OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-09, 13:37   #3331
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

doradźcie mi jeszcze jaki krem do twarzy używać przy OCM. tak jak mówiłam skóra mieszana z przesuszającymi się policzkami. zastanawiałam się nad żelem hialuronowym? stosować sam czy w połączeniu z jakimś kremem/serum?
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:13   #3332
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
doradźcie mi jeszcze jaki krem do twarzy używać przy OCM. tak jak mówiłam skóra mieszana z przesuszającymi się policzkami. zastanawiałam się nad żelem hialuronowym? stosować sam czy w połączeniu z jakimś kremem/serum?
Żel możesz stosować od razu po OCM. Warto spryskać skórę hydrolatem/wodą termalną, wtedy lepiej się wchłania. Gdybyś nałożyła żel na skórę suchą, zwyczajnie umytą, bez hydrolatu/wody termalnej skóra mogłaby się przesuszyć. Po OCM na skórze zostaje lekki film, który zapobiega takim problemom

A krem? Najlepiej taki, który służył Ci do tej pory. Niestety nikt nie poleci Ci specjalnego. Sama musisz próbować. Ja, np. używam kremu regenerującego z kwasem liponowym z BU. Służył mi dlugo przed OCM
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 16:33   #3333
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Żel możesz stosować od razu po OCM. Warto spryskać skórę hydrolatem/wodą termalną, wtedy lepiej się wchłania. Gdybyś nałożyła żel na skórę suchą, zwyczajnie umytą, bez hydrolatu/wody termalnej skóra mogłaby się przesuszyć. Po OCM na skórze zostaje lekki film, który zapobiega takim problemom

A krem? Najlepiej taki, który służył Ci do tej pory. Niestety nikt nie poleci Ci specjalnego. Sama musisz próbować. Ja, np. używam kremu regenerującego z kwasem liponowym z BU. Służył mi dlugo przed OCM
dzięki. a ten hydrolat to jakiś konkretny czy jaki mi się uwidzi (bo widzę że dużo tego jest)??
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:56   #3334
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez anjaa31 Pokaż wiadomość
Może podzielę się swoimi wrażeniami po ocm. Stosowałam tę metodę od grudnia do mniej więcej czerwca. Naczytałam się zachwytów, więc postanowiłam sprawdzić, co to za cuda na mojej buzi uczyni. Używałam rycyny z olejem włoskim albo z pestek winogron w proporcjach mniej więcej 20/80, czasami dodawałam wit A+B. Co mycie zmiana ręczniczka. Z czasem dodałam hydrolat oczarowy w roli toniku. I tak z cery na której co jakiś czas coś się pojawiało (strefa T i coś przed okresem) przeszłam do niemalże trądziku, totalnego wysypu na całej twarzy, którego nijak nie dało się usunąć ;( Na początku myślałam, że to to całe oczyszczanie twarzy, które miało zejść, pisałyście co nieco na ten temat. Ale było tylko gorzej.. W końcu mama zaczęła się na mnie denerwować, kupiła mi żel do mycia Ivostin i krem Pharmaceris i jakoś po trzech miesiącach wracam do normalności. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Nigdy przenigdy nie wrócę do ocm..
No niestety, nie każdemu ta metoda służy. Moje zdanie jest takie, że jak po czymś wysypie a po 2-3 dniach nie przechodzi to należy to odstawić. Lepiej nie ryzykować, w końcu twarz ms isię jedną.

