mat-geo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-25, 18:39   #1
JedynyTakiNick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dom ;D
Wiadomości: 154
GG do JedynyTakiNick Send a message via Skype™ to JedynyTakiNick
Question

mat-geo


Hej, czy Warto iść na ten profil do ogólniaka? Co po tym można studiować?
__________________


JedynyTakiNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 19:11   #2
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mat-geo

Myślę, że warto. Humanistów jest naprawdę dużo, a jeżeli ktoś jest dobry ze ścisłych, według mnie powinien myślec w tym kierunku
Na pewno turystyka i rekreacje, geografia, matematyka, ekonomia. Myślę, że geodezja itd. również
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:00   #3
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: mat-geo

Hmm.. Zależy co będziesz zdawać na maturze.. Bo może Ci się coś odmienić i np będziesz zdawać biologie, chemie czy historię. A jeśli matma i geo. na maturze to np możesz iść na zarządzanie A jeśli umiesz jeszcze rysować to architektura
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:05   #4
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mat-geo

architektura to trochę nie za bardzo. Od rauz lepiej jest iść na artystyczny, plastyczny bądź architektoniczny profil, bo wtedy są organizowane dodatkowe warsztaty, np. na politechnice Przynajmniej u mnie tak jest
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:07   #5
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Hmm.. Zależy co będziesz zdawać na maturze.. Bo może Ci się coś odmienić i np będziesz zdawać biologie, chemie czy historię. A jeśli matma i geo. na maturze to np możesz iść na zarządzanie A jeśli umiesz jeszcze rysować to architektura
Na architekturę liczy się głównie matma i fizyka, więc mat-fiz, aż się prosi

Geodezja i kartografia, geografia, turystyka, na polibudzie wszelkie ekonomie, matematyki, gdzie liczy się tylko matma
Jest też sporo kierunków, na które liczy się coś/coś/geografia
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:10   #6
Agnes1906
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnes1906
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 929
GG do Agnes1906
Dot.: mat-geo

Architektura jak najbardziej
__________________
Długość dźwięku samotności...
Agnes1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:13   #7
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez Agnes1906 Pokaż wiadomość
Architektura jak najbardziej
Na architekturę są z reguły takie progi, że bez dobrze zdanego egzaminu z rysunku i matur z fizyki i matmy ciężko się dostać
Osobiście nie znam nikogo, kto po mat-geo celowałby w architekturę
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 20:29   #8
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: mat-geo

a to nie czasem klasa ekonomiczna?
ja na drzwiach otwartych w liceach patrzyłam na klasy humanistyczne, poszłam do mat-fiz-inf a w tym roku (2 klasa) chce sie przxepisac do ekonomicznej właśnie klasy : P
zawsze sie mozna przeniesc.
generalnie kieruj się pasją, zainteresowaniami, i marzeniami,...to długa i trudna droga wyboru, ale ważna i pożyteczna : )
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:40   #9
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: mat-geo

Ja poszłam do klasy z rozszerzonymi przedmiotami takimi jak biologia, chemia i fizyką.. i żałuje.. Bo matury nie zamierzam zdawać z nich.. Szkoda, że uświadomiłam sobie to dopiero teraz..

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Na architekturę są z reguły takie progi, że bez dobrze zdanego egzaminu z rysunku i matur z fizyki i matmy ciężko się dostać
Osobiście nie znam nikogo, kto po mat-geo celowałby w architekturę
Ale to nie ma znaczenia w jakiej klasie ktoś jest.. Ważne z czego maturę będzie zdawać..

Edytowane przez wiolusia00
Czas edycji: 2010-03-25 o 20:42
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:42   #10
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: mat-geo

a moim zdaniem mimo wszystko najlepsza jest klasa ogólna.
patrzyłaś jak wyglada różnica programowa między tymi profilowanymi klasami? bo tak zazwyczaj to nic nie daje. u mnie klasa informatyczna miała więcej informatyki, jednak kończyło się to że grali CS.
klasa biznes miała więcej podstaw przędsiębiortswa czy czegoś takiego. też nie byli zadowoleni z kierunku.
więc moim zdaniem klasa ogólna najlepsza. i tak przed maturą będziesz miała fakultety dodtakowo (a przynajmniej najczęsciej tak jest) już z tych przedmiotów, które będziesz chciała zdawać.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:49   #11
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Na architekturę są z reguły takie progi, że bez dobrze zdanego egzaminu z rysunku i matur z fizyki i matmy ciężko się dostać
Osobiście nie znam nikogo, kto po mat-geo celowałby w architekturę
Na architekturę (i urbanistykę) na najlepsze politechniki wymagany jest zestaw język + matematyka lub fizyka, więc po klasie mat-geo architektura - jak najbardziej.
Z kolei moi znajomi z architektury mówili mi, że jakaś połowa studentów z roku jest po klasach mat-geo

