Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 20:37   #3571
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Nowy45 Pokaż wiadomość
nie po 1 użyciu lecz 6 miesięcy czekać i nikt mi nie zapewni że zadziała ?
A tak w ogole to podstawa do walki z tradzikiem jest dieta. Zero wegli, sporo tluszczy
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 22:02   #3572
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

wegli ?
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 22:07   #3573
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Nowy45 Pokaż wiadomość
wegli ?
No jak najmniej weglowodanow
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 22:11   #3574
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
A tak w ogole to podstawa do walki z tradzikiem jest dieta. Zero wegli, sporo tluszczy

Niekoniecznie, czasem dieta ma znaczenie, czasem nie ma. U jednego poprawę przyniesie odstawienie nabiału, u innego słodyczy i przetworzonego jedzenia a u kolejnego nie będzie żadnego wpływu diety na stan skóry.
Poza tym trądzik można mieć do końca życia, i co wtedy, ciągle tylko tłuszcze? Człowiek nie jest drapieżnikiem przecież.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-01-28 o 22:12
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 22:53   #3575
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, czasem dieta ma znaczenie, czasem nie ma. U jednego poprawę przyniesie odstawienie nabiału, u innego słodyczy i przetworzonego jedzenia a u kolejnego nie będzie żadnego wpływu diety na stan skóry.
Poza tym trądzik można mieć do końca życia, i co wtedy, ciągle tylko tłuszcze? Człowiek nie jest drapieżnikiem przecież.
W bardzo duzej mierze dieta daje duzo. Odstawienie wegli, cukru, przetworzonego oczywiscie tez, duzo zdrowych tluszczy kurczak, awokado, ryby. Zero fastfoodow. Powinnosie tez zbadac hormony.
Dla wielu ludzi utrzymanie zdrowej diety do konca zycia jest niestety niewykonalne.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 22:56   #3576
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jeśli są jakieś zaburzenia w organiźmie powodujące trądzik i dające się uregulować odpowiednią dietą lub wyeliminowaniem pewnych produktów żywnościowych, to jak najbardziej dieta ma znaczenie.

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
rany a dlaczego nie zacząc małymi krokami np. skinoren, serum z niacynamidem, peeling kwasem mlekowym o niskim stężeniu, serum z bielendy nawet mezo serum, effaclar duo z LRP
no ręce mi opadają
Pisał, że kwasów/gotowców o niskich stężeniach już używał. Osobiście uważam, że kosmetyczka tak, czemu nie? Lepsze to, niż gdyby sam miał sobie zaszkodzić.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 11:04   #3577
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Nowy45 znalazłam w necie parę linków ,może ci się przydadzą:

http://biocosmetics-polska.pl/linia-...c-acid/p,28349

http://www.manufakturakosmetyczna.pl...was-kojowy-100

Od razu masz opis jak przygotować roztwór,powodzenia

Edytowane przez maarlin
Czas edycji: 2015-01-29 o 11:05
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 18:06   #3578
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
W bardzo duzej mierze dieta daje duzo. Odstawienie wegli, cukru, przetworzonego oczywiscie tez, duzo zdrowych tluszczy kurczak, awokado, ryby. Zero fastfoodow. Powinnosie tez zbadac hormony.
Dla wielu ludzi utrzymanie zdrowej diety do konca zycia jest niestety niewykonalne.
Czy to jest zdrowa dieta, to jeszcze nikt tego nie udowodnił. Na pewno może obciążyć nerki. Ja ją uważam za dietę restrykcyjną, jak zresztą każdą inną która zakłada całkowitą eliminację jakiejś grupy pokarmów typu tłuszcze, nabiał, węgle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 18:27   #3579
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Co ciekawe, u mnie chyba zaczęła się skóra łuszczyć? Nie wiem, czy to możliwe, bo w sumie stosowałam normalną pielęgnację po tym kwasie + na strefę T i brodę Acne-derm. Natomiast w okolicy nosa i między brwiami zauważyłam trochę łuszczącej się skóry. Świetne uczucie Mogłaby tylko szybciej schodzić, bo rzeczywiście nieestetycznie to wygląda Nigdy tego nie miałam, mimo stosowania w ubiegłym roku bardzo długo kwasów o wysokim stężeniu, a tu proszę, migdałek zaskoczył
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 18:30   #3580
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
A tak w ogole to podstawa do walki z tradzikiem jest dieta. Zero wegli, sporo tluszczy