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
doradźcie mi jeszcze jaki krem do twarzy używać przy OCM. tak jak mówiłam skóra mieszana z przesuszającymi się policzkami. zastanawiałam się nad żelem hialuronowym? stosować sam czy w połączeniu z jakimś kremem/serum?
Sam żel hialuronowy może ci nie wystarczyć. Szczególnie że metoda odtłuszcza mocno, niektórych to nawet wysusza dość konkretnie. Jak zauważysz, przesuszenie to zrób przerwę, bo przesuszenie dla skóry tłustej może być zabójcze w skutkach.
Ja polecam dodatkowo zamiast kremy olej z pestek malin z hialuronem, ewentualnie na mocne przesuszenia masło cupuacu, nie zatyka, spokojnie można je stosować nawet solo.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 18:03   #3335
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
dzięki. a ten hydrolat to jakiś konkretny czy jaki mi się uwidzi (bo widzę że dużo tego jest)??
Jaki będzie Ci pasował
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 10:27   #3336
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzięki wielkie za rady. jeszcze jedno pytanko i już nie męczę. jak długo mieszanka może stać? ile można jej naraz zrobić? czy coś się z nią stanie jak dłużej postoi?
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 10:39   #3337
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
dzięki wielkie za rady. jeszcze jedno pytanko i już nie męczę. jak długo mieszanka może stać? ile można jej naraz zrobić? czy coś się z nią stanie jak dłużej postoi?
Może stać w ciemnym miejscu
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 13:50   #3338
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzięki
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 14:48   #3339
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jak robiłam swoją mieszankę w lipcu to z końcem września ją zużyłam. Nic się jej nie stało. Była w ciemnym miejscu z temperaturą pokojową. Opakowanie po toniku Clean&Clean, zrobiłam podziałkę, 10cm. Zużywałam też trochę na włosy i pod maseczkę z alg
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 07:14   #3340
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Będąc w zielarni natknęłam się na olejki eteryczne. Zastanawiałam się nad olejkiem z drzewa herbacianego i pichtowym. Kupiłam ten drugi. Dodałam kilka kropelek to mieszkanki co mi została. Oby zadziałał na zaskórniki, bo po ocm zmniejszyła się ich ilość, ale nadal są.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:25   #3341
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

U mnie około 20 dzień olejowania ,chyba moja skóra zaczeła się oczyszczać wyszły mi dwa bolące gule i około 20 krost na policzkach:/ wyglądam okropnie ;/Całe szczęscie że pracuję z męzem w dwójkę i nikt mnie inny nie ogląda.Jak się nie maluje to skóra się nie przetłuszcza nie robi się świecąca wcale .Jak tylko nałożę puder matujący to tragedia po 2 godzinach cała się swiecę :/.Przeczekam ten wysyp ile będzie trzeba.Zamówiłam kilka nowych oleji konopny,jojoba i tam jeszcze ze dwa innePozdrawiam
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 14:44   #3342
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wiecie co, ja nie jestem do końca przekonana, że takie wysypy to jest normalna sprawa. Dla mnie to nie oznaka tego że skóra się oczyszcza, tylko tego że się podrażniła. Odpowiednio przeprowadzone zabiegi, obojętnie czy to jest OCM, czy kwasy, czy cokolwiek innego nie powinny wywoływać tak gwałtownych reakcji. Trochę tam może być, ale bolące podskórne gule czy inne takie "przyjemności" to już nie jest normalne.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:59   #3343
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tylko ja nawet bez ocm miałam takie wysypy więc nawet bez ocm pewnego dnia by to nastapiło.Piszesz o podrażnieniach ale skoro oleje są naturalne (ja kupuje tylko ekologiczne) nie mają tych substancji zapachowych sztucznych i innych świństw i podrażniają to jakby moja skóra zareagowała na zwykły żel??? Dodam że od około roku myłam twarz żelami ekologicznymi więc i tak nie była zapchaną chemią.
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:09   #3344
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wirtuozka Pokaż wiadomość
Tylko ja nawet bez ocm miałam takie wysypy więc nawet bez ocm pewnego dnia by to nastapiło.Piszesz o podrażnieniach ale skoro oleje są naturalne (ja kupuje tylko ekologiczne) nie mają tych substancji zapachowych sztucznych i innych świństw i podrażniają to jakby moja skóra zareagowała na zwykły żel??? Dodam że od około roku myłam twarz żelami ekologicznymi więc i tak nie była zapchaną chemią.
Popieram manghe .

Wysyp krostek - zbyt mocne tarcie ściereczką.
Podskórne gule - zbyt intensywny/długi masaż twarzy.

