preparaty ochronne na włosy A słoneczne rozjaśnianie - PYTANIE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 16:55   #1
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449

preparaty ochronne na włosy A słoneczne rozjaśnianie - PYTANIE


Hej, mam takie pytanie w sprawie włosów.. Mam nadzieję, że któraś z Was mi pomoże.

Mam niefarbowane włosy, koloru ciemny blond. Zawsze jak jadę nad morze to wracam ze wczasów ze złocistymi refleksami, włosy są rozjaśnione miejscami przez słońce. Bardzo mi się (i nie tylko mi ) ten efekt na mojej głowie podoba i co roku nie mogę się go wprost doczekać, z tym, że od Słońca moje włosy stają się też suche, często muszę je potem skrócić, bo końcówki są w opłakanym stanie...a ja przecież zapuszczam włosy
Stąd moje pytanie: czy jeżeli stosowałabym jakieś preparaty na włosy, które miałyby chronić je przed Słońcem, te z filtrami UV itp., to czy wtedy automatycznie nie będzie też efektu moich ukochanych refleksów? Czy to nie ma nic do rzeczy? Chciałabym je uchronić ale równocześnie ten efekt rozjaśniania naprawdę mega mi się podoba.. Bardzo proszę o porady
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 16:59   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: preparaty ochronne na włosy A słoneczne rozjaśnianie - PYTANIE

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Stąd moje pytanie: czy jeżeli stosowałabym jakieś preparaty na włosy, które miałyby chronić je przed Słońcem, te z filtrami UV itp., to czy wtedy automatycznie nie będzie też efektu moich ukochanych refleksów?
Moim zdaniem nie będzie. Albo nie będzie to taki silny efekt (zależy o jakich filtrach mówimy).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 17:25   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: preparaty ochronne na włosy A słoneczne rozjaśnianie - PYTANIE

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Hej, mam takie pytanie w sprawie włosów.. Mam nadzieję, że któraś z Was mi pomoże.

Mam niefarbowane włosy, koloru ciemny blond. Zawsze jak jadę nad morze to wracam ze wczasów ze złocistymi refleksami, włosy są rozjaśnione miejscami przez słońce. Bardzo mi się (i nie tylko mi ) ten efekt na mojej głowie podoba i co roku nie mogę się go wprost doczekać, z tym, że od Słońca moje włosy stają się też suche, często muszę je potem skrócić, bo końcówki są w opłakanym stanie...a ja przecież zapuszczam włosy
Stąd moje pytanie: czy jeżeli stosowałabym jakieś preparaty na włosy, które miałyby chronić je przed Słońcem, te z filtrami UV itp., to czy wtedy automatycznie nie będzie też efektu moich ukochanych refleksów? Czy to nie ma nic do rzeczy? Chciałabym je uchronić ale równocześnie ten efekt rozjaśniania naprawdę mega mi się podoba.. Bardzo proszę o porady
A gdzie te wczasy? Bo jak woda słona to może też mieć znaczenie.

Moim zdaniem najlepiej chroń włosy, dużo odżywek i najlepiej chustka albo kapelusz na głowę, bo nie wiem na ile filtry na włosy są skuteczne.

Nie wiem, czy nie lepiej byłoby popsikać włosy wodą utlenioną do rozjaśniania (taki "rozjaśniacz w spreju) i przejść się w silnym słońcu - raz. U mnie to elegancko rozjaśnia. A potem odżywiać i chronić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 17:50   #4
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: preparaty ochronne na włosy A słoneczne rozjaśnianie - PYTANIE

Hmmm...
Wczasy w Hiszpanii więc będzie na 100% słonecznie, słono i gorąco.
Woda utleniona? Ciekawa propozycja, tylko, że się tyle o niej złego naczytałam, że aż strach i dziwne, że u Ciebie nic się z włosami nie stało!
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:00   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: preparaty ochronne na włosy A słoneczne rozjaśnianie - PYTANIE

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Hmmm...
Wczasy w Hiszpanii więc będzie na 100% słonecznie, słono i gorąco.
Woda utleniona? Ciekawa propozycja, tylko, że się tyle o niej złego naczytałam, że aż strach i dziwne, że u Ciebie nic się z włosami nie stało!
Nic się nie stało, wg mnie to ludzie często z nią przesadzają, używając jej wielokrotnie i zachowując się, jakby to nie było rozjaśnianie. Zresztą woda utleniona jest we wszystkich farbach.

Słona woda morska + słońce są chyba gorsze dla włosów niż popsikanie raz wodą utlenioną. Ale nawet jeśli nie chcesz próbować tego spreju (efekt może być mocniejszy od rozjaśnienia słońcem) to przede wszystkim chroń włosy przed słoną wodą - polecam olejowanie i zawsze opłukuj włosy słodką wodą zaraz po wyjściu z morza. W takich miejscach słona woda jest znacznie gorsza niż słońce, włosy schnąc z tą słoną wodą wysuszają się. I ogólnie na słońce też - ja nie chcesz filtrów czy czapki to przynajmniej mocno odżywiaj, olejuj, powinny być lepsze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 16:41   #6
f1DENT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: preparaty ochronne na włosy A słoneczne rozjaśnianie - PYTANIE

No chyba po to są te filtry żeby właśnie nie było takich efektów.
f1DENT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.