Co wybrac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 21:54   #1
Edytkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 172
Wink

Co wybrac?


Hej

Mam pare pytań bo nie wiem co robić. Mianowicie chodzi o to, że chce do końca wakacji schudnąć. Konkretnie chodzi o brzuch, boczki, uda oraz pupę. I tak: nie wiem co wybrać.
-Siłownię
-Zajęcia fitness [ ćwiczenia wzmacniające ze szczególnym naciskiem na brzuch, pośladki i uda ]

"Trochę" musze za to zaplacic, wiec wolalabym wybrac to co da lepszy efekt.

Z góry dziekuje za pomoc.
Edytkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 02:49   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Co wybrac?

Cytat:
Napisane przez Edytkaaaa Pokaż wiadomość
Hej

Mam pare pytań bo nie wiem co robić. Mianowicie chodzi o to, że chce do końca wakacji schudnąć. Konkretnie chodzi o brzuch, boczki, uda oraz pupę. I tak: nie wiem co wybrać.
-Siłownię
-Zajęcia fitness [ ćwiczenia wzmacniające ze szczególnym naciskiem na brzuch, pośladki i uda ]

"Trochę" musze za to zaplacic, wiec wolalabym wybrac to co da lepszy efekt.

Z góry dziekuje za pomoc.
Od fitnessu nie schudniesz, co najwyzej wzmocnisz miesnie.

Silownia jesli chodzi o chudniecie duzych efektowe tez nie da.

Wybierz diete redukcyjna i aeroby
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 06:08   #3
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Co wybrac?

o wiele lepsze efekty daje dieta i trening siłowy niż dieta i aeroby, bo ten ukłąd po dłuższym czasie powoduje raczej wzrost a nie spadek tkanki tłuszczowej
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 07:16   #4
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Co wybrac?

Zdecydowanie siłownia. Te ćwiczenia fitness traktowane jako aeroby możesz równie dobrze zastąpić darmowym bieganiem. Poza tym podejrzewam, że na siłowni poza maszynami do treningu siłowego będą również znajdować się maszyny aerobowde typu rower albo stepper, więc nawet się nie zastanawiaj.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 07:19   #5
suzana1618
Rozeznanie
 
Avatar suzana1618
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 604
Dot.: Co wybrac?

a możesz wytłumaczyć dlaczego aeroby+dieta to gorszy wybór?
suzana1618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 11:58   #6
Edytkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 172
Dot.: Co wybrac?

oczywiscie bede stosowac diete tez.

i jesli chodzi o tą silownie, to zamierzam kupic kranet. i spedzac na tej silowni 2 godz dziennie od ponidzialku do piątku.

Edytowane przez Edytkaaaa
Czas edycji: 2009-07-19 o 11:59
Edytkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 15:26   #7
uczuciowa
Raczkowanie
 
Avatar uczuciowa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 145
Dot.: Co wybrac?

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
o wiele lepsze efekty daje dieta i trening siłowy niż dieta i aeroby, bo ten ukłąd po dłuższym czasie powoduje raczej wzrost a nie spadek tkanki tłuszczowej
tu masz wytłumaczenie suzana1618 )
uczuciowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 20:41   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Co wybrac?

silownia + aeroby/interwaly

oczywiscie dieta to podstawa sukcesu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 08:04   #9
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Co wybrac?

Ja bym wybrala silownie bo tam jest wiecej mozliwosci. Z tym ze nalezy uwazac z korzystaniem urzadzen na cwiczenia wysilkowe bo to raczej spowoduje przyrost tkanki miesniowej, zamiast ubytku wagi. Cwiczenia typu brzuszki rozbudowywuja tkanke miesniowa ale tluszcz nadal pozostaje a to wlasnie tluszczu zwykle chcemy sie pozbyc. Wybierz raczej bieznie czy rowerek. Jedna z opcji byloby darmowe biegane czy jazda na rowerze na swiezym powietrzu. Ale ja lubie na silowni bo tam zwykle maszyny maja wiele programow do wyboru oraz mierza tetno i pokazuja ile kalorii spalasz co jest bardzo motywujace (przynajmniej dla mnie). Ja zwykle wybieram opcje na spalanie tluszczu albo wejscie na wzgorze, przy czym nie biegam ale szybko chodze tak aby utrzymac tetno nieco powyzej 130 uderzen na min.
Ja po 9 dniach chodzenia codziennie! na silownie i wykonywaniu wlasnie takich czynnosci schudlam 3kg. A jadlam normalnie
Zwykle cwicze ok godzine do poltorej, jakos dluzej nie moge. Poza tym zwykle na zakonczenie mojej sesji robie troche cwiczen wzmacnaijacych miesnie ud, posladkow i brzucha, tak przez ok 10-15 min. Silownie zwykle oferuja wiele urzadzen.

A ile tak wlasciwie chcesz schudnac?

Pozdrawiam i zycze sukcesow
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:24   #10
Edytkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 172
Dot.: Co wybrac?

ogolnie nie chodzi mi o wage tylko o to by nie miec tyle tluszczu na brzuchu, nogach i pozbyc sie boczkow.
Ale ogolnie to chcialabym schudnac ok 10 kg. oczywiscie wiem ze do konca wakacji mi sie to nie uda. ale mam nadzieje ze za pol roku bede wazyc te wymarzone 60 kg bo narazie waze ponad 70 :/
__________________

Edytkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 14:27   #11
Shiim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 157
Dot.: Co wybrac?

siłownia
Shiim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 15:52   #12
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: Co wybrac?

