Kosmetyki naturalne - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 15:18   #2911
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Czy są niebezpieczne to jakoś ciężko mi skomentować. Przynajmniej jeszcze się mi żaden zły sposób nie odwdzięczyły kosmetyki drogeryjne Ale coraz więcej mam u siebie natury.

Ostatnio makijaż zmywam olejkiem pomarańczowym nawet. Zero podrażnień!
żele do mycia są napakowane silnymi środkami myjącymi przez co podrażniają skórę i moga zrobic krzywdę. Oczywiście nie wszystkie.

Mentha, zgadzam się, jeśli chodzi o ' użytkowośc ' Chodziło i raczej o to, że producenci drogeryjni dbają o to, żeby konsument zwrócił uwagę na kolorowe i przepakowane opakowanie, a nie skład. Tu też ma udział nasza wiedza na ten temat
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 16:53   #2912
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki naturalne

dziewczyny, a co sądzicie o marce ARGILE PROVENCE, dostępnej na biolanderze? Chodzi mi głównie o micele i filtry przeciwsłoneczne, ale z chęcią poczytam o innych kosmetykach
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:18   #2913
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

mialam micel is zczypal mnie w oczy ale ktos tez mial i bylo ok
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:47   #2914
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
dziewczyny, a co sądzicie o marce ARGILE PROVENCE, dostępnej na biolanderze? Chodzi mi głównie o micele i filtry przeciwsłoneczne, ale z chęcią poczytam o innych kosmetykach
ja mialam micel i mam i pewnie jak mi się znowu skoczy to znowu kupię. Bardzo mi odpowiada. Ale jak widac różni bywa. Mnie nie szczypie, nie podrażnia, elegancko zmywa tusz (zmywam nim tylko oczy, twarz myje mydlami).

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Z argile provence miałam kilka szamponów (z zielona glinka boski), odżywke do włosów (gęsta, niezła, ale mam lepsze) krem naturado z olejem winogronowym (świetny, nawilżający, ogólnie działający), kremy z serii rosalia (botox fajny na dzien, anti-age uzywałam na noc). Miałam pewnie jeszcze pare rzeczy, ale zapomniałam teraz....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 06:28   #2915
dona_koral
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, a czy możecie polecić jakąś dobrą maskę do włosów - nie odżywkę tylko maskę? Czy ktoś miał tą z Alterry? Z John Masters polecałyście odżywkę, a czy ich maski też są dobre? Wiem, że trudno znaleźć maskę po której jeszcze włosy by się dobrze rozczesywały, ale może któraś trafiła na takie cudo? chociaż to akurat dla mnie nie jest najważniejsze, grunt żeby włosy dobrze odżywiała i nie obciążała. Chodzi mi o taką, którą się spłukuje (jak chyba większość masek). Będę wdzięczna za Wasze doświadczenia.
dona_koral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 09:18   #2916
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=6b9c8065205bfbba4ea470e 2960397c9df0c22c2_6024738 1d4d25;27780827]Ostatnio trochę przestałam być na bieżąco z tym, co się dzieje w Polsce jeśli chodzi o e-sklepy, bo kupowałam w Niemczech Które są najbardziej godne polecenia, tzn. mają najpewniejszy asortyment i są rzetelne?[/QUOTE]
ja polecam ten www.kosmetyki-natury.eu mają duży wybór kosmetyków ostatnio wprowadzili kilka nowych marek duża zaleta to że nic się nie płaci za przesyłkę, fajny jest też biolander.com ale u nich czasem nawet 2 tygodnie czeka się na zamówienie

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
dziewczyny, a co sądzicie o marce ARGILE PROVENCE, dostępnej na biolanderze? Chodzi mi głównie o micele i filtry przeciwsłoneczne, ale z chęcią poczytam o innych kosmetykach
ja mam hydrolat oczarowy ale kupowałam w kosmetykach natury, na watku zbiorczym znajdziesz moja opinię o tym produkcie

