Prosty zestaw żeli na własną płytkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-20, 08:42   #1
k0bietka
Przyczajenie
 
Avatar k0bietka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12

Prosty zestaw żeli na własną płytkę


Witajcie.
Męczę się z paznokciami, a właściwie z tym, że się łamią. Nie dlatego, że są jakoś specjalnie delikatne, ale ze względu na wykonywany zawód.
Dlatego pomyślałam, żeby wreszcie zainwestować w lampę i żele na własny użytek. Z czym kłopot? Otóż chodzi mi o najprostszą formę wzmacniania płytki żelami. Bez ozdób i bez przedłużania. Ot- maluję, utwardzam, poleruję, maluję... (?)
Znalazłam na allegro zestawy, tylko nie umiem oszacować, czy posiadają kompletny skład.
Czy któraś z Was mogłaby mi opisać prostymi krokami uproszczony sposób na wzmocnienie płytki własnego paznokcia. Co nakładać (i do czego to służy), także w jakiej kolejności?
Znalazłam prosty opis nakładania lakierów hybrydowych, ale już je miałam dwa razy i odpryski pojawiły się po 3 dniach....
Chodzi mi o pazurki bez frencza, ewentualnie z jednolitym kolorem.

W zestawach na allegro występują takie firmy, jak:
Sunny Nails, Simply Nails, Allepaznokcie, EM Nail, Satin, Excellent.
Która jest odradzana, która znośna, która ok.?

Teraz nie wiem, czy warto kupić zestaw, czy lepiej skompletować go od podstaw, według moich potrzeb. Nie chcę się przejechać, że czegoś co chwilę będzie brakowało, bo zapomniałam lub nie zdawałam sobie sprawy z istotności danego elementu... Z drugiej strony nie wiem, czy aby wszystkiego z tych zestawów będę musiała używać.

Jakich firm używać na przyszłość?

Na razie to wiem tyle, że lampa 36- 4 żarówkami.

Z góry dziękuję za pomoc.
k0bietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:50   #2
ania188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Dot.: Prosty zestaw żeli na własną płytkę

A co byś powiedziała na lakiery hybrydowe,również utwardzane lampą uv? Na forum jest bardzo duzo wątków na ten temat
ania188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:07   #3
k0bietka
Przyczajenie
 
Avatar k0bietka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Prosty zestaw żeli na własną płytkę

Aniu, dla mnie to bez różnicy czego będę używać. Byleby to miało możliwie prostą formę, jak najmniej "składników" i roboty.
Nakładam, wrzucam pod lampę, cyk i jest.

Czytałam też o żelu silikonowym, ale czy to jest twardsze od hybrydowych?

Na pewno chciałabym używać do tego lampy, żeby szło to sprawnie.
Chciałabym jak najmniej składników i aby efekt końcowy dawał twardą warstwę. Żeby to było proste i szybkie.
Ten żel silikonowy wydaje mi się całkiem logiczny, wygodniejszy niż żele
k0bietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:02   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Prosty zestaw żeli na własną płytkę

Kobietko z własnego doświadczenia polecę Ci żel silikonowy firmy Sun Flower- poszukaj go na allegro chyba powinien być.
Musisz odsunąć nabłonek i zmatowić paznokcia, potem nakładasz 2-3 warstwy każdą 2 minuty utwardzając w lampie i masz bezbarwny, elastyczny żel, który możesz pomalować lakierem.
Ja dzięki temu żelowi przestałam obgryzać paznokcie i zapuściłam długie swoje
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 00:54   #5
k0bietka
Przyczajenie
 
Avatar k0bietka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Prosty zestaw żeli na własną płytkę

Byliczko, dzięki za dobrą radę. Tego się będę trzymała. Powiedz mi tylko:
1. Czy on naprawdę jest wytrzymały? Czy odpryskuje?
2. Jak trzyma się na nim zwykły lakier?
3. Czy muszę czegoś jeszcze do niego używać? Cleanera przed nałożeniem np?
4. Czym usunąć potem ten żel?
5. Czy on nie zmieni "kształtu" pazurków? Jak to bywa z żelami?
Mam bardzo wąskie i głęboko osadzone paznokcie, a po żelach (zapewne nie do końca dobrze nałożonych) stawały się baaardzooo szerokie. Jako że nie jestem żadnym ekspertem od żeli pytam zawczasu, coby się nie zdziwić nieudanym efektem.

Kupiłabym ten, który polecasz.
Myślę, że to najwygodniejsza, szybka i w miarę prosta alternatywa.
Jestem już zmęczona walką z paznokciami, pracuję ze zwierzętami i co chwilę całą pielęgnację szlag trafia. A lakiery trzymają pół dnia.
k0bietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 15:07   #6
ArletaKuchta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 27
Dot.: Prosty zestaw żeli na własną płytkę

Ja Ci mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że taki żel silikonowy byłby dla Ciebie bardzo fajną alternatywą Kupiłam sobie taki i miałam na próbę raz na paznokciach. Trzymał się bez problemów 2 tyg., tylko potem był problem ze zdjęciem. Teoretycznie powinien on rozpuszczać się w acetonie, ale mój nie chciał, a pilnikiem ściągać taki żel to masakra, bo jest elastyczny i pilnik się "zapycha".
Myślę, że zwykły lakier trzymałby się super na takim żelu. Przed nałożeniem przygotowuje się płytkę jak przy zwykłym żelu (zmatowienie, przemycie cleanerem, primer)
Ten żel na pewno nie zmieni Ci kształtu płytki, bo jest on elastyczny w przeciwieństwie do zwykłego żelu i "ułoży się" tak jak masz naturalną płytkę.
Tutaj masz fotki jak wygląda taki żel na płytce i krótki opis moich doświadczeń: http://arletakuchta.blogspot.com/201...motylkiem.html
__________________
<ciach_reklama>
ArletaKuchta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.