Cytat:
Napisane przez Edytkaaaa Pokaż wiadomość
ogolnie nie chodzi mi o wage tylko o to by nie miec tyle tluszczu na brzuchu, nogach i pozbyc sie boczkow.
Ale ogolnie to chcialabym schudnac ok 10 kg. oczywiscie wiem ze do konca wakacji mi sie to nie uda. ale mam nadzieje ze za pol roku bede wazyc te wymarzone 60 kg bo narazie waze ponad 70 :/
Niestety zwykle drastyczne metody odchudzania dlugoterminowo nie okazuja sie skuteczne, wiec nawet gdyby ci sie udalo schudnac 10 kg do konca wakacji to podejrzewam ze szybko bys z powrotem przybrala na wadze. Prawdopodobnie te trzy kg ktore ja zrzucialm to w weikszosci woda :-( ale zawsze to dobre na start i na motywacje Ja tam uwazam ze na pozbycie sie tluszczyku bardzo wazny jest ruch no i odpowiednio zbalansowana dieta. I to nie mam na mysli diet 1000 calorii, kopenhaskiej i innego tego typu ktore tak naprawde robia wiecej szkody niz pozytku.
Zycze rowniez wytrwalosci na silowni oraz motywacji
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 22:36   #13
Shiim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 157
Dot.: Co wybrac?

Cytat:
Napisane przez monana27 Pokaż wiadomość
Niestety zwykle drastyczne metody odchudzania dlugoterminowo nie okazuja sie skuteczne, wiec nawet gdyby ci sie udalo schudnac 10 kg do konca wakacji to podejrzewam ze szybko bys z powrotem przybrala na wadze. Prawdopodobnie te trzy kg ktore ja zrzucialm to w weikszosci woda :-( ale zawsze to dobre na start i na motywacje Ja tam uwazam ze na pozbycie sie tluszczyku bardzo wazny jest ruch no i odpowiednio zbalansowana dieta. I to nie mam na mysli diet 1000 calorii, kopenhaskiej i innego tego typu ktore tak naprawde robia wiecej szkody niz pozytku.
Zycze rowniez wytrwalosci na silowni oraz motywacji
efekt jojo, podobno bardzo frustrujacy
Shiim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 22:50   #14
Edytkaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 172
Dot.: Co wybrac?

ja chce 10 kg ale w pol roku a nie miesiac!!
__________________

Edytkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 12:24   #15
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Co wybrac?

Cytat:
Napisane przez monana27 Pokaż wiadomość
Ja bym wybrala silownie bo tam jest wiecej mozliwosci. Z tym ze nalezy uwazac z korzystaniem urzadzen na cwiczenia wysilkowe bo to raczej spowoduje przyrost tkanki miesniowej, zamiast ubytku wagi. Cwiczenia typu brzuszki rozbudowywuja tkanke miesniowa ale tluszcz nadal pozostaje a to wlasnie tluszczu zwykle chcemy sie pozbyc. Wybierz raczej bieznie czy rowerek. Jedna z opcji byloby darmowe biegane czy jazda na rowerze na swiezym powietrzu. Ale ja lubie na silowni bo tam zwykle maszyny maja wiele programow do wyboru oraz mierza tetno i pokazuja ile kalorii spalasz co jest bardzo motywujace (przynajmniej dla mnie).
A ile tak wlasciwie chcesz schudnac?
No nie do końca się z Tobą zgadzam. Dziewczyny zrozumcie w końcu, że aby był jakikolwiek przyrost tkanki mięśniowej potrzebna jest dieta o dodatnim bilansie! Na redukcji nie ma takiej opcji. Wręcz przeciwnie, ćwiczenia jak to nazywasz wysiłkowe sprzyjają odchudzaniu. Poza tym nie należy się kierować tylko tym ile się schudło w ciągu dwóch tygodni. Jedni faktycznie pozbyli się tłuszczu, a u innych to tylko woda. Np. Moja waga w przecięgu 2 dni potrafi się o 3 kg zmienić.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 12:37   #16
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Co wybrac?

Cytat:
Napisane przez Edytkaaaa Pokaż wiadomość
ogolnie nie chodzi mi o wage tylko o to by nie miec tyle tluszczu na brzuchu, nogach i pozbyc sie boczkow.
Ale ogolnie to chcialabym schudnac ok 10 kg. oczywiscie wiem ze do konca wakacji mi sie to nie uda. ale mam nadzieje ze za pol roku bede wazyc te wymarzone 60 kg bo narazie waze ponad 70 :/
ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH ODPOWIEDNIA DIETA RUCH
I TAK W KÓŁKO
MI SIĘ UDAŁO SCHÓDŁAM ok.8kg w 5miesięcy bez uszczerbku na zdrowiu i wyglądzie a samopoczucie mi się bardzo poprawiło. POWODZENIA !!!

Edytowane przez AMLA8
Czas edycji: 2009-08-03 o 12:39
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.