praca w niemczech - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 16:37   #31
elektrownia atomowa
Wtajemniczenie
 
Avatar elektrownia atomowa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: :-)
Wiadomości: 2 834
GG do elektrownia atomowa
Dot.: praca w niemczech

Praca na akord może być ciężka przy szparagach dla początkujących, tak samo na truskawkach. Ja miałam płacę na godzinę. 6 euro po 10-14 godz, jesienią po 10-9. Zależało od pogody.
__________________
Wymienię
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=973916
elektrownia atomowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 10:41   #32
smatejek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: praca w niemczech

czy ktos jedzie na szparagi 30 kwietnia do motzow z mazowieckiego/
smatejek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 19:38   #33
leonstg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez pyska06 Pokaż wiadomość
Hej, minęło już kilka lat od napisania Twojej wiadomości ale może zauważysz i mi odpiszesz byłaś w tej firmie na szparagach ? coś możesz więcej o tej pracy powiedzieć. ..znalazłam ich stronę intenrnerową w języku polskim, ale niewiem czy to to samo,a tak w ciemno to strach jechać

Szukam sprawdzonego miejsca na pracę sezonową. Jak ktoś coś wie, proszę o jakieś namiary
Miałem okazję pracować w firmie H.THIERMANN w 2000r. Ze wzgledu iż miałem napisany tu prawie referat o pracy tam i go przez pomyłke skasowałem a nie chce mi sie go od nowa pisac.Podam swój nr.gg 5833841.Może komuś pomoge.Jak ktoś ma jakieś swieże wiadomości może napisać własnie szukam pracy i tu zagladnołem,A chetnie zapisałbym sie jeśli nie na ten to nastepny sezon.Pozdrawiam
leonstg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 06:13   #34
smatejek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: praca w niemczech

witam czy ktos z was jedzie do niemiec do thirmena 30 kwietnia do motzow do zbioru szparagów . moze ktos jedzie z woj, mazowieckiego badz lubelskiego np.z białej podl?bardzo prosze o odp
smatejek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 15:35   #35
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: praca w niemczech

Myślicie, że jest jeszcze możliwość zapisanie się na ten sezon na zbiory?
papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:48   #36
ogorek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: praca w niemczech

Witam wszystkich.

Chciałbym podzielic sie wrazeniami z ubiegłorocznej pracy przy zbiorze ogórkowch, a zarazem mam nadzieje, ze po przeczytaniu dobrze zastanowicie sie czy warto jechac.


Na poczatku pracodawca zabiera wszystkim dowody osobiste
DOstajecie swoj numer identyfikacyjny, cos jak w Auschwitz.
Praca trwa od 6:00-21:00
Raz na tydzien dostajecie rekawice , notabene ktore czesto pekja po 2-3 dniach. nie dostaniecie nowych, jesli wlasnie przed tygodniem wam pekna to musicie od pracodawcy kupic rekawice

Jesli nie zabrales sobie dostatecznej ilosci jedzenia w puszkach itd to raz na tydzien masz tzw zaliczki, ktore potem sa odbijane.
Wyplaty nie dostajesz co miesiac do reki... tylko wtedy gdy wracasz juz do Polski. Zapytacie czemu ? bo jakby nie zabierali dowodow i wyplacali pienbiadze uczciwe po miesiacu to kazdy przy zdrowych zmyslach zamawialby busa i spieprzal stamtad.

Praca jest przekichana, pole macie podzielone na rajki, jedena rajke jedzie sie z 2.5-3h. za caly dzien macie raptem godzine przerwy. dojezdzacie do konca rajki to macie te 10 min przerwy bo traktor zawraca na druga rajke. Po calym dniu idzie juz wscieklizny dostac...glowa boli, cisnienie uderza do glowy. powieki puchna, wraca sie samolotu pijanym.

mieszkanie ? ze starej stodoly, garazu macie pomieszczenia w ktorych sie spi czesto po 8-10 osob... o kibblach przy "mieszkaniu" mozecie zapomniec.
Na porzadku dziennym sa kradzieze, a w nocy istne orgie..