Wiele dziewczyny już nad tym spekulowało.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:25   #3345
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

masaż robiłam dość długi około 5 min:/ a ściereczek używam jednorazowych one są drapiące dość:/odpuszcze masaż a sciereczki zamienie na delikatne tylko jakie się sprawdzą? polecacie jakieś konkretne materiały???
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:55   #3346
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wirtuozka Pokaż wiadomość
masaż robiłam dość długi około 5 min:/ a ściereczek używam jednorazowych one są drapiące dość:/odpuszcze masaż a sciereczki zamienie na delikatne tylko jakie się sprawdzą? polecacie jakieś konkretne materiały???
Mam ściereczki z Jysku z mikrofibry. 10 zł za 5 sztuk. W Pepco są 6 za 10 zł.Mikrofibra dobrze zbiera tłuszcz, nie trzeba trzeć, tylko przykładać ciepłą parokrotnie.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:20   #3347
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wirtuozka Pokaż wiadomość
masaż robiłam dość długi około 5 min:/ a ściereczek używam jednorazowych one są drapiące dość:/odpuszcze masaż a sciereczki zamienie na delikatne tylko jakie się sprawdzą? polecacie jakieś konkretne materiały???
ja mam z Body Shopu flanelowe (19zł/sztuka) są bardzo delikatne, w ogóle nie podrażniają, nawet jak się nimi długo przeciera. mam bardzo wrażliwą skórę i niestety mikrofibra trochę ją podrażniała. podobno jeszcze muślinowe są delikatne ale jak na razie nigdzie ich znaleźć nie mogę.
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 08:48   #3348
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ooo Dzięki dziewczyny , w poniedziałek będę w Łodzi przejazdem to wstąpie do the body shop po tą ściereczkę flanelową.
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 22:32   #3349
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej..ocm uzywam od 3 miesiecy..na poczatku bylam zachwycona,odrazu poprawil sie kolor skory i byla gladsza( cera mieszana) ale teraz ciagle wyskakuja jakies niespodzianki,bolesne gule..nie wiem co tak zapycha..po ocm nakaldam krem floslek eco na noc ,rano myje szczoteczka z zelem facelle do higieny intymnej lub sam tonik ziaja aloesowy i nakladam krem alterry z dzika roza( ostatni nabytek-skora chyba malo dostaje nawilzenia bo nie do konca niweluje sciagniecei skory po zastosowaniu facelle)...kolor skory nadal sie ladny zdrowy ale te niespodzianki( co robic?odstawic ocm?
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 06:53   #3350
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
hej..ocm uzywam od 3 miesiecy..na poczatku bylam zachwycona,odrazu poprawil sie kolor skory i byla gladsza( cera mieszana) ale teraz ciagle wyskakuja jakies niespodzianki,bolesne gule..nie wiem co tak zapycha..po ocm nakaldam krem floslek eco na noc ,rano myje szczoteczka z zelem facelle do higieny intymnej lub sam tonik ziaja aloesowy i nakladam krem alterry z dzika roza( ostatni nabytek-skora chyba malo dostaje nawilzenia bo nie do konca niweluje sciagniecei skory po zastosowaniu facelle)...kolor skory nadal sie ladny zdrowy ale te niespodzianki( co robic?odstawic ocm?
Zrezygnuj na poczatek z mycia buzi szczoteczka z rana. Mowisz, ze skora po tym zelu jest sciagnieta to tez nie dobrze. byc moze za duzo zdzierasz sebum skory i skora sie broni wysypem.
Tonik to nie jest forma oczyszczania skory nawet z rana. Tonik tonizuje czyli wyrownuje ph naszej skory i pozwala danemu kosmetykowi wniknac w glebsze warstwy naszej skory.
Podaj proporcje Twojej mieszanki oraz oleje, ktorych uzylas. A na teraz mozesz polozyc punktowo na gule olejek z drzewa herbacianego jesli posiadasz
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 08:47   #3351
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Zrezygnuj na poczatek z mycia buzi szczoteczka z rana. Mowisz, ze skora po tym zelu jest sciagnieta to tez nie dobrze. byc moze za duzo zdzierasz sebum skory i skora sie broni wysypem.
Tonik to nie jest forma oczyszczania skory nawet z rana. Tonik tonizuje czyli wyrownuje ph naszej skory i pozwala danemu kosmetykowi wniknac w glebsze warstwy naszej skory.
Podaj proporcje Twojej mieszanki oraz oleje, ktorych uzylas. A na teraz mozesz polozyc punktowo na gule olejek z drzewa herbacianego jesli posiadasz
dziekuje za odpowiedz
w takim razie czym oczyszczac twarz z rana?czytalam ze stosujac ocm z rana mozna stosowac tylko tonik a od zeli powinno sie odstapic..juz sama nie wiem..stosuje 40% o.rycynowego i 60% oliwki hipp dla dzieci.
nie posiadam o.z drzewa heracianego ale zauwazylam ze robia sie mniejsze kiedy nakladam punktowo sudocrem dla dzieci na odparzenia( akurat stosuje do dziecka -niezbyt naturalne ale dziala)
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 15:31   #3352
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Chciałabym sobie kupić jakiś krem albo serum i zastanawiam się nad dwoma produktami może która zna się na tych składach dokładniej:/ oba produkty są ekologiczne firmy john masters organics jak pisałam wcześniej mam skórę tłustą z niedoskonałościami (blizny potrądzikowe, zaskórniki, nieoczyszczone pory) po ocm skóra juz tak się nie przetłuszcza .Ostatnio alarm wzniosłam o tych krostkach i gulach ale już się uspokoiło nie masuje i nie tre sciereczkami podaje składy tych produktów, zależy mi o niezapychanie porów i jako takie nawilżenie ,dodam że mało jest recenzji kosmetyków tej firmy i się nie dowiedziałam nic konkretnego.

