Pomoc w wyborze profilu LO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-28, 15:02   #1
Me_ow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25

Pomoc w wyborze profilu LO


Hej, byłabym wdzięczna za rade
Zdecydowałam, ze pójdę na profil biol-chem, nie wiem jednak jakie wziąć rozszerzenie. W szkole, którą wybrałam są trzy biol chemy:
-biol-chem-fiz (tu jak na razie mało ludzi chce iść )
- biol-chem-mat ( wiem, że nie powinnam się tym kierować, ale tu idzie dużo ludzi, za którymi nie przepadam )
-biol-chem (profil nowo otwarty, idzie dużo ludzi ).
Widzę siebie na medycynie albo pracy w laboratorium. Nie mam też nic przeciwko kosmetologi i kierunkom z roślinkami
W gimnazjum i podstawówce miałam nie najmilszą nauczycielkę fizyki, więc raczej tego przedmiotu unikałam i chyba mam z niego jakieś braki. Do matematyki też się nigdy nie przykładałam, ale nie sprawia mi ona żadnych problemów. A sam biol-chem do chyba za mało?
Czy mogłaby mi jakaś maturzystka/studentka doradzić, który profil jest najbardziej opłacalny w mojej sytuacji? Bo chyba ostatnio się pozmieniało
Me_ow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 15:10   #2
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Pomoc w wyborze profilu LO

Według mnie biol-chem- fiz.

Mało się o tym mówi,ale na medycynie też się przydaje fizyka
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 15:23   #3
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Pomoc w wyborze profilu LO

a według mnie biol-chem-mat
bo matematyka w przeciwieństwie do fizyki pomaga w dostaniu się na niektóre uczelnię na medycynę i ogólnie jest chętnie brana pod uwagę w rekrutacji

(fizyka aż tak się nie przydaje na medycynę, można iść mając o niej niewielkie pojęcie)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 15:32   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Pomoc w wyborze profilu LO

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
a według mnie biol-chem-mat
bo matematyka w przeciwieństwie do fizyki pomaga w dostaniu się na niektóre uczelnię na medycynę i ogólnie jest chętnie brana pod uwagę w rekrutacji

(fizyka aż tak się nie przydaje na medycynę, można iść mając o niej niewielkie pojęcie)
fizyka na medycynie przydaje się w tym samym stopniu, co matematyka. Ale maturę z matmy zdać i tak trzeba, więc ja bym się zdecydowała na profil z matmą.
Ja z fizyki z LO nie umiałam nic, biofizykę zdałam bez większych problemów, a u mnie to najgorszy przedmiot na I roku. Matma natomiast przydaje się w dużej mierze na biostatystyce, chemii, dlatego warto umieć ją dobrze - u nas dość wyraźnie na stacie było widać, kto matmę w liceum umiał i lubił, a kto bynajmniej. Na praktycznie wszystkie uczelnie medyczne dostaniesz się, zdając biologię i chemię, bez matmy ani fizyki R (pojedyncze uczelnie przy tym zostały, a też coraz więcej bierze pod uwagę obowiązkową matmę P).

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-04-28 o 15:33
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 16:32:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.