Jak dalej chudnąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 13:58   #1
Nilaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3

Jak dalej chudnąć?


Mam 23 lata, 167 cm wzrostu i 71 kg wagi.
Rok temu ważyłam 103 kg; wtedy zaczęłam się odchudzać i zeszłam do 71 kg. Natomiast od miesiąca nie chudnę nic, zero. Próbowałam zmniejszyć ilość spożywanych kalorii do około 700 dziennie przez 3 tygodnie (jadłam 1400 - 1200 w czasie odchudzania), ale to również nic nie dało. Nie mam zamiaru robić żadnych głodówek ani stosować drakońskich diet. 700 kcal dziennie wydawało mi się za mało, ale i tak przez 3 tygodnie spożywałam taką ilość.
Oprócz papryki nie jestem uczulona na żadne inne produkty, więc mam dość obszerny wybór. Są produkty, których nie lubię, ale nie wybrzydzam jeśli muszę zjeść. To, że nie lubię nie zatrzyma mnie przed spożyciem danego produktu, więc poza papryką mogę jeść najróżniejsze produkty.

Miałam robione badania na serce - mam tachykardię oraz częstoskurcz nadkomorowy; kardiolog zakazał mi nadmiernego wysiłku pomimo, że biorę proszki na spowolnienie pracy serca. Co dzień wychodzę na dwór na spokojne spacery trwające 2-3 godziny.
Miałam również robione badania na tarczycę - mam zdrową.

Chciałam się poradzić jak mogłabym jeszcze schudnąć?
Z góry dziękuję.
Nilaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:00   #2
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Jak dalej chudnąć?

napisz jak wygląda Twój jadłospis.

700 kcal to skrajnie mało, już 1200 jest ilością zbyt skromną dla dorosłej, umiarkowanie aktywnej kobiety.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:09   #3
Nilaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Staram się jeść raczej zdrowe produkty. Rzadko kiedy zdarza mi się sięgnąć po słodycze (może raz na 3 miesiące jakiś baton). Jem 5 razy dziennie, więcej warzyw natomiast mniej owoców. Nie stosuję żadnej "oficjalnej" diety, po prostu zamieniłam niezdrowe jedzenie na warzywa. Mam grupę krwi 0, więc staram się unikać jogurtów oraz podobnych do nich produktów. Przez tyle czasu tak ładnie chudłam, a teraz nagle odchudzanie się zastopowało.

Poza spacerami nie jestem jakoś bardzo aktywna. Mam siedzącą pracę, więc te spacery są jedyną formą ruszania się. Mieszkam z mamą, która jest pedantką. Nie sprzątam w domu, bo mama mnie "wyręcza", a raczej metaforycznie warczy na mnie kiedy próbuje jej pomóc; więc jak wspomniałam, spacer jest jedyną formą mojego ruchu.

Edytowane przez Nilaja
Czas edycji: 2011-04-08 o 14:12
Nilaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:20   #4
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Jak dalej chudnąć?

trzymaj diete nadal (nie 700 kcal), 1000-1000 kcal, masz zastój tzn..organizm narazie nie chudnie, ale to minie
jedz zdrowo, tzn dostarcaj sobie wszelkich składników odzywczych, białka wegli i tłusczy, witamin i minerałów
i ...czekaj
jak troszke zejdziesz jeszcze z wagi może spróbój jakis cwiczen - takich na które lekarz wyrazi zgode - mało, czesto
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 16:20   #5
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
trzymaj diete nadal (nie 700 kcal), 1000-1000 kcal, masz zastój tzn..organizm narazie nie chudnie, ale to minie
jedz zdrowo, tzn dostarcaj sobie wszelkich składników odzywczych, białka wegli i tłusczy, witamin i minerałów
i ...czekaj
jak troszke zejdziesz jeszcze z wagi może spróbój jakis cwiczen - takich na które lekarz wyrazi zgode - mało, czesto
Jedz 1000kcal - jedz zdrowo- paradoks
Jedz 1000kacl - Dostarczaj sobie wszelkich składników odżywczych - paradoks.

Oczywiście bez obrazy.

Nie trzeba obniżać tych kalorii by schudnąć.

Nilaja, napisz przykładowe jadło.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:10   #6
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Jedz 1000kcal - jedz zdrowo- paradoks
Jedz 1000kacl - Dostarczaj sobie wszelkich składników odżywczych - paradoks.

Oczywiście bez obrazy.

Nie trzeba obniżać tych kalorii by schudnąć.

Nilaja, napisz przykładowe jadło.
a twoim zdaniem jedząc więcej a stawiając na tłuszcze i białka dostarczy sobie wszystkich minerałów i witamin?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:12   #7
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
a twoim zdaniem jedząc więcej a stawiając na tłuszcze i białka dostarczy sobie wszystkich minerałów i witamin?
a Twoim nie?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 17:27   #8
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Jak dalej chudnąć?

moim zdaniem czlowiek jest wszystkozerny i najlepiej pracuje gdy niczego mu nie brakuje i gdy jego dieta zawiera wszystko czego organizm potrzebuje. Wtedy substancje odzywcze wchlaniaja sie prawidlowo, nie czujemy sie oslabieni.

i nie twierdze, ze autorce bedzie zle na diecie niskowęglowodanowej, i ze ta dieta jest fe, bo nie wiem.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:43   #9
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
moim zdaniem czlowiek jest wszystkozerny i najlepiej pracuje gdy niczego mu nie brakuje i gdy jego dieta zawiera wszystko czego organizm potrzebuje. Wtedy substancje odzywcze wchlaniaja sie prawidlowo, nie czujemy sie oslabieni.