KREM Z MORELĄ,Różą i przeciwutleniaczami.
Główne składniki
róża zmiękcza i koi skórę
pestki moreli bogate w witaminę A; leczą suchą skórę
wyciąg z ziaren owsa stymuluje produkcję kolagenu; rewitalizuje; chroni przed promieniami UVA i posiada działanie przeciwzapalne
olej z ogórecznika - przywraca wilgoć; jest największym źródłem GLA (kwasu gamma linolenowego) odmładzającego i działającego leczniczo na skórę
masło shea nawilża; zmiękcza skóre
kwiat lipy odświeża; zmiękcza skórę
pokrzywa ma działanie przeciwzapalne


Skład
Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* cetearyl olivate, sorbitan olivate, glycerin,* butyrospermum parkii (shea) butter,* rosa damascena (rose) flower water,* borago officinalis (borage) seed oil, populus tremuloides (aspen) bark extract, cetyl esters wax, sodium hyaluronate, prunus armeniaca (apricot) extract,* calophyllum inophyllum (foraha) oil,* avena sativa (oat) kernel extract,* oryza sativa (rice) extract,* malpighia glabra (acerola) fruit extract,* camellia sinensis (white tea) extract,* spirulina platensis (algae) extract,* triticum vulgare (wheat) germ oil, prunus persica (peach) extract,* rosa damascena (rose) flower oil,* tanacetum annuum (blue tansy) flower oil, anthemis nobilis (roman chamomile) flower oil, xanthan gum, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract,* potassium sorbate


Drugi produkt SERUM Z zieloną Herbatą i różą
Główne składniki
róża odżywia skórę
zielona herbata odmładza skórę
aloes ma działanie kojące i przeciwzapalne
witaminy A, C i E przeciwutleniacze; chronią przed zgubnym wpływem czynników środowiska
olej z kiełków pszenicy zmiękcza skórę
wyciąg z ziaren owsa stymuluje produkcję prokolagenu i sprzyja powstawaniu nowych komórek skóry


Skład
Aloe barbadensis (aloe) vera leaf juice,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* glycerin,* coco glucoside, coconut alcohol, rosa damascena (rose) flower water,* leuconostoc/radish root ferment filtrate, borago officinalis (borage) seed oil,* oryza sativa (rice) extract,* camellia sinensis (green tea) leaf extract,* spirulina platensis (algae) extract,* butyrospermum parkii (shea) butter,* rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract,* lecithin, cananga odorata (ylang ylang) flower oil,* rosa damascena (rose) flower oil,* anthemis nobilis (chamomile) flower oil,* boswellia carterii (frankinscense) resin extract, sclerotium gum powder, xanthan gum, potassium sorbate
Pojemność 30 ml

