Ekspert radzi - łączenie leków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-07, 17:04   #1
dr W. Trzeciakowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24

Ekspert radzi - łączenie leków


Witajcie drogie Mamy.
Dziękuję licznym Mamom, że zechciały dzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi leczenia kolki u niemowląt.
Jak już piałem, bardzo często dobrze jest połączyć różne leki p/kolkowe.
Może napiszecie, jaki macie doświadczenia w tym zakresie.
Jako pediatra zalecam różne leki i o nich mówię, ale to właśnie Mama, która jest najbliżej swojego dziecka, i która je obserwuje przez 24 godziny na dobę, jest najlepiej zorientowana, co danemu dziecku pomaga. Niestety, to co przynosi ulgę jednemu dziecku nie musi tak dobrze działać u innego maleństwa.
Chciałbym też przypomnieć o koprze włoskim (preparaty Plantex, Gripe water). To również, obok Boboticu, wartościowy lek p/kolkowy. Proszę pamiętać, że czasem dobrze jest, aby również Mama (oczywiście ta, która karmi piersią), piła herbatkę z kopru włoskiego.
Pozdrawiam wszystkie Mamy, W. Trzeciakowski
dr W. Trzeciakowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 18:56   #2
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Ekspert radzi - łączenie leków

Witam
U nas niestety koper się nie sprawdził, a było tylko gorzej. Koper piłam ja, kiedy Hania miała straszne bóle brzuszka i to był pierwszy pomysł mojej mamy... a bóle brzuszka były jeszcze gorsze.
Potem zaczęłam pić rumianek i coś jakby było lepiej, ale zaczęły nam się problemy ze snem (gdzieś potem doczytałam, że tak może być po rumianku) Byłam też na diecie bezmlecznej (położna zasugerowała skazę białkową) i w ogóle niewiele jadłam, bo wydawało mi się, że po każdym nowym produkcie jest gorzej. Choć nie miało to znaczenia tak naprawdę, bo jak nic nowego nie wprowadzałam, to też były bóle...i obwinianie się i myśli o zaprzestaniu karmienia piersią
Podawaliśmy też espumisan za radą położnej i też było gorzej...
Potem dostałam od koleżanki sab simplex i tu zaczęłam dostrzegać poprawę, ale jeszcze nie było idealnie. Tu na forum przeczytałam o delicolu i kupiłam, żeby spróbować i muszę powiedzieć, ze po trzecim podaniu było już widać efekty. Tak więc podaję delicol i sab simplex (ten ostatnio już powoli odstawiamy i nie widzę, żeby Hania miała jakieś problemy z brzuszkiem, a jak mi się skończył delicol i nie podałam dwóch dawek, to od razu był problem)
Hania niedługo skończy trzy miesiące i mam nadzieję, że powoli też uda się odstawić delicol (bo nie chcę mieć w domu małego lekomana a na takiego Hania ma zadatki, bo wszelkie witaminki, kropelki łyka z uśmiechem, choć one mało smaczne są)
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 19:18   #3
dr W. Trzeciakowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Ekspert radzi - łączenie leków

Droga Mamo.
Dziękuję Ci za wypowiedź.
Potwierdza to tezę, że każde dziecko inaczej reaguje na leki.
Cieszę się, że pomógł choć jeden lek (Delicol).
Jest to lek bezpieczny i nie będzie powikłań przy podawaniu tak długo, jak jest to konieczne.
Pozdrawiam, W. Trzeciakowski.
dr W. Trzeciakowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 14:35   #4
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Ekspert radzi - łączenie leków

Cytat:
Napisane przez dr W. Trzeciakowski Pokaż wiadomość
Chciałbym też przypomnieć o koprze włoskim (preparaty Plantex, Gripe water). To również, obok Boboticu, wartościowy lek p/kolkowy. Proszę pamiętać, że czasem dobrze jest, aby również Mama (oczywiście ta, która karmi piersią), piła herbatkę z kopru włoskiego.
Pozdrawiam wszystkie Mamy, W. Trzeciakowski
W naszym przypadku pomogła właśnie ta woda, ulga bez mała od ręki. Picie czegokolwiek przeze mnie nic nie pomagało, tzn dziecku bo ja oddawałam gazów aż nadto
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.