Zdarzalo sie ze ktos chciał wrocic do Polski, to niemcy nie pozwalali, a jak sie ktos uparl to owszem, puszczali tyle ze ucinali juz i tak smieszna stawke godzinna z 4.5 euro 4

Jesli ktos chce sie urobic po pachy, tracic zdrowoie dla kasy ktora notabene mozna w polsce tez zarobic to prosze bardzo.
ogorek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-20, 17:59   #37
Zuuuza
Raczkowanie
 
Avatar Zuuuza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 55
Dot.: praca w niemczech

owoce owocami ale ja szukam pracy jako kosmetolog i mówię wam masakra nic nie ma a jak jest to np do robienia tipsow no halo gdzie ja i tipsy ?!

jakby ktoś miał dla mnei jakąś propozyszyn to czekam
__________________
Pozdrawiam ,Zuzanna

Zuuuza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 18:26   #38
stokrotka145
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 91
Dot.: praca w niemczech

a słyszałyście coś o pracy przy pakowaniu kosmetyków lub słodyczy?
stokrotka145 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 08:49   #39
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: praca w niemczech

Ja się babcią opiekuję w Niemczech. Nie zamieniłabym na pracy na prace ogrodniczo - rolnicze. Na zarobki nie narzekam w sumie także.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 18:57   #40
ciekawa284
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: praca w niemczech

A może wiesz czy ktoś potrzebuje takiej osoby jak ty do opiekowania osoby starszej, moja mama właśnie też szuka czegoś takiego.
ciekawa284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 11:39   #41
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez stokrotka145 Pokaż wiadomość
a słyszałyście coś o pracy przy pakowaniu kosmetyków lub słodyczy?
no właśnie
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 11:56   #42
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez ciekawa284 Pokaż wiadomość
A może wiesz czy ktoś potrzebuje takiej osoby jak ty do opiekowania osoby starszej, moja mama właśnie też szuka czegoś takiego.
Ja przez agencje pracy robię. Jak mama ma dobry niemiecki, to śmiało niech się zgłasza.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 12:08   #43
kasia0770
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez elektrownia atomowa Pokaż wiadomość
Najważniejsze:
-gumiaki
-płaszcz przeciwdeszczowy, ale nie taki jak na grzyby tylko mocny, gumowy i do tego spodnie, na szelkach fajne, ale jak pada to ciężko się ... hm... no wiesz (w sklepach ciężko dostać, szukaj w ciucholandach)
- PLASTRY (na szparagach, zwłaszcza pierwszy raz robią się na dłoniach pryszcze, bo wbijasz w ziemię taki nóż środkiem dłoni)
- rękawice robocze, kilka par
- leki dobrze mieć ze sobą jeśli nie znasz języka na tyle żeby kupić je na miejscu, coś od bólu (najlepiej silnego bo plecy wysiadaj na początku- później się przyzwyczaicie, przeziębienia, na otarcia,
na szparagi KONIECZNIE okulary przeciwsłoneczne, niektóre rosną pod biała folią która oślepia w słoneczny dzień i nie da się wytrzymać
- koniecznie krem z dużym filtrem (mi np opala bardzo uszy )
- czapka z daszkiem (możesz wziąć jakiś kapelusz, ale czapka z daszkiem być musi), żeby deszcz po twarzy nie spływał i ochrona od słońca
- reszta wg uznania (spodenki, bluza, cieńsza bluzka, dresy , jeansy,skarpety, co kto lubi)


Ciężko tak opisać bo różne są sytuacje, raz deszcz, raz pogoda,( ja trafiłam na okropne upały i musiałam pod folią pracować, ludzie mdleli ale ja potrzebowałam tylko stanika oraz majtek i duuużo wody). Musisz przewidzeć różne sytuacje.
Zależy też w jaki region jedziesz, np. nad Bodeńskim jest wiecznie mgła i wszystko mokre.
pozdrawiam
Witam, czytałam wcześniejsze posty i pisałaś że wyjeżdżasz już kilka lat do Niemiec. Czy mogłabyś mi polecić jakąś uczciwą firmę. Pracować za granicą mogłabym najlepiej już od lutego. Mój email: k-klimczak92@wp.pl
kasia0770 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 12:02   #44
MARZENIE1985
Przyczajenie
 
Avatar MARZENIE1985
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez MSN do MARZENIE1985
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez elektrownia atomowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyjeżdżam do Niemiec do prac sezonowych już od kilku lat- tak jak mój brat. Mój tata od kilkunastu.
Jakoś nie jestem w stanie przekonać się do prac oferowanych tam przez biura pracy. Naprawdę można trafić na niezły kołchoz jeśli chodzi o prace sezonowe. Najlepiej jechać z czyjegoś polecenia, szukać , kręcić i pytać się zaufanych osób prywatnych, znajomych. trzeba być naprawdę ostrożnym, bo dzieją się tam cuda.
Jeśli chodzi o moje doświadczenie najcięższe prace dla mnie to : ogórki- kobietom odradzam, truskawki (teraz już zmieniają się sposoby ich zbierania i zależy jakie uprawy), szparagi- tu wiele osób sobie chwali.
Ja ,,lubię" (o ile można lubić)- jabłka, gruszki, maliny, winnica , ale tu znów pogoda potrafi dokuczyć. Ile osób tyle opinii. Trzeba mieć w sobie dużo sily, bo to typowa praca fizyczna.
Z chęcią podzielę się doświadczeniami i spostrzeżeniami jesli ktoś ma jakies pytania