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez dona_koral Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy możecie polecić jakąś dobrą maskę do włosów - nie odżywkę tylko maskę? Czy ktoś miał tą z Alterry? Z John Masters polecałyście odżywkę, a czy ich maski też są dobre? Wiem, że trudno znaleźć maskę po której jeszcze włosy by się dobrze rozczesywały, ale może któraś trafiła na takie cudo? chociaż to akurat dla mnie nie jest najważniejsze, grunt żeby włosy dobrze odżywiała i nie obciążała. Chodzi mi o taką, którą się spłukuje (jak chyba większość masek). Będę wdzięczna za Wasze doświadczenia.
zobacz ofertę Lavery oni mają kilka masek różana do suchych i zniszczonych i chyba mango do farbowanych, czasmi w sklepach pod produktami są opinie o produkcie
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 13:19   #2917
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
racja! Albo niekiedy za opakowania, zapach, konsystencję.. ważne żeby kosmetyk działał, a wiadomo, że naturalny potrzebuje więcej czasu i regularności niż te zwykłe kosmetyki korporacyjnych firm, które strikte na dłuższą metę są niebezpieczne...
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dziewczynu, czy próbowałyście stosować olejek lawendowy punktowo na zmiany skórne?

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------




To też jest ważne. Są kosmetyki ze składników "naturalnych" przetworzonych w mniejszym i większym stopniu, a ich właściwości są zależne nie tylko od zastosowanych surowców, ale też, np. od umiejętności i wiedzy technologa etc.


Nie przeszkadzają mi skromne opakowania, ale jeśli producent nie zadbał o to, żeby dozownik był sprawny albo słoik jest źle zaprojektowany i trudno z niego wydobyć krem, to dlaczego tego nie uwzględnić w ocenie?
Jestem pełna wyrozumienia dla zapachów surowców czy dziwnych konsystencji, ale np. przeterminował mi się lotion do ciała Logony z bambusem i lotosem, bo nie byłam w stanie zużyć go do końca. Był tak lepki od gliceryny i nieprzyjemny. Ten sam producent ma z kolei świetne masło.

Mi chodzi dokładnie o to, że szampon albo żel się nie pienią. Czy niektórzy nie rozumieją, że one nie powinny wręcz się pienić?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 20:22   #2918
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27818869]
Mi chodzi dokładnie o to, że szampon albo żel się nie pienią. Czy niektórzy nie rozumieją, że one nie powinny wręcz się pienić?
[/QUOTE]

Widać nie rozumieją. Zgadzam się, że niektóre oceny są krzywdzące, ale też bywają zawyżone wyłącznie z tego powodu, że w fiolce ma niby być coś bez zUeJ cHemii Jakby segment kosmetyków naturalnych nie istniał i nie było punktu odniesienia.

Dla mnie idealne kosmetyki, to takie, ktore są doskonałe pod każdym względem. Inna sprawa, że chyba takich nie znam, więc pozostaje poszukiwanie złotego środka...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 20:51   #2919
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

a AA wypuściło serię "wrażliwa natura", coś a la AA Eco. Nawet przeszłam się dziś do rossa , ale nie ma na razie...
http://avanti24.pl/moda/1,103638,980...atura,,ga.html
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 21:14   #2920
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dla mnie idealne kosmetyki, to takie, ktore są doskonałe pod każdym względem. Inna sprawa, że chyba takich nie znam, więc pozostaje poszukiwanie złotego środka...
Zgadzam się całkowicie.
Akurat pienienie się jest raczej na końcu listy wyznaczników idealnego kosmetyku. Stwierdzam to jako początkująca natural-not-chemikaliczka

Muszę mieć ten płyn micelarny! To może być ideał do zmywania pełnego makijażu, czekam na skład, czekam na Wasze opinie. Cena dobra, bardzo dobra
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:54   #2921
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki naturalne

Przyszłam pochwalić krem Phenome ideal krem wzmacniająco-ochronny do cery naczynkowej, konsystencja dość gęsta ale świetnie się wchłania, pięknie pachnie różą, nie zapycha! wygląda na to że się polubię z tą firmą


Jeszcze jedno czy możecie polecic jakis podkłąd bez paskudników w składzie - zastanawiałm się nad Korres póki co.....
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>

Edytowane przez Pusia84
Czas edycji: 2011-06-30 o 14:58
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 21:19   #2922
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
a AA wypuściło serię "wrażliwa natura", coś a la AA Eco. Nawet przeszłam się dziś do rossa , ale nie ma na razie...
http://avanti24.pl/moda/1,103638,980...atura,,ga.html
tutaj.
Mam nadzieję, że te nikłe procenty, które nie są pochodzenia naturalnego to nie EDTA, fenoksyetanol itp. nieparabeny.


