Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-26, 12:00   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy


Przez kilka miesiecy bralam pigulki antykoncepcyjne - Harmonet. Bardzo dobrze sie po nich czulam, poprawila mi sie cera, paznokcie itd. Niestety podczas kompleksowych badan wyszlo, ze mam podwyzszony poziom bilirubiny - ponad 25, a norma wynosi cos kolo 17,7. Lekarka powiedziala, ze to nic groznego i ze dalej moge brac hormony, przepisala mi lek na watrobe, ktory zostal wycofany. Internista tez stwierdzil, ze ten poziom bilirubiny jest ok. Poszla do innej lekark ginekolog i ona powiedziala, ze to absolutnie niewskazane, zebym brala homorny. Kazala brac Essential forte, ktorego zuzylam juz kilka opakowan. Miesiac czy dwa temu biolirubina spadla do poziomu 19 z czyms, ale lekarka nadal mowi, ze nie moge brac hormonow. Kazala zglosic sie do hepatologa, ale wciaz tego nie zrobilam. zalezy mi, zeby wrocic do Harmonetu, bo dziala antykoncepcyjnie, a poza tym znow mam tragiczna cere - wyskauja mi pryszcze na twarzy i na plecach, paznokcie mam szczatkowe, bo wciaz sie rozdawaja.
Moje pytanie: czy moge brac hormony, majac podwyzszona bilirubine?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 12:40   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy

Jezeli lekarz mowi, ze nie mozesz i ze masz sie zgłosić do hepatologa to moze warto byloby to zrobic?
Brac mozesz, oczywiscie...
Bez zgody lekarza i na własną odpowiedzialność.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 12:58   #3
HarDgirl
Przyczajenie
 
Avatar HarDgirl
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy

Poziom nie jest bardzo podwyższony. Na Twoim miejscu brałabym pigułki, ale częściej kontrolowała krew. Ja miałam podwyższone (dwukrotnie) poziomy AIAT i ASPAT. Jedna lekarz zapisała mi lek na wątrobę, a nawet wspomniała o badaniach dot. żółtaczki, a drugi lekarz uspokajał że nic groźnego się nie dzieje. Teraz poziom mam w normie i niedługo zaczynam znowu brać tabletki. Też Harmonet
HarDgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 13:03   #4
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy

Dziekuje za odpowiedzi. Na pewno do hepatologa sie wybiore, ale stwierdzilam, ze moze na razie wsune troche tego Essentiale forte, zeby sprawdzic czy spadnie. Moze lepiej dmuchac na zimne, ale ciekawa bylam czy rzeczywiscie taki poziom bilirubiny moze szkodzic przy braniu hormonow.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 13:18   #5
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy

Najpierw dowiedz się co ci dolega. Podwyższony poziom bilirubiny może nie być groźny, a może wskazywać chociażby żółtaczkę! Nie bagatelizuj tego, żeby tylko za wszelką cenę brać te tabletki.


Ja miałam bilirubinę prawie 100, a średnio utrzymuje mi się na poziomie 40-50. Ale ja robiłam wiele badań i wiem, że mam zespół Gilberta, że nie jest to groźne i wiem że mogę brać tabletki (byle ostrożnie i robiąc co jakiś czas badania).

Natomiast ty jeszcze nic nie wiesz i mam wrażenie, że ważniejsza od zdrowia jest dla ciebie ładna cera Jeżeli masz jakąś chorobę wątroby to tabletkami możesz ją wykończyć do reszty.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 22:55   #6
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Natomiast ty jeszcze nic nie wiesz i mam wrażenie, że ważniejsza od zdrowia jest dla ciebie ładna cera Jeżeli masz jakąś chorobę wątroby to tabletkami możesz ją wykończyć do reszty.
No to odnosisz zle wrazenie. Gdyby wazniejsza byla dla mnie cera, to na pewno nie pokazywalabym tych wynikow kilku lekarzom, tylko zwyczajnie olalabym sprawe i brala hormony dalej.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 11:11   #7
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Hormony a problemy z watroba - potrzebuje pomocy

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja miałam bilirubinę prawie 100, a średnio utrzymuje mi się na poziomie 40-50. Ale ja robiłam wiele badań i wiem, że mam zespół Gilberta, że nie jest to groźne i wiem że mogę brać tabletki (byle ostrożnie i robiąc co jakiś czas badania).
Ja mam tak samo. Czyli tez mialam znaaaacznie podwyzszony poziom bilirubiny. Potem wykryto u mnie zespol Gilberta. Jednak pytalam sie o mozliwosc brania tabletek anty i lekarz powiedzial, ze nie widzi przeciwskazan na tym poziomie, jednak powinnam czesciej robic badania watrobowe.

ropuszka Tobie tez zalecam wizyte u hepatologa, poniewaz nie kazdy z podwyzszonym poziomem bilirubiny moze zazywac tabletki antykoncepcyjne. Wiec zalecam badania no i wtedy dowiesz sie wszystkiego (czy mozesz brac czy nie)
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.