Z mojej klasy 4 osoby poszły na geodezję, 4 na SGH, jedna koleżanka na fizykę techniczną Reszta różnie, ekonomia, filologia angielska, europeistyka, budownistwo, mechanika, TiR... O kilku osobach pewnie zapomniałam Większość osób z mojej klasy złożyła właśnie do mat geo, bo nie lubią ani fizyki ani historii, ani chemii, więc ta wydawała się najlepszą opcją. Ja nie przywiązywałam większej uwagi do profilu klasy, więc raczej nie pokażę Ci plusów i minusów tego profilu Ale wydaje mi się, ża jak w połowie LO zmienisz zdanie co do przedmiotów na maturze, to będzie Ci łatwiej przygotowywać się do przedmiotów maturalnych w klasie geograficznej, dosyć lajtowej zazwyczaj, niż w mat fizie czy biol chemie, o, taki plusik mi się przypomniał

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

plywok, ale teraz chyba nie ma klas ogólnych wszystkie klasy są chyba profilowane, a za najbardziej ogólne uchodzą matgeo właśnie i - w moim LO - najsłabsza klasa humanistyczna
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 21:10   #12
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Ale to nie ma znaczenia w jakiej klasie ktoś jest.. Ważne z czego maturę będzie zdawać..
Jednak łatwiej jest się przygotować w klasie o takim profilu, jakie się chce zdawać przedmioty. Ja sama wybierałam profil z myślą o studiach technicznych, lubiłam matmę i fizykę. I w klasie nikt nie wykroczył poza matematykę, fizykę i angielski na rozszerzeniach, niemiecki polski podstawy, i tyle.
Wiadomo, że można zdawać coś innego, ale jest jednak trudniej.
[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;18141314]Na architekturę (i urbanistykę) na najlepsze politechniki wymagany jest zestaw język + matematyka lub fizyka, więc po klasie mat-geo architektura - jak najbardziej.
Z kolei moi znajomi z architektury mówili mi, że jakaś połowa studentów z roku jest po klasach mat-geo[/QUOTE]
PW - matematyka, obcy
PWr - matematyka, fizyka, polski, obcy
PŁ - matematyka, fizyka, obcy.


Ja przyznaję, że na mat-geo patrzę pod kątem swojej szkoły, gdzie jest to jedna ze słabszych klas, a większość to ci, którzy się nie dostali do mat-fizu albo kompletnie nie wiedzieli, gdzie iść
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:16   #13
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: mat-geo

Wybierając klasę w liceum jesteś praktycznie jeszcze w gimnazjum.. A przynajmniej ja w gimnazjum prawie nie myślałam o swoich studiach.. Znaczy trochę myślałam, ale plany mi się szybciutko zmieniły i uważam, że do matury jeszcze mi się coś zmieni.. A co do przygotowania do matury ? Hmm.. Zależy na jakich nauczycieli się trafi - moi od rozszerzonych przedmiotów uważają, że jak do takiej klasy przyszliśmy powinniśmy te rzeczy już dawno wiedzieć ..
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:27   #14
onaaa333
Raczkowanie
 
Avatar onaaa333
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 236
Dot.: mat-geo

Może być jeszcze logistyka, finanse i rachunkowość, ja jestem w mat-geo, jesli zdajesz matme i geo to np u mnie jest dużo więcej godzin z tych przedmiotów (7h matmy np) a nie muszę siedzieć już na przedmiotach mi niepotrzebnych jak fizyka czy chemia
onaaa333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:34   #15
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
PW - matematyka, obcy
PWr - matematyka, fizyka, polski, obcy
PŁ - matematyka, fizyka, obcy.
hmmm, chyba się nie zrozumiałyśmy
PW - matematyka, język obcy
PG - matematyka, język obcy, język polski
PŁ - matematyka, język obcy
PK - język polski, historia lub historia sztuki, matematyka
PWr - nie wiem, nie mogę znaleźć strony z przemiotami, mogłabyś wrzucić linka?
koniec wyliczanki