i nie twierdze, ze autorce bedzie zle na diecie niskowęglowodanowej, i ze ta dieta jest fe, bo nie wiem.

hmmm.... nie rozumiem Cie, w sumie Ty chyba mnie nie rozumiesz, tzn nie wiem

Właśnie próbuje do tego dojść i napisać że bez sensu jest obniżanie "kalorii" by schudnąć i wprowadzać się w stan niedoborów bo jakość jak i ilość się liczy a chudnąć można i na 5000kcal i przekraczając 2 krotnie RDA na prawie każdy makro(wiadomo co trzeba obniżyć) i mikroskładnik diety - teoretycznie pisząc bo na pewno przekroczenie niektórych składników może mieć słabe rezultaty ale chyba wiesz o co mi chodzi.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 19:11   #10
Nilaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Edo_ergo_sum

Mój jadłospis z jednego dnia wyglądał tak:

Śniadanie:
2 kromki chleba żytniego pełnoziarnistego (bez masła) + 2 plasterki szynki z indyka oraz pomidor
szklanka zielonej herbaty

Drugie śniadanie:
1 banan
1 pomarańcza
(często łączę smaki - słodki z kwaśnym, itp.)

Obiad:
makrela wędzona

Podwieczorek:
2 grejfruty (bardzo je lubię i mogłabym ich zjeść sporo)

Kolacja:
morele suszone
szklanka zielonej herbaty


Chociaż śniadanie często wygląda podobnie. Czasami zamiast szynki z indyka jem kiełbasę szynkową + pomidor.
Piję głównie zieloną herbatę. Nie przepadam za zwykłą, natomiast jeśli już taką wypiję, nie dodaję cukru.
Kawy nie pijam, nie jadam słodyczy (ponieważ nie lubię słodkich produktów). Nawet banan jest dla mnie za słodki, ale jem ponieważ np. mama mi go kupiła.
Piję również 2 l wody niegazowanej dziennie.

Edytowane przez Nilaja
Czas edycji: 2011-04-08 o 19:15
Nilaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:03   #11
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
hmmm.... nie rozumiem Cie, w sumie Ty chyba mnie nie rozumiesz, tzn nie wiem

Właśnie próbuje do tego dojść i napisać że bez sensu jest obniżanie "kalorii" by schudnąć i wprowadzać się w stan niedoborów bo jakość jak i ilość się liczy a chudnąć można i na 5000kcal i przekraczając 2 krotnie RDA na prawie każdy makro(wiadomo co trzeba obniżyć) i mikroskładnik diety - teoretycznie pisząc bo na pewno przekroczenie niektórych składników może mieć słabe rezultaty ale chyba wiesz o co mi chodzi.
słabe czy przykre rezultaty?

w ogóle nilajo jesz no 'dziwnie', z pewnoscia masz niedobory. Głodzisz się cukrem!
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 08:28   #12
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Cytat:
Napisane przez Nilaja Pokaż wiadomość
Edo_ergo_sum

Mój jadłospis z jednego dnia wyglądał tak:

Śniadanie:
2 kromki chleba żytniego pełnoziarnistego (bez masła) + 2 plasterki szynki z indyka oraz pomidor
szklanka zielonej herbaty

Drugie śniadanie:
1 banan
1 pomarańcza
(często łączę smaki - słodki z kwaśnym, itp.)

Obiad:
makrela wędzona

Podwieczorek:
2 grejfruty (bardzo je lubię i mogłabym ich zjeść sporo)

Kolacja:
morele suszone
szklanka zielonej herbaty


Chociaż śniadanie często wygląda podobnie. Czasami zamiast szynki z indyka jem kiełbasę szynkową + pomidor.
Piję głównie zieloną herbatę. Nie przepadam za zwykłą, natomiast jeśli już taką wypiję, nie dodaję cukru.
Kawy nie pijam, nie jadam słodyczy (ponieważ nie lubię słodkich produktów). Nawet banan jest dla mnie za słodki, ale jem ponieważ np. mama mi go kupiła.
Piję również 2 l wody niegazowanej dziennie.
Nilaja, przepraszam, jeśli Cię urażę, ale to jest bardzo niedobry jadłospis.
Ojej.

Za dużo owoców - Twoja dieta to niemal same węglowodany proste!

I śniadanie jest okej, a dalej, to katastrofa raczej.

Albo banan (i niekoniecznie codziennie, bo choć zdrowy, to jednak ma sporo cukrów) albo pomarańcza i that it, nie więcej.

Obiad masz białkowo - tłuszczowy. Ta makrela to już bardziej na kolacje by pasowała, niż na obiad. No i gdzie są warzywa???

Podwieczorek owocowy? Niedobry pomysł - tych cukrów już spalić nie zdążysz. Już jogurt byłby lepszy.
Daj spokój tej teorii z grupami krwi - to jedna wielka bujda.
Nie patrz, co kto wymyślił, tylko na potrzeby Twojego organizmu i na to, co zdrowe.

Kolacja - znowu owoce. Na tym nie da się schudnąć. Zresztą po mojemu to chodzisz cały czas głodna.
Brak normalnego obiadu, straszliwy brak warzyw, które powinno się jeść nawet i do 5 razy dziennie/5 porcji, jeśli się da radę. 1 pomidor to nawet nie jest 1 porcja.

Myślę, że po wprowadzeniu niezbędnych zmian, spokojnie mogłabyś zacząć chudnąć.
Życzę powodzenia!
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 07:10   #13
small_cat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak dalej chudnąć?

Użyłabym bazylii w daniach lub chili, gdyż podobno przyśpieszają rozkładanie się tłuszczów podczas trawienia
small_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.