Ciągle szukam ratownika, który zastąpi mi olejek herbaciany (zgodnie z regułami aromaterapii, powinnam spróbować czego innego, no i ten zapach jest różnie odbierany przez otoczenie).

Nie udało mi się dziś kupić dziś olejku lawendowego, ale może lepszy byłby manuka? Nie wiem jak pachnie (miałam tylko gotowe mieszanki z tym olejkiem).
Najtańszy i najdostępniejszy ma Profarm Lębork (5% w oleju ze słodkich migdałów). Czyste olejki eteryczne są drogie - Parrs - 99 zł , Alva - 42, Dr Beta - 54...
Albo Pot of Gold.

Co będzie najskuteczniejsze, najmniej uciążliwe zapachowo dla otoczenia i o najbardziej wszechstronnym działaniu?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-06-30 o 21:23
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 06:56   #2923
rafal_pronko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
tutaj.
Mam nadzieję, że te nikłe procenty, które nie są pochodzenia naturalnego to nie EDTA, fenoksyetanol itp. nieparabeny.


Ciągle szukam ratownika, który zastąpi mi olejek herbaciany (zgodnie z regułami aromaterapii, powinnam spróbować czego innego, no i ten zapach jest różnie odbierany przez otoczenie).

Nie udało mi się dziś kupić dziś olejku lawendowego, ale może lepszy byłby manuka? Nie wiem jak pachnie (miałam tylko gotowe mieszanki z tym olejkiem).
Najtańszy i najdostępniejszy ma Profarm Lębork (5% w oleju ze słodkich migdałów). Czyste olejki eteryczne są drogie - Parrs - 99 zł , Alva - 42, Dr Beta - 54...
Albo Pot of Gold.

Co będzie najskuteczniejsze, najmniej uciążliwe zapachowo dla otoczenia i o najbardziej wszechstronnym działaniu?
A może olejek Cajeput? też ma dość podobne właściwości jak herbaciany
rafal_pronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 07:57   #2924
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ciągle szukam ratownika, który zastąpi mi olejek herbaciany (zgodnie z regułami aromaterapii, powinnam spróbować czego innego, no i ten zapach jest różnie odbierany przez otoczenie).

Nie udało mi się dziś kupić dziś olejku lawendowego, ale może lepszy byłby manuka? Nie wiem jak pachnie (miałam tylko gotowe mieszanki z tym olejkiem).
Najtańszy i najdostępniejszy ma Profarm Lębork (5% w oleju ze słodkich migdałów). Czyste olejki eteryczne są drogie - Parrs - 99 zł , Alva - 42, Dr Beta - 54...
Albo Pot of Gold.

Co będzie najskuteczniejsze, najmniej uciążliwe zapachowo dla otoczenia i o najbardziej wszechstronnym działaniu?
Jesli chcesz coś podobnego w działaniu do herbacianego ale o innym zapachu to chyba najlepsza opcją jest cytrynowe drzewo herbaciane
http://www.biochemiaurody.com/slowni...elemonoil.html
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 13:46   #2925
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jesli chcesz coś podobnego w działaniu do herbacianego ale o innym zapachu to chyba najlepsza opcją jest cytrynowe drzewo herbaciane
http://www.biochemiaurody.com/slowni...elemonoil.html
jak napisałaś o tym cytrynowym drzewie herbacioanym to od razu pomyslałam o tym zelu wczaraj sie nad nim zastanawialam czy kupic
http://www.kosmetyki-natury.eu/Zel_d...50ml-1350.html

ostatecznie nie kupiłam ale moze następnym razem
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 14:37   #2926
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Przyszłam pochwalić krem Phenome ideal krem wzmacniająco-ochronny do cery naczynkowej, konsystencja dość gęsta ale świetnie się wchłania, pięknie pachnie różą, nie zapycha! wygląda na to że się polubię z tą firmą


