html

Nie stosowałam zbyt regularnie, więc nie zauważyłam poprawy w związku z przebarwieniami, ale zrobię kolejne podejście i zobaczymy
Dzięki za info
Nie wiedziałam wcześniej o takiej wodzie
Ale mhm, obecnie mam dwa hydrolaty, tonik Fitomedowy i tonik z niacynamidem, więc z pewnością górę weźmie lenistwo i wody nie zrobię.... a pietruszkę zjem bo sporo jej jeszcze na ogrodzie

Cytat:
Napisane przez sylwka2108 Pokaż wiadomość
akurat konczy mi sie hydrolat z kocanki (uzywalam ok miesiaca i widze ze przebarwienia sa jasniejsze, na poczatku nie moglam zniesc zapachu, teraz juz mi nie przeszkadza) wiec sprobuje wody pietruszkowej
Ja kocankę spróbowałam raz i myślałam, że oszaleję.... jej aromat zrywał mnie na wymioty i ciągle go czułam mimo nałożenia kremu, użycia perfum.... ale ja tak mam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 17:12   #4153
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dzięki za info
Nie wiedziałam wcześniej o takiej wodzie
Ale mhm, obecnie mam dwa hydrolaty, tonik Fitomedowy i tonik z niacynamidem, więc z pewnością górę weźmie lenistwo i wody nie zrobię.... a pietruszkę zjem bo sporo jej jeszcze na ogrodzie
A proszę bardzo

Ja już niacynamid dodałam do koszyka na ZSK, skoro taki świetny na przebarwienia Pewnie będę dodawać do hydrolatu oczarowego. Toniku za to nie mam w ogóle, więc robię sobie domowe - kiedyś był ogórkowy na przykład, a na co dzień korzystam z tego co mi przyjedzie do głowy - zielona herbata, rumianek, hibiskus, czasem sok z cytryny. Nastawiłam się na hydrolaty jako tonik, ale jeśli mogłybyście polecić jakiś kupny to też rozważę
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 12:45   #4154
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

U mnie hydrolat oczarowy sprawdził się świetnie, chciałam zamówić kolejny w innych sklepach ale czytam same negatywne opinie a ten co wcześniej miałam jest drogi, może polecicie mi zatem coś innego? do cery mieszanej? Moje sebum wyrównane, także bez skłonności do tłustej za to mam inny problem, wczoraj koleżanka nasmarowała mi buzię amolem, bo coś mi wyskoczyło na brodzie, takie coś ropne i dzisiaj jestem z wielkim strupem na brodzie, ponieważ wypaliło mi skórę i jak tu wierzyć koleżankom...? Jestem załamana, może poradzicie co z tym zrobić?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 16:23   #4155
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
A proszę bardzo

Ja już niacynamid dodałam do koszyka na ZSK, skoro taki świetny na przebarwienia Pewnie będę dodawać do hydrolatu oczarowego. Toniku za to nie mam w ogóle, więc robię sobie domowe - kiedyś był ogórkowy na przykład, a na co dzień korzystam z tego co mi przyjedzie do głowy - zielona herbata, rumianek, hibiskus, czasem sok z cytryny. Nastawiłam się na hydrolaty jako tonik, ale jeśli mogłybyście polecić jakiś kupny to też rozważę
W kwestii niacynamidu, to najlepiej dodawać go według przepisu - bo co za dużo, to niezdrowo
5,7ml niacynamidu
60ml hydrolatu lub wody
Na wątku o ZSK dziewczyny podały mi takie wielkości i tak robię od dłuższego czasu.

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
U mnie hydrolat oczarowy sprawdził się świetnie, chciałam zamówić kolejny w innych sklepach ale czytam same negatywne opinie a ten co wcześniej miałam jest drogi, może polecicie mi zatem coś innego? do cery mieszanej? Moje sebum wyrównane, także bez skłonności do tłustej za to mam inny problem, wczoraj koleżanka nasmarowała mi buzię amolem, bo coś mi wyskoczyło na brodzie, takie coś ropne i dzisiaj jestem z wielkim strupem na brodzie, ponieważ wypaliło mi skórę i jak tu wierzyć koleżankom...? Jestem załamana, może poradzicie co z tym zrobić?
Na pewno nie powinnaś smarować zmian czymś, czego nie znasz, a polecone przez kogoś specyfiki sprawdzać.
Teraz chyba trzeba poczekać aż strup zejdzie i nie grzebać tam bo może zostać blizna.

