Grafika Komputerowa! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-17, 13:47   #1
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23

Grafika Komputerowa! :)


Witam was, pisze poniewaz nie mam kogo sie poradzic w tej dziedzinie. Otóż ostatnio wybralam kierunek studiow grafika komputerowa, ale.. z matematyką nie chce miec do czynienia, natomiast umiejętnosci manualne jakies posiadam,lecz na ASP raczej sie nie nadaje.. i tu tkwi problem poniewaz na wiekszosci uczelni jakie sprawdzalam to albo matematyka albo rysunek;/ Znalazlam Wyższa Szkole Zarzadzania i Informatyki Stosowanej w Warszawie, jest bardzo droga i nadal szukam czegos nowego. Moze znacie jakies spelniajace moje kryteria(wiem, ciezko jest znalezc grafike bez matmy i dobrego rysunku) ale chce sprobowac, poniewaz lubie cos wymyslac, projektowac jakies reklamy itp. . Prosze o pomoc.
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 13:57   #2
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

A może bardziej jakiś taki kurs, szkoła policealna czy coś. Bo na studiach raczej będzie matematyka czy rysunek.
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 14:43   #3
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

rysunek jeszcze mogłby byc, oby nie byl na wysokim poziomie jak ASP.
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:13   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

Ja proponuję szkołę policealną kierunek typu technik organizacji reklamy i samodzielną naukę. Studia do tego niepotrzebne.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:03   #5
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

Odradzałabym studia z matematyką - można ugrzęznąć w wyliczeniach, kodowaniu, a prawdziwego projektowania będzie naprawdę niewiele. Grafika od strony rysunkowej naprawdę nie gryzie, choć zdaję sobie sprawę, że same studia nie uczynią kogoś świetnym grafikiem.

Znam wielu dobrych grafików bez studiów i świetnie sobie radzą. Znam też absolwentów ASP, mających świetne prace malarskie/graficzne, którzy nie powinni absolutnie zabierać się za projektowanie komputerowe.

W przypadku nauczania typu studium policealne niestety trudno o dobry program, który nie tylko uczy obsługi programów, ale też wykształca zmysł. W wielu z nich niestety wykładają osoby, których prace delikatnie mówiąc nie porywają... Ciężko wymagać, żeby takie studium przygotowalo do pracy w dobrej agencji reklamowej.

Można się uczyć samemu z tutoriali internetowych, projektować, robić dobre portfolio. A jeśli czujesz, że potrzebujesz popracować nad rysunkiem, zwykły kurs przygotowawczy bardzo pomoże.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:17   #6
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

Własnie zaczelam sie powaznie zastanawiac nad jakims rocznym studium, co polecacie? Myslałam nad szkola artystyczna w Warszawie, poniewaz chce cos znalezc w tym miescie. Jakies opinie?
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 08:24   #7
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

osobiscie wkończyłam w tym tygodniu Grafikę prasową i reklamową na WSE w Krk. Studia podyplomowe, więc wymagany jest wcześniej licencjat. To jedyna przeszkoda, gdy chcesz zdawać po maturze. Rysunek nie jest potrzeby, choć mile widziany

Poza tym, dla mnie rozwiązanie idealne. Coś tam zawsze tworzyłam i akurat, gdy była potrzeba, zapisałam się na studia.

Znalazłam to co mnie interesuje - skład druku z na prawdę rewelacyjnym specjalistą z GW. Udało mi się połączyć wszystkie zainteresowania w jedno. Inforgrafiki, grafika www, logotypy, opakowania. Wszystko w pigułce, w rok.
Bo gdy idziesz do pracy, nie liczy się dyplom z ASP, a portfolio
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 16:50   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 20:11   #9
annblas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Grafika Komputerowa! :)

Ja robiłam roczną grafikę komputerową w szkole policealnej w Poznaniu, rozważałam jeszcze podyplomówkę z grafiki projektowej, ale tam nie było tworzenia stron internetowych i była duża różnica w cenie. Wiadomo podyplomówki kosztują ok. 5 tys., policealka kosztowała mnie 1600 zł a miałam Corela, Flasha, Photoshopa i tworzenie stron internetowych
annblas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 20:11:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.