Jeszcze jedno czy możecie polecic jakis podkłąd bez paskudników w składzie - zastanawiałm się nad Korres póki co.....
No właśnie apropos Korres, czy one są do końca naturalne? Nie ma czasem w szamponach czy żelach SLS? Coś mi tak jakoś kojarzy, ale nie jestem pewna.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 15:25   #2927
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
No właśnie apropos Korres, czy one są do końca naturalne? Nie ma czasem w szamponach czy żelach SLS? Coś mi tak jakoś kojarzy, ale nie jestem pewna.
Obecność SLS nie decyduje o naturalności czy jej braku. Jako że produkuje sie go z oleju kokosowego czy palmowego - jest coś takiego jak Biorenewable Carbon Index, gdzie liczy sie stosunek liczby C pochodzacych z materiałów odnawialnych w cząst. do całkowitej liczby C , SLS może mieć 100 czyli max, ponadto jest łatwo biodegradowalny, wiec spokojnie moze dostać certyfikat, kiedyś gdzieś wklejałam tabele z certyfikowanymi surfaktantami i SLS oraz cała mase jemu podobnych były tam obecne. Zresztą producenci często ukrywają SLS/SLES pod trosze mniej oczyszczonymi wersjami.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
jak napisałaś o tym cytrynowym drzewie herbacioanym to od razu pomyslałam o tym zelu wczaraj sie nad nim zastanawialam czy kupic
http://www.kosmetyki-natury.eu/Zel_d...50ml-1350.html

ostatecznie nie kupiłam ale moze następnym razem
Tak dla jasności tam jest zwykłe drzewo herbaciane plus cytryna. Musze przyznać że fajny - łagodny i prosty ten żel, tylko ta cena
Tu link ze składem po normalnemu http://www.naturisimo.com/products.c...sential%20Care
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-02 o 10:17
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 15:42   #2928
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
No właśnie apropos Korres, czy one są do końca naturalne? Nie ma czasem w szamponach czy żelach SLS? Coś mi tak jakoś kojarzy, ale nie jestem pewna.
Masz rację, Korres nie są do końca naturalne. Każdy kosmetyk moze zawierać co innego. Czasami zdarzy się im jakiś produkt w miarę naturalny, ale rzadko i trzeba dobrze przeczytać skład.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:41   #2929
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Obecność SLS nie decyduje o naturalności czy jej braku. Jako że produkuje sie go z oleju kokosowego czy palmowego - jest coś takiego jak Biorenewable Corbon Index, gdzie liczy sie stosunek liczby at. C pochodzacych z materiałów odnawialnych w cząst. do całkowitej liczby at. C , SLS może mieć 100 czyli max, ponadto jest łatwo biodegradowalny, wiec spokojnie moze dostać certyfikat, kiedyś gdzieś wklejałam tabele z certyfikowanymi surfaktantami i SLS oraz cała mase jemu podobnych były tam obecne. Zresztą producenci często ukrywają SLS/SLES pod trosze mniej oczyszczonymi wersjami.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------


Tak dla jasności tam jest zwykłe drzewo herbaciane plus cytryna. Musze przyznać że fajny - łagodny i prosty ten żel, tylko ta cena
Tu link ze składem po normalnemu http://www.naturisimo.com/products.c...sential%20Care

no cena mało kusząca...
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 17:30   #2930
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wiadomość dla Warszawianek, choć nie tylko:
planowana jest druga edycja spotkania Ekologiczna Kobieta (pierwsza edycja była 8 marca). Na fb pod hasłem ekologiczna kobieta jest sonda, kiedy ma się odbyć edycja 17 albo 19 listopada br. Byłam na pierwszej edycji i chętnie wezmę udział w kolejnej. Dla miłośniczek kosmetyków ekologicznych to może być fajna sprawa, a przy okazji mozemy zrobić mały zlot
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 21:20   #2931
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Sicilia super wiadomość z tym spotkaniem!! No myslę, że zlot przy tej okazji obowiązkowy juz sie cieszę.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 22:27   #2932
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Sicilia super wiadomość z tym spotkaniem!! No myslę, że zlot przy tej okazji obowiązkowy juz sie cieszę.
naprawdę bomba, że w tym roku jeszcze będzie kolejna edycja zdecydowanie warto wziąć udział
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 09:40   #2933
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Sicilia super wiadomość z tym spotkaniem!! No myslę, że zlot przy tej okazji obowiązkowy juz sie cieszę.
Ale macie fajnie.Szkoda,że ja tak daleko od was
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 11:11   #2934
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez rafal_pronko Pokaż wiadomość
A może olejek Cajeput? też ma dość podobne właściwości jak herbaciany
I zapach terpentyny. Trzeba by go z czymś chyba wymieszać.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jesli chcesz coś podobnego w działaniu do herbacianego ale o innym zapachu to chyba najlepsza opcją jest cytrynowe drzewo herbaciane
http://www.biochemiaurody.com/slowni...elemonoil.html
Wezmę go przy okazji uzupełniania zapasów glinek w Mazidłach.


Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
jak napisałaś o tym cytrynowym drzewie herbacioanym to od razu pomyslałam o tym zelu wczaraj sie nad nim zastanawialam czy kupic
http://www.kosmetyki-natury.eu/Zel_d...50ml-1350.html

ostatecznie nie kupiłam ale moze następnym razem
A miałaś lotion S. O. S.? Gojący cynk, aloes, antybakteryjne drzewo herbaciane, lawenda, propolis, paczula - może być skuteczny.
Inne kosmetyki też są ciekawe.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 11:45   #2935
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ale macie fajnie.Szkoda,że ja tak daleko od was
Ale wiesz....są pociągi - słowo, sama parę razy byłam w Szczecinie to może i w odrwrotnym kierunku jeżdżą
Weź wolne na parę dni, przyjedź, ja sie Tobą zajmę
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 15:26   #2936
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale wiesz....są pociągi - słowo, sama parę razy byłam w Szczecinie to może i w odrwrotnym kierunku jeżdżą
Weź wolne na parę dni, przyjedź, ja sie Tobą zajmę
To dopiero w listopadzie...czasu trochę jest.Jeśli terminy moje,tż(bo musi być w domu,żeby zostać z córeczką,a on często wyjezdża)) i Twoje się zgrają w czasie to czemu nie?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:20   #2937
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wiadomość dla Warszawianek, choć nie tylko:
planowana jest druga edycja spotkania Ekologiczna Kobieta (pierwsza edycja była 8 marca). Na fb pod hasłem ekologiczna kobieta jest sonda, kiedy ma się odbyć edycja 17 albo 19 listopada br. Byłam na pierwszej edycji i chętnie wezmę udział w kolejnej. Dla miłośniczek kosmetyków ekologicznych to może być fajna sprawa, a przy okazji mozemy zrobić mały zlot

a gdzie był poprzedni?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:35   #2938
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny chciałabym powiedzieć, że dzisiaj znalazłam informację (kolejną już zresztą), że trzy filiżanki zielonej herbaty (nie wiem jak w przypadku innych) to dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na fluor. Z tego by wynikało, że teraz naprawdę fluor w pastach jest już niepotrzebny, a wręcz szkodliwy, bo przekraczamy dawkę (kiedyś wklejałam tutaj artykuł o fluorze).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:42   #2939
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym powiedzieć, że dzisiaj znalazłam informację (kolejną już zresztą), że trzy filiżanki zielonej herbaty (nie wiem jak w przypadku innych) to dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na fluor. Z tego by wynikało, że teraz naprawdę fluor w pastach jest już niepotrzebny, a wręcz szkodliwy, bo przekraczamy dawkę (kiedyś wklejałam tutaj artykuł o fluorze).

Tak, tylko inaczej działa fluor połknięty, a inaczej ten, który w zwiększonej dawce dociera jedynie do zębów.

Wydaje mi się, że zęby pozbawione fluoru z pasty do zębów mogą szybko "polecieć".
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:53   #2940
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27789477]Właśnie przeczytałam kilka recenzji produktów naturalnych na KWC i rozwala mnie odejmowanie punktów produktom do mycia ciała i włosów "bo za słabo się pieni"...[/QUOTE]

Mnie też to rozwala, ale ja ogólnie zauważyłam, że ludzie myślą, że jak coś nie ma piany stąd aż do Warszawy albo i dalej to nie myje.

Paranojo, mi też po olejku herbacianym łuszczy się skóra, ale nic mnie nie piecze, nie szczypie, więc się tym nie martwię. Ja nawet olejek nakładam czasem na ranki po pryszczach i też mnie nic nie szczypie. Mam chyba cerę ze stali.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27900503]
Tak, tylko inaczej działa fluor połknięty, a inaczej ten, który w zwiększonej dawce dociera jedynie do zębów.

Wydaje mi się, że zęby pozbawione fluoru z pasty do zębów mogą szybko "polecieć".[/QUOTE]

Możliwe, możliwe.
A jakiej ty pasty używasz? Mi ciężko znaleźć coś naturalnego, a jednocześnie z fluorem (i nie za kosmiczną cenę).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.