Upł5awy oraz tampony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-08, 15:16   #1
cysiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Exclamation

Upł5awy oraz tampony


Witam!
1.Mam pytanie dotyczące upławów. Za ile dni mogę spodziewać się okresu, jeśli są one lekko brązowe?

2. Od roku miesiączkuje. Chciałabym zacząć używać tamponów. Moje okresy są średnio obfite. Jestem drobnej figury. Od jakich tamponów zacząć i jak bezboleśnie go zaaplikować?
cysiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 15:46   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Upł5awy oraz tampony

jesli od roku miesiaczkujesz to moga sie zdarzyc jakies zaburzenia hormonalne i stad te plamienia. ale zawsze mozna zasiegnac opini lekarza- on nie gryzie. nie mozemy powiedziec kiedy u ciebie sie zacznie miesiaczka bo nie jestesmy twoim organizmem.

co do tamponow to chyba zaleca sie na poczatek mini, tylko nie jestem pewna, no i na ile ci starcza. no ale trzeba probowac. chyba tampaksy bylyby lepsze bo maja juz aplikator
ja pamietam swoje poczatki, mialam normalne tampony, zdarzalo sie ze czulam go podczas siadania i bolalo., ale nauczylam sie. napewno jakis drobny bol bedzie sie odczuwalo podczas aplikacji (chyba ze ma sie jakies wady - wiem ze jest jakas horoba co utrudnia wlozenie czegokolwiek)
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 15:49   #3
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Upł5awy oraz tampony

Jeśli masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz zapytać się mamy, starszej siostry
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:43   #4
trawa_morska
Zadomowienie
 
Avatar trawa_morska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 532
Dot.: Upł5awy oraz tampony

1. Musialabys regularnie obserwowac swoj organizm, zeby moc przewidziec dokladnie, kiedy bedziesz miala miesiaczke. Jak miesiaczkujesz od roku, to mniej wiecej wiesz, jakie masz cykle. Jezeli nieregularne (a takie najczesciej sa na poczatku) to nie ustalisz dokladnie daty. Mozesz mniej wiecej stwierdzic, ze takie a takie dni sa prawdopodobne i wziac np. odpowiednie rzeczy, jezeli w tych dniach masz jakis wyjazd. Obserwuj swoj organizm, a takze objawy jakie masz kilka dni przed miesiaczka, to Ci bedzie pozniej latwiej ustalic.

2. Co do tamponow. Na pewno na pierwszy raz warto zaczac od mini, a same rozmiary sa dostosowane do obfitosci krwawienia. Oczywiscie koniecznie zapoznaj sie z ulotka. Rowniez polecam z aplikatorem, ja zawsze uzywam Tampaxow. Prawidlowo zalozony tampon jest niewyczuwalny. A podczas wkladania nie powinnas czuc zadnego bolu.
(chociaz slyszalam o probach wlozenia tamponow do cewki moczowej, ale to juz inna historia).

Powodzenia, bo tampony to wg mnie jeden z najlepszych wynalazkow ludzkosci.
trawa_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:46   #5
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: Upł5awy oraz tampony

.

Edytowane przez Lejdi Bond
Czas edycji: 2012-01-26 o 13:37
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 17:59   #6
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Upł5awy oraz tampony

Cytat:
Napisane przez cysiula Pokaż wiadomość
Witam!
1.Mam pytanie dotyczące upławów. Za ile dni mogę spodziewać się okresu, jeśli są one lekko brązowe?
ja tylko dodam, że upławy to wydzielina z pochwy zmieniona chorobowo (przez grzyby, drożdże lub bakterie) - jest jednym z objawów infekcji pochwy. Zaś to, o co pytasz to zwykłe plamienie.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 11:40   #7
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Upł5awy oraz tampony

Jeśli masz upławy to lepiej nie stosować tamponów bo to jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Lepiej używaj podpasek to o wiele bezpieczniejsze choć może niezbyt komfortowe.
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 13:24   #8
trawa_morska
Zadomowienie
 
Avatar trawa_morska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 532
Dot.: Upł5awy oraz tampony

Cytat:
Napisane przez Szangal1206 Pokaż wiadomość
Jeśli masz upławy to lepiej nie stosować tamponów bo to jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Lepiej używaj podpasek to o wiele bezpieczniejsze choć może niezbyt komfortowe.
Raczej ma zwykle plamienie. Zreszta tamponow niech uzywa jak bedzie miala normalna miesiaczke, czyt. na tyle obfita, zeby chociaz rozmiar mini sie nadawal
trawa_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.