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

szczerze to mnie ten coconut alcohol zmartwił:/
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 16:21   #3353
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz
w takim razie czym oczyszczac twarz z rana?czytalam ze stosujac ocm z rana mozna stosowac tylko tonik a od zeli powinno sie odstapic..juz sama nie wiem..stosuje 40% o.rycynowego i 60% oliwki hipp dla dzieci.
nie posiadam o.z drzewa heracianego ale zauwazylam ze robia sie mniejsze kiedy nakladam punktowo sudocrem dla dzieci na odparzenia( akurat stosuje do dziecka -niezbyt naturalne ale dziala)
ja rano myję twarz mydełkiem Aleppo i rezultaty są bardzo fajne. nie wysusza, dobrze oczyszcza i jest w 100% naturalne
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 20:14   #3354
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz
w takim razie czym oczyszczac twarz z rana?czytalam ze stosujac ocm z rana mozna stosowac tylko tonik a od zeli powinno sie odstapic..juz sama nie wiem..stosuje 40% o.rycynowego i 60% oliwki hipp dla dzieci.
nie posiadam o.z drzewa heracianego ale zauwazylam ze robia sie mniejsze kiedy nakladam punktowo sudocrem dla dzieci na odparzenia( akurat stosuje do dziecka -niezbyt naturalne ale dziala)
Na moje 40 to za duzo. Max dawka do skory tlustej jest 30. Wiele dziewczyn, ktore maja tlusta skore i problemy z tradzikiem, zmniejszalo dawke rycyny nawet do 5-10% . rycyna wysusza i teraz juz mam 99,9 % pewnosci, ze przesuszasz swoja skore zbyt mocno dlatego masz jakies niespodzianki.

Twoja skora dobrze reaguje na sudocrem bo krem ma duza zawartosc parafiny w skladzie, ktora nawilza,ale uwazalabym na Twoim miejscu bo parafina moze zapchac i to dosc ostro. Sama widzisz, ze musisz postawic na nawilzanie skory

Z rana mozna myc twarz plynem micelarnym. Mozesz tez uzywac tego mydelka, ktore kolezanka wyzej polecila
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 21:26   #3355
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Na moje 40 to za duzo. Max dawka do skory tlustej jest 30. Wiele dziewczyn, ktore maja tlusta skore i problemy z tradzikiem, zmniejszalo dawke rycyny nawet do 5-10% . rycyna wysusza i teraz juz mam 99,9 % pewnosci, ze przesuszasz swoja skore zbyt mocno dlatego masz jakies niespodzianki.

Twoja skora dobrze reaguje na sudocrem bo krem ma duza zawartosc parafiny w skladzie, ktora nawilza,ale uwazalabym na Twoim miejscu bo parafina moze zapchac i to dosc ostro. Sama widzisz, ze musisz postawic na nawilzanie skory

Z rana mozna myc twarz plynem micelarnym. Mozesz tez uzywac tego mydelka, ktore kolezanka wyzej polecila
dzieki bardzo
dobrze ze mi sie konczy mieszanka i zrobie nowa
moglabys mi polecic dobry plyn micelarny o fajnym skladzie?przeszlam na naturalna pielegnacje wiec chcialabym jak najmniej chemii..
z jakiej strony zamawiacie mydelka?
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 23:15   #3356
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
dzieki bardzo
dobrze ze mi sie konczy mieszanka i zrobie nowa
moglabys mi polecic dobry plyn micelarny o fajnym skladzie?przeszlam na naturalna pielegnacje wiec chcialabym jak najmniej chemii..
z jakiej strony zamawiacie mydelka?
Akurat na skladach miceli sie nie znam. Ja uzywam takiego rozowego z Eveline i mi sluzy. Mam tez taki z Nuxe i tez jest dobry. Mialam tez z Bourjois byl dobry,ale z niego zrezygnowalam z powodu testow.
MAm tez jeszcze z Ziaja taki niebieski,ale jeszcze nie uzywalam wiec sie nie wypowiem o jego skutecznosci.
Wiem, ze micela mozna zrobic samemu,ale nie wiem jak. Jak dojde do tego to dam znac

Ja akurat mydla w kostce nie lubie uzywac kupuje naturalne mydlo w plynie z www.iherb.com o takie http://www.iherb.com/Dr-Woods-Pure-B...z-473-ml/21121

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Przepis na micela :

17 ml wody
1 ml polysorbate 80
1 ml kokoglukozyt ET
1 ml d-panthenol

Tu jest jeszcze jakis bardziej urozmaicony:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post36006920