zgadzam się z tobą całkowicie że podstawą do wyleczenia trądziku jest to co jemy,
ja wyleczyłam się dietą całkowicie, natomiast nie zgadzam się co do stwierdzenia 'zero węglowodanów' które powinny być właśnie podstawą naszej codziennej diety.


tyle że chodzi tu o dobre węglowodany a nie opychanie się batonikami, bułkami itp
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:25   #3581
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dietę, aby była zdrowa do każdego powinno się indywidualnie dostosowywać, jak wiemy, wszystko zależy od stylu życia, produktow jakie mamy dostępne, budżetu, wieku, płci, grupy krwi i predyspozycji wszelakich. Jedni lepiej trawią węgle, czy nabiał, inni mają gorszy metabolizm, każdy ma inne zapotrzebowania na wartości odżywcze. Nie ma co się rozwodzić.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 20:08   #3582
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość

zgadzam się z tobą całkowicie że podstawą do wyleczenia trądziku jest to co jemy,
ja wyleczyłam się dietą całkowicie, natomiast nie zgadzam się co do stwierdzenia 'zero węglowodanów' które powinny być właśnie podstawą naszej codziennej diety.


tyle że chodzi tu o dobre węglowodany a nie opychanie się batonikami, bułkami itp
Ja z kolei zgadzam się z Tobą. Odkąd odżywiam się wysokoweglowodanowo (80%), a co za tym idzie- niskotluszczowo, to cera mi tak nie szaleje.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:12   #3583
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
niacynamid połączony z żelem hialuronowym w stężeniu max 5% (nie łączyć z wit c)
Dlaczego nie łączyć?
Na stronie beautyever pisza w opisie niacynamidu, że
'jest substancją tak stabilną, że można go łączyć z kwasami i witaminą C'
Ale nie mam doświadczeń i nie czytałam gdzie indziej, a właśnie chciałam zrobić mix kwasu hialuronowego, niacynamidu i chciałam dorzucić rutynę i jeszcze wit C. Czy to dobry pomysł?
Ogólnie to chodzi mi o nawilżanie i naczynka
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:18   #3584
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

maarlin duże dziękuję!
ale witaminy C nie będę używał. wysypało mnie po niej i teraz się ciągle boję.

