Wrsatające paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-01, 19:27   #1
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Thumbs down

Wrsatające paznokcie


Witajcie.
Od około tygodnia wrasta mi paznokieć w wielkim palcu stopy. Zrobił się delikatny stan zapalny, więc to cholerstwo boli.
Problem w tym, że jutro idę na wesele. Muszę ubrać buty na delikatnym obcasie, a z tym paznokciem nie mam na to szans. Czy ma któraś z użytkowniczek jakąś rade, co zrobić aby palec nie bolał przez kilka godzin spacerów w obcasach ?
Błagam pomocy !! :pro si:: prosi::pros i:
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 20:53   #2
Callianna
Zadomowienie
 
Avatar Callianna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 660
Dot.: Wrsatające paznokcie

oj boleć to nie przestanie, najlepiej iść do kosmetyczki zajmującej się paznokciami ( zakładają jakieś klamry) albo chirurga, może to wrastanie może zapalenie wału paznokciowego - samo raczej nie przejdzie
__________________
moja wymianka kosmetyczna
Callianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 20:54   #3
kasia_chal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: Wrsatające paznokcie

Ja przechodziłam wrastający paznokieć i u mnie skończyło się u chirurga w szpitalu. Poczytałam trochę i stwierdziłam, że najlepiej jak zrobi to specjalista, a nie kosmetyczka. W skrócie wszystko robione jest "od ręki", trochę trzeba pochodzić z "większym" palcem i tyle. U mnie był to największy palec, ale było lato więc mogłam pozwolić sobie na bardzo luźne obuwie, które mi nie przeszkadzało.

Ja ze swojej strony mogę polecić preparat na wrastające paznokcie, rzeczywiście to działa. W jakiś sposób zmiękcza to paznokieć i mimo, że nie widać tego gołym okiem, to wrastający paznokieć mniej boli. Kosztuje kilkanaście złotych i do dostania w aptece. Kiedyś było marki School a ostatnio kupiłam jakieś mniej znanej firmy w innym opakowaniu.

U mnie po zrobieniu tego zabiegu w szpitalu do dziś dnia jest ok. Czasami smaruję tym środkiem, ale bardzo rzadko. Teraz po prostu uważam i nie przycinam tak mocno paznokcia - polecam pilnik zamiast nożyczek lub obcinacza.

Także podsumowując:
- preparat na wrastające paznokcie,
- luźne obuwie
- pilnik zamiast nożyczek/obcinacza
i powinno być dobrze.

A jeżeli masz taki stan zapalny zaawansowany to już nie wiem, polecam lekarza... Bo nie wiem czy otwarta rana (tak było już u mnie, ropa itd) + ten środek na wrastające paznokcie to dobre połączenie.

Zadbaj o to, bo nieleczone może wracać.
Powodzenia!
kasia_chal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 20:39   #4
Ver88
Raczkowanie
 
Avatar Ver88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: Wrsatające paznokcie

Miałam taki sam problem. Najlepiej od razu udać się podologa, im dłużej się zwleka tym problem narasta :/

Zanim poszła do podologa to moczyłam palec w wodzie i umieszczałam bawełnę pod paznokciem więcej raz znajdziesz tutaj

Jednak zalecam Tobie jak najszybciej udać się do lekarza, bo nie ma z czym zwlekać.
__________________
Więcej moich artykułów znajdziecie tutaj Marcin Wójcik - Droga Zdrowia
Ver88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-12 21:39:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.