Nawilżający bloker do cery suchej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-25, 08:58   #1
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467

Nawilżający bloker do cery suchej


...a nawet bardzo suchej. Dziewczyny drogie. Z racji permanentnego wysuszenia skóry zastanawiam się, czy istnieje coś takiego, jak bloker silnie nawilżający. Używałam już różnych i niestety większość z nich mimo swej tłustości, nawilża marnie lub wcale. Z tego powodu praktycznie codziennie muszę kłaść pod bloker jakieś nawilżające serum lub krem, co pogarsza wchłanianie blokera. A gdyby tak dwa w jednym? Jeżeli chodzi o wysuszanie najgorzej wspominam chyba SVR 100B, który z całą pewnością wysusza (wczoraj szczęśliwie skończyłam tubę). Teraz mam na twarzy Vichy SPF60 Lait-Gel Corps i mimo, że wcześniej wydawało mi się, że on nawilża, dziś od rana mam strasznie wysuszoną i napiętą skórę. Suchoskóre blokeromaniaczki, czy używałyście jakiegoś blokera, który naprawdę nie wymagał użycia pod spód jakiegoś nawilżacza? Bardzo Was proszę o sugestie. Wypróbowałam już wiele blokerów, ale jeszcze nie wszystkie, więc może skorzystam z waszych doświadczeń
Dzięki za pomoc.

PS. Sprawdziłam w wyszukiwarce - nie jestem na 100% pewna, ale takiego wątku chyba jeszcze nie było
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 09:26   #2
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: Nawilżający bloker do cery suchej

o to ja się "podczepie" pod twój wątek bo też mnie to bardzo interesuje. mam zamier kipićsobie bloker (pierwszy) głównie dzięki uświadomienie jaki spotkało mnie na wizażu (gółwnie dzęki twoim nan i smoczycy postom i za to wielkie dzięki) . tylko ja tez mam strasznie przesuszuszona i ściągnięta cerę i potrzebuje coś co dobrze nawilzy a juz broń boże wysuszy bo wtydy to juz bym chyba zwariowała. no więc ja tez byłaby wdzięczna za sugestie
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 09:32   #3
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Nawilżający bloker do cery suchej

w takim razie z całą pewnością odradzam Anthelios Fluid, który podrażnia moją wcale nie suchą cerę i Dermo-Pediatrics, który mimo że tłusty i że zostawia wyraźną warstwę na twarzy nic mi nie pomógł, kiedy smarowałam sie nim w okresie przesuszenia policzków po Diacnealu. ja ratowałam się w ten sposób,że na policzki pod D-P kładłam jeszcze jedną warstwę Hydraphase XL - i to dopiero działało.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:46   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Nawilżający bloker do cery suchej

ostatnio stwierdziłam, że moja skóra chyba nie potrafi odbierać jednocześnie 2 wrażeń - nawilżenia i natłuszczenia w przypadku blokerów czuję tylko to drugie. a podejrzewam, że one zawierają przecież jakieś substancje nawilżające. mam cerę mieszaną, lubię ją nawilżać, a po blokerze czuję tłustość i... ściąganie? właściwie podobne wrażenia mam po większości tłustych kremów, nawilżenie czuję tylko po kremach lekkich, typowo nawilżających.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 12:14   #5
Hokus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Nawilżający bloker do cery suchej

Ja z uporem maniaczki będę polecać Biodermę - mleczko do ciała na twarz - dla mnie ono jest ok jeśli o nawilżenie chodzi. Kolorowe Biodermy przesuszają bardziej moją skórę, a to mleczko dobrze ją nawilża. Tyle, że ja mam skórę raczej bliżej normalnej niż suchej teraz.
Hokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 12:38   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Nawilżający bloker do cery suchej

Myślę że Hokus ma sporo racji - ja zawsze musiałam pod bloker choć lekkie serum kłaść. Ale w te największe upały wszystko mi ciążyło - i eksperymentalnie nakładałam tylko Biodermę Photoderm Max Fluide. To pierwszy aż TAK nawilżający krem z filtrem bardzo ale to bardzo mi odpowiada, właśnie wykańczam kolejną tubkę - chcę się przerzucić na mleczko teraz bo jednak ekonomiczniejsze, ma większą pojemność
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 13:00   #7
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Nawilżający bloker do cery suchej

Ja używałam Photoderm Max Lait i potwornie mnie po nim obsypało (a już byłam pewna, że nic mnie nie pozatyka). No i w ogóle się nie wchłaniał, czemu dałam wyraz w recenzji. Fluide nie mogłam nigdzie dostać, ale po przejściach z Lait bez próbki nie kupię na pewno. Zastanawiałam się nad blokerami Avene i LRP do skóry suchej - macie może jakieś wyobrażenie o nich?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.