Edytowane przez Nowy45
Czas edycji: 2015-01-29 o 20:20
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:34   #3585
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dietę, aby była zdrowa do każdego powinno się indywidualnie dostosowywać, jak wiemy, wszystko zależy od stylu życia, produktow jakie mamy dostępne, budżetu, wieku, płci, grupy krwi i predyspozycji wszelakich. Jedni lepiej trawią węgle, czy nabiał, inni mają gorszy metabolizm, każdy ma inne zapotrzebowania na wartości odżywcze. Nie ma co się rozwodzić.
No i właśnie o to chodzi. Myślę tak samo i dlatego według mnie wszelkie generalizowania typu "żadnych węgli" są wręcz niebezpieczne, zwłaszcza dla osób z wrażliwym przewodem pokarmowym i nerkami. "Żadnych wysokoprzetworzonych węgli" - to już brzmi całkiem inaczej i nie jest restrykcyjne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 21:48   #3586
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i właśnie o to chodzi. Myślę tak samo i dlatego według mnie wszelkie generalizowania typu "żadnych węgli" są wręcz niebezpieczne, zwłaszcza dla osób z wrażliwym przewodem pokarmowym i nerkami. "Żadnych wysokoprzetworzonych węgli" - to już brzmi całkiem inaczej i nie jest restrykcyjne.
Dodam jeszcze, że spotykam się z ogólnie spotykanym sceptycyzmem na temat zawodu dietetyka, z którym to sceptycyzmem głęboko będę polemizować. Moim zdaniem zawód potrzebny w dzisiejszych czasach i powinien być bardziej doceniany, podobnie jak np trenerzy personalni.
Opinie są z grubsza ujmując takie, że nabierają ludzi na kasę, że nie są lekarzami. Uważam jednak, że to zawody jak każde inne, z których Ci ludzie żyją, jak wszyscy inni pracujący. O ile mają ukończone wszelkie poważne kursy, szkolenia itp, na które również potrzebne są papiery z ukończonych szkół, znają się na żywieniu, to dlaczego zabierać im wiarygodność?
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-01-29 o 21:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 21:58   #3587
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i właśnie o to chodzi. Myślę tak samo i dlatego według mnie wszelkie generalizowania typu "żadnych węgli" są wręcz niebezpieczne, zwłaszcza dla osób z wrażliwym przewodem pokarmowym i nerkami. "Żadnych wysokoprzetworzonych węgli" - to już brzmi całkiem inaczej i nie jest restrykcyjne.
nawet "żadnych wysokoprzetworzonych węgli" nie jest całkiem bezpiecznym stwierdzeniem - ja np. o wiele lepiej trawię białe pieczywo, niż ciemne. próby zastosowania się do powszechnie znanych zaleceń zdrowotnych (właśnie typu zamiana pieczywa białego na ciemne) zdecydowanie nie wpłynęła dobrze na moje drażliwe jelita nie neguję oczywiście wpływu żywienia na cerę, ale na pewno nie można go przeceniać.

Przerzuciłam się z peelingu glikolowego na mlekowy, i stwierdzam, że mocniej rypie Glikol uprawiałam do 40%, mlekowca zaczęłam od 20 i piecze mocniej, zaczerwienienie jest większe i bardziej się łuszcze. Poza tym jest tańszy, same plusy Dodatkowo ukręciłam toniki - jeden z mlekowym, kojowym i niacynamidem na twarz, plus drugi z samym mlekowcem na plecy. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu wrócić do stanu skóry ze złotych czasów stosowania tabletek anty...
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2015-01-29 o 22:01
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:09   #3588
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
ja np. o wiele lepiej trawię białe pieczywo, niż ciemne.
Każdy trawi lepiej białą mąkę, niż pełnoziarnistą Produkty razowe są ciężkostrawne, dlatego są dobre przy specjalnej diecie, sycą na dłużej i mają wartości odżywcze. Biała mąka, to pusty cukier, przyjęła się nazwa "biała śmierć".
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:11   #3589
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
nawet "żadnych wysokoprzetworzonych węgli" nie jest całkiem bezpiecznym stwierdzeniem - ja np. o wiele lepiej trawię białe pieczywo, niż ciemne. próby zastosowania się do powszechnie znanych zaleceń zdrowotnych (właśnie typu zamiana pieczywa białego na ciemne) zdecydowanie nie wpłynęła dobrze na moje drażliwe jelita nie neguję oczywiście wpływu żywienia na cerę, ale na pewno nie można go przeceniać.

Przerzuciłam się z peelingu glikolowego na mlekowy, i stwierdzam, że mocniej rypie Glikol uprawiałam do 40%, mlekowca zaczęłam od 20 i piecze mocniej, zaczerwienienie jest większe i bardziej się łuszcze. Poza tym jest tańszy, same plusy Dodatkowo ukręciłam toniki - jeden z mlekowym, kojowym i niacynamidem na twarz, plus drugi z samym mlekowcem na plecy. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu wrócić do stanu skóry ze złotych czasów stosowania tabletek anty...
A to fakt, przekonanie o wyższości ciemnego pieczywa nad białym jest w społeczeństwie bardzo mocno zakorzenione, pewnie nieprędko się to zmieni. Tymczasem to nie jest opcja dla każdego.