Hej,mogłabyś i mi dać jakieś namiary na prace od luty-marzec 2013r.?To pilne. Dzięki i pozdrawiam
__________________
marzenie1985@interia.eu
MARZENIE1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:33   #45
iwoneczka02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Send a message via Skype™ to iwoneczka02
Dot.: praca w niemczech

hej dziewczyny ja mam fajne namiary do pracy na sezon bo sama tam jeżdżę
iwoneczka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 07:31   #46
asus87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: praca w niemczech

A dla mężczyzny też sie cos znajdzie? Pozdrawiam
asus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 08:15   #47
MARZENIE1985
Przyczajenie
 
Avatar MARZENIE1985
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez MSN do MARZENIE1985
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez iwoneczka02 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja mam fajne namiary do pracy na sezon bo sama tam jeżdżę
Czesc a podasz mi te namiary? marzenie1985@interia.eu
__________________
marzenie1985@interia.eu
MARZENIE1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:02   #48
ciekawa284
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez iwoneczka02 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja mam fajne namiary do pracy na sezon bo sama tam jeżdżę
Jaka to praca? kiedy są wyjazdy?
ciekawa284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 11:19   #49
agusia370
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: praca w niemczech

witam dzisiaj dostałam papiery do pracy thiermann bende jechała pierwszy raz czy ktoś ma termin na 01.04.2013 a co do papierów jak mam wypełnić bo mnie wyrejstrowali z urzędu pracy byłam jako bezrobotna prosze odpisac na mail lukaszek810@interia.pl jestem z malborka
agusia370 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 09:34   #50
zlotarybbka
Raczkowanie
 
Avatar zlotarybbka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: praca w niemczech

Cześć, a ja mam pytanie trochę z innej beczki. W czerwcu jadę do Niemiec na kilka miesięcy i na pewno będę chciała popracować dorywczo - czy orientujecie się, jak to jest ze znajomością języków? Niemiecki u mnie niestety słabo (uczyłam się może przez pół roku baaardzo bardzo dawno temu, teraz będę męczyć podstawy); czy jest problem ze znalezieniem pracy, jeśli mówię np. tylko po angielsku?

I jakie w ogóle są Wasze odczucia jeśli chodzi o pracę dorywczą - łatwo ją znaleźć? Będę wdzięczna za pomoc
zlotarybbka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 16:21   #51
asus87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: praca w niemczech

witam koleżanki znajdzie sie praca dla mężczyzny ? proszę o szybką odpowiedz jeżeli jest ktoś z Tarnowa co jeździ na takie typu prace proszę o kontakt z góry dziękuje

Edytowane przez asus87
Czas edycji: 2013-02-25 o 16:23
asus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 15:32   #52
marta_krawolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: praca w niemczech

Witajcie, mam pytanie. Czy któraś z was słyszała coś o portalu arbeitring.de ?
marta_krawolska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 16:26   #53
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca w niemczech

Cytat:
Napisane przez marta_krawolska Pokaż wiadomość
Witajcie, mam pytanie. Czy któraś z was słyszała coś o portalu arbeitring.de ?
Tak.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 08:24   #54
Malenna11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: praca w niemczech

Ja byłam kiedyś na kilka miesięcy w pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Jechałam przez agencję /reklama/ (czy jakoś tak to leciało). Praca fajna, zarobki bardzo dobre, pani /reklama/ przyjemna, ale niestety musiałam wrócić do Polski z przyczyn osobistych. Może jeszcze kiedyś pojadę do Niemiec - zobaczymy Niemniej polecam/reklama/ jako pracodawczynię - jak się wybierać do opieki nad staruszkami to sobie zerknijcie czy kogoś nie szuka

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-05-31 o 09:39 Powód: reklama
Malenna11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 10:35   #55
SylwiaBorghs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: praca w niemczech

Witam poszukuje kilku osob do pracy sezonowa przy zbiorze truskawek w niemczech. Poczatek pracy ok 10.Maj do konca Lipca.
SylwiaBorghs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 18:13   #56
karolaczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: praca w niemczech

Widzę, że niektóre dziewczyny jeżdżą jako opiekunki do starszych osób. Moja mama też tak zaczęła zarabiać, zna podstawy niemieckiego, opiekowała się obłożnie chorą babcią i powiem szczerze że ona lepiej tam zarabia w (reklama) niż ja w Polsce na etacie biurowym. Sama się zastanawiam czy nie wziąć całego urlopu na raz i nie pojechać bo to jednak porządny zastrzyk gotówki

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-04-16 o 18:43 Powód: reklama
karolaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-16 19:13:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.