Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 07:54   #1
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Exclamation

Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu


Dzień dobry, mam pytanie. Miesiąc temu ściągnęłam synowi gips z ręki (gips był od nadgarstaka po pachę). Po ściągnięciu zauważyłam ze na dłoni na zewnętrznej stronie i troszkę na nadgarstku ma ciemne włoski. Wcześniej miał dosłownie pojedyncze, króciutkie i jasne. Bardzo się to rzuca w oczy, włosy są mocno czarne i coraz dłuższe. Syn jest jasnym blondynem, ma 11 lat. Myślałam że to się jakoś wytrze, chociaż zewn. strona dłoni nie jest jakoś narażona na wycieranie. Martwię się bo włoski są coraz dłuższe a syn się bardzo tego wstydzi tym bardziej że to naprawdę widać i jest bardzo nienaturalne u jasnego blondyna.
Proszę o odpowiedź, może ktoś się z czymś takim zetknął, może ktoś coś wie na ten temat. Od lekarza ortopedy nie dowiedziałam się kompletnie nic. Z góry dziękuję.

Edytowane przez agakola
Czas edycji: 2010-08-30 o 11:45
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:15   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

Jedyne, co przyszło mi do głowy to może, że twój syn zaczyna dorastać i będzie miał dużo testosteronu, a co za tym idzie dużo ciemnych włosków. Ja na twoim miejscu cieszyłabym się, że to spotyka syna, a nie córkę. Ja sama ok. 13 roku życia zaczęłam mieć ciemne włosy (czytaj: wąsik itd.), więc chyba u syna bym się tym nie przejęła. Myślę, że oczywiście warto to jeszcze skonsultować u jakiegoś lekarza, ale to raczej dorastanie i tu się przyda rozmowa w cztery oczy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:39   #3
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

hmmmm, być może masz rację ale wloski pojawiły się w czasie miesiąca jak miał gips. W momencie ściągania gipsu je zauważyłam a wcześniej ich nie było. Gdyby to był faktycznie objaw dorastania to pojawiły by się też na drugiej ręce lub w innych okolicach. Nic kompletnie nie wskazuje na to żeby ten okres się już u niego rozpoczął bo dość uwaznie go obserwuję. Ktoś mi jeszcze powidzial że być może to efekt braku dostepu światła przez ten miesiąc zagipsowania. Sama nie wiem. Wygląda to dość dziwacznie w każdym razie. Dziękuję za odpowiedź
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:01   #4
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

No tak też może być. Czyli twój synek ma już ciut ciemne włoski, ale nigdy tego nie widziałaś, bo wszędzie miały taki sam odcień. W czasie kiedy twój syn miał gips bardzo grzało słońce i tamte włoski pojaśniały, a te nie miały jak bo były pod gipsem. Tak również może być.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:06   #5
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

Najdziwniejsze jest to że tych włosków jest ogromnie dużo i tylko na samej dloni od zewnątrz i ciut na nadgarstku i coraz dłuższe. Jest to typ dziecka bardzo malo owlosionego, bardzo jasny blondyn. To już moja córka 8-letnia jest bardziej owlosiona od niego. ajajajaaj co to mże być
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:12   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

Wiesz ja też byłam mega jasną blondynką, a teraz mam ciemne włosy i to nie te na głowie. Takie rzeczy czasem wychodzą w praniu. Nie sądzę aby te włosy to była wina gipsu, bo niby jakim cudem? Jak chcesz to pójdź do endokrynologa i zleci ci badania hormonalne.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 16:22   #7
sur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

Te włoski są normalne. Sama miałam ręke w gispie jak byłam w gimnazjum i po jego zdjęciu moje włosy na ręce były mocno czarne i pojawiły sie też na zewnętrzej częsci dłoni, ale były to słabe cienkie włoski, które powstały przez gips. To całkowicie normalnie, gdyż ręka pod gipsem bardziej sie pociła i była odizolowana.
Pamiętam, że sama bardzo to przeżywałam i nawet chciała je ogolić, ale były na tyle słabe że po jakimś czasie same wypadły więc nie ma się czym przejmować
sur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 10:19   #8
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

Dziękuję Ci bardzo. podniosłaś mnie na duchu. Miałam nadzieję że wlaśnie odezwie się ktoś kto mial rękę w gipsie i podobne doświadczenie. Nie chciałabym zeby koledzy dokuczali synowi z tego powodu a niestety dzieciaki a szczegolnie w takim "durnym" wieku są bardziej bezwzględni niż dorośli. Już się zaczęły jakieś docinki w sprawie owlosienia, na razie jakoś wybrnął ,zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam.
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 15:24   #9
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciemne włoski po ściągnięciu gipsu

Słuchajcie, chciałam tylko powiedzieć że te ciemne wloski rzeczywiście się wycierają, jeszcze trochę widać ale to nie to co było końcem lipca jak ściągnęli synowi gips. Rzeczywiście nie było się czym tak martwić, jeśli ktoś będzie owłosiony po ściągnięciu gipsu to się nie martwcie, wytrą się. Pozdrawiam serdecznie
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.