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez onaaa333 Pokaż wiadomość
Może być jeszcze logistyka, finanse i rachunkowość, ja jestem w mat-geo, jesli zdajesz matme i geo to np u mnie jest dużo więcej godzin z tych przedmiotów (7h matmy np) a nie muszę siedzieć już na przedmiotach mi niepotrzebnych jak fizyka czy chemia
o, podobno kierunek ciekawy i przyszłościowy
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:37   #16
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Ja poszłam do klasy z rozszerzonymi przedmiotami takimi jak biologia, chemia i fizyką.. i żałuje.. Bo matury nie zamierzam zdawać z nich.. Szkoda, że uświadomiłam sobie to dopiero teraz.
ja poszłam na humana było fajnie, ale gdybym teraz jeszcze raz miała wybierać zdecydowanie byłby to mat-jęz
__________________


jak szaleć to szaleć

bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:38   #17
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: mat-geo

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;18142601]hmmm, chyba się nie zrozumiałyśmy
PW - matematyka, język obcy
PG - matematyka, język obcy, język polski
PŁ - matematyka, język obcy
PK - język polski, historia lub historia sztuki, matematyka
PWr - nie wiem, nie mogę znaleźć strony z przemiotami, mogłabyś wrzucić linka?
koniec wyliczanki[/QUOTE]
łał, rzeczywiście na łódzką nie liczy się architektura... zmyliło mnie, że dwie osoby u mnie z klasy idą tam, a normalnie przygotowują się do fizyki
http://www.studiuj.pwr.wroc.pl/20612.xml
Ja przyjęłam tą pierwszą trójkę... Swoją drogą dziwi mnie, że na architekturę się nie liczy fizyka.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:54   #18
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
łał, rzeczywiście na łódzką nie liczy się architektura... zmyliło mnie, że dwie osoby u mnie z klasy idą tam, a normalnie przygotowują się do fizyki
http://www.studiuj.pwr.wroc.pl/20612.xml
Ja przyjęłam tą pierwszą trójkę... Swoją drogą dziwi mnie, że na architekturę się nie liczy fizyka.
Dzięki za linka
Twoi znajomi może chcą się asekurować fizyką,w razie gdyby nie dostali się na architekturę, bo najczęściej osoby nieprzyjęte na archi idą na budownictwo, a tam fizyka jest najczęściej potrzebna przy rekrutacji Znajoma z klasy celowała w architekturę na PW (więc wystarczyłoby, gdyby dobrze przygotowała się z maty i angielskiego) a oprócz matyR i angR zdawała jeszcze historięP i fizykęR, nikt nie wie do czego taki zestaw był jej potrzebny^^ Nie dostała się

Z tego co słyszałam, to na archi nie ma jakiejś orki z fizyki, trwa ona jeden albo dwa semestry, potem wchodzą specjalne "fizyki", jak fizyka budowli, a to już podobno inna bajka, ciekawsz i całkiem znośna
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 22:01   #19
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: mat-geo

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;18143131]Dzięki za linka
Twoi znajomi może chcą się asekurować fizyką,w razie gdyby nie dostali się na architekturę, bo najczęściej osoby nieprzyjęte na archi idą na budownictwo, a tam fizyka jest najczęściej potrzebna przy rekrutacji Znajoma z klasy celowała w architekturę na PW (więc wystarczyłoby, gdyby dobrze przygotowała się z maty i angielskiego) a oprócz matyR i angR zdawała jeszcze historięP i fizykęR, nikt nie wie do czego taki zestaw był jej potrzebny^^ Nie dostała się

Z tego co słyszałam, to na archi nie ma jakiejś orki z fizyki, trwa ona jeden albo dwa semestry, potem wchodzą specjalne "fizyki", jak fizyka budowli, a to już podobno inna bajka, ciekawsz i całkiem znośna[/QUOTE]
Kolega jakby się nie dostał, to idzie na transport. Ta druga osoba nie wiem
Na budownictwo wystarczy już... Jedyny dotowany kierunek na PŁ i na 21 osób z mojej klasy, które chcą iść na PŁ, dzisiaj policzyłyśmy, że 10 będzie składać na budownictwo
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 22:42   #20
BeaS
Zakorzenienie
 
Avatar BeaS
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 4 855
Dot.: mat-geo

Od siebie mogę dodać, żeby wybierać profil z myślą o kierunku studiów. O ile wiesz, co chcesz w życiu robić.
Ja myślałam o medycynie, ale poszłam na profil mat-geo, bo stwierdziłam, że za wysoko celuję. Myśli o medycynie nie uciekły, dlatego zmieniłam profil pod koniec 1 klasy na biol-chem-fiz. Jedyne czego żałuję to właśnie tego, że zrezygnowałam na początku, nie dałam sobie szansy. A potem było nadrabianie całego roku, co wcale łatwe nie było.