Ja bym chciała kwas, co działa i nie powoduje łuszczenia i nie trzeba się przy nim smarować filtrem Takie mam śmiałe marzenia
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 22:19   #3590
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Każdy trawi lepiej białą mąkę, niż pełnoziarnistą Produkty razowe są ciężkostrawne, dlatego są dobre przy specjalnej diecie, sycą na dłużej i mają wartości odżywcze. Biała mąka, to pusty cukier, przyjęła się nazwa "biała śmierć".
Ja wiem że sycą na dłużej, mają wartości odżywcze itd. Tylko co zrobić, kiedy źle się je trawi? Co to znaczy "przy specjalnej diecie"? Wiem, że to nie o tym wątek, ale może są jakieś sposoby na zwiększenie tolerancji tego cholernego błonnika czy czego tam nie lubi mój przewód pokarmowy

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A to fakt, przekonanie o wyższości ciemnego pieczywa nad białym jest w społeczeństwie bardzo mocno zakorzenione, pewnie nieprędko się to zmieni. Tymczasem to nie jest opcja dla każdego.

Ja bym chciała kwas, co działa i nie powoduje łuszczenia i nie trzeba się przy nim smarować filtrem Takie mam śmiałe marzenia
Przez to przekonanie o ciemnym pieczywie dużo czasu mi zajęło dojście do tego, co faktycznie szkodzi mi w diecie. Trudno mieć poczucie "zdrowego odżywiania", jedząc białe pieczywo. Trzeba jednak pamiętać, że to, co zdrowe dla innych, niekoniecznie jest zdrowe dla mnie...

Chimay a codziennie stosowane toniki kwasowe? Albo retinol? Nie pamiętam już co stosowałaś, ale toniki kwasowe tak nie łuszczą, a retinol po pewnym czasie stosowania nie uwrażliwia na słońce, wręcz przeciwnie.
BTW, ja tam lubię Lirenkę 50+ codziennie, nawet pod makijaż
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:26   #3591
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ja wiem że sycą na dłużej, mają wartości odżywcze itd. Tylko co zrobić, kiedy źle się je trawi? Co to znaczy "przy specjalnej diecie"? Wiem, że to nie o tym wątek, ale może są jakieś sposoby na zwiększenie tolerancji tego cholernego błonnika czy czego tam nie lubi mój przewód pokarmowy

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------
Przez to przekonanie o ciemnym pieczywie dużo czasu mi zajęło dojście do tego, co faktycznie szkodzi mi w diecie. Trudno mieć poczucie "zdrowego odżywiania", jedząc białe pieczywo. Trzeba jednak pamiętać, że to, co zdrowe dla innych, niekoniecznie jest zdrowe dla mnie...
Przy założeniu, że nie ma nietolerancji glutenu oraz, że 1 kromka brązowego = 3-4 kromkom białego nie powinno być żadnej niestrawności

Można też pójść na kompromis i spożywać produkty z mieszanki mąki białej z pełnoziarnistą, ale wszystko sprowadza się do jednego- ilości.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:45   #3592
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay a codziennie stosowane toniki kwasowe? Albo retinol? Nie pamiętam już co stosowałaś, ale toniki kwasowe tak nie łuszczą, a retinol po pewnym czasie stosowania nie uwrażliwia na słońce, wręcz przeciwnie.
BTW, ja tam lubię Lirenkę 50+ codziennie, nawet pod makijaż
Nie jestem w stanie kupić teraz ani w ogóle w najbliższym czasie żadnego toniku ani żadnego produktu z kwasami. Mam tylko salicyla i wódkę i na tym jadę.