Co do hydrolatów, to polecę te, które lubię, a cerę też mam mieszaną: rumiankowy, różany (mój ulubiony), neroli, rozmarynowy
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 07:56   #4156
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
W kwestii niacynamidu, to najlepiej dodawać go według przepisu - bo co za dużo, to niezdrowo
5,7ml niacynamidu
60ml hydrolatu lub wody
Na wątku o ZSK dziewczyny podały mi takie wielkości i tak robię od dłuższego czasu.
Dzięki wielkie, zapisałam już sobie i na pewno tak użyję
A wiesz może czy można by do tego dodać kwas kojowy? Albo jak inaczej mogłabym go użyć? (Może w jakimś ekspresowym serum )
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 08:53   #4157
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Apsik widzisz, koleżanka po kosmetologii, więc stwierdziłam, że zna się lepiej jak ja...ale wyszło odwrotnie.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 11:09   #4158
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

dzien dobry

mam pytanie- czy uzywal ktoś olejku z marchewki?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 16:53   #4159
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 22:47   #4160
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie, zapisałam już sobie i na pewno tak użyję
A wiesz może czy można by do tego dodać kwas kojowy? Albo jak inaczej mogłabym go użyć? (Może w jakimś ekspresowym serum )
Kojowego nie miałam, więc się nie wypowiem bo mogę bujdę powiedzieć
Na wątku o ZSK możesz zapytać, może tam dziewczyny go stosowały.

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Apsik widzisz, koleżanka po kosmetologii, więc stwierdziłam, że zna się lepiej jak ja...ale wyszło odwrotnie.
Ja tam zawsze polecam pastę cynkową albo papkę Jadwigi na wykwity skórne - polskie i działa, można spróbować

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mi się różanka daburowa skończyła, a że znalazłam wodę różaną na allegro po 5,50-200ml, kupiłam dwie
Choć nie musiałam bo mam się czym smarować, a wręcz polewać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 23:21   #4161
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
A wiesz może czy można by do tego dodać kwas kojowy? Albo jak inaczej mogłabym go użyć? (Może w jakimś ekspresowym serum )
O substancjach depigmentacyjnych piszemy gdzie indziej. Na temat kwasu kojowego: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post35543949
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 06:01   #4162
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witajcie,
mam do Was prośbę. Potrzebuję dwa zestawy prezentowe o wartości do 100,00 zł każdy z naturalnymi olejami zimnotłoczonymi do masażu. Pomóżcie mi taki zestaw stworzyć, gdzie najlepiej kupić aby ładnie całość wyglądała. Co najlepiej kupić i gdzie? Dla skóry dojrzałej.

Moje typy sklepów:
Bio lander - może opakowania ładne ale drogo,
Organique
EcoSpa.pl
BU
ZSK
Archipelag piękna

a może coś innego?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 17:18   #4163
Setina
Przyczajenie
 
Avatar Setina
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Potrzebna mi Wasza pomoc, ładnie proszę :-)

Zaczęłam robić olejek myjący, coś jak ten z BU. Kupiłam organiczny, nierafinowany olej słonecznikowy, glyceryl cocoate i olejek pomarańczowy. Proporcje: 10ml glyceryl cocoate, 90ml oleju i kapka pomarańczowego. I coś mi w nim nie pasuje. Ładnie zmywa cały makijaż i siebie samego, ale szczypią mnie oczy, po myciu mam lekko ściągniętą skórę, ale najgorszy jest chyba zapach ... nawet trudno mi go określić, ale dziwny jest i mi bardzo przeszkadza. Mogłabym może lunąć tego pomarańczowego więcej, ale nie wiem, czy będzie dobrze i czy to na pewno o to chodzi. Generalnie, po tym olejku z BU nie ma szczypania, zapach boski, skóra nawilżona, ale zamarzyło mi się samemu go kręcić :rolleyes:

Przejrzałam wszystkie wątki, ale nie mogę znaleźć nic, co rozwiązałoby mój "problem" :confused:

Macie taką wiedzę i dobre pomysły, więc może podpowiecie mi co z tym zrobić?
Setina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 17:21   #4164
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Setina Pokaż wiadomość
Potrzebna mi Wasza pomoc, ładnie proszę