__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 14:12   #3357
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam wszystkie Wizażanki,
Jestem tu nowa,ale od jakiegoś czasu podczytuję różne fora na wizażu odnośnie zdrowej pielęgnacji włosów, twarzy i ciała. Chciałabym podzielić się z Wami moją metodą OCM (którą zaczęłam stosować dzięki wizażowi).Metodę OCM stosuję od dwóch tygodni. Moja mieszanka zawiera 30% olejku rycynowego i 70% oliwki Babydream z z Rossmana, trzymam ją w buteleczce z atomizerem po "Serum na zniszczone końcówki" z Avonu. Tak przygotowaną mieszanką masuję buzię wieczorem, następnie przykładam ciepłą ściereczkę z mikrobibry 2-3 razy, tak jak wizażanki. Ponieważ przynajmniej narazie nie wyobrażam sobie zmycia oleju samą wodą, dodatkowo myję buzię żelem hipoalergicznym z Białego Jelenia, następnie chwilkę masuję buzię mleczkiem Celia i całość zmywam tonikiem. Robię to wszystko po to, żeby mieć 100% pewność, że moja skóra jest oczyszczona. Ponieważ mamy już jesień, na noc stosuję krem Bandi z kwasami. Rano masuję buzię samym mleczkiem i zmywam je tonikiem. Na tak przygotowaną skórę nakładam Błoto algowe BingoSpa i robię makijaż.
A teraz najważniejsze efekt:
Mam cerę problematyczną, z mnóstwem zaskórników,wyprysków świecącą się itp itd. Od jakiegoś czasu nie mogłam sobie poradzić z mega bolącymi gulami podskórnymi, które potrafiły się goić 3-4 tygodnie. Wiem, że moja pielęgnacja nie jest idealna i napewno będzie miała wielu przeciwników,ale mi pomogła. Przyniosła ukojenie dla skóry, widzę że cera powoli wraca do normalności, wyprysków pojawia się coraz mniej a jeśli już to szybko się goją.No i najwazniejsze nie świecę się już jak lusterko. Nawet nie wiecie jaka byłam szczęśliwa, gdy ostatnio robiłam sobie makijaż i uzyłam dosłownie symbolicznej ilości pudru matującego, gdy w ciągu dnia nie musiałam się przypudrowywać co chwila, bo moja skóra miała naturalny blask. Myślę, że dla takich efektów warto poświęcić 5 minut więcej swojej skórze. Aha dodam jeszcze, że ja swoją ściereczkę oprócz tego, że piorę po każdym użyciu, to dodatkowo wygotowywuję bezpośrednio przed zmywaniem.
Wow, ale się rozpisałam , mam nadzieję, że komuś będzie chciało się to wszystko przeczytać
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Zapomniałam dodać, że bardzo mi służy nie-mycie rano buzi wodą, a jeszcze nie tak dawno nie wyobrażałam sobie bez tego porannej toalety. Myślałam, że jak rano nie "ochlapię" oczu wodą to się w życiu nie obudzę , ale jednak można he he
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 22:53   #3358
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
dzieki bardzo
dobrze ze mi sie konczy mieszanka i zrobie nowa
moglabys mi polecic dobry plyn micelarny o fajnym skladzie?przeszlam na naturalna pielegnacje wiec chcialabym jak najmniej chemii..
z jakiej strony zamawiacie mydelka?
aleppo jest dostępne w sklepach "Organique" czy "Mydlarnia u Franciszka". jeśli chodzi o sklepy internetowe to polecam Biolander, Organeo. kupna na all nie polecam, ponieważ często zdarzają się podróbki.
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 20:15   #3359
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy po oczyszczaniu twarzy olejem mogę przemyć buzię tonikiem i nałożyć na nią krem ???
Jak długo czekałyście na efekty ??
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 08:08   #3360
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Iza995 Pokaż wiadomość
Czy po oczyszczaniu twarzy olejem mogę przemyć buzię tonikiem i nałożyć na nią krem ???
Jak długo czekałyście na efekty ??
Hej!!!Ja tak robię, tzn po olejach masuję jeszcze buzię mleczkiem Celia, przemywam tonikiem i nakładam krem. Może nie jest idealna,ale widzę dużą poprawę w stosunku do tego co było jeszcze miesiąć temu Mam nadzieję, że Ci pomogłam
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.