Dla mnie ta Lirene to takie mniejsze zło, czegoś powinnam przy salicylu używać, ale jej nie lubię. Zresztą ja żadnego filtra nie lubię i chyba nie polubię, wszystko to jest białe, tłuste, upierdliwe, fuj Nawet przy lekkim łuszczeniu Lirene podkreśla przesuszenie i w miejscach, gdzie przebiegają granice suchych skórek tworzy białe zacieki, których się nie da rozetrzeć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 23:22   #3593
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przy założeniu, że nie ma nietolerancji glutenu oraz, że 1 kromka brązowego = 3-4 kromkom białego nie powinno być żadnej niestrawności

Można też pójść na kompromis i spożywać produkty z mieszanki mąki białej z pełnoziarnistą, ale wszystko sprowadza się do jednego- ilości.
Dlaczego uważasz, że nie powinno? Tylko broń borze nie pomyśl, że Cię atakuję - dociekam jedynie. Jeżeli chodzi o nietolerancję glutenu, to przecież wtedy szkodzi zarówno białe pieczywo, jak i ciemne. Wprowadzenie do diety razowca (takiego prawdziwego) nie służy mi, a nietolerancji glutenu raczej nie mam. Choć ze stwierdzeniem, że to kwestia ilości, zgodzę się - tę jedną kromkę dziennie jeszcze bym przerobiła. Jednak gdybym chciała przy okazji włączyć inne produkty zbożowe nisko przetworzone, typu płatki owsiane (które uwielbiam), efekt jest nieciekawy. Dalej twierdzę, że te założenia żywieniowe są nie dla każdego - ale oczywiście warto je znać i dostosować dietę do swojego organizmu.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie kupić teraz ani w ogóle w najbliższym czasie żadnego toniku ani żadnego produktu z kwasami. Mam tylko salicyla i wódkę i na tym jadę.

Dla mnie ta Lirene to takie mniejsze zło, czegoś powinnam przy salicylu używać, ale jej nie lubię. Zresztą ja żadnego filtra nie lubię i chyba nie polubię, wszystko to jest białe, tłuste, upierdliwe, fuj Nawet przy lekkim łuszczeniu Lirene podkreśla przesuszenie i w miejscach, gdzie przebiegają granice suchych skórek tworzy białe zacieki, których się nie da rozetrzeć.
Też planuję zakup salicyla, chętnie dołączyłabym go do toniku mlekowego. Może takie combo lepiej poradziłoby sobie z moimi plecami.
Dla mnie Lirene to taka fajna baza pod makijaż Dziwną przyjemność sprawia mi nakładanie filtra rano, jakbym mogła tą czynnością zatrzymać upływający czas. Choć skórki faktycznie podkreśla, ale jak już się pojawią, podkreśla je chyba wszystko...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 08:27   #3594
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