Zaczęłam robić olejek myjący, coś jak ten z BU. Kupiłam organiczny, nierafinowany olej słonecznikowy, glyceryl cocoate i olejek pomarańczowy. Proporcje: 10ml glyceryl cocoate, 90ml oleju i kapka pomarańczowego. I coś mi w nim nie pasuje. Ładnie zmywa cały makijaż i siebie samego, ale szczypią mnie oczy, po myciu mam lekko ściągniętą skórę, ale najgorszy jest chyba zapach ... nawet trudno mi go określić, ale dziwny jest i mi bardzo przeszkadza. Mogłabym może lunąć tego pomarańczowego więcej, ale nie wiem, czy będzie dobrze i czy to na pewno o to chodzi. Generalnie, po tym olejku z BU nie ma szczypania, zapach boski, skóra nawilżona, ale zamarzyło mi się samemu go kręcić

Przejrzałam wszystkie wątki, ale nie mogę znaleźć nic, co rozwiązałoby mój "problem"

Macie taką wiedzę i dobre pomysły, więc może podpowiecie mi co z tym zrobić?
A nie przesadziłaś z olejkiem pomarańczowym? Olejki cytrusowe lubią podrażniać skórę stosowane w nadmiarze.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 17:27   #4165
Setina
Przyczajenie
 
Avatar Setina
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
A nie przesadziłaś z olejkiem pomarańczowym? Olejki cytrusowe lubią podrażniać skórę stosowane w nadmiarze.

no właśnie chyba nie, bo przez pierwsze 3 dni używałam olejek bez tego pomarańczowego, dopiero jak już znieść zapachu nie mogłam, to kupiłam pomarańczowy i dodałam ze 4 krople ...
Setina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 13:59   #4166
Cremonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 67
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
dzien dobry

mam pytanie- czy używal ktoś olejku z marchewki?
Ja i pewnie sporo innych osób z tym,że ten olej ma intensywny kolor i używa się go w bardzo niskim stężeniu więc co do działania trudno się wypowiedzieć.Na pewno nadaje ładny kolor pod warunkiem,że się nie przesadzi z ilością.
Cremonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 14:29   #4167
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Cremonka Pokaż wiadomość
Ja i pewnie sporo innych osób z tym,że ten olej ma intensywny kolor i używa się go w bardzo niskim stężeniu więc co do działania trudno się wypowiedzieć.Na pewno nadaje ładny kolor pod warunkiem,że się nie przesadzi z ilością.
Czyli jakbym uzywala go codziennie (z HA) na noc to bym byla pomaranczowa?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 18:46   #4168
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Setina Pokaż wiadomość
Potrzebna mi Wasza pomoc, ładnie proszę

Zaczęłam robić olejek myjący, coś jak ten z BU. Kupiłam organiczny, nierafinowany olej słonecznikowy, glyceryl cocoate i olejek pomarańczowy. Proporcje: 10ml glyceryl cocoate, 90ml oleju i kapka pomarańczowego. I coś mi w nim nie pasuje. Ładnie zmywa cały makijaż i siebie samego, ale szczypią mnie oczy, po myciu mam lekko ściągniętą skórę, ale najgorszy jest chyba zapach ... nawet trudno mi go określić, ale dziwny jest i mi bardzo przeszkadza. Mogłabym może lunąć tego pomarańczowego więcej, ale nie wiem, czy będzie dobrze i czy to na pewno o to chodzi. Generalnie, po tym olejku z BU nie ma szczypania, zapach boski, skóra nawilżona, ale zamarzyło mi się samemu go kręcić
jeśli to nie olejek eteryczny, to musi być wina oleju słonecznikowego - podejrzewam, że w zestawie BU jest rafinowany.
Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Czyli jakbym uzywala go codziennie (z HA) na noc to bym byla pomaranczowa?
No raczej tak Aczkolwiek u mnie efekt pomarańczowy utrzymuje się do umycia. W ogole nie zaobserwowałam trwałego zabarwienia skóry
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 18:50   #4169
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
jeśli to nie olejek eteryczny, to musi być wina oleju słonecznikowego - podejrzewam, że w zestawie BU jest rafinowany.

No raczej tak Aczkolwiek u mnie efekt pomarańczowy utrzymuje się do umycia. W ogole nie zaobserwowałam trwałego zabarwienia skóry
rozumiem no to musze sprobowac
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 23:20   #4170
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy ten olejek pichtowy http://www.vismaya-maitreya.pl/natur...eryjskiej.html to ten sam co ten http://www.youngliving.com/essential-oils/Pine ?
Mieszkam w USA i nie wiem jak mam ten olejek znalezc u siebie, jak go przetlumaczyc
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.