Moje przesłanie brzmi []:
Wybierz profil zgodny ze swoimi zainteresowniami i kierunkiem studiów, na który chcesz iść. Będzie łatwiej.
__________________
"Jeśli chcesz zerwać owoc, musisz się wspiąć na drzewo."

~ Thomas Fuller ~
BeaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 05:49   #21
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
a moim zdaniem mimo wszystko najlepsza jest klasa ogólna.
patrzyłaś jak wyglada różnica programowa między tymi profilowanymi klasami? bo tak zazwyczaj to nic nie daje. u mnie klasa informatyczna miała więcej informatyki, jednak kończyło się to że grali CS.
klasa biznes miała więcej podstaw przędsiębiortswa czy czegoś takiego. też nie byli zadowoleni z kierunku.
więc moim zdaniem klasa ogólna najlepsza. i tak przed maturą będziesz miała fakultety dodtakowo (a przynajmniej najczęsciej tak jest) już z tych przedmiotów, które będziesz chciała zdawać.
Tutaj sie z Tobą nie zgodzę. Informatyka czy inne lekcje może wyglądają luźno, ale nauczyciele o wiele więcej wymagają niz od innych klas. Ja bym do ogólnej klasy nie szła. Wolę pomęczyć się te 3 lata w klasie, w której muszę się uczyć się tej rozszerzonej matmy i gegry i coś pamiętać przed maturą niż potem kuć w ostatniej klasie.
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 07:53   #22
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: mat-geo

też jestem w mat-geo i jest to profil chyba najbardziej uniwersalny... Bo z jednej strony matematyka, a z drugiej bardziej humanistyczna niż ścisła geografia. Matematyka, wiadomo, ekonomie, rachunkowości itp, a geografia jest akceptowana na wielu kierunkach, nawet na prawie. Więc dla osób, które jeszcze dobrze nie wiedzą, w którym konkretnie kierunku chcą iść, wydaje mi się, że jest to odpowiedni profil
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:05   #23
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
Tutaj sie z Tobą nie zgodzę. Informatyka czy inne lekcje może wyglądają luźno, ale nauczyciele o wiele więcej wymagają niz od innych klas. Ja bym do ogólnej klasy nie szła. Wolę pomęczyć się te 3 lata w klasie, w której muszę się uczyć się tej rozszerzonej matmy i gegry i coś pamiętać przed maturą niż potem kuć w ostatniej klasie.
z czego o wiele więcej wymagają? mieliśmy prkatycznie yuch samych nauczycieli, w częscie przedmiotów się powtarzały. wymagali tak samo. rozmawiałam, też z ludźmi z tych profili i nie mówili, że więcej się od nich wymaga, tylko narzekają, że tak wybrali bo mają powiedzmy dwie godziny więcej infmortyki przez trzy lata na której tak naprawdę nic nie robią.

a co do drugiego pogrubionego to chyba naprawdeę jesteś bardzo ambitna. jednak większość moich znajomych (jak i większość maturzystów mimo wszystko do nauki przykłada się na ostanią chwilę czy dopiero właśnie w trzeciej klasie). zresztą u mnie fakultety ne były tylko w trzeciej klasie ale i w drugiej. a więc miałam przez dwa lata. myślisz, że miałam dużo osób które już tak porządnie się uczyły w drugiej klasie do matury? nie. były to pojedyńcze ososby, ktore na koniec miały np pasek.

Cytat:
Napisane przez BeaS Pokaż wiadomość

Moje przesłanie brzmi []:
Wybierz profil zgodny ze swoimi zainteresowniami i kierunkiem studiów, na który chcesz iść. Będzie łatwiej.
może i dobra dewiza, ale chyba nie wszyscy odrazu wiedzą co chcą robić. czy nie mają sprecezowanych zainteresowań. ja sama idąc do klasy ogólnej nie wiedziałam co będę zdawać.miała być sama geografia rozszerzona. a skończyło się na biologii rozszerzonej plus geografia podstawa.