wszystkich majacych problem z tradzikiem odsylam do skarbnicy wiedzy, blogu Patryka gattaca http://gattaca2054.blogspot.com/?m=1
Wszelkie info jak wazna jest dieta, badania hormonow, insulinoopornosc w walce z acne tarda.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-01-30 o 08:29
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 09:28   #3595
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Dlaczego nie łączyć?
Na stronie beautyever pisza w opisie niacynamidu, że
'jest substancją tak stabilną, że można go łączyć z kwasami i witaminą C'
Ale nie mam doświadczeń i nie czytałam gdzie indziej, a właśnie chciałam zrobić mix kwasu hialuronowego, niacynamidu i chciałam dorzucić rutynę i jeszcze wit C. Czy to dobry pomysł?
Ogólnie to chodzi mi o nawilżanie i naczynka
Gwiazdo...?
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 12:07   #3596
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Gwiazdo...?
Ojjj umknelo mi. Mi tak doradzil Patryk z wyzej wymienionego bloga. Aby lepiej wit c i niacynamid stosowac osobno . Serum z wit c rano a niacynanamid wieczorem.
Niacynamid podkreca rozklad/utlenianie wit c.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-01-30 o 12:21
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 12:38   #3597
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Ojjj umknelo mi. Mi tak doradzil Patryk z wyzej wymienionego bloga. Aby lepiej wit c i niacynamid stosowac osobno . Serum z wit c rano a niacynanamid wieczorem.
Niacynamid podkreca rozklad/utlenianie wit c.
O. Ciekawe. Dzięki!
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 12:59   #3598
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
O. Ciekawe. Dzięki!
Ja bym kupila serum z wit c na dzien a z niacynamidem zrobila proste serum z zelem hialuronowym i stosowala wieczorem
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 13:25   #3599
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Megabrawa dla pani. Sama mialam to napisac ale mi sie nie chce juz jezyka strzepic.... polecalam Nowemu kwas mlekowy... no ale
Ferulowy uzywam w gotowej formulacji w serum z wit c bo to bardzo dobry antyoksydant.
Poza tym zaczyna sie od malych stezen, tonikow nawet a nie walic sobie kaliber i oczekiwac ze nastapi cud i cera bedzie piekna po dwoch razach. A przebarwienia jak za dotknieciem magicznej rozdzki znikna w tydzien. Przy cerze problemowej kwasic sie trzeba caly czas by trzymacskore w ryzach, zluszczac i nawilzac z rozumem. Stopniowo zwiekszac stezenia. Polecalam skinoren super na wszelkie przebarwienia, niacynamid ktory tex daje piekne efekty, mlekowy do peelingow mocny, migdal lzejszy, albo tonik z salicylowym..... i co? Kwas ferulowy. No to powodzenia
i dopiero teraz zobaczyłam ten post
Nie żebym się specjalnie czepiała, ale trochę mnie irytuje takie zachowanie, przecież jakby nie było, pocąc wpisy i porady liczymy , że komuś się przydadzą, a potem wychodzi na to, że jak grochem o ścianę, straciłyśmy czas ale już się wcześniej spotkałam z jeszcze takimi przypadkami, że ktoś wypytywał wiecznie o te same składy, np 10 różnych firm z tej samej półki kremów czy podkładów, nie pokwapił się, żeby chociaż zapamietać najprostsze nazwy silikonów, które w każdym składzie były na 1-2 miejscu, a przed którymi przestrzegałam, tylko trzaskał prosto na pw z każdym składem z osobna i pomimo moich ostrzeżeń i tak na końcu kupił to, czego nie powinien

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że nie powinno? Tylko broń borze nie pomyśl, że Cię atakuję - dociekam jedynie. Jeżeli chodzi o nietolerancję glutenu, to przecież wtedy szkodzi zarówno białe pieczywo, jak i ciemne. Wprowadzenie do diety razowca (takiego prawdziwego) nie służy mi, a nietolerancji glutenu raczej nie mam. Choć ze stwierdzeniem, że to kwestia ilości, zgodzę się - tę jedną kromkę dziennie jeszcze bym przerobiła. Jednak gdybym chciała przy okazji włączyć inne produkty zbożowe nisko przetworzone, typu płatki owsiane (które uwielbiam), efekt jest nieciekawy. Dalej twierdzę, że te założenia żywieniowe są nie dla każdego - ale oczywiście warto je znać i dostosować dietę do swojego organizmu.
Chyba nie za bardzo rozumiem o co pytasz. Co mi pozostaje, to odesłać Cię do jakichś podstawowych źródeł wiedzy na temat nie tyle wyższości pełnoziarnistej mąki nad białą pszenną, a po prostu różnic miedzy nimi i tym, jak organizm poszczególne przetwarza. Jeśli tylko znajdę coś ciekawego, co nie wyskakuje na 1-szej stronie w wujku google, to na pewno podeślę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-01-30 o 14:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 16:49   #3600
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ja z kolei zgadzam się z Tobą. Odkąd odżywiam się wysokoweglowodanowo (80%), a co za tym idzie- niskotluszczowo, to cera mi tak nie szaleje.
a ja wcinam prawie same tłuszcze i mięcho i warzywa (tłuszcze zdrowe lniany, kokos ,ghee) i dopiero teraz moja skóra to skóra a nie jakieś pobojowisko :P największym plusem, że na całym ciele moja alergiczna skóra się bardzo poprawiła - a to dla niej wyczyn
jedynie pozostałości muszę się pozbyć :[

Ja dziś wieczorem się pokwasze - tylko teraz dylemat czy zacząc od migdała czy od salicyla bo obydwa lubie, a bede na przemian w serii robić
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.