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;18141314]
Z mojej klasy 4 osoby poszły na geodezję, 4 na SGH, jedna koleżanka na fizykę techniczną Reszta różnie, ekonomia, filologia angielska, europeistyka, budownistwo, mechanika, TiR... O kilku osobach pewnie zapomniałam

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

plywok, ale teraz chyba nie ma klas ogólnych wszystkie klasy są chyba profilowane, a za najbardziej ogólne uchodzą matgeo właśnie i - w moim LO - najsłabsza klasa humanistyczna[/QUOTE]

u mnie też był niezły rozrzut. i na filologii mam, i na turytyce i fizjoterpii czy na kierunkach z politechniki (elektryka, ochrona środowiska czy chemia). wydaje mi, że to wszędzie jest taki rozrzut. sama mam koleżanki w plastyku. 4 lata liceum plastycznego. w klasie 15 osób z czego tylko 5 chcę startować na typowe asp. reszta troszkę zmnieniła swoją wizję do sztuki. część w ogóle nie chce mieć nic z rysowaniem wspólnego. a część poprostu pójdzie na politechnikę na architekturę co im trochę ułatwi zdolność rysunku.

a co do tego, że nie ma teraz klas ogólnych to nie wiem. sama skończyłam liceum rok temu, ale nie sądziłam, że pozbęda się klas ogolnych.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 15:27   #24
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
z czego o wiele więcej wymagają? mieliśmy prkatycznie yuch samych nauczycieli, w częscie przedmiotów się powtarzały. wymagali tak samo. rozmawiałam, też z ludźmi z tych profili i nie mówili, że więcej się od nich wymaga, tylko narzekają, że tak wybrali bo mają powiedzmy dwie godziny więcej infmortyki przez trzy lata na której tak naprawdę nic nie robią.

a co do drugiego pogrubionego to chyba naprawdeę jesteś bardzo ambitna. jednak większość moich znajomych (jak i większość maturzystów mimo wszystko do nauki przykłada się na ostanią chwilę czy dopiero właśnie w trzeciej klasie). zresztą u mnie fakultety ne były tylko w trzeciej klasie ale i w drugiej. a więc miałam przez dwa lata. myślisz, że miałam dużo osób które już tak porządnie się uczyły w drugiej klasie do matury? nie. były to pojedyńcze ososby, ktore na koniec miały np pasek.
a ja mam i rozszerzoną fizę i infę i matmę i wiesz? nas a podstawę dzieli duża przestrzeń. z informatyki mamy programowanie itp. a podstawa... no o wiele bardziej skrócony materiał. podobnie z innych przedmiotów. Więc zależy od szkoły?

Nie zrozumiałaś mnie. Napisałam, że wolę coś pamiętać niż kuć wszystko na ostatnią chwilę Jednak coś w głowie zostanie
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:25   #25
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez Adus_ Pokaż wiadomość
początki języka rosyjskiego
Jak coś to służę pomocą - uczę się już siódmy rok rosyjskiego
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 22:40   #26
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Na architekturę liczy się głównie matma i fizyka, więc mat-fiz, aż się prosi

Geodezja i kartografia, geografia, turystyka, na polibudzie wszelkie ekonomie, matematyki, gdzie liczy się tylko matma
Jest też sporo kierunków, na które liczy się coś/coś/geografia
Ja znam, dostała się, była druga na liście przyjętych na Polibudzie Krakowskiej

Geodezja i kartografia - ok, można iść, ale osobiście polecam na geodezję iść z mat-fiza. Geograficzne przedmioty na geodezji kończą się na pierwszym roku, później sama matma i fizyka
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 10:07   #27
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Geodezja i kartografia - ok, można iść, ale osobiście polecam na geodezję iść z mat-fiza. Geograficzne przedmioty na geodezji kończą się na pierwszym roku, później sama matma i fizyka
Zgadzam się Ludzie po mat-geo dają radę na geodezji, ale o wiele łatwiej jest tym, którzy dobrze ogarniają fizykę. Matematyka i fizyka jako przedmioty są na I czy II semestrze, a później zaczynają się przedmioty typu pomiary geodezyjne czy jakoś tak, a to zwyczajna matematyka, tyle że dla geodetów
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 15:15   #28
JedynyTakiNick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dom ;D
Wiadomości: 154
GG do JedynyTakiNick Send a message via Skype™ to JedynyTakiNick
Dot.: mat-geo

ogólnie wszędzie pojawia się fizyka.. a z niej nie jestem za dobra . :P
__________________


JedynyTakiNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 14:59   #29
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: mat-geo

Cytat:
Napisane przez JedynyTakiNick Pokaż wiadomość
ogólnie wszędzie pojawia się fizyka.. a z niej nie jestem za dobra . :P
w szkole średniej często zmieniają się upodobania przedmiotowe więc nie bój się iść na profil, który wydaje się, że jest dla Ciebie trudny
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 17:54   #30
JedynyTakiNick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dom ;D
Wiadomości: 154
GG do JedynyTakiNick Send a message via Skype™ to JedynyTakiNick
Dot.: mat-geo

dla chcącego nic trudnego
Pójdę na ten profil , a później bd myśleć co dalej ;P
__________________